Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Borówa

[VPS] Nie wypakowuje pliki

Polecane posty

Cześć ! Plik instalacyjny z TeamSpeak3 wgrał się na serwer pozytywnie ale gdy próbuję go wypakować wyskakuje:

 

 

tar (child): teamspeak3-server_linux-x86-3.0.0-beta30.tar.gz: Cannot open: No such file or directory
tar (child): Error is not recoverable: exiting now
tar: Child returned status 2
tar: Error is not recoverable: exiting now

 

 

Wie ktoś o co chodzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cannot open: No such file or directory

 

Jesteś pewny, że prawidłowo wskazujesz plik do wypakowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w linku masz server(odstęp)20linux........... a komende dałes server_20linux...................

 

 

EDIT: Widze że userzy wht mają "sokole oko" :P

Edytowano przez Marek607 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://wolfeket.pl/d...0-beta30.tar.gz - to jest link do pliku.

teamspeak3-server linux-x86-3.0.0-beta30.tar.gz - to jest nazwa pliku

a Ty chcesz wypakować plik o nazwie teamspeak3-server_linux-x86-3.0.0-beta30.tar.gz

Nie dziwię się, że nie działa, bo takiego pliku po prostu nie ma.

 

To nie jest brak wiedzy, to jest brak oczu...

 

Tak było w tutorialu. W VPS-ach dopiero zaczynam zabawę. Ty też na pewno kiedyś zaczynałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyne, co można poradzić, to nie przeklejać wszystkiego bezmyślnie z tutoriali. Owszem, też kiedyś zaczynałem, ale starałem się używać własnego rozumu i oczu, w ten sposób szybciej uczyłem się tego, co robiłem. Metodą CTRL+C, CTRL+V się nie nauczysz, a do tego możesz popełnić jeszcze masę błędów, często znacznie groźniejszych w skutkach niż ten z którym zmagałeś się przed chwilą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyne, co można poradzić, to nie przeklejać wszystkiego bezmyślnie z tutoriali. Owszem, też kiedyś zaczynałem, ale starałem się używać własnego rozumu i oczu, w ten sposób szybciej uczyłem się tego, co robiłem. Metodą CTRL+C, CTRL+V się nie nauczysz, a do tego możesz popełnić jeszcze masę błędów, często znacznie groźniejszych w skutkach niż ten z którym zmagałeś się przed chwilą.

 

Nie robię "kopiuj" - "wklej"

Zawsze przepisuje by sprawdzić.

 

Mam jeszcze taki problem iż serwer piszę ze działa a nie mogę się na niego połączyć.

 

IP: 193.17.184.55:9987

 

 

 

root@vz280-gamebit:~/server/teamspeak3-server_linux-x86# chmod +x ts3server_startscript.sh
root@vz280-gamebit:~/server/teamspeak3-server_linux-x86# ./ts3server_startscript.sh
Usage: ./ts3server_startscript.sh {start|stop|restart|status}
root@vz280-gamebit:~/server/teamspeak3-server_linux-x86# ./ts3server_startscript.sh start
Starting the TeamSpeak 3 server
TeamSpeak 3 server started, for details please view the log file
root@vz280-gamebit:~/server/teamspeak3-server_linux-x86#

 

No i dalej login i hasło na SSA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy teraz próbowałem włączyćgo przez komendę ./ts3server_startscript.sh start to wyskoczyło:

 

 

 

-bash: ./ts3server_startscript.sh: No such file or directory

Edytowano przez Borówa (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No brawo, do tego aż potrzebny Tobie translator?

Chodzi o to że pliki są wgrane..

Nie rób z Siebie takiego inteligenta.

Wiesz co dla mnie jest oczywiste iż aby odpalić coś musimy to coś mieć.

Dla Ciebie wszystko znajduje się wszędzie.

Mam nadzieje, że doszedłeś do polecenia cd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Borówa, pewnie zrobiłeś znowu jakąś literówkę przy wpisaniu komendy, sprawdź dokładnie nazwy plików i ścieżki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

dir - wylistuje ci wszystkie pliki w katalogu dzięki czemu zobaczysz czy plik/katalog jest tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Używaj klawisza TAB, który dopełnia nazwy plików/katalogów ułatwi Ci to pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie pomoc dla tego użytkownika powinna zawrzeć się w jednym zdaniu:

NAUCZ SIĘ PODSTAW UŻYTKOWANIA SYSTEMU LINUX

 

k*wa mać, chłopakowi nie chce się nauczyć 3 podstawowych komend, nie kuma w ogóle co do czego służy, a zabiera się za serwery. Ręce opadają.

  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie pomoc dla tego użytkownika powinna zawrzeć się w jednym zdaniu:

NAUCZ SIĘ PODSTAW UŻYTKOWANIA SYSTEMU LINUX

 

k*wa mać, chłopakowi nie chce się nauczyć 3 podstawowych komend, nie kuma w ogóle co do czego służy, a zabiera się za serwery. Ręce opadają.

 

Jak napisał wcześniej ! myślał że serwer VPS działa na panelu i serwerze FTP biggrin.png (Szczerze mówią ****em z tego)

Ale do konkretów... sam zaczynałem przygodę z systemami linux i wiem że troszkę nad tym trzeba posiedzieć podobnie jak z systemami windows server nad którymi siedzę o wiele dłużej, ale do czego zmierzam. Gdy ja postanowiłem nauczyć się obsługi i konfiguracji serwerów na debianie, skorzystałem z historycznych źródeł informacji którymi są książki... Przez około tydzień (i w dodatku to nie były pełne dni tylko wolne popołudnia) ogarnąłem podstawy systemowe, podstawowe zabezpieczenia, oraz konfiguracje kilku aplikacji takich jak proftpd czy bind9. A serwer VPS kupiłem wtedy nie po to aby od razu stawiać Bóg wie jakie aplikacje tylko po to aby ogarnąć administracje serwerem. Ludzie na tym forum są cierpliwi i chętnie pomagają, ale jeśli ktoś jest zbyt leniwy aby pomyśleć i zwraca się o pomoc nawet z najmniejszymi problemami, wtedy to się mija z celem.

 

Ja osobiście korzystam z pomocy forum gdy mam na prawdę duży problem, gdy po 2-3 godzinach bawienia się z jakąś aplikacją dalej wyrzuca błędy i nie chce działać.

 

Tak więc jeśli jesteś zdeterminowany aby to ogarnąć zapraszam na : http://helion.pl/

 

Pozdrawiam

NetMat

Edytowano przez NetMat (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, zakup VPSa i książek to wydatek. Nie każdy chce go ponosić. Ale w sieci jest tyle artykułów, poradników, darmowych e-booków o Linuxie, że w zasadzie wszystkie co niezbędne początkującemu administratorowi można się nauczyć za darmo. Do tego nie potrzeba od razu kupować VPSa, wystarczy darmowe środowisko zwirtualizowane na domowym PieCu czy laptopie. Nie wymaga to nawet specjalnie mocnego sprzętu ani wielkiej wiedzy, kilkoma kliknięciami możemy postawić "VPSa" w okienku swojej Windy.

Jedyne, co tak naprawdę jest potrzebne, to odrobina chęci. I tutaj niestety często natrafiamy na ścianę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×