Skocz do zawartości
wood

[Opinie] castpol.pl

Polecane posty

Zróbcie coś z waszą stroną www bo jeśli taką macię wizytówkę to aż strach pomyśleć jakiego poziomu usługi, strona jak spod ręki jakiegoś gimnazjalisty. Pełno linków do "oferty", która nie istnieje...Żenada. Firma w ogóle istnieje?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej powinieneś być ostatnią osobą komentującą poziom usług.

Firma istnieje i ma się dobrze. Ostatnio dość mocno rozbudowaliśmy infrastrukturę. Jeszcze trochę rzeczy zostało do zrobienia. Nie bawimy się np w OpenVZ, więc nie ma "oferty".

95% klientów to firmy, głównie z usługami dedykowanymi (infrastruktura tworzona wg wymagań klienta na XENach i serwerach fizycznych) oraz kolokacją. 5% to hosting wirtualny. Obecnie hosting przechodzi gruntowny remont i % usług hostingowych się zwiększy. Opinii na temat mojej firmy nie przeczytasz za dużo na tym forum, bo 90% Klientów nie wie co to WHT ;) A nie mam w nawyku ciśnięcia ich żeby koniecznie nabazgrali coś w module z opiniami.

Jak zakończymy wszystkie prace, to napewno ukaże się informacja na forum ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Konstruktor

Raczej powinieneś być ostatnią osobą komentującą poziom usług.

Firma istnieje i ma się dobrze. Ostatnio dość mocno rozbudowaliśmy infrastrukturę. Jeszcze trochę rzeczy zostało do zrobienia. Nie bawimy się np w OpenVZ, więc nie ma "oferty".

95% klientów to firmy, głównie z usługami dedykowanymi (infrastruktura tworzona wg wymagań klienta na XENach i serwerach fizycznych) oraz kolokacją. 5% to hosting wirtualny. Obecnie hosting przechodzi gruntowny remont i % usług hostingowych się zwiększy. Opinii na temat mojej firmy nie przeczytasz za dużo na tym forum, bo 90% Klientów nie wie co to WHT ;) A nie mam w nawyku ciśnięcia ich żeby koniecznie nabazgrali coś w module z opiniami.

Jak zakończymy wszystkie prace, to napewno ukaże się informacja na forum ;)

 

 

Czyli można się spodziewać jakiejś ciekawej oferty VPS, czy raczej pojawi się ale bez rewolucji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Czyli można się spodziewać jakiejś ciekawej oferty VPS, czy raczej pojawi się ale bez rewolucji?

Co masz na myśli "bez rewolucji"?

Narazie niestety, albo raczej stety, nie przewiduje VPSów w OpenVZ po kilknaście zeta ;) Mamy vpsy Xen na maszynach HP DL380 z dyskami SAS. Jednak 95% z nich, to vpsy zarządzane przez nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Konstruktor

VPS-a xen też można wyrwać za kilkanaście złotych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Załóż waść firmę i sobie sprzedawaj za kilkanaście zeta, tylko potem nie próbuj tutaj smęcić bo ci pierwszorzędnie zasadze kopa.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że "bez rewolucji" chodziło bardziej o charakterystykę usługi niż o cenę

 

w cenie rewolucji już się raczej zrobić nie da, no chyba, że za posiadanie vps firma będzie płacić klientowi ;)

Edytowano przez tgx (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Konstruktor

Załóż waść firmę i sobie sprzedawaj za kilkanaście zeta, tylko potem nie próbuj tutaj smęcić bo ci pierwszorzędnie zasadze kopa.

 

 

Wystarczy przejrzeć kilka ofert by się dowiedzieć że jednak da się sprzedawać VPs-y z xen po kilkanaście zeta. A kopa możesz sobie w ryj zasadzić, może dzięki temu nauczysz się sprawdzać oferty przed napisaniem czegokolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Wszystko się da, tylko potem z jakością jak jest to każdy wie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Wystarczy przejrzeć kilka ofert by się dowiedzieć że jednak da się sprzedawać VPs-y z xen po kilkanaście zeta. A kopa możesz sobie w ryj zasadzić, może dzięki temu nauczysz się sprawdzać oferty przed napisaniem czegokolwiek.

 

No pogratulować poziomu, po raz kolejny zresztą.

 

Naście się kończy na 19zł. Nie kupisz za to funkcjonalnego VPSa na XENie. Funkcjonalny czyli co najmniej 256 MB RAM.

 

Rozdawać za darmo też się da, ale nie o to w tym wszystkim chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że "bez rewolucji" chodziło bardziej o charakterystykę usługi niż o cenę

Zajmujemy się głównie klientami biznesowymi, z konkretnymi wymaganiami na konkretne rozwiązania. Stąd też niedługo zmieni się oferta.

Ostatnio dużo zmian było też w samej serwerowni, a jeszcze trochę się szykuje. Stąd wszystko się narazie przedłuża niestety.

w cenie rewolucji już się raczej zrobić nie da, no chyba, że za posiadanie vps firma będzie płacić klientowi ;)

W niektórych firmach już niedużo brakuje, a nie chce pokazywać palcem które to firmy ;)

VPS-a xen też można wyrwać za kilkanaście złotych ;)

Niestety nie u mnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ja korzystam z jednego z VPSów na XENie od Miłosza i mam jak na razie zero problemów z nim ;)

 

Od czasu do czasu aktualizacja i wgranie plików po FTP. Nic więcej nie trzeba grzebać :)

 

 

@Konstruktor - to jest temat opinii o firmie a nie trzepak pod blokiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Wystarczy przejrzeć kilka ofert by się dowiedzieć że jednak da się sprzedawać VPs-y z xen po kilkanaście zeta. A kopa możesz sobie w ryj zasadzić, może dzięki temu nauczysz się sprawdzać oferty przed napisaniem czegokolwiek.

 

Sorry, że spytam ale kim Ty człowieku jesteś, żeby w ogóle pisać takie rzeczy? ;)

 

Sprzęt kosztuje wszędzie tyle samo, prąd... raczej podobnie. Rurki... zastanówmy się... Z niewielkimi różnicami (bazując na samej Polsce). To teraz nadchodzi pytanie dnia... Dlaczego jedna firma ten sam sprzęt sprzedaje za 19 zł, a druga za 39 zł? Chcą zarobić? Może i tak, ale powód w zasadzie jest jeden. STABILNOŚĆ. Firma musi miesięcznie wychodzić na plus więc albo sprzedaje rzeczywiste zasoby mniejszej liczbie klientów, albo dostosowuje ofertę tak, żeby przebić całą konkurencję pod każdym względem. Jest tylko jeden problem. Żeby to zrobić musi upchać przynajmniej 2x tyle klientów, ile rzeczywiście jest w stanie zmieścić. No i co teraz? Ano dupa bo tak jak @Miłosz wspomniał wyżej niektórym firmom już niewiele brakuje do tego, żeby dopłacać klientom za korzystanie z ich usług. Obecnie znajdujemy się w takim poziomie absurdu, że już w ogóle pomijam to, że VPS'a można dostać za 4 zł, nawet nie mam zamiaru komentować jakości takiej usługi.

 

M.in Właśnie dlatego jakbym miał kiedyś zakładać firmę hostingową to zrobiłbym jedną bardzo ważną rzecz. Dał klientowi suwaki z wyborem ramu, procesora, dysku, łącza i transferu oraz zrobił wielki checkbox z napissem OVERSELLING, który po kliknięciu umożliwiałby dodatkowo przesunięcie suwaka "Cena" odpowiednio w lewo i współczynnika proporcji odpowiednio na 1/2, 1/4, 1/8... 1/32... Niech sobie użytkownik sam wybierze za co płaci, kto mu zabroni ;). Dodać tylko w regulaminie, że w przypadku wyboru opcji overselling firma absolutnie nie gwarantuje żadnych fizycznych zasobów serwera i klient kupuje usługę na własną odpowiedzialność, a firma zobowiązuje się wyłącznie do świadczenia danej usługi ;).

 

Potem wystarczy postawić parę takich maszynek, każda z innym współczynnikiem i niech się zabijają o te zasoby tam gdzie za mało. Ktoś chce VPS'a za 9 zł? To niech sobie kupi takiego za 9 zł. Ktoś chce mniej? Niech sobie kupi i za złotówkę. Każdy będzie szczęśliwy ;).

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Konstruktor

Sorry, że spytam ale kim Ty człowieku jesteś, żeby w ogóle pisać takie rzeczy? ;)

Pytanie powinno raczej brzmieć nie kim jestem (bo jestem normalnym człowiekiem jak wszyscy) ale co posidam, a posiadam Ci ja najwyższy poziom wtajemniczenia ZEN ;)

 

Sprzęt kosztuje wszędzie tyle samo, prąd... raczej podobnie. Rurki...

Kolejny nudny wykład na temat jak stworzyć firmę hostnigową i jak na niej zarabiać i sprzedawać maszyny w oversellingu w dodatku jesteś w błedzie i się mylisz :D

 

A castpol mógłby w końcu zrobić porządek na stronie głównej u siebie z tą ofertą VPS na openVZ za kilkanaście złotych ;) a jak nie można bo się strona rozjedzie po usunięciu obrazków to wystarczy chociaż usunąć odnośniki żeby nie wyskakiwało 404, bo to tak nieładnie wygląda. Aż wstyd że taka poważna firma zachowuje się w tak nieprofesjonalny sposób ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś ani nam, ani klientom którzy nadal składają zamówienia przez bok@ to nie przeszkadza ;) Nie martw się o nas, my sobie poradzimy, ale dzięki za troske!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu korzystam z najmniejszego konta www, dłubię tam przy skryptach więc często odświeżam, nieraz idą duże zapytania do bazy i jeszcze ani razu nie spotkałem nic niepokojącego (jedynie raz na chwilę zauważyłem downtime serwera www, ale trwał on kilka sekund i był spowodowany pewnie reloadem aplikacji).

 

Moja ocena 6/6 bo nie ma się do czego przyczepić, bo wszystko działa tak jak powinno + wtyczka do zapomnianego hasła w DA to super sprawa która powinna być w każdej firmie ;)

 

 

Edytowano przez xorg (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co wy macie za certyfikat :blink: Certyfikat bezpieczeństwa tej witryny nie jest zaufany! potencjalny kowalski od razu wyjdzie.

dalej 404 - File not found jak coś u was zamówić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Po co certyfikat Twoim zdaniem na puste miejsce?

No właśnie... Skoro nie jest wg was potrzebny, to po co świadczyć na porcie tcp/443 usługę z certyfikatem, którego ważność wygasła w lutym? Jeśli twierdzicie, że SSL jest tam zbędny, to może lepszym rozwiązaniem była by obsługa ruchu tylko HTTP ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SSL wciąż zapewnia szyfrowanie pomiędzy serwer <=> klient, podczas gdy HTTP tego nie zapewnia, a to czy połączenie SSL jest dodatkowo potwierdzone przez "zaufaną" firmę X nie jest potrzebne do prawidłowego i w pełni bezpiecznego działania tego protokołu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Po co certyfikat Twoim zdaniem na puste miejsce?

Zamówienia odbywają się mailowo (bok@castpol.pl) - jak dotąd nikt z tym problemów nie miał ;)

Nie chcę się czepiać na siłę, ale wejdź na stronę główną i kliknij "Zamów". Informacja o tym, żeby wysyłać mailowo owszem pojawia się, ale jeśli nie lecimy po ssl, zaś linki na główne i w ofercie kierują własnie na ssl, a zatem każdemu klientowi który chce coś zamówić pojawia się 404 poprzedzone błędem nt certyfikatu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Nie czepiając się, ale słyszał ktoś w tej firmie o SSL hijacking'u ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

a to czy połączenie SSL jest dodatkowo potwierdzone przez "zaufaną" firmę X

Od kiedy to POŁĄCZENIE jest potwierdzane przez "zaufaną" firmę?

Mnie tam zawsze się wydawało, że to potwierdzana jest tożsamość drugiej strony połączenia.

Czyli to, że ten, który mówi, że nazywa się Kowalski to naprawdę jest Kowalski, a nie przebieraniec.

 

 

 

nie jest potrzebne do prawidłowego i w pełni bezpiecznego działania tego protokołu.

Widzisz. Jeśli masz dostęp do jakiegokolwiek węzła, przez który ten szyfrowany ruch przechodzi,

to możesz zrobić sobie MITM proxy - klientowi przedstawić się jako bank.pl (wygenerowany przez siebie),

ruch najnormalniej w świecie odszyfrować i przekazać dalej. To samo zrobić z odpowiedzią.

Więc IMO jest to w takich przypadkach tak samo bezpieczne, jak i zwykły protokół HTTP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×