Skocz do zawartości

kolszak

Użytkownicy
 • Zawartość

  4
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Normalna

1 obserwujący

O kolszak

 • Ranga
  Nowy użytkownik

Informacje osobiste

 • Imię
  Karol
 • Nazwisko
  Olszewski
 1. [dyskusje] Hekko.pl

  O popatrz dokładnie to co ja wczoraj. Wczoraj założyłem hosting - na bank wybierałem z reklamy Optimum (z automatycznym Let's Encrypt). Odpisują mi, że mam standard i SSL tam z LetsEncryptem nie działa. Dobra mówie pewnie coś pokręciłem. Poprosiłem tylko o włączenie SSH. Na drugi dzień DirectAdmin działa problemy z logowaniem poczty. Dobra (hasło w keepassie) wygnerowałem nowe hasło, poczta ruszyła. Support dostał logi z klienta ssh (jak mnie ładnie host odbija), po 3 mailu piszą bym zrobił WinMTR przez 10 minut do domeny (w związku z logiem z ich maszyny "Too many authentication failures". Chyba nie pójdę tą drogą z hekko Wezme raczej coś innego
 2. Problem z SSH po VPN na CT proxmox

  Rozumiem, że to ssh na porcie 57185. Jeśli tak to faktycznie ruch dochodzi, więc trzeba szukać na serwer A. (host.allow, host.deny, allowusers w sshd_config, firewall).
 3. Problem z SSH po VPN na CT proxmox

  tcpdump i sprawdź czy ruch ssh przychodzi na serwer A z LXC1.
 4. Problem z SSH po VPN na CT proxmox

  Skoro LXC1 i LXC2 pinguje Serwer A, to nie szukaj w routingu i sieci. Sprawdz filtry na ssh, w serwerze i na iptables. Sprawdz czy z LXC1 możesz się zatelnetować na port ssh Serwera A. Ewentualnie gdzieś jest dropowany ruch na firewalu dla nowych połączeń tego typu. Ale najpierw telnet z LXC1 na port ssh serwera A to podstawa.
×