Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
site

[Opinie] cal.pl

Polecane posty

A ja stawiam na UID I GUI że są niepoprawne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serery TMBenet był na module php, trzeba było je odrazu dać na fast_cgi teraz będą tylko problemy z uprawnieniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

fast_cgi? Marzenie. Skoro zmienili php5 na php4. Z TMBnet raczej problemów nie było. Z BOKu korzystało się rzadko bo i nie było potrzeby. Nie rozumiem po co ta zmiana php. Dane na serwerze 83.133.121.199 przywrócili ale od 2 godzin baza nie działa, sam confixx zwraca błąd:

 

The locale key is unknown 
Can't connect to local MySQL server through socket '/var/run/mysqld/mysqld.sock' (2)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wypowiem sie zwiezle, w przyszlym miesiacu wygasa mi w cal.pl hosting. Dostalem fakture do zaplaty gdzie cena jest znacznie wyzsza niz ta sprzed roku. Ponadto okazalo sie ze maile z serwera nie docieraja bo cal jest na listach spamu:

 

 http://www.sorbs.net/lookup.shtml?91.121.171.113

 

Z tego co widze problem ten nie jest obcy, a ja ostatnia rzecza o ktora chce sie martwic to jest to, czy moja poczta dotrze do celu czy tez nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co widze problem ten nie jest obcy, a ja ostatnia rzecza o ktora chce sie martwic to jest to, czy moja poczta dotrze do celu czy tez nie.

 

możesz się tego spodziewać na każdym hostingu, skoro IP jest współdzielone to nigdy nie wiesz co Cię spotka.

Jeżeli poczta jest dla Ciebie tak ważna to kup sobie dedykowany adres IP ,

koszt jakieś 30- 50 zł. rocznie dodatkowo, ale masz pewność że nikt Ci spamów nie wypuści.

W ofercie prawie każdej firmy hostingowej jest coś takiego, pewnie cal.pl też to ma.

 

jestem niby z konkurencyjnej firmy ale piszę to abyś wiedział jak to działa i nie kupił dziadostwa

bo ktoś Ci nagada głupot. z tego co wiem cal.pl ma wiele adresów IP więc po prostu napisz aby

zmienili Ci Twoje IP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten problem z cal i spamem jest już aktywny od jakiegoś czasu.. dziwie się że jeszcze się za to nie wzieli.

 

Pewnie postanowili czekać aż sami zdejmą ich z listy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest aktualnie ale 3 lata temu miałem konto w CAL.PL przez rok. Wspominam ten okres raczej pozytywnie. Awaria z tego co pamiętam była jedna no tylko z BOKiem różnie bywało =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
możesz się tego spodziewać na każdym hostingu, skoro IP jest współdzielone to nigdy nie wiesz co Cię spotka.

Jeżeli poczta jest dla Ciebie tak ważna to kup sobie dedykowany adres IP ,

koszt jakieś 30- 50 zł. rocznie dodatkowo, ale masz pewność że nikt Ci spamów nie wypuści.

W ofercie prawie każdej firmy hostingowej jest coś takiego, pewnie cal.pl też to ma.

 

W ofercie prawie każdej firmy hostingowej jest własny adres IP, ale czy w prawie każdej firmie hostingowej poczta będzie *wychodzić* z zakupionego adresu? Tzn. czy firmy uruchamiają serwer SMTP per IP? Bo inaczej i tak wszystkie maila będą wychodzić z tego samego adresu (połączenia inicjowane z serwera wychodzą z pierwszym IP interfejsu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba nikt z klientów TMbnet nie zostanie na dłużej w Cal. Przenosiny klientów i nowa cena z kosmosu są kuriozalne.

 

W ofercie prawie każdej firmy hostingowej jest własny adres IP, ale czy w prawie każdej firmie hostingowej poczta będzie *wychodzić* z zakupionego adresu? Tzn. czy firmy uruchamiają serwer SMTP per IP? Bo inaczej i tak wszystkie maila będą wychodzić z tego samego adresu (połączenia inicjowane z serwera wychodzą z pierwszym IP interfejsu).

 

W nazwa.pl niby jest IP a poczta wychodzi z zupełnie innego adresu IP wiec nie łaczył bym IP strony z IP poczty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hosting totalnie nie nadający się do usług związanych z forum internetowym i to żadnym wielkim. Serwery ciągle padają. Obsługa Cal.pl twierdzi, że wszystko działa dobrze - oczywiście według nich tak jest, lecz nie według użytkowników. Dział techniczny totalne DNO - zero kompetencji. Na maile które do nich wysyłałem czeka się dość długo, aby raczyli odpisać. Rozwalili mi całe forum, lecz na szczęście była kopia zapasowa wszystkiego. NIE POLECAM i zalecam omijać szerokim łukiem, tą pseudo profesjonalna firmę.

 

Tu też są ciekawe opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Źle skonfigurowana baza MySQL - aby uzyskać PL znaki trzeba stosować dodatkowe zapytanie do bazy.

Obsługa BOK robi wrażenie jakby się kompletnie na tym nie znała.

 

 

Myślę że to jednak Twoja wina/Twojej bazy. Źle ustawiony charset połączenia w czasie łączenia się z bazą. eazu.pl > jeden z pierwszych wpisów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po przenosinach tmbnetu do cal.pl tesknie do czasow gdy nie pamietalem u kogo mam konto. teraz codziennie jakies problemy przypominaja mi, ze obsluguje je cal.pl.

 

BOK to osobna historia. Temat na komediodramat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcąc uzyskać authinfo 20+ moich domen, kazali wysłać sobie 20 OSOBNYCH pisemnych wniosków o wydanie authinfo. ;-) To chociażby pokazuje, jak bardzo niepoważni są.

 

Zasada jest jedna - jeden wniosek = jedna domena + prosze pisac drukowanymi wyraznie.

A gdy za drugim razem jeden wniosek dla 20+ domen zaakceptowali, wystawili mi potem fakturę za te domeny, które są u nich krócej niż rok (oczywiście mieli takie prawo). Na fakturze wszystkie domeny znajdowały się w jednej pozycji. Chciałem jednak, by na fakturze każda domena była w osobnej pozycji - z osobną ceną.

 

Byl jeden wniosek jest jedna domena.

Dosle Pan nowe wnioski wystawimy nowe faktury.

Brak jakiejkolwiek chęci współpracy - nawet faktury nie chcą porządnie wystawić wg woli klienta.

 

Przy okazji, ciekawy błąd w mailu - zamiast słowa "domena" chcieli napisać "faktura". Cóż, robi się takie błędy, pisząc maile na kolanie i w pośpiechu między prowadzeniem firmy, a zajęciami na uczelni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam serwer na cal.pl oraz serwis postawiony no joomli 1.5

 

I bardzo czesto wyskakuje mi Internal Server Error 500.

 

Dziwne. Bo taka sama strone mialem na innym serwerze i tego nigdy nie było. A zmienilem na cal.pl ,bo przekonał mnie wysoki transfer miesieczny.

 

 

Mialem tez sytuacje ,ze pewnoego dnia nagle zeżarło mi transfer cały co było wrecz niemozliwe i ani razu nie mialem takiej sytuacji jeszcze i kazdego miesiaca strona zzera 2GB.

 

Pisałem do nich maila i sprawe bagatelizowano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam serwer na cal.pl oraz serwis postawiony no joomli 1.5

 

I bardzo czesto wyskakuje mi Internal Server Error 500.

 

Dziwne. Bo taka sama strone mialem na innym serwerze i tego nigdy nie było. A zmienilem na cal.pl ,bo przekonał mnie wysoki transfer miesieczny.

 

 

Mialem tez sytuacje ,ze pewnoego dnia nagle zeżarło mi transfer cały co było wrecz niemozliwe i ani razu nie mialem takiej sytuacji jeszcze i kazdego miesiaca strona zzera 2GB.

 

Pisałem do nich maila i sprawe bagatelizowano.

 

zapewne za bardzo przeciąża skrypt serwer i jest "blokowany"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już nigdzie nie można żadnego skryptu postawić?

Jakoś na webd.pl tak nie miałem. A teraz nagle mi blokuja? Coś jest nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Parę tygodni temu odkryłem, że spora część maili w ogóle do mnie nie dociera... ;) A tekst dokładnie jak u eltoro plus parę innych ciepłych słów...

 

A na domiar złego nie dalej niż miesiąc temu zapłaciłem fakturę, bo nie miałem czasu niczego innnego szukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mialem tez sytuacje ,ze pewnoego dnia nagle zeżarło mi transfer cały co było wrecz niemozliwe i ani razu nie mialem takiej sytuacji jeszcze i kazdego miesiaca strona zzera 2GB.

 

Pisałem do nich maila i sprawe bagatelizowano.

 

Nic Ci nie zeżarło, po prostu Ci go pobili, a robią to dość często. Z własnego doświadczenia polecam jednak kontrolować statystyki odwiedzin i zużytego transferu w panelu DA co dziennie, bywało tak że podbijali transfer i kasowali statystyki, a potem żądali zapłaty - CWANIACZKI!.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam forum, około 2000 userów, ich liczba stopniowo rośnie. Ruchu wielkiego nie ma, do tej pory transferu zużywa około 10 GB/miesiąc. Myślicie, że pakiet Ace by wystarczył, czy zaraz mnie wywalą? Ogólnie jak wygląda hostowanie for na cal.pl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam forum, około 2000 userów, ich liczba stopniowo rośnie. Ruchu wielkiego nie ma, do tej pory transferu zużywa około 10 GB/miesiąc. Myślicie, że pakiet Ace by wystarczył, czy zaraz mnie wywalą? Ogólnie jak wygląda hostowanie for na cal.pl?

 

Wywalić Ciebie nie wywalą, będziesz musiał zmienić pakiet lub dokupić transfer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale forum zużywa koło 10 GB, a w pakiecie Ace jest teoretycznie 20 GB, więc niby wszystko ok, ale czytałem, że z tym transferem w Cal różnie bywa :P To polecacie czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

×