Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
site

[Opinie] cal.pl

Polecane posty

Ja także nie dostałem żadnej wiadomości o podniesieniu cen.... Może to tylko dla nowych klientów  :) Dowiem się jak mi przyjdzie proforma  :)

 

 

 

 

Niby czemu mieliby wysyłać email do wszystkich, że podnoszą ceny??

Przecież nie każą starym klientom dopłacać do nowych cen ;) A jak skończy im się umowa, to nowa jest zawierana na nowych warunkach.

 

Proforma doszła :P Obecni klienci nadal mają poprzednie ceny, nowe kwoty dotyczą tylko nowych kont  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proforma doszła :) Obecni klienci nadal mają poprzednie ceny, nowe kwoty dotyczą tylko nowych kont :)

 

Do mnie doszła informacja z nową ceną. Jednak i tak "mnie to lotto" bo przeniosłem się do innej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

Czytam Wasze wypowiedzi i dochodzę do wniosku, że nie da się zadowolić wszystkich.

Konto w Calu mam od kilku miesięcy. Poprzednio miałam w Prociv - tam to była dopiero jazda ;)

No ale do rzeczy...... jako że jestem kobietą, to jest mi szalenie trudno poruszać się w Waszym męskim świecie informatycznym. I nie dlatego, że nie mam wiedzy, ale dlatego, że większość facetów traktuje mnie z góry sądząc, że blondynka musi być głupia. W zasadzie już się do tego przyzwyczaiłam, a w Calu mnie pozytywnie zaskoczyli. Zwykle fachowo podchodzą do problemów, które zgłaszam. Mam kilkanaście domen w Calu. Początkowo były problemy z łączeniem z bazami SQL - zgłosiłam, coś zmodyfikowali i wszystko gra. Kiedyś spóźniłam się z zapłatą (płacę abonament miesięczny) - nie było zupełnie problemu, przedłużyli mi okres płatności. Kiedy zgłosiłam, że serwer chodzi dość wolno - przenieśli mnie na inną maszynę. Kontakt z pomocą techniczną jest szybki. A pisząc "zwykle fachowo podchodzą do problemów" miałam na myśli, że prawie zawsze, bo ostatnio "przemówiłam się" z adminem - pewnie pomyślał, że jakaś baba nie będzie mu problemów wymyślać i posłał mnie na drzewo (znaczy do plików pomocy technicznej, w których odpowiedzi na moje pytania nie ma). Ale że przyzwyczajona już jestem do takiego traktowania, to wcale mnie to specjalnie nie zraziło :)

Ogólnie powiem tak: za naprawdę dobrą cenę mam wyjątkowo elastyczne konto serwerowe o dużej przestrzeni i o transferze, którego zapewne nie dam rady wykorzystać. Mogę modyfikować bez problemu php.ini, mam dostęp do crona i myślę, że z Calem zwiążę się na dłużej. A jak mi się uda to nad czym pracuję, to pewnie i dedyka u nich wykupię.

I na koniec jeszcze napiszę, że mogę ten hosting polecić, bo ja na tym serwerze czuję się całkiem nieźle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do mnie doszła informacja z nową ceną. Jednak i tak "mnie to lotto" bo przeniosłem się do innej firmy.

 

daj jeszcze info do prasy niech wszyscy poczytają tą wesołą nowinę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak mi się uda to nad czym pracuję, to pewnie i dedyka u nich wykupię.

Wszystko fajnie, ale gdzie Ty widzisz ich oferte serverow dedykowanych?  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daj jeszcze info do prasy niech wszyscy poczytają tą wesołą nowinę

 

Myślisz, że fakt będzie odpowiedni? ;) Na pewno nadadzą tej informacji właściwego dramatyzmu.

 

Czemu nie komentujesz posta na który ja odpowiedziałem, potwierdzającego hipotezę o starych cenach dla starych klientów?

 

Z mojej strony EOT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystko fajnie, ale gdzie Ty widzisz ich oferte serverow dedykowanych? :)

 

Na stronie nie widzę, fakt ;) ale dzwoniłam i rozmawiałam :)

I mi tu jęzora nie wywalaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok niech będzie ;) ale ja bym się bał brać w calu server dedykowany, choć zapewne mają menaged dedyków ovh, tak jak najdmen hetznera ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowe ceny na CAL, niestety wyzsze, i to sporo. Czas poszukac alternatywy.

 

Nie rozumiem co uważasz za sporo?? Ja płacę 12,20 zł. (10+VAT)/m-c i jestem zadowolony - obecna cena za plan hostingowy, który mam to 13 zł. Czy to tak wiele?? Uważam, że nie.

Rzecz jasna, że we wszystkich dziedzinach życia są podwyżki - ceny biletów, czynszu, prądu. Czy też zmieniasz np. miejsce zamieszkania, gdy podwyższą Tobie czynsz?? Pewnie gdyby było tak proste, jak zmiana hostingu to byś tak czynił.

 

Oj przyczepiliście się do tej podwyżki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie rozumiem co uważasz za sporo?? Ja płacę 12,20 zł. (10+VAT)/m-c i jestem zadowolony - obecna cena za plan hostingowy, który mam to 13 zł. Czy to tak wiele?? Uważam, że nie.

30% to sporo, bo tak na to należy patrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

od ponad 24hr jeden z serwerów cal.pl (omega.cal.pl) jest zgłoszony na co najmniej 2 listach RBL

 

niestety monity do adminów kończą się odpowiedzią "Sprawa została przekazana administratorowi"

 

http://www.spamcop.net/bl.shtml?91.121.4.206

http://www.uceprotect.net/rblcheck.php?ipr=91.121.4.206)

 

taka przestroga dla tych, którzy chcą tam się hostować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale co z tego wynika? RBLe mogą każdego z listować - kiedyś na jakiejś liście wylądowała cała tpsa i netia. Zgłoszą gdzie trzeba i zapewne zostaną usunięci z listy. A zresztą to że jakiś serwer z kontami shared trafia na RBL to nic dziwnego - wystarczy że jeden z klientów wyśle mailing który trafi na konta testowe rbli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ale co z tego wynika? RBLe mogą każdego z listować - kiedyś na jakiejś liście wylądowała cała tpsa i netia. Zgłoszą gdzie trzeba i zapewne zostaną usunięci z listy.

Wynika, ze nie można prowadzić korespondencji mailowej przez tydzień, albo firma zapłaci 50Euro.

 

Rozwiązaniem jest zmiana adresu IP dla serwera pocztowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i o to chodzi, od poniedziałku poczta nie działa, cal.pl nic z tym nie robi, a na moje monity, otrzymuje jedynie odpowiedz o tresci: "Sprawa zostala przekazana administratorowi". Ja place nie za przekazanie sprawy administratorowi, tylko za kozystanie z poczty.

 

W końcu w środę nie wytrzymałem i napisałem maila zatytulowanego: "CAL -> CALe szczescie ze mi sie abonament konczy w tym miesiacu ......" w którym napisałem, ze w związku z ich traktowanie klientów rezygnuje z usług.

 

A oto odpowiedz:

 

Nadawca: Biuro Cal.pl

Data: Śr 16:56

 

 

Witamy serdecznie,

 

Dziękuję za email, także się z tego powodu cieszymy.

 

--

Pozdrawiamy i zyczymy milego dnia,

Biuro Obslugi Klienta firmy INFO-CAL

 

Strona: http://www.infocal.pl

E-mail: kontakt@cal.pl

Telefon: +48 61 6703221

Faks: +48 61 6417501

 

 

 

Nie wiem, czy tak powinna wyglądać odpowiedz do klienta, który od 3 dni nie możne korzystać z usług za które przecież zapłacił kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Hyhy, musiałem im chyba mocno dopiec skoro tak ci odpisali :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"CAL -> CALe szczescie ze mi sie abonament konczy w tym miesiacu ......"

 

A czego oczekiwałeś po tak zatytułowanum emailu ?

Rozumiem, że skoro płacisz to masz prawo wymagać tego i tamtego, ale skoro Ty jesteś nie oszukujmy się bezczelny, to oni również mają takowe prawo i nie muszą Ci wchodzić w przysłowiowe tu i tam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A podobno klient nasz Pan, więc różne są widzę szkoły marketingu.

 

Żadna szkoła marketingu nie uczy aby dać sobie wejść na głowę ...

 

p.s. nie zmienia to faktu że poczta powinna działać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w reszcie oferty ale przy przenoszeniu serwerów z Tmbnet.pl Cal.pl nie popisał się. Zrobili krok do tyłu instalując na serwerze php w wersji 4, podobnie mysql. BOK raczej nie jest skore do pomocy. Pora szukać nowego serwera ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie pliki zostaly przegrane z serwerow firmy TMBNET ktora przejelismy. Prosze zalogowac sie na tamte serwery i sprawdzic, ze stan plikow jest identyczny jak na naszych serwerach. W razie jakichkolwiek problemow prosze najpierw zglaszac sytuacje do BOKu

 

Łatwo także pisać, ze cos nie dziala kiedy:

 

serwery nazw: ns303329.ovh.net.

sdns1.ovh.net.

 

dla domen fuu.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W razie jakichkolwiek problemow prosze najpierw zglaszac sytuacje do BOKu

Z tym BOKiem to można sobie gadać i gadać...

 

Łatwo także pisać, ze cos nie dziala kiedy:

 

serwery nazw: ns303329.ovh.net.

sdns1.ovh.net.

 

dla domen fuu.pl

Proszę zacytować całość:

serwery nazw: ns303329.ovh.net.

sdns1.ovh.net.

utworzona: 2006.02.18 10:54:01

ostatnia modyfikacja: 2009.07.13 21:17:54

 

Zmiana DNSów nastąpiła wczoraj.

 

Wszystkie pliki zostaly przegrane z serwerow firmy TMBNET ktora przejelismy.

Przegrane zostały dopiero dziś, przez 3 dni BOK utrzymywał, że wszystko jest ok. Pliki wróciły, tylko, że teraz coś jest nie tak z prawami dostępu i nie można ich nadpisywać przez FTP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

×