Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Lapiech

Poszukuję hostingu z dobrą kopią bezpieczeństwa.

Polecane posty

Witam

 

jak w temacie ;-)

 

Proszę o oferty firm z opisem polityki kopi plików, do ilu dni wstecz można odzyskać kopię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do naszej oferty. Kopie są wykonywane na 2 niezależnych serwerach. Jest możliwość wykonania własnej kopii i ściągnięcia na komputer lokalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Zapraszam do naszej oferty. Kopie są wykonywane na 2 niezależnych serwerach. Jest możliwość wykonania własnej kopii i ściągnięcia na komputer lokalny.

Proszę o oferty firm z opisem polityki kopi plików, do ilu dni wstecz można odzyskać kopię.

Edytowano przez Matmaxalez (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proszę o oferty firm z opisem polityki kopi plików, do ilu dni wstecz można odzyskać kopię.

W zależności od pakietu i ceny która klient płaci. Kopie można wykonywać i przechowywać nawet kilka lat.

W standardowych ustawienia kopia jest tworzona 3 x tygodniu i przenoszona na inne niezależne serwery, tam kopie są trzymane i nadpisywane każda nową utworzoną. Tak więc najstarsza kopia jest z około 3 dni. Pakiety PRO maja także możliwość wykonania darmowej kopii i przechowywania jej w osobnym katalogu, wystarczy napisać ticket z prośbą o taka kopię. Jest to katalog o pojemności do 50 - 100GB (na każdego klienta), przeznaczony tylko na kopie dla klientów z pakietem PRO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak wszędzie kopia jest ale do 3 dni wstecz ?

 

Chodzi o sytuację tego typu przed która nie chroni taka kopia.

 

W piątek strona działa, system robi backup, ktoś nadpisuje pliki - włamanie. Administrator zauważa to w poniedziałek - był na wakacjach lub z innych przyczyn nie miał dostępu do internetu.

 

Więc szanse na odzyskanie plików są wtedy zerowe.

 

 

Czy tez jakaś firma posiada dłuższe okresy backup-ów, lub ma to za dodatkową opłatą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że za dodatkową opłatą każda licząca się firma zapewni Ci zewnętrzny backup kopii z ilu tylko będziesz chciał dni - po prostui skasują Cię za dodatkowe miejsce zjadane przez kopie (i ewentualnie za ustawienie tego). Koszty mogą być różne, ja w UK płaciłem za podobną rzecz (kopie raz na dzień, 7 ostatnich kopii trzymanych na zewnętrznym serwerze z dostępem przez FTP, 50 GB miejsca) 5 funciaków miesięcznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszamy do nas my posiadamy 2 kopie bezpieczeństwa kont naszych klientów z dnia poprzedniego oraz 7 dni wstecz :)

http://freecast.pl/o...eecast-www.html :)

Przeczytałam, przejrzałam dokładnie Twój regulamin świadczenia usług i nigdzie nie ma wzmianki, że wykonujesz jakiekolwiek kopie bezpieczeństwa dla klientów. No chyba, że to ma być na "słowo charcerza" ?

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli tak jak wszędzie kopia jest ale do 3 dni wstecz ?

Wydaje mi się, że nie rozumiesz systemu kopii zapasowych.

Nie wiem za bardzo czego oczekujesz od danej firmy, ale jak napisał DV, każda poważna firma jest w stanie przygotować odpowiednia procedurę takich kopii, wszystko jednak zależy jakie masz fundusze. Jeżeli liczysz na konto za 50 złotych z pełnym zabezpieczeniem swoich danych i to jeszcze z kilkoma kopiami, to raczej nie możliwe.

 

W piątek strona działa, system robi backup, ktoś nadpisuje pliki - włamanie. Administrator zauważa to w poniedziałek - był na wakacjach lub z innych przyczyn nie miał dostępu do internetu.

Tu na forum są raczej poważne firmy, taką sytuacje mógłbyś mieć przy zakupie konta z Allegro. Przy zabezpieczaniu urlopów, zadania podejmuje drugi administrator. Tak więc firma działa i nie ma żadnej przerwy. Z drugiej strony, jak ktoś poważnie myśli o firmie bierze laptopa pod namiot i reaguje na takie sytuacje nawet będąc w lesie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu na forum są raczej poważne firmy, taką sytuacje mógłbyś mieć przy zakupie konta z Allegro. Przy zabezpieczaniu urlopów, zadania podejmuje drugi administrator. Tak więc firma działa i nie ma żadnej przerwy. Z drugiej strony, jak ktoś poważnie myśli o firmie bierze laptopa pod namiot i reaguje na takie sytuacje nawet będąc w lesie. ;)

 

Tutaj chodzi o administratora strony , osoby,która chce kupić hosting. Jeśli ktoś prowadzi np. forum hobbystycznie niema kilku administratorów,tylko jednego. Poza tym,to czy ktoś się włamie przez dziurawy skrypt i coś wgra,nie jest zalezne od dostarczyciela hostingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Administrator strony, a administrator serwera to dwa różne światy. Każdy wykonuje inne zadania.

Żadna firma nie da Ci gwarancji, że wykonany backup zawiera poprawne dane, kopie są wykonywane automatycznie. Administrator strony po wykonaniu takiej kopii wie co ona dokładnie zawiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałam, przejrzałam dokładnie Twój regulamin świadczenia usług i nigdzie nie ma wzmianki, że wykonujesz jakiekolwiek kopie bezpieczeństwa dla klientów. No chyba, że to ma być na "słowo charcerza" ?

 

 

 

 

Regulamin został zmieniony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak :)

 

Potwierdzam, o 19:42 dostałem mejla odnośnie zmiany regulaminu ;)

 

Co do tematu, to żadnego hosting nie zagwarantuje ci, że po awarii twój backup będzie w 100% sprawny, dlatego lepiej działać na własną rękę i mieć aktualny backup na własnym komputerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak smile.gif

Post napisany o: Napisano dziś, 18:15 przez Freecast

(+1 H ze względu na moją strefę, czyli 19:15)

A powiadomienie o zmianie regulaminu:

Potwierdzam, o 19:42 dostałem mejla odnośnie zmiany regulaminu wink.gif

 

Już lepiej nic nie piszcie, bo będzie "wiocha" jak w parlamencie europejskim. ;)

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to że tak dumnie nazwana kopia w każdej firmie, proszę nie czepiać się ilości dni, po 3 dniach jest nic nie warta , jak ktoś wykasuje pliki a ty ty nie sprawdzisz swojej hobbistycznej strony to po 3 dniach jedyna kopia od hostingu to "zero".

 

Byłem ciekaw czy tylko w firmach klasy home, nazwa.... itd jest tak, ale widzę że wszędzie,

 

Dzięki "Blargh!" i "Kolpik" za odpowiedzi, które tylko potwierdzają moją tezę co do wartości kopii hostingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiązaniem jest zapewnienie sobie samemu backupu. Ja mam w Stanach śmiesznie tani serwer z dużym dyskiem na backupy z pozostałych serwerów - rsync raz dziennie przewala dane, które są natychmiast pakowane gzipem z nadawaną datą. Raz na dwa-trzy dni odpalam klienta ftp i wszystkie spakowane pliki idą na kompa u mnie w domu. Nie jest to rozwiązanie idealne, ale za to tanie i stosunkowo proste w implementacji.

 

P.S.

"blargh" to takie wyrażenie... za Urban Dictionary:

"A word native to most barbarian's vocabluary, actually originating from the word charge. Due to many ancient warrior's lack of teeth due to many battles and bad oral hygene, it began to come out as "BLLLAAARRRRGHH!!!!" The new battle cry struck fear into the hearts of fows and stuck."

Edytowano przez d.v (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zależy, do czego owa kopia ma służyć.

Hostingi ją tworzą sobie wewnętrznie, co by w razie jakichś problemów sprzętowo-programowych w miarę prosty sposób móc odtworzyć środowisko. Ot taki użytek wewnętrzny, a jeśli klient będzie coś z niej chciał, to jego zysk.

Natomiast jeśli ci potrzebny jest backup, bo ktoś tam tydzień temu coś zrobił, a ty się obudziłeś, to takie coś, to raczej powinieneś we własnym zakresie robić. DirectAdmin umożliwia ustalenie harmonogramu kopii zapasowych, także na zewnętrzne konto FTP, więc w czym problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas dostępnych jest 11 kopii plików, każda wykonywana co 3-4 dni (dla każdego konta, bez względu na cenę)

http://vipserv.org/wiki/kopie_bezpieczensta.htm

Kopie są dostępne przez FTP

 

Natomiast kopie baz są sporządzane co 3-4 dni i archiwizowane na ok 20 tygodni.

 

Pracujemy także nad udostępnieniem serwera backupu (lub może nawet faktycznych serwerów) z systemem pliku wspierającym snapshoting (jak zfs), co pozwoli na jeszcze większą ilość kopii z przeszłości. Testowaliśmy konfiguracje open solaris+zfs, zfs+fuse, btrfs, nilfs2, next3, ext3cow.

Edytowano przez VIPserv.org (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Już lepiej nic nie piszcie, bo będzie "wiocha" jak w parlamencie europejskim. ;)

MZone - u mnie wyświetla się co innego ;)

 

Napisano wczoraj, 20:07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszamy: www.hostname.pl

 

Backup bazy raz dziennie - max 7 dni.

Backup baz tygodniowy i miesięczny - do 3 miesięcy.

Narzędzie: mysqlautobackup

 

Inne rzeczy backpujemy raz dziennie przyrostowo w rotacji do 2 miesięcy.

Narzędzie: backup2l

Edytowano przez Hostname.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×