Skocz do zawartości
Kris

Progreso lepsze od Home ?

Polecane posty

Gość

mruwek zagadaj progreso.. może coś wskórasz.. heh

poza tym pamiętaj, że nie bulisz tylko za transfer, heh..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sponsi: próbowałem, ale nic z tego. Jak widać Progreso nie przewiduje w swojej polityce "custom planów". Mają pewnie ku temu swoje powody, mnie nic do tego. Ot trzeba będzie trochę danych poprzenosić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm z tego co wiem, to po przekroczeniu 300GB masz przedłużany pakiet czyli zużywasz go np. w 10m i jest brany kolejny. Dla mnie to bardzo dobre rozwiązanie i jakby nie patrzeć rozwiązuje Twój problem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To prawda- nowe maszyny działają świetnie.

A tak z ciekawości - ile przeciętnie czekacie na podpięcie nowej domeny do serwera? Dzisiaj czekam od 16 godziny, chciałem coś uruchomić i zapomnieć - a nie mogę. Napisałem prośbę przez extranet o 19 ale nadal cisza.

Przyznam, że w innych firmach trwa to zdecydowanie krócej.

 

PS.

Podpinałem też nową domenę na Progreso wczoraj około 2 nad ranem i była widoczna po kwadransie. Szkoda, że w dzień tak nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja odwrotnie, napisałem 22 godziny temu prośbę o usunięcie 3 domen z DNSów.

Trzeba będzie jutro zadzwonić, bo poczta na te moje domeny źle trafia, olewka totalna :)

A skoro na tickety nie odpisują to pewnie nie mają dostępu do sieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ile przeciętnie czekacie na podpięcie nowej domeny do serwera? Dzisiaj czekam od 16 godziny, chciałem coś uruchomić i zapomnieć - a nie mogę. Napisałem prośbę przez extranet o 19 ale nadal cisza.

Przyznam, że w innych firmach trwa to zdecydowanie krócej.

 

PS.

Podpinałem też nową domenę na Progreso wczoraj około 2 nad ranem i była widoczna po kwadransie. Szkoda, że w dzień tak nie ma.

 

Zarządzanie domenami (dodawanie, zmiana rekordów itp.) jest w Progreso manualnie, przez panów adminów. 

 

Powiem tyle, ciesz się z tak krótkiego okresu  :) . Ja nie napiszę ile moje zgłoszenie o zmianę rekordów wisiało, bo aż nie wypada

 

Rozumiem, że instalacja / konfiguracja / przenoszenie klientów na nowe maszyny pochłania wszystkie zasoby ludzkie Progreso i nie mam o to żalu, aczkolwiek kolejny extranet powinien już być wyposażony w automatyczne zarządzanie domenami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Podpinałem też nową domenę na Progreso wczoraj około 2 nad ranem i była widoczna po kwadransie. Szkoda, że w dzień tak nie ma.

 

Lada dzien proces przypisywania domen do serwera zostanie zautomatyzowany. Wczesniej nie moglismy robic tego automatycznie z prozaicznego powodu - przypisane domeny byly na danej maszynie scisle zwiazane z konfiguracja poczty. To znaczy, ze jezeli ktos przypisalby sobie domene onet.pl do serwera - dostawalby cala poczte adresowana na @onet.pl wysylana z danego serwera :) Kazda domena musiala wiec byc osobno dokladnie sprawdzana i weryfikowana. Teraz to sie zmieni i dodawanie / usuwanie domen bedzie przebiegalo w trybie "real-time".

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, nowe maszynki (p23) śmigają "jak ta lala". Mój wspaniały i jedyny serwis o Valencii potrafi się teraz parsować nawet w 0,05 sek. Definitywnie zostaję na kolejny rok w Progreso ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomijając kwestie techniczne, myślę, że Progreso powinno jednak zainwestować trochę w obsługę klienta. Czas odpowiedzi na tickety jest już zdecydowanie za długi, z mojego doświadczenia czekanie nawet ponad tydzień na odpowiedź staje się niestety normą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie - widze, ze nowe serwery Progreso sa juz w ATM :-).

Czyli spelnily sie zapowiedzi Adama z Usenetu, tylko jak widze padlo nie na Katowice (co zreszta jest dla mnie zrozumiale), a na Warszawe :-).

IMO dobry wybor, sam tez planuje sie przeprowadzic do ATM :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
A tak na marginesie - widze, ze nowe serwery Progreso sa juz w ATM :-).

Czyli spelnily sie zapowiedzi Adama z Usenetu, tylko jak widze padlo nie na Katowice (co zreszta jest dla mnie zrozumiale), a na Warszawe :-).

IMO dobry wybor, sam tez planuje sie przeprowadzic do ATM :-).

 

Eh, nic w tym Internecie nie da sie ukryc ;):)

 

Padlo wlasnie na Katowice -> nowiutka serwerownia w piwnicach Altusa, dokad prowadza dwa niezalezne ringi swiatlowodowe z ich glownego szkieletu na Jordana, a tam rowniez dwoma drogami (katowice-lodz-warszawa, katowice-krakow-warszawa) lacze jest terminowanie na dwoch niezaleznych routerach (laczami n x 10Gbit). Wada poki co jest ping w okolicy +10ms od Warszawskiego wezla, co jednak w najmniejszy sposob nie wplywa na osiagi, a za pare miesiecy stanie router w samych Katowicach i ping spadnie :-)

 

Powody ? Kilka.. Niepokoj co do przyszlosci w GTSie - po raz kolejny sie "sprzedali" i choc jakosc nie spadla - obawiamy sie ze poprawiajac swoje wskazniki ekonomiczne (cieciami kosztow), predzej czy pozniej moze sie to zmienic.. Pozatym ATM to klasa sama w sobie - pare lat temu glowilismy sie nad wyborem GTS VS ATMAN i rzut moneta zdecydowal o GTS :-) Dzisiaj bez wahania wybralibysmy ATMANa - mysla zdecydowanie bardziej przyszlosciowo, widac u nich szybszy rozwoj sieci i nowych uslug. Skoro sledzisz USENET to pewnie tez zauwazyles ostatnio pasmo narzekan na GTS (choc chodzi tutaj o lacza, radiolinie, a nie kolokacje i hosting). Wspolpracujac z nimi od lat musze stwierdzic, ze polaczenie z Energisem wyszlo im na zle. No i odszedl od nich nasz ulubiony i najbardziej ceniony technik (pozdrowienia dla Michala Z.!) :-)

 

Wkrotce przenosimy sie do nich na stale, bedziemy o tym informowac w nowosciach.

 

EDIT: No zapomnialem jeszcze dodac, ze w tym roku oficjalnie wprowadzamy do oferty hosting dedykowany, ktory mamy nadzieje bedzie dosc ciekawa alternatywa dla VPSowcow, oparta w calosci na nowiutkich IBMach x3250 / x3550 / x3650 - od 1 x dual core po 2 x quad core i lokalizacja (jak wiadomo jestesmy ze Slaska) jak najblizej nas tez przyczynila sie do decyzji o przenosinach.

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

oo.. czyli co, idzie nowe, dobre? : )

 

w sumie racja.. trochę długo trwał u was ten sen zimowy, ale tak patrząc nawet jako laik na samo wht - w międzyczasie Livenet z krążącymi w sieci pdf-ami z ofertą dedyków, IQ z DELLkami i Provps-em, Sisco z nowymi ofertami.. pojawiło się tego trochę na rynku heh ; )P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eh, nic w tym Internecie nie da sie ukryc ;):)

 

Padlo wlasnie na Katowice -> nowiutka serwerownia w piwnicach Altusa, dokad prowadza dwa niezalezne ringi swiatlowodowe z ich glownego szkieletu na Jordana, a tam rowniez dwoma drogami (katowice-lodz-warszawa, katowice-krakow-warszawa) lacze jest terminowanie na dwoch niezaleznych routerach (laczami n x 10Gbit). Wada poki co jest ping w okolicy +10ms od Warszawskiego wezla, co jednak w najmniejszy sposob nie wplywa na osiagi, a za pare miesiecy stanie router w samych Katowicach i ping spadnie :-)

 

To dlatego nie rozpoznalem :-). Ech, ale co ciekawe moj handlowiec jeszcze chyba w srode mowil, ze data center Altus wciaz jest w budowie ;-). A Jordana 25 to bardzo fajny punkt styku wielu sieci (wszystkie wazniejsze sieci maja tam swoj sprzet), takze jak tylko ATM pomysli o uruchomieniu tam peeringow to bedzie dobrze :-). A przydaloby sie, bo poki co troche dziwny ten routing - na serwery wielu roznych sieci na Slasku pingi mam 1-2 ms, a do Was 12 :-).

 

Powody ? Kilka.. Niepokoj co do przyszlosci w GTSie - po raz kolejny sie "sprzedali" i choc jakosc nie spadla - obawiamy sie ze poprawiajac swoje wskazniki ekonomiczne (cieciami kosztow), predzej czy pozniej moze sie to zmienic.. Pozatym ATM to klasa sama w sobie - pare lat temu glowilismy sie nad wyborem GTS VS ATMAN i rzut moneta zdecydowal o GTS :-) Dzisiaj bez wahania wybralibysmy ATMANa - mysla zdecydowanie bardziej przyszlosciowo, widac u nich szybszy rozwoj sieci i nowych uslug.

 

Zgadzam sie, tez bez dwoch zdan stawiam na ATM :-). Choc ja chyba jednak na Warszawe, przynajmniej obecnie. Z mozliwoscia migracji gdy cos sie zmieni w temacie Katowic na wyraznie lepsze.

 

Skoro sledzisz USENET to pewnie tez zauwazyles ostatnio pasmo narzekan na GTS (choc chodzi tutaj o lacza, radiolinie, a nie kolokacje i hosting). Wspolpracujac z nimi od lat musze stwierdzic, ze polaczenie z Energisem wyszlo im na zle. No i odszedl od nich nasz ulubiony i najbardziej ceniony technik (pozdrowienia dla Michala Z.!) :-)

 

Mam znajomego, ktory pracuje/pracowal w ATMie przy laczach i radioliniach wlasnie. W umowie ma wpisane, ze nawet w srodku nocy jak ma dyzur (a dyzury mieli zdaje sie 24-godzinne) ma dojechac w razie awarii w dowolne miejsce do klienta w 2h. Takze widac, ze dbaja o jakosc :-).

 

Wkrotce przenosimy sie do nich na stale, bedziemy o tym informowac w nowosciach.

 

Gratulacje i powodzenia :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
To dlatego nie rozpoznalem :-). Ech, ale co ciekawe moj handlowiec jeszcze chyba w srode mowil, ze data center Altus wciaz jest w budowie ;-).

 

No masz racje, nie jest jeszcze oficjalnie uruchomione. Dlatego tez nie mamy tam jeszcze wszystkich maszyn ;) Oficjalnie "uruchomi sie" lada dzien. Trwaja w tym momencie rozne papierkowe sprawy - tworzenie dokumentacji etc.

 

A Jordana 25 to bardzo fajny punkt styku wielu sieci (wszystkie wazniejsze sieci maja tam swoj sprzet), takze jak tylko ATM pomysli o uruchomieniu tam peeringow to bedzie dobrze :-). A przydaloby sie, bo poki co troche dziwny ten routing - na serwery wielu roznych sieci na Slasku pingi mam 1-2 ms, a do Was 12 :-).

 

Bo to leci przez Warszawe, stad wiekszy ping. Niemniej - jest tam styk m.in. z ACXem, czyli defacto z wszystkimi Polskimi operatorami :) Z Warszawy leci tam lacze n x 10Gbit. Wogole ATMAN jako jeden z niewielu operatorow ma zasade, ze sprzedaje lacza bez overbookingu (!), czyli nigdy nie sprzedaje wiecej, niz sam ma! To jest naprawde wyjatkowe podejscie. Zreszta - sa dofinansowani od paru lat z funduszow UE i ich szkielet jest bardzo nowoczesny, szybki i bardzo latwo rozszerzalny.

 

Zgadzam sie, tez bez dwoch zdan stawiam na ATM :-). Choc ja chyba jednak na Warszawe, przynajmniej obecnie. Z mozliwoscia migracji gdy cos sie zmieni w temacie Katowic na wyraznie lepsze.

 

Tu sie nie ma co zmieniac na lepsze - wszystko jest 100% profi. Nie wybralibysmy serwerowni do ktorej nie bylibysmy przekonani - wybor mielismy sposrod kilkunastu innych DC :) Jednak ATM to pewny partner. Spolka notowana na gieldzie, hostuje sie u nich wiele innych dostawcow tresci (np. onet).

 

Mam znajomego, ktory pracuje/pracowal w ATMie przy laczach i radioliniach wlasnie. W umowie ma wpisane, ze nawet w srodku nocy jak ma dyzur (a dyzury mieli zdaje sie 24-godzinne) ma dojechac w razie awarii w dowolne miejsce do klienta w 2h. Takze widac, ze dbaja o jakosc :-).

 

W Katowicach mamy dostep do DC non stop, 24/h. GTS musze przyznac ze ostatnimi czasy zmienia w tym kierunku swoje podejscie (tzn. dostep jest ale probuje sie go zaczac ograniczac - ciecie kosztow?), ale to nie temat na publiczna dyskusje.

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh, nic nie może wiecznie trwać. W końcu zjawisko zwane "wiszącym ticketem" dotknęło i mnie. Póki co 8 dni i 3h (priorytet 3, po 4 dniach bodaj zmieniony na 2). Dla jasności, nie - nie piszę tego, żeby sobie poużywać na chłopkach z Progreso. W dalszym ciągu mam zamiar być ich klientem, ale tak długi czas oczekiwania na odpowiedź w helpdesku to chyba jednak przesada i dowód na to, że trzeba coś z tym fantem zrobić.

 

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

problem dotknął również i mnie

od 3 dni nie działa mi poczta i nikt w Progreso nie reaguje

wczoraj dzwoniłem - dostałem info że sprawdzą

jednak poczta nadal nie działa

skrobnąłem dziś na helpdesk i też nic

martwi mnie to, bo potrzebuję się dostać do poczty

korzystam zich usług prawie 2 lata i nie miałem zastrzeżeń, nawet byłem zadowolony

ale 3 dni bez poczty... podniosło mi ciśnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

ale co dokładnie Ci nie działa? jakie objawy?

 

ja raczej zadowolony jestem po przeprowadzce na nowe serwy.. heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale co dokładnie Ci nie działa? jakie objawy?

 

ja raczej zadowolony jestem po przeprowadzce na nowe serwy.. heh

 

 

objawy są takie, że po zalogowaniu się do poczty (przez webmail) nie widać wiadomości

program pocztowy wogóle nie może się zalogować do serwera

jestem na p17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

a wysłałeś

a). sobie sam z Outlooka

;). sobie sam z webmaila

 

i czy

c). w ogóle nie dochodzi nic, z żadnych serwerów? jeśli nie, to czy wraca mailer daemon? z jakim komunikatem?

heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wysłałeś

a). sobie sam z Outlooka

;). sobie sam z webmaila

 

i czy

c). w ogóle nie dochodzi nic, z żadnych serwerów? jeśli nie, to czy wraca mailer daemon? z jakim komunikatem?

heh

 

tak, tak, robiłem testy - wiadomości nie da się wysłać z programu pocztowego, bo nie łączy się z serwerem (tym samym też nie odbiera)

zakładam, że program pocztowy działa dobrze, bo z innych kont poczta dochodzi/wychodzi

na webmailu to samo - zalogować się można co prawda, ale nie wyświetla wiadomości i nie można utworzyć nowej, by ją wysłać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to jaja.. nie wiem co to..heh

 

dobre wieści - zadziałało właśnie, są wiadomości i odbiera/wysyła, czyli jest wreszcie połączenie z serwerem

helpdesk nie odpisal, ale może cos zadziałał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×