Skocz do zawartości

VIPserv.org

Użytkownicy
 • Zawartość

  193
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

4 Normalna

3 obserwujących

O VIPserv.org

 • Ranga
  Stały użytkownik

Informacje profilowe

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

10489 wyświetleń profilu
 1. Odsprzedam serwer PX61-NVME hetzner (z ich aktualnej oferty) - 2x512GB NVME, 64GB ram ECC, Xeon® E3-1275 v5. Opłata instalacyjna za ten serwer w ich ofercie to 146.37€ (630zł)! Odsprzedam go za mniej niż połowę, za 69,99€ - 300zł (brutto) (243,90zł netto) (płatność może być w PLN lub €). Za zakup serwera u mnie wystawiam fakturę vat 23%. Serwer jest opłacony do 28 sierpnia. Możliwe ze potrzymam go kilka dni dłużej zanim z niego zrezygnuje (osoba przejmująca musi opłacić i tak następny okres od 28 sierpnia). Dla osób nie zorientowanych w temacie: hetzner ma możliwość transferu serwera do innego ich klienta. Transfer jest natychmiastowy i unika się w ten sposób opłaty instalacyjnej. Wszystko więc jest łatwe i szybkie.
 2. sprzedam hetzner EX41-SSD

  190zł brutto , serwer dostępny od ręki.
 3. sprzedam hetzner EX41-SSD

  Sprzedam (tj. przetransferuje własność w panelu hetzner) do serwera EX41-SSD z aktualnej oferty (https://www.hetzner.de/pl/hosting/produkte_rootserver/ex41ssd) - nie jest już mi potrzebny. Serwer działa bez zarzutu. Opłacony jest do 7 kwietnia włącznie. Cena: 238zł netto (292,74 zł brutto) Wystawiam polską fakturę vat 23% wraz ze sprzedażą Oszczędność kupującego: brak opłaty instalacyjnej hetzner (97,17 euro) + serwer jest opłacony do 7 kwietnia. Transfer własności nad serwerem w ciągu 24-48 godzin (czas który potrzebuje na przygotowanie serwera, wyczyszczenie nośników). Bliżej 7 kwietnia będzie dostępny natychmiast.
 4. Atak na serwer w Hetzner

  Mogliby zrobić opcjonalne blokady przychodzącego udp (poza ich rekursywnym dns-em) lub limitowanie tempa przychodzące udp (biorąc resztę na swoją sieć i samodzielnie wysyłać abuse complainty). Blok coprawda spowodował by problemy na własnych serwerów dns, ale często nie one są celem ataku (dlatego rate limit jest lepszy). Oni jednak wolą zablokować serwer który jest atakowany, aby osoba atakująca zobaczyła że wygrała i dała spokój ich sieci - <facepalm> A więc np. jak chcą kogoś zabić lub pobić należy tą osobę prewencyjnie samodzielnie zabić po cichu, bo wtedy jest pewność że nie ucierpią postronne osoby lub infrastruktura...
 5. Poszukuję hostingu pod joomle [wirtualny]

  No to szukaj hostingu na windows, nie będzie złom wtedy B)
 6. Hosting

  najlepsze jest jak klient ustawia zadanie co minutę które wykonuje się dłużej niż minutę - bez żadnych zabezpieczeń. Rzecz jasna wtedy ilość procesów musi narastać... Na vipserv dostępny jest cron co minutę (dowolny czas) i częsciowe automatyczne zabezpieczenie przeciw wielokrotnym uruchomieniom.
 7. [wirtualny] Z Imagick z obsługą PDF i php 5.3

  php 5.3 jest dostępny na vipserv. imagick i inne rozszerzenia pecl można załączyć w dziale "ustawienia php" w panelu. Włączanie rozszerzeń dla wszystkich klientów na raz to trochę marnotrawstwo zasobów, które mogły by pójść w kierunku obniżania cen i podnoszenia jakości.
 8. VPS/Dedyk GPU?

  wydobywać (udostępniać węzeł) = umożliwiać sieci bitcoin działanie, czyli DOKŁADNIE przeciwnie.
 9. Poszukuję hostingu z dobrą kopią bezpieczeństwa.

  U nas dostępnych jest 11 kopii plików, każda wykonywana co 3-4 dni (dla każdego konta, bez względu na cenę) http://vipserv.org/wiki/kopie_bezpieczensta.htm Kopie są dostępne przez FTP Natomiast kopie baz są sporządzane co 3-4 dni i archiwizowane na ok 20 tygodni. Pracujemy także nad udostępnieniem serwera backupu (lub może nawet faktycznych serwerów) z systemem pliku wspierającym snapshoting (jak zfs), co pozwoli na jeszcze większą ilość kopii z przeszłości. Testowaliśmy konfiguracje open solaris+zfs, zfs+fuse, btrfs, nilfs2, next3, ext3cow.
 10. różnice w ilości baz danych mysql/postgresql

  Postgresql dostarcza wielu możliwości programiście, ale jest to koszmar administracyjny. Brak znormalizowanej struktury wewmętrznuch metadanych. Spróbuj np. kwerendą wyświetlić chociażby bazy, a co dopiero ich acl-ki obiektów. Można podejrzeć jakie kwerendy rzuca np. pgadmin przy prostych operacjach - włosy na głowie stają. Skrótowce w konsolowym kliencie nie pomagają w żaden sposób w automatyzacji zadań. Na vipserv radzimy sobie jako tako z utrzymaniem postgresa, ale sporo to energii zabiera. Na serwerach jest wersja 8.4.8, wersja 9.x wprowadziła dużo niekompatybilności więc narazie nie wprowadzamy. Jest także tsearch2
 11. [wirtualny], [vps] Potrzebne konto WWW lub mały VPS

  prawie każdy hosting sprosta (wirtualny).
 12. Na vipserv masz php 5.2 i 5.3. Wybór wersji dla php dla www odbywa się w panelu kontrolnym, oddzielnie dla każdej domeny, a pod shell-em żeby skorzystać z 5.3 trzeba używać polecenia php-5.3. Jest płatność miesięczna.
 13. [wirtualny] Hosting obsługujący CREATE DB

  Automatycznie zakłada się tabele, nie bazy. MySQL od wersji 4.0 obsługuje nadawanie uprawnień na poziomie tabel więc od tego czasu zakładanie wielu baz nie ma żadnych zalet.
 14. [Wirtualny]PHP & Ruby

  Na vipserv znajdziesz możliwość uruchamiania aplikacji ruby przez passnegera.
 15. Hosting z opcja SSH/Shell

  U nas znajdziesz shell, ale bez możliwości kompilacji i uruchamiania swojego oprogramowania.
×