Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Borówa

[VPS] Nie wypakowuje pliki

Polecane posty

Ja zaczalem przygode z vps-em około miesiąc temu i nadal stoje na konfiguracji.

Kupilem sobie ksiazke "Ubuntu serwer - oficjalny podręcznik", przeczytałem praktycznie całą i jeszcze raz ja jade.

fajna szczególnie dlatego iż podstawy poruszania sie po linuxie wytlumaczone są.

Fakt że ze względu na ilośc tutków przesiadłem się na debiana 5, ale i tak ksiazka mnie prowadzi :)

 

d.v - problemem robi sie to że obecnie w cenie średniego shareda kupi już się vps-a, tym bardziej że jego ceny w polsce już idą w granicach ~15 zł za najmniejszy. A sama masyzna to początek długiej drogi.

 

P.s. Skoro już tak piszecie o helionie, może poleci ktoś dobrą ksiażke która opisuje podstawy poruszania sie po linuxie i operacji - od prostych tzn zmiana katalogu po średnio skomplikowane. w/w książka opisuje ładnie ale tylko z 10 poleceń, a chciałbym miec solidne debianowskie podstawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczalem przygode z vps-em około miesiąc temu i nadal stoje na konfiguracji.

Kupilem sobie ksiazke "Ubuntu serwer - oficjalny podręcznik", przeczytałem praktycznie całą i jeszcze raz ja jade.

fajna szczególnie dlatego iż podstawy poruszania sie po linuxie wytlumaczone są.

Fakt że ze względu na ilośc tutków przesiadłem się na debiana 5, ale i tak ksiazka mnie prowadzi smile.png

 

d.v - problemem robi sie to że obecnie w cenie średniego shareda kupi już się vps-a, tym bardziej że jego ceny w polsce już idą w granicach ~15 zł za najmniejszy. A sama masyzna to początek długiej drogi.

 

P.s. Skoro już tak piszecie o helionie, może poleci ktoś dobrą ksiażke która opisuje podstawy poruszania sie po linuxie i operacji - od prostych tzn zmiana katalogu po średnio skomplikowane. w/w książka opisuje ładnie ale tylko z 10 poleceń, a chciałbym miec solidne debianowskie podstawy.

 

Jeśli chodzi o podstawy to dużo mi pomogła książka "Debian GNU/Linux 3.1. Biblia" oraz "Apache. Zabezpieczenia aplikacji i serwerów WWW" Oby dwie książki zaczynają się od podstaw, przykładowo czym jest jądro linuxa bądź Architektura, potem już przechodzisz do zadań typu, instalacja debiana, poruszanie się po katalogach a pod koniec masz już rzeczy typu serwery www, dns, FTP, bazy danych czy konfiguracje usług sieciowych, jeśli chodzi o książkę pierwszą w książce drugiej podobnie podstawy od czym jest protokół ssl i dlaczego warto z niego korzystać a potem masz metody zabezpieczania serwera czy ochrony przed atakami na serwer

 

Pozdrawiam

NetMat

Edytowano przez NetMat (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×