Skocz do zawartości
paragratyrulez

ściemniona oferta atmana na dedyki

Polecane posty

Zachęcam do obejrzenia ciekawostki jaką jest ofert atmana na dedyki:

 

na pierwszej stronie mamy napisane :

 

EcoSerwer S (246 zł)

 

Transfer miesięczny nieograniczony

 

Przepustowość łącza 100 Mb/s

 

ale już po kliknięciu Zamów pojawia się:

 

trzeba dokupić dysk za 36 pln/m-c

i pamiec 4 gb za 17

 

oraz :

 

malutkim druczkiem ....

 

*po przekroczeniu 5 TB/m-c przepustowość jest ustawiana na 5 Mb/s. Aby ponownie korzystać z pasma 100 Mb/s, należy wyrazić zgodę na rozliczanie transferu powyżej limitu (1TB 59 zł netto

 

to tyle a propos "nielimitowanych transferów.... jak dla mnie zajeżdża ściemą niegodną poważnego operatora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ameryki nie odkryłeś, za tą cenę w ATM taki transfer to i tak niebo i ziemia ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

erm

 

w DH jest 15 MBit bez ilmitow wogole lub 5 TB limitu transferu za bardziej wypasiona maszynke za mniej

 

 

Ameryki nie odkryłeś, za tą cenę w ATM taki transfer to i tak niebo i ziemia ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież takie prezentowanie oferty to standard europejski bym powiedział, no limit w polsce mozna dostac za male pieniadze tylko na bardzo watpliwych laczach z jakiegos powodu i bez bezposredniego styku do tpsa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu w Polsce, to jest tak wszystko drogie ?

Drogie, ale w wielu wypadkach znacznie lepsze i pewniejsze od zagranicznych odpowiedników.

Patrzenie tylko i wyłącznie na to kto da więcej transferu czy niższą o 100 zł cenę,

to żaden wyznacznik dla poważnego biznesu dla którego liczy się jakość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

No tak, w sumie jak porównać odpowiednie oferty, to wychodzi tak "tanio" jak na Zachodzie.

 

A dlaczego nie taniej (w sensie proporcjonalnie do poziomu zycia - albo inaczej: dlaczego dla nas to jest drogo)?

Bo kluczowe gałęzie przemysłu są trzymane w garści przez byłych SB-ków, nie zrobiliśmy dekomunizacji i deubekizacji i mamy za swoje... niektóre dziedziny bardzo wolno się rozwijają, bo nie ma konkurencji, albo jest słaba konkurencja. W miarę normalnie jest w telefoniach komórkowych (pomijając zmowy cenowe), gdzie masz żabojadów, którzy przejęli naszego monopolistę najprawdopodobniej za gigantyczne łapówy (+ najprawdopodobniej za posadę Buzka) w czasie, gdy nikt nie mógł marzyć o wejściu na Polski rynek. Vodafone nie dało rady z kliką SBków (Plus), Erę dopiero co Niemcy kupili (w sumie to by się zgadzało, bo Francja i Niemcy rządzą w związku socjalistycznych republik europejskich potocznie zwanym Unią Europejską). Tutaj też nam się odbija czkawką owa "ochrona naszego rynku przed zachodem, by nas nie wykupili", o czym dużo się krzyczało w latach 90tych. Mamy okresy przejściowe i dlatego jest takie dziadostwo. Taka ciekawostka - niedługo pada okres przejściowy na usługi pocztowe (jakoś 2013). To będzie pewnie tak, że wykupi Pocztę Polską niemiecki Deutsche Post i pewnie za dużo konkurencji znowu nie będzie (nie mówię o InPoście, bo to jednak jest szaraczek). Klika, po prostu trzymają kraj za mordę. Najśmieszniejsze dla mnie ostatnio są reklamy "eko energi" i innych bzdur, że Enea/Energa itd. - klika SBecka, której wiadomo, że nikt nie ruszy, a oni się reklamują jacy to oni cacy są... żenada.

I potem są jakieś wymiany liczników, bo koncesje trzeba odnowić, bo to, bo tamto i doją ten ciemny naród karmiony reżimowymi mediami.

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Czemu w Polsce, to jest tak wszystko drogie ?

 

To Polska tu wszystko drogie :) Pytanie raczej powinno być kierowane do rządu (w szczególności do premiera)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ta oferta biorac pod uwage jakosc i polozenie geograficzne jest bardzo rozsadna cenowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chyba jednak wszyscy wolą jasne oferty za rozsądną kasę

 

Oj.... nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz, choć do jeszcze niedawna wierzyłem w rozsądek społeczeństwa, tym bardziej tej części bardziej świadomej pod względem technicznym.

 

g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wpadłem na tę ich ofertę, chciałem napisać na forum a tu już wątek przechodzi na 2 stronę :)

 

Myślę że jak na Polskie warunki oraz sam fakt że to oferta bezpośrednio od ATM to jest to bardzo dobra oferta/ promocja. Naprawdę po takiej marce nie spodziewałem się aż tak niskich cen. Jak i Transferu bez limitu, jednak tu akurat gwiazdki muszą być :)

 

Czy mi się zdaje czy brak limitu w takiej cenie (300-350zł najtańsze rozwiązanie) oznaczałby załamanie rynku/monopol ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, jeżeli za 300 zł oczekujesz "Ferrari" to jesteś w będzie. Oferta jest bardzo dobra cenowo na polski rynek.

 

Nie oczekuje Ferrari, tylko dziwilo mnie ze za cene jak na zachodzie, dostaje sie slabe lacze rzadko 100mbit z jakims marnym limitem transferu. Widzialem chyba tylko jedna oferte 1gbit...

Mozna dostac wiele wiecej i taniej chociazby w Niemczech albo na Litwie. Tak tylko mnie zastanawialo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy porównywaniu cen w polsce a za granicą proponuje porównywać oferty na takim samym poziomie - nie tylko sprzęt i traffic a support, warunki w DC i tak dalej.

 

Łatwo porównac ceny w OVH do atmana. dlaczego nikt leaseweb (z pakietem supportu)(lub inne dobre serwerownie) nie porówna do atmana ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale koszty w polsce sa większe niż na zachodzie prowadzenia a nie mniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy porównywaniu cen w polsce a za granicą proponuje porównywać oferty na takim samym poziomie - nie tylko sprzęt i traffic a support, warunki w DC i tak dalej.

 

Łatwo porównac ceny w OVH do atmana. dlaczego nikt leaseweb (z pakietem supportu)(lub inne dobre serwerownie) nie porówna do atmana ?

 

Co takiego oferuje ATMAN do dedyków czego nie ma w OVH, że nie są to oferty na tym samym poziomie? ATMANa bardzo lubię, mamy tam kolokację od kilku lat, ale oferta dedyków dla mnie nie jest rewelacją ze względu na SLA. W OVH mamy sprzęt w porównywalnej cenie, z nieco lepszymi parametrami, KVMoIP i teoretycznie z dwugodzinnym czasem naprawy (odpukać nie mieliśmy okazji sprawdzać jak się z tego wywiązują). W ATMANie czas naprawy/wymiany sprzętu to 24h. Plusem jest to, że nie trzeba się przebijać przez BOK, żeby trafić do tech supportu jak w OVH. Jeżeli miałabym szukać oferty w Polsce to Nephax - dobre SLA i dobry kontakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

swoją droga przykład kimsufi.pl:

** : Transfer jest nieograniczony. Po przekroczeniu 5TB/m-c dla serwera Kimsufi 2G, 10TB/m-c dla serwera Kimsufi 16G i 15TB/m-c dla serwera Kimsufi 24G przepustowość jest ustawiana na 10 Mbps. Dodatkowy transfer można zamówić bezpośrednio w panelu manager: 59,99 PLN netto /TB

 

słowem: norma :P

Edytowano przez Square Host (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×