Skocz do zawartości

Polecane posty

Z przykrością muszę stwierdzić, że Hekko było dobrą marką z idealną ofertą hostingową dla moich klientów. Wielokrotnie polecane plany hostingowe idealnie się sprawdzały. Niedawno polecałem klientowi hosting w Hekko mówiąc, że mimo przejęcia przez H88 wciąż trzyma swój poziom i planowaliśmy start na Hekkowym serwerze. Jednak coraz częstsze awarie, brak możliwości skontaktowania się z BOK, a teraz jeszcze zmiany pakietów hostingowych nieopłacalnych dla małych stron po prostu deklasuje tę markę. Sam planowałem wykupić większe konto reseller jednak te tak wcześniej jak i teraz nijak się opłacają przy hostingu www. Piszecie o poprawie jakości, a najczęściej wybierany pakiet EasyPack+ (Teraz Start+) nie różni się chyba niczym poza wyższą ceną.

Niestety z przykrością muszę stwierdzić, że trzeba będzie jednak przenieść się gdzie indziej mimo kilkuletniej współpracy.

Chciałbym jeszcze dodać, że mydlenie ludziom oczu resarchem i badaniami średnio jest na miejscu. Sprawdzając skrzynkę nie dostałem nawet jednej wiadomości badającej opinię. A porównując inne pakiety z grupy H88 widać, że po prostu nastąpiło zrównanie usług wszystkich marek i tyle. Czyli jednak odkąd H88 przejęło Hekko, ten drugi leci w dół i to coraz szybciej.

Edytowano przez Bendar (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Chciałbym jeszcze dodać, że mydlenie ludziom oczu resarchem i badaniami średnio jest na miejscu. Sprawdzając skrzynkę nie dostałem nawet jednej wiadomości badającej opinię. A porównując inne pakiety z grupy H88 widać, że po prostu nastąpiło zrównanie usług wszystkich marek i tyle. Czyli jednak odkąd H88 przejęło Hekko, ten drugi leci w dół i to coraz szybciej.

Sprostuję tylko, bo faktycznie mail z badaniem był, a dokładniej mówiąc to z konkursem w ramach którego odpowiadało się na pytania co do planów hostingowych i preferencji. Nawet wziąłem w nim udział ale albo byłem w mniejszości albo mój "głos" do organizatorów nie dotarł, bo wprowadzone zmiany są na przekór temu jak głosowałem. Nie widzę jednak nigdzie wyników losowania tegoż konkursu.

Nie tylko hekko leci ale Biznes-host i netdc (ogólnie wszystko co przejęło H88) również zeszły na psy.

Cześć wszystkim, niestety padłem ofiarą "promocji" i wprowadzenia w błąd przez Hekko.pl - zdecydowanie odradzam zakup jakichkolwiek usług w tej firmie. Trudno mi na dany moment opisać jakoś usług ale wsparcie zarówno przed sprzedażowe jak i po sprzedaży pozostawia wiele do życzenia - zero wsparcia - na dodatek pomimo że wprowadzili mnie w błąd nie zamierzają się do tego przyznać - zamknąć usługi zwracając poniesione koszty. Na odpowiedź dot. zgłoszonego problemu czekałem 4 dni - po tym czasie wmawiają mi to co usłyszałem przez telefon - pomimo, że nic takiego nie miało miejsca. Nie polecam i odradzam. Zwłaszcza, że nie jest to pierwsza firma z których usług korzystam w podobnym zakresie. Nawet bardzo zrażony do netartu uważam ich za większe zło. No nic, człowiek się uczy na błędach. Mam zamiar walczyć o swoje...

@ahhh - proszę napisz mi na priv co to Ci się przytrafiło, bo w Hekko są setki promocji, klienci z nich masowo korzystają i jakoś nie ma zbyt wielu podobnych opinii... Chętnie sprawdzę Twój przypadek.

Dzień dobry,

Założyłem w hekko drugie konto (jedno ma kilka lat, jest na s16 i jest tam kilka zapleczówek) na s70. Po przeniesieniu jednej ze stron nie mogę ustawić poczty po POP z SSL. Po zastosowaniu parametrów zalecanych przez hekko nie działa pop a jedynie smtp. Sytuacja ma miejsce na wszystkich urządzeniach na których próbuję ustawić usługę. Działa ona jedynie jeśli ustawię pop na 110 port bez ssl. Po ustawieniu na 995 otrzymuję komunikat "Nie można zweryfikować tożsamości „mail.**********.pl”, Certyfikat tego serwera jest nieważny."

Dodatkowo jak ustawiłem pocztę dla jednej z domen na starym koncie to śmiga zarówno pop jak i smtp po ssl na wszystkich tych urządzeniach na których nie działa na nowym koncie.

Po kontakcie z supportem oczywiście u nas działa, prześlij screeny, komunikaty itp. Po woli wybijam sobie z głowy migrację reszty moich stron. Mam jednak pytanie do użytkowników kont www w hekko. Czy miewacie podobne problemy z pocztą w konfiguracji z ssl?

Edytowano przez agland (zobacz historię edycji)

Ustaw jako serwer imap i smtp hostname serwera.

Szkoda trochę, że te ceny tak poszybowały w górę (mimo masy promocji/kodów rabatowych etc). Jestem w hekko ok. 4-5 lat. Czasem ciężko przekonać klienta do hekko jak widzi dosyć spore ceny jak w firmach na "h" "n" "o" (dopiszcie sobie resztę literek :D) widzą śmieszne 2 zł / miesiąc za hosting czy tam 0 zł a potem dostają faktury po 600 zł.

Już nie raz miałem przypadki, że klienci do mnie powracali i pisali "no miał Pan rację.. dostałem fakturę na 600 zł za hosting. Możemy przenieść stronę do hekko".... ;) Także z tej strony plusik dla hekko za brak tej manipulacyjnej polityki cenowej.

Kolejny plusik za to, że dostałem "ot tak" SPORY rabat indywidualny na wszystkie swoje domeny w panelu.

Jestem z Hekko już parę ładnych lat, po przejęciu Netrara i powiem Wam jedno. Dopóki nie trzeba nic administrować, to BOK odpisuje, daje linki do poradników. W momencie, kiedy pojawi się prawdziwy problem - np. poczta przestanie działać na serwerze, nikt z Hekko nie potrafi sobie poradzić z problemem.

Miesiąc temu dostałem informację od moich Klientów, że odbija im pocztę i nie mogą się kontaktować z Klientami. Okazało się, że współdzielony adres IP został dodany na blacklistę spamu. Napisałem do Hekko, BOK polecił mi zakupić dedykowany adres IP, który następnie podepną tylko pod pocztę. Zakupiłem zadowolony dedykowany IP, napisałem do Hekko. Co było dalej? Katastrofa aż do teraz i pewnie jeszcze minie rok. Nikt tam nie potrafi tego skonfigurować, a zabierali się na 3 razy, najpierw brakowało jakiegoś wpisu w dnsach, potem wpis był zły, następnie musieli coś zmienić na całym serwerze. Minął miesiąc, odkąd sklepy internetowe moich Klientów nie mogą funkcjonować - odbija im maile. Nam poczta firmowa również zaczęła szwankować. Hekko ma to ładnie mówiąc w d*** ;) pomimo tego, że prosiłem, jeżeli to pomoże, o pomoc na migrację na VPS, który mogę opłacić na rok z góry. Dzwonię - nikt nie potrafi nic powiedzieć. Sprawę przekierowują do administratorów, którzy chyba żyją w innych Państwach, bo nie mogą niczego skonfigurować poprawie, ani skontaktować się w celu wyjaśnienia problemu. Więc każdy mój mail i telefon kończył się czekaniem na nic. Nikt z Hekko nie skontaktował się ze mną w celu udzielenia pomocy.

W związku z tym po wielu latach będę szukał u konkurencji.

Jak ktoś ma zwykłą stronkę i potrzebuje hostingu za 50zł, to polecam. Jak ktoś ma większe potrzeby, żeby po drugiej stronie siedziały jednostki o zdolnościach technicznych, to zapomnijcie. Padnie Wam poczta na koncie? To padnie na ponad miesiąc i wszyscy będą to mieli w d*** :)

Przepraszam za słownictwo, ale czuję złość i bezradność.

W związku z tym, że wszystkie opinie na temat firm zniknęły z rankingu top100 (dziwne...)

To jeszcze raz wklejam moją opinię.

Zastanawiasz się nad Hekko? Przeczytaj...

Przeczytałem wiele pozytywnych opinii i szukałem nowego hostingu dla siebie - obecny był już za bardzo obciążony.

1. Sądzisz, że można zrezygnować z usługi? - nawet jeżeli nic się na hostingu nie zrobiło (albo jak w moim przypadku same problemy były).

Cytat 1 od supportu: "rezygnacja nie jest możliwa dla firm, a jedynie dla Konsumentów w terminie 14 dni od dnia zawarcia umowy."

Nie ma znaczenia, że usługa mi nie pasuje, nie chcę jej, nie działa tak jak powinna...

2. Opłaciłem usługę Hostingu Premium 7 października o 23:30 - hasła przestały mi działać (wiem, wiem ... mogłem złe wpisywać... jednak zawsze zapisuję sobie hasła i nie działały - ZRESZTĄ hasła do niektórych usług dostaje się od hekko na emaila - oczywiście te hasła również nie działały). OK. jest odzyskiwanie haseł - NIE DZIAŁA. - dalej, email do supportu (sobota wieczór).. spoko, dopiero w poniedziałek dostałem informację, że w 24h godziny zajmą się sprawą... - po kilku godzinach dzwonię i telefonicznie dostałem nowe hasło (jak się okazało uniwersalne do panelu i nawet zmieniło się hasło ftp (które wcześniej było inne niż do panelu).  Odzyskiwanie haseł nie działa bo żaden email do mnie nie przychodził - o dziwo wszystkie inne emaile przychodziły (reklamy, ważność konta, potwierdzenia wpłat itp. przychodziły poprawnie + wiem co to spam i filtry - tak sprawdziłem też - mój email to gmail)

3. To problem techniczny, przez który faktycznie chciałem zrezygnować z Hekko - Panel Direct Admin w hekko nie ma podpiętego pluginu do Lets Encrypt (przypuszczam, że po prostu nie chcą informować naiwnych osób o tym, że istnieją takie usługi i że za darmo można mieć odświeżane AUTOMATYCZNIE certyfikaty SSL). Dzwonię do supportu, niestety nic się nie udało uzyskać. Dla mnie jest to dyskwalifikacja bo wgrywanie SSL na każdą domenę co 2 miesiące jest dla mnie katastrofalne i zawsze trzeba o tym pamiętać. Zakup certyfikatów na rok też nie wchodzi w grę. Czy tylko ja mam przeczucie, że "ominięcie" tego pluginu jest "przypadkowe" ? ... Zależało mi na automatycznie odnawianym SSL dla wszystkich domen. Nie ma tego - nie udało uruchomić mi się żadnej domeny - więc wysyłam emaila o rezygnacji.

4. Zanim jeszcze wysłałem emaila o rezygnacji to jest problem z tym SSL co dostałem w ramach Hostingu Premium - Okazuje się, że trzeba oddzielny na www i bez www wystawiać. Zupełnie niezrozumiała procedura. Przejście do certyfikatyssl (gdzie www i bez www jest traktowane jako jedno) - dla mnie był gdzieś tam błąd - support twierdzi, że wszystko jest ok. No może i tutaj mają rację. (chociaż na 3 innych hostingach udawało się instalować certyfikaty bez żadnych problemów i może po prostu tutaj czegoś nie doczytałem).

5. I TUTAJ DOCHODZIMY DO GWOŹDZIA DO TRUMNY...

Grzecznie piszę. Że niestety problem z hasłami, ale głównie zależy mi na tym automatycznym SSL i jednak chciałem zrezygnować z usługi ( NIE minęły jeszcze 3 dni od wpłaty). Żadnej strony nie uruchomiłem. Niestety brak automatycznych SSL jest dla mnie dyskwalifikujący i proszę o zwrot wpłaty.

Dostaję odpowiedź:

"SSL działa poprawnie"

"rezygnacja nie jest możliwa dla firm"

Kolejny email:

"Proszę Pana, nie do końca rozumiem skąd niechęć z Pańskiej strony do usługi, która jest realizowana w 100% zgodnie z ofertą. Z usługi Pan korzysta, na serwerze wgrane są dane"

Potwierdzam - Wgrałem dane (ok 400MB), żeby włączyć stronę i faktycznie chciałem używać Hekko, ale po drodze okazało się, że brak potrzebnych mi funkcji. Domeny nie działały. Nie udało mi się nic uruchomić. Faktury nawet nie były wystawione przez Hekko. Ale nadal nie chcą zwrócić wpłaty...

I teraz dopiero rozumiem. Walczą o klienta jak wściekli. Nawet o takiego, który nie chce ich usługi i po 3 dniach od wpłaty chce zrezygnować.

Bardzo nie polecam !!!

Teraz mam inny hosting - nie istotne jaki. Czy lepszy? Ma jedną istotną różnicę - automatycznie odnawiane SSL.

Zdecydowanie nie polecam, wczoraj zniknęła baza danych z ostatnich 24h i hekko nie raczyło o tym nawet poinformować, dopiero po interwencji okazało się:

"Z uwagi na problemy techniczne podczas prowadzonych prac technicznych na serwerze s55 (o których informowaliśmy w oddzielnej wiadomości), konieczne okazało się wykonanie przywrócenia baz danych do dnia 11 kwietnia z godzin około 2:00-8:00."

Zniknęły zamówienia klientów, informacje o płatności, nowo założone konta, jeśli ktoś prowadzi jakiś biznes hekko się zupełnie do tego nie nadaje.

Dla ścisłości mam konta na hekko od 10 lat

@mrjozo

xD
No tak, bo nie może się zdarzyć chwilowy downtime lub awaria sprzętu i klienci tracą miljony!!111
Czytałeś SLA? :) 

Wystarczy przeczytać jeszcze raz to co napisałem. To nie był downtime ani awaria sprzętu, to były "planowane prace techniczne" bez poprzedniego wykonania backupu. Downtime (czy też nieprzewidziana awaria), a utrata danych bo coś poszło nie tak to dwie różne sprawy. A nawet jak zniknęły dane z ostatnich 24 godzin to normalną sprawą jest poinformowanie o tym klientów hostingu, a nie udawanie jakby nic się nie stało. Dopiero klienci dzwonią i piszą dlaczego nie ma w panelu ich zamówień, które złożyli wczoraj, dlaczego nie dotarły ich płatności. To są usługi więc zniknęło mi kilka tysięcy pozycji, za które moi klienci zapłacili, więc teraz to ja mam się każdemu z osobna tłumaczyć i słuchać ich pretensji.

Niestety dziś po raz kolejny całe konto na hekko ma błąd 503. Mam na ich serwerach chyba 8 kont. Praktycznie nie ma miesiąca by któreś z kont by nie miało 503.

Co gorsza dopóki im się tego nie zgłosi... to może taki błąd wisieć wiele dni. Raz miałem taki przypadek - gdy nie czuwałem nad jednym (na szczęście mniej istotnym kontem) to chyba 4 dni było z tym błędem. Po zgłoszeniu raczej dość szybko (kilkadziesiąt minut do kilku godzin) i konto rusza.

Chociaż ze zgłaszaniem też często są jaja. Nieraz po zgłoszeniu konto po np. 30 min rusza. A po 3 minutach od tego jak ruszy odpisuje support, że z kontem wszystko jest OK i oni nie widza by nie działało. Widać albo mają taki burdel, że zgłoszenie leci do wielu osób i część osób ogarnia od strony technicznej. A potem trafia do osoby od kontaktu z klientem i taki efekt jest. No chyba, że jest taki zabieg, by usuwać awarię ale unikać przyznawania się do tego, że coś było nie tak.

Faktury podrożały 2-3 krotnie. Kiedyś były niskie - bardzo niskie. A jakość była pierwsza klasa.

Teraz faktury jak na tego typu klasę serwera po prostu wysokie - a jakość poszła na łeb.

Moja ocena to między 2+ / -3 na 6. Ogólnie jakbym miał wybierać jeszcze raz serwer to bym nie wybrał ich. Teraz trochę z racji przenoszenia dużej ilości stron JESZCZE u nich jestem.

Ptaq - miałem podobną sytuację w tym tygodniu.

W poniedziałek 503 na całym koncie i naprawili.

W środę to samo i już na nich mocno wyzywałem. A wyszło, że miałem na jednej domenie wirusa, który zjadał całe zasoby.

Wyczyściłem i spokój.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się