Skocz do zawartości
statys

Tablet na wykłady?

Polecane posty

Cześć.

 

Jestem studentem I roku zarządzania i poszukuje dla siebie tabletu na wykłady - mam specyficzne pismo, z którego ciężko mi się rozczytać więc moje notatki są .... nic nie warte :)

 

Pomyślałem wczoraj, aby kupić sobie jakiś tablet i na nim wszystko notować. Dlaczego nie np netbook? Nie zależy mi na sprzęcie, na którym będę grał czy odpalał jakieś super-hiper pamięciożerne programy. Głównie co będę potrzebował to jakiś pakiet programu ala office, odtwarzacz video i przeglądarka. Wiadomo, że to wszystko jest w netbookach, jednak jak dla mnie nie są one poręczne. Nie lubię ich ze względu na to, że są duże (tablety też, ale to sam ekran bez klawiatury itp.). Teraz pewnie zadacie pytanie - jak na tablecie chciałbym wszystko notować, skoro jest klawiatura ekranowa? Otóż prócz tabletu chciałbym zakupić jakąś małą klawiaturę bezprzewodową, którą mógłbym nosić ze sobą na wykłady. Po za wykładami klawiatura będzie mi zbędna, więc zostanie sam tablet (w netbook'u niestety wciąż będę musiał nosić ze sobą całość).

 

Co myślicie o takim rozwiązaniu? I ewentualnie co byście mi polecali? Sam zastanawiałem się nad np Motką Xoom - nie jest już droga jak na początku, dobre parametry, ma 3G na czym mi również zależy.

 

Pozdrawiam,

Statys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainteresuj się tym :)http://ittechblog.pl/2011/10/20/technologie-przyszlosci-juz-teraz-asus-transformer-2/ sam sobie na to ostrzę zęby, może uda mi się w 80% przypadkach wyeliminować w ogóle korzystanie z PC.

 

przeglądałem dziś pierwszego transformera i zaciekawił mnie. Ale pytanie główne - kiedy wyjdzie dwójka??:) Zależałoby mi, aby tablet kupić już w tym tygodniu.

Edytowano przez statys (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest kiepski okres na kupowanie tabletu. Premiera Android 4.0 dała zielone światło dla nowych modeli, ale wejdą do sprzedaży listopad / grudzień na boom świąteczny.

 

Lepiej odłóż zakup w czasie, nawet jak nie będziesz chciał kupować nowości, to na przecenach poprzednich generacji dużo zaoszczędzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam transformera chyba że ci się nie spieszy to poczekaj na Transformera Prime (2).

Kupując 1 bądź pewien że dostanie aktualizację do Ice Cream Sandwich, bo asus w tym wypadku dba o swoich klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja ciekaw jestem jak długo pożyje ten sprzęt przy dużej ilości klepaniny (a do tego, jak zrozumiałem, głównie będzie ten tablet słuzył). Nie, żebym miał coś przeciwko ekranom dotykowym, jednak moim skromnym zdaniem ich żywotność w takich zastosowaniach może być krótkotrwała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja ciekaw jestem jak długo pożyje ten sprzęt przy dużej ilości klepaniny (a do tego, jak zrozumiałem, głównie będzie ten tablet słuzył). Nie, żebym miał coś przeciwko ekranom dotykowym, jednak moim skromnym zdaniem ich żywotność w takich zastosowaniach może być krótkotrwała.

 

Teraz pewnie zadacie pytanie - jak na tablecie chciałbym wszystko notować, skoro jest klawiatura ekranowa? Otóż prócz tabletu chciałbym zakupić jakąś małą klawiaturę bezprzewodową, którą mógłbym nosić ze sobą na wykłady.

 

nie mam zamiaru klepać wszystkiego na ekranowej, nie jestem masochistą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Na WCG 2011 jak byłem to gadałem jeden z informatyków mówił że ma Tablet Samsung S i jest bardzo fajny, długo trzyma bateria i ogólnie był pod wrażeniem tabletu jako całość.

 

 

Osobiście nie używałem nigdy tabletu ale widziałem jak śmigał w jego rękach i bez żadnej zacinki wszystko płynnie :)

 

 

Wybierz coś: http://www.sony.pl/product/sony-tablet-s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze zastanawiam się nad motką o której pisałem wcześniej. Można ją mieć za 1700zł - 32GB i 3G, ogólnie ładna i dobra. Tylko problem z etui... Inne tablety np Galaxy Tab 10.1 czy iPad mają specjalne pokrowce z wmontowaną klawiaturą co dla mnie byłoby idealne, ale... nic takiego do motoroli xoom znaleźć nie mogę... propozycje?:P Liczę na Was:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecam iPada, w wersji 1 lub 2 (w zależności od zasobności portfela).

 

Główną zaletą iPada jest masa naprawdę dobrze zrobionych aplikacji, w tym numbers (odpowiednik exela), pages (odpowiednik worda) i keynote (odpowiednik power pointa).

 

Dodatkowo do iPada mamy całą masę akcesoriów w dowolnym przedziale cenowym.

 

No i system operacyjny, który jest mega stabilny i wygodny w użytowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
<br />

// Tak, tak fanboy - android na tabletach działa fatalnie (poza wersją 4.0 która jest tworzona pod tablety). Większość działa na 2.3 - czyli system do telefonów, brak całkowitego wykorzystania sprzętu do dedykowanych aplikacji itp.

3.x (honeycomb) jest pisany na tablety, ale dopiero od wersji 3.2 poprawnie wspiera ekrany 7' dla tego w małym sprzęcie stosowane jest froyo (2.2) do tego na galaxy tabie 7' ten system działa bardzo dobrze przez nakładke od samsunga.

 

ja bym kupił asusa ale jak nie chcesz to galaxy taba 10.1 ma on andka 3.x i myślę że dostanie ics (jeszcze nie jest dostępne na niczym)

 

Sent from my GT-I5700 using Tapatalk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tomasz znowu schodzimy do rozmowy, że już coś jest, a zaraz będzie coś lepszego : ) i znowu wychodzi na moje, że to się nigdy nie skończy... można zaraz czekać na ajpada osiem, transformera sześć i tableta pięć tysięcy od hiper giga firmy. Trza dobrze wyważyć co się opłaca i co jest sens kupić, a nie jarać się newsami : ) to i tak na starcie jest w takiej cenie, która przeważnie przekracza budżet pytającego, a gościu chce kupić "zaraz", a nie za rok ; )

Tzn. jedna rzecz jest ważna - nie warto raczej kupować pierwszej generacji sprzętu, tylko poczekać na drugą, ew. poprawkę. Kupa błędów najczęściej jest eliminowana, a twór jest szybszy, lżejszy, cieńszy i dłużej działa. Ot, taka zagrywka koncernów (pewnie mają już ipady 4/5 w fabrykach, tylko muszą dotychczasowe posprzedawać).

 

Do obejrzenia dla jarających się nowinkami : )

 

http://www.youtube.com/watch?v=g9iMHiq1t20

 

niestety ni cholery nie mogłem znaleźć lepszej wersji po angielsku.

 

 

Swoją drogą... tanie to to nie jest, wszystko, co wychodzi to po 2000, 2500 albo po jakimś czasie np. 1700... drogo, cholera. Ten sprzęt jest tak o 30 procent za drogi do tego, jaki powinien być. Hmm... pewnie w USA jest po tyle, po ile powinien być...

 

@Devil

 

The Onion Movie, taki porąbany film, zlepek różnych kwestii z aktualnego świata, komentarz rzeczywistości. Polecam : )

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tzn. jedna rzecz jest ważna - nie warto raczej kupować pierwszej generacji sprzętu, tylko poczekać na drugą, ew. poprawkę. Kupa błędów najczęściej jest eliminowana, a twór jest szybszy, lżejszy, cieńszy i dłużej działa. Ot, taka zagrywka koncernów (pewnie mają już ipady 4/5 w fabrykach, tylko muszą dotychczasowe posprzedawać).

 

Możliwe, że masz rację, ale np teraz mogę kupić Motke Xoom za 1800zł (32GB, Wifi, 3G) - na 100% będzie aktualizacja do Andka 4. Jest to pierwsza generacja, druga będzie "niedługo", ale nie wiadomo kiedy no i pewnie w PL na początku będzie kosztowało grubo ponad 2000zł. Więc już sam nie wiem...

 

Z jednej strony netbooka mogę kupić za 1000zł a będzie miał parametry lepsze od tabletu, ale nie będę wykorzystywał jego pełnych możliwości. Prócz pisania notatek na zajęciach będę przeglądał strony, oglądał filmy i słuchał muzyki. Nic więcej. Poza tym Xoom jest dla mnie po prostu śliczny i bardziej wygodny niż netbook, ale za to droższy. No i ma 3G wbudowane. A może ktoś na forum ma jakiś tablet i mógłby się tu wypowiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

statys wiesz, na netbooku za 1000zł to oprócz przeglądania netu i pisania notatek za dużo nie zrobisz : )

mam tu gazetkę Alsena, jest jakiś AMDek C50 czy C60 taki do Internetu za 999zł... może takie coś?

Tablet IMO przegrywa z netbookiem, chyba, że już ma się net/notebooka i chce się coś bez klawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tablet IMO przegrywa z netbookiem, chyba, że już ma się net/notebooka i chce się coś bez klawy.

 

 

Co tu konkretnie masz na myśli? Jak pisałem wcześniej - nie zależy mi na instalowaniu gier, programów itp. (tzn jakieś tam gierki sobie poinstalowałbym bym na pewno np angry birds, ale nie jakieś "super"). Będę go używał tylko do pisania notatek na zajęciach oraz przeglądanie neta/oglądanie filmów... i tyle :) Więc tutaj nie widzę sensu noszenia ze sobą netbooka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie korzystałem z tabletu, ale wydaje mi się, że wolę mieć "odstającą" klawiaturę niż dotyk na maksa.

A coś zainstalować ZAWSZE się chce, naprawdę... musiałbyś to kupić jakiejś siostrze czy siostrzenicy czy innej ignoranckiej osobie, abyś w pewnym momencie nie powiedział sobie, że "chcę czegoś więcej".

Ta klawiatura dużo więcej wagi i miejsca nie zajmie. Pewnie, można wziąć Transformera, ale w tej cenie wolałbym netbooka.

No nie wiem, doradzam Ci jak ja to widzę, abyś nie wtopił, że wybulisz prawie 2 patole, a potem się okaże, że czegoś Ci brakuje.

 

To trochę tak, jak z totalnym wyeliminowaniem desktopa... korci kupić porządnego note/netbooka na i3 albo i5 i mieć tylko nota + klawa + mysz + monitor, ale potem się okazuje, że szkoda sprzedawać peceta za 800zł, który jest klasy nota za 2000...

 

Przerabiałem to kiedyś. Najlepiej mieć desktopa, netbooka i tablet... przy wyborze 2 z 3 zostaje desktop i netbook, tablet to już tak IMO totalnie dodatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie korzystałem z tabletu, ale wydaje mi się, że wolę mieć "odstającą" klawiaturę niż dotyk na maksa.

A coś zainstalować ZAWSZE się chce, naprawdę... musiałbyś to kupić jakiejś siostrze czy siostrzenicy czy innej ignoranckiej osobie, abyś w pewnym momencie nie powiedział sobie, że "chcę czegoś więcej".

Ta klawiatura dużo więcej wagi i miejsca nie zajmie. Pewnie, można wziąć Transformera, ale w tej cenie wolałbym netbooka.

No nie wiem, doradzam Ci jak ja to widzę, abyś nie wtopił, że wybulisz prawie 2 patole, a potem się okaże, że czegoś Ci brakuje.

 

To trochę tak, jak z totalnym wyeliminowaniem desktopa... korci kupić porządnego note/netbooka na i3 albo i5 i mieć tylko nota + klawa + mysz + monitor, ale potem się okazuje, że szkoda sprzedawać peceta za 800zł, który jest klasy nota za 2000...

 

Przerabiałem to kiedyś. Najlepiej mieć desktopa, netbooka i tablet... przy wyborze 2 z 3 zostaje desktop i netbook, tablet to już tak IMO totalnie dodatek.

 

 

To ja jestem jakiś dziwny chyba - nigdy, ale to nigdy nie ciągnęło mnie do tego, aby mieć netbooka/laptopa. Mam komputer stacjonarny na którym robię wszystko - mam po instalowane programy do ftp (prowadzę stronę), jakieś programy graficzne czy gry. Tego samego wolałbym nie mieć na laptopie/tablecie - wiadomo, że łatwo może "wyparować" (nigdy nie znasz dnia ani godziny!:)). Dlatego tak jak pisałem - tylko pisanie notatek, filmy, muzyka, internet. Stacjonara nie mam zamiaru odstawiać, będzie w domu :D Co do dotyku - od 2 lat mam telefon z dotykowym wyświetlaczem i nie wyobrażam sobie teraz nic innego. Wiadomo, że to nie to samo (wielkość telefonu a tabletu), ale nie przeszkadza mi to w ogóle.

 

Co do wtopienia kasy - no będzie szkoda, ale będę miał nauczkę na przyszłość i wtedy zacznę ewentualnie zbierać na laptopa :)

 

Jeśli znajdziesz mi lapa z Andkiem na pokładzie to wtedy się skuszę....

Edytowano przez statys (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie korzystałem z tabletu, ale wydaje mi się, że wolę mieć "odstającą" klawiaturę niż dotyk na maksa.

 

Najpierw coś przetestuj, później wypowiadaj się negatywnie. Podejście do przeglądania internetu na tabletach to po prostu bajka, na żadnym innym urządzeniu nie jest to tak komfortowe. Do tego wyświetlacze montowane w tabletach są przeważnie dużo lepszej ligi, niż te w netbookach, czy nawet laptopach. Pomijam już komfort użytkowania klawiatury fizycznej urządzenia 9-10 cali, gdzie ja zdecydowanie wole już klawiaturę ekranową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie wiem, nie wyobrażam sobie tego, aby mieć np. tablet zamiast netbooka.

Poklikałem w Saturnie i mi wystarczy ipada (2)... pewnie, fajnie mieć, ale przy wyborze "to albo to" - wolę netbooka. Chodzi też o to, że mi nie wystarczy samo przeglądanie internetu. Jak mam maszynkę, to chcę "coś więcej" z niej wycisnąć.

 

Jak będę spał na kasie, pewnie sobie spokojnie kupię tablet... na razie przy takim wyborze + gdy jakaś tam ekonomia się liczy w wyborze = netbook.

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Sponsi, akurat miałem zarówno ipada 2, jak i kiedyś netbooka asusa. Powiem Ci, że na iPadzie nawet na windowsie (via RDP - itap rdp[testowałem z 6 innych programów, tylko ten okazał się sensowny]), pracowało mi się dużo wygodniej niż na netbooku 8,9 cala. Praca, czytaj zabawa via ssh, vsphere, program do faktur i jakieś tam inne poboczne programiki.

 

Do tego takiego iPada podłączasz do monitora, a sam służy Ci jako klawiatura + touchpad ;). W pewnych miejscach się to całkiem fajnie przydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sebak, jak będę kupował, na pewno dam znać : )

na razie biorę w łapę netbooka i jadę do Lęborka ; )

 

Jest Flashnet, jest fun : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

c50 z matrycą 1280px szeroką z 10 calowym wyświetlaczem nowego dorwałem za 600zł w sklepie (auchan swadzim). Nie zamieniłbym na żaden tablet/smartfon;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

crazyluki ooo właśnie, to ten sprzęt, o którym pisałem i widziałem w katalogu Alsena... czy możesz więcej napisać co to jest i jak to działa? Jakiś mały review + foty : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×