Skocz do zawartości
Kris

Progreso lepsze od Home ?

Polecane posty

Joomla! na Progreso.p8 działa znośnie. Może nie błyskawicznie, ale w miarę sprawnie. Za to z WordPress'em mam problemy - otworzenie podstrony trwa kilka sekund, a dodanie/edycja wpisu potrafi trwać i 37 sekund! Bardzo liczę na przyspieszenie działania serwerów Progreso, bo samo zarządzanie stronami jest tutaj wyjątkowo funkcjonalne i sprawne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Potwierdzam - tez jestem na p8 i wordpress działa tragicznie wolno.. chyba "nowa platforma" nie obejmuje p8, a jesli w przyszlosci obejmie to napewno nie takich mikro klientów jak ja...

 

Obejmie obejmie - mysle ze juz w najblizszym tygodniu ;)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr Mikolajski z tego forum trzyma u nas strone na jego ukochanym WordPressie z bardzo podobna liczba wizyt, co Twoje forum. I jezeli uwazasz, ze to forum bylo sprawca tego obciazenia, to moge Ci pokazac dla porownania statystyki obciazenia CPU jego (jezeli sie zgodzi ;-) i Twoje - roznica bedzie wynosic kilka tys % na Twoja niekorzysc :lol:

A pokazuj, sam chętnie obejrzę :D

 

Mnie zdumiewa podejście użyszkodników, którzy albo znają phpBB by Przemo, oczywiście ze wszystkimi wodotryskami, albo IPB / vBulletin. Weźcie do ciężkiej cholery przemigrujcie się na SMF i wyłączcie część wodotrysków, będziecie mieli świetne i bezpieczne forum, a na dodatek zdecydowanie mniej obciążające serwer. Naprawdę tak ciężko znaleźć ten skrypt?

 

 

Ktoś z wht jest już na nowej platformie? Prosiłbym o opinie użytkowe :)

Na nowej platformie mam jeden z serwisów, ten wspominany już tutaj zbudowany na Wordpressie. Poprzednio działał mi szybko (jest dość dobrze zoptymalizowany), a mimo to po przejściu na nową platformę przyspieszenie jest mniej więcej dwukrotne. Niedługo będę miał aktualizację całości + maksymalnie wszystkie sztuczki optymalizacyjne i chyba da się z tego wyciągnąć jeszcze trochę. Przypuszczam, że w stosunku do starego serwera będę miał przyspieszenie trzykrotne i strona będzie się odpalać.

Dla zainteresowanych mogę wrzucić garść statystyk dotyczących czasu oczekiwania od kliknięcia do przesłania pierwszych informacji:

- strona główna serwisu - 0,641s

- panel / strona administracji - 0,515s

- panel / edycja artykułu - 0,687s

 

Nie wiem, jak świeżo postawiony Wordpress, swojego odrobinę wykastrowałem ze zbędnych bibliotek JS i tym podobnych dupereli. Zresztą optymalizacja każdego serwisu to obowiązek właściciela i to nie tyle obowiązek wobec hostingu, ale obowiązek wobec użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

No właśnie... raz, że nie chwalą się tym na stronie.. czyli coś tu "śmierdzi"... nawet w extranecie nic o tym nie ma... a mogłoby, bo przecież taką wiadomością tylko się chwalić.. co do numerka serwera, to pewnie by został "p8" jako "p8".. choć to już jest sprawa marginalna... po drugie, to tak jakoś w niedzielę i w poniedziałek zauważyłem mulenie na serwerze i pomyślałem, że może przenoszą konta czy coś.. ale od wtorku wcale nic nie "poczułem" co do działania usług.. raczej bym powiedział, że bliżej temu do mulenia niedzielno-poniedziałkowego, niż do super wypasionych xeonów, czy co tam miało być..

 

Już BOSSowi pisałem swego czasu.. ja myślę, że progreso przeniesie na nowe maszyny (których pewnie jest 3-4, góra 6) jakąś tam część ludzi, którzy są na starych serwerach tak, żeby poprawić sytuację... i pewnie, już sam ten fakt napawa optymizmem i będzie (byłoby?) miło, gdyby to była prawda.. choć większość użytkowników chyba podjarała się, że będzie na super hiper maszynce, oczywiście z taką ilością userów, jak poprzednio... a to, z całym szacunkiem dla progreso (które, TAK, przyznaję, jeszcze rok temu polecałem wszędzie wokoło), jest raczej pustym marzeniem... ja osobiście już prawie wszystko przeniosłem z progreso, zostało kilkadziesiąt mega rożnych pierdółek, ale generalnie goodbye.. niech sobie dają xeony, extranety 2.0, webmaila.. w grudniu mówię "dość".. a konto niech stoi rok puste - trudno.. może się przyda, może nie... "wbijam".. i nie będę nigdzie mejli pisał do BOKu, że coś mi muli, nie będę się zastanawiał, czy to Chello znowu routing chrzani.. już koniec.. kierunek KEI, Sisco.. do tego jest sporo innych, dobrych firm i na pewno każdy coś dla siebie znajdzie zamiast pustych obiecanek..

 

podziękowania za stare czasy - konta.pl i civ.pl.. ale ostatnio - nie, dziękuję.. mimo wszystko 3 stówki z VAT w firmie, która nie reklamuje się jak molochy typu home i nazwa (i na to by szła owa kasa) gdzie kasa jest teoretycznie dla firmy, a nie na marketing, BOK, darmowe podkładki pod myszki i domeny po 9zł... to nie, nie o to tu chodziło.. heh

 

eeejmen

 

p.s. wiem, że to będzie chyba offtop, bo miało być progreso vs home... można przenieść, ale proszę nie kasować.. heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

sonin no nie wiem.. taki wpływowy człowiek jak ja (TAAAAAAA)... do tego konto na 3 lata z góry kupione.. z 900Gb transferu wykorzystałem bodajże... 7Gb hehe.. ze świecą takiego klienta szukać : )

 

dodam, że polecam firmy ze stopki.. żeby nie było, że jestem stronniczy : P "jest wiele dobrych firm" heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do numerka serwera, to pewnie by został "p8" jako "p8".. choć to już jest sprawa marginalna...

 

Niestety, ale zmienia się ip serwera i numerek również :)

 

progreso przeniesie na nowe maszyny (których pewnie jest 3-4, góra 6) jakąś tam część ludzi, którzy są na starych serwerach tak, żeby poprawić sytuację...

 

Z tego co się orientowałem, aktualnie mają 2 nowe maszyny (mnie przenieśli na 2x Xeon E5310 @1.6 Ghz - jakby nie patrzeć w sumie 8 rdzeni po 1,6 Ghz :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
No właśnie... raz, że nie chwalą się tym na stronie.. czyli coś tu "śmierdzi"...
Pochwalimy sie jak wszyscy zostana przeniesieni :)Numerki nowych maszyn to p21, p22. Niebawem p23 i p24.
Już BOSSowi pisałem swego czasu.. ja myślę, że progreso przeniesie na nowe maszyny (których pewnie jest 3-4, góra 6) jakąś tam część ludzi, którzy są na starych serwerach tak, żeby poprawić sytuację...
Przeniesiemy wszystkich. Wszystkich, procz tych ktorych mamy na liscie "abuserow". Ci zostana sobie na farmie DLi i do konca swoich abonamentow beda hostowani prawie jak na maszynach dedykowanych. Jest ich ok 10 szt. i robia obciazenie praktycznie takie jak cala reszta klientow (dla porownania nr 1 na liscie zuzywa 1mln CPU TIME, podczas gdy numer 30 na liscie - juz tylko 10 tys...). Nie dziwi mnie wcale, ze pierwsza 20-tka to praktycznie same phpbb by przemo lub/i PostNuke :)
tego jest sporo innych, dobrych firm i na pewno każdy coś dla siebie znajdzie zamiast pustych obiecanek..
Widzisz, dlatego nie informujemy oficjalnie na stronie o migracji i nowych maszynach. A to, co piszemy tutaj traktuj bardziej nieoficjalnie.pozdr.
Niestety, ale zmienia się ip serwera i numerek również :)
IP zmienia sie dla serwerow biznes. Dla biznes plus przenosimy rowniez caly adres IP na nowy interfejs :)
Z tego co się orientowałem, aktualnie mają 2 nowe maszyny (mnie przenieśli na 2x Xeon E5310 @1.6 Ghz - jakby nie patrzeć w sumie 8 rdzeni po 1,6 Ghz :)).
Tak :) Sa to dokladnie IBMy x3650 z 6 x SAS 300GB 15k rpm w RAID10. W tym momencie po 12GB RAM (sprawdzamy zuzycie, jak bedzie trzeba to dolozymy ile bedzie trzeba, pamiatki akurat poszly ostro w dol :-) No i oczywiscie calosc reduntantna (2 x zasilacze po 1kW, wentylatory, dyski, a nawet mirrorowane pamieci).pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Sponsi, nie miałem na myśli ile zapłaciłeś.

Wiesz jaki klient jest najgorszy ?

- Klient maruda

 

; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

sonin ...oczywiście, dlatego piszę o progreso raz na 2 miesiące ; )P

 

adamszendzielorz ... dzięki za odpowiedź... przydałyby się nam takie informacje bez "marudzenia" klientów heh.. to poprawia samopoczucie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Progreso lepsze od Home! Z tym, że...

W home.pl po tym jak wysłałem zgłoszenie otrzymałem kod authinfo domeny w ciągu kilku godzin. Przekazałem kod obsłudze Progreso za pomocą ticketa w extranecie... 7 dni temu (7 dni i 30 minut)! I nikt nie raczy mi odpowiedzieć, napisać chociaż "odwal sie pan, zrobię jak będę miał chwilę", po prostu jakbym rozmawiał sam ze sobą. Uroczo!

 

EDYTA:

Poprosiłem żeby jednak dali sobie spokój i zamknąłem ticketa po 8 dniach bezowocnego oczekiwania na jakąkolwiek reakcję. Domenę przeniosłem do innego operatora, który nota bene obsłużył moje zapytanie nie w tydzień, nie dzień nawet, ale w 5 minut, rzecz nie do pomyślenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
firma dosc rzadko aktualizuje newsy na stronie wiec zastanawialem sie czy jest jakis sposob na "sprawdzenie" czy jest sie juz na nowej platformie... (rozumiem że Ty o przenosinach zostałeś poinformowany.. )

Adam już napisał, że nowe maszyny można poznać po numerkach. O przenosinach poinformowałem się sam :P - po prostu poprosiłem o przeniesienie na nową maszynę, gdy była końcowa faza testów. Chciałem sprawdzić działanie serwera na dobrze znanym mi serwisie i się nie zawiodłem, przyspieszenie dało się odczuć.

 

Żałuję, że nie mam czasu na naprawdę ostrą optymalizację serwisu, myślę że mógłbym mieć nawet czterokrotne przyspieszenie działania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A kiedy można liczyć na przeniesienie reszty klientów? Przyznaję, że trafia mnie, gdy stale okazuje się, że najgorzej działającego bloga mam właśnie na Progreso. Edycja pojedynczego artykułu zajmuje co najmniej 15 sekund. A czasy około 1 minuty (!) też się trafiają. Blog na Wordpress, kilka wtyczek (mapa googla, related post i meta plugin) - to samo co na innych serwerach, a chodzi zdecydowanie gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
A kiedy można liczyć na przeniesienie reszty klientów? Przyznaję, że trafia mnie, gdy stale okazuje się, że najgorzej działającego bloga mam właśnie na Progreso. Edycja pojedynczego artykułu zajmuje co najmniej 15 sekund. A czasy około 1 minuty (!) też się trafiają. Blog na Wordpress, kilka wtyczek (mapa googla, related post i meta plugin) - to samo co na innych serwerach, a chodzi zdecydowanie gorzej.

 

Maszyny na przeniesienie reszty klientow sa juz zamowione - mysle ze kwestia 4-5 tygodni jest zakonczenie przenosin reszty klientow na nowa platforme.

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Super. Bardzo dziękuję za info. Gdy się więcej wie, można spokojniej być cierpliwym.

;-)

 

UPDATE

Mój serwer został przeniesiony z P8 na nowy P21 i teraz chodzi tak, że nie ma zmiłuj - Rewelacja! Szybko i sprawnie, jestem bardziej niż zadowolony.

 

edyta - numer serwera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
A to p12 jest na nowym sprzęcie? Wszak miał się numerek zmienić czyż nie?

 

Kolega bielack bachnal literowke - mialo byc oczywiscie p21. Maszyna p12 to poprzednia platforma!

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UPDATE

Mój serwer został przeniesiony z P8 na nowy P12 i teraz chodzi tak, że nie ma zmiłuj - Rewelacja! Szybko i sprawnie, jestem bardziej niż zadowolony.

 

no prosze, a niektorzy dalej na p8 gnija

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzeba było nie psioczyć to by Cię przenieśli :o (żart)

 

zadowolony klient sciaga kilku innych

niezadowolony klient zniecheca dziesiatki innych... (no joke) :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

bald.. za kilkaset lat będą Cię cytować jak teraz wielkich greckich i rzymskich myślicieli : P

hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bald.. za kilkaset lat będą Cię cytować jak teraz wielkich greckich i rzymskich myślicieli : P

hehe

 

ten proces mozna by przyspieszyc gdybym zaczal rymowac :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I ja podzielę się swoją opinią o Progreso.

Używam od 9 miesięcy i generalnie jestem zadowolony. Uptime w porządku. Serwer potrafił nieco przymulać od czasu do czasu, ma to się zmienić po przeniesieniu na nową platformę - zobaczymy jak to będzie. W kwestii samego odbioru usługi nie mam zastrzeżeń. Progreso na pewno wyróżnia się na rynku swoim bardzo dobrym autorskim panelem, a także dostępem do konta via SSH, co dla shared hostingu "z górnej półki" jest chyba wyjątkiem a dla mnie stanowi wielkie udogodnienie w użytkowaniu. Nie mogę narzekać na kontakt. Wszelkie moje problemy, nawet te najbardziej noobkowate, były szybko rozwiązane. Nigdy nie zaznałem wspominanych "wiszących ticketów", a jak potrzebowałem bezpośredniej pomocy, to telefon albo gg załatwiało sprawę. Muszę też pochwalić Progreso za cierpliwość i cenne wskazówki, które otrzymałem gdy moje konto "siadało" w wyniku niedopracowanych skryptów.

 

Jedyną rysą na Progreso, a właściwie na jej ofercie, jest brak opcji pośredniej między pakietem "Biznes" i "Biznes Plus". Z mojej perspektywy bowiem nie do przejedzenia jest transfer 600Gb, natomiast 300 to znowuż za mało jak na moje potrzeby. Pożegnam się najprawdopodobniej niestety z Progreso w lutym, właśnie z wymienionego wyżej powodu i zamienię go na Kei tudzież IQ. Będę tęsknił za Progreso i ssh, ale proza życia jest nieubłagana. Cóż, nie ma jak widać hostingu idealnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×