Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Mamuśka

Z: [opinie] Webh.pl

Polecane posty

Urok Kamila ... ;)

 

 

 

 

 

ps. moje strony zarabiają na siebie ... mówiłam/pisałam już kilka razy, że mam sentyment a Wy się doszukujecie belki w oku.... i po co?

 

 

 

 

 

Poza tym ... to jest forum dyskusyjne ... i można tu sobie porozmawiać ... więc o co chodzi?

 

Też masz serwer w webh... mogę Ci powiedzieć ... AQQ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nazwałbym to inaczej, ale zaraz mnie zbanują :P no i to pewnie nie Twoja wina... Choć nie żal mi ludzi, którzy kombinują, a później mają żal do całego świata że wszyscy winni tylko nie oni.

 

A kto kombinuje i ma zal ?

 

Jeszcze raz zapytam: czy kupujesz usługę, w której dostajesz swój własny IP? Bądź masz zapewnione, że IP się nie zmieni, lub gdy się zmieni, zostaniesz poinformowany?

 

Hmmm, pewnie nie... no i wowczas bardzo nie uprzejmie by bylo poinformowac, klienta ze sie cos pozmienialo, zeby klient posprawdzal sobie czy dziala wszytsko jak trzeba, wkoncu nie ma tego w umowie.

 

Domeny deleguje się albo na firmowe DNS (bez bezsensownego podawania IP) albo tworzy się gdzieś "na zewnątrz" DNS gdzie masz ZAPEWNIONY adres IP (np. na dedyku). A jak uważasz, że jesteś mądrzejszy od ludzi, którzy po coś wymyślili NSy, to już tylko Twój problem. Nigdy w twarz się takiemu klientowi nie śmiałem, ale w głębi ducha śmiać mi się zawsze chciało ;)

 

Moje guru.... ;)

 

tak na marginesie, ilu klientow Pan spotkal twarza w twarz.

 

Ta dyskusja jest jalowa, jak Pana wypowiedz i do niczego nie prowadzi. Nie mam zamiaru tutaj prwadzic batalii kto jaki blad popelnil. Problem zostal rozwiazany. Prosze nie byc ironicznym, bo pomimo, zapewne bardzo dobrej, znajmosci tematu nie jest pan anie pomyslodawca ani tworca serwerow nazw. I jesli chce sie Pan smiac to na zdrowie i zycze Panu powodzenia w dalszej karierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gdy chodzi o pocztę Polecam google gdy chodzi o serwer DNS to używam OVH dają za free dla domen i mam pewność działania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nic się WebH nie zmieniło. Wyniosłem się stamtąd w lutym 2009 r. (z hostingu; od września 2008 r.), choć powinienem to zrobić znacznie wcześniej. Wydarzeniem, które spowodowało, że mimo braku czasu zdecydowałem w końcu się przenieść była utrata przez WebH wszystkich danych z bazy i przywrócenie kopii zapasowej z... przed miesiąca. Dostałem wytłumaczenie, że codzienne kopie zapasowe o których mowa na stronie dotyczyły... jedynie plików ale już nie bazy. Generalnie serwer bazy danych z reguły działał fatalnie wolno, a często nie działał. Moje doświadczenia z usługą także potwierdzają słuszność długości wątku "leży webh". Oczywiście po każdym takim "padzie" czy ślimaczym działaniu, dostawca zamieszcza tu wpis, że to już historia i teraz jest już wszystko dobrze z obowiązkowym emotikonem ";-)" i tak do następnej takiej sytuacji za krótki czas. Ogólnie nie polecam tego hostingu dla nikogo, kto się spodziewa działania na równym, przyzwoitym poziomie. Dla testów być może. Pada też w tym wątku argument ceny - może i jest to tanio w sensie, że są droższe, ale na pewno drogo w stosunku do jakości usługi. Sam po katastrofie z Webh płacę u innego hostingodawcy raz za 3 miesiące tyle co w Webh 3 razy za miesiąc (więc ten sam rząd kosztów), a jakość diametralnie lepsza.

 

za te 5 dyszek nie spodziewałem się luksusu

Zupełnie niesłusznie - zgodnie ze stroną WebH pownieneś się spodziewać "najlepszego hostingu w Polsce" (z wykrzyknikiem) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Generalnie serwer bazy danych z reguły działał fatalnie wolno, a często nie działał.

 

Powiem tak nie będę zaprzeczał, że MySQL dość często "padał" ale to, że wolno działał nie jest prawdą. MySQL był umieszczony na dysku ssd(dość awaryjnym) tylko po to, aby zapewnić naszym klientom szybką bazę danych i to się udawało! W niedziele zostanie wyłączona ostatnia maszyna która ma dysk ssd na pokładzie. W chwili obecnej pracujemy nad nowym systemem (co już chyba widać w odpowiednim temacie ;-) ) tak, żeby wszystko było już ok. Dodatkowo wszystkie usługi uruchamiamy na markowym sprzęcie IBM-a. Na tą chwilę nie posiadamy żadnego PC który miałby obsługiwać konta kliencie(prędzej były to same pecety ;-) ). Myślę, że zmiany które kończymy wprowadzać każdy zauważy i zmieni swoją obecną opinie o nas (również Ty).

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy chodzi o pocztę to używajcie poczty dla domen google i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecnie znów webh zmieniło swoje ipki oczywiście bez powiadomienia, co skutkuje tym, że bazy sql wywalają błędy, to mało profesjonalny usługodawca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obecnie znów webh zmieniło swoje ipki oczywiście bez powiadomienia, co skutkuje tym, że bazy sql wywalają błędy, to mało profesjonalny usługodawca.

Skoro do łączenia wykorzystuje się IPki serwera, a nie podawaną w DirectAdminie nazwę hosta, to ma się faktycznie wybitny problem...

 

PS: Co do tego tematu, co wisi w koszu - to zmiana IP to nie jest _awaria_ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie jestem bardzo zadowolony z hostingu. Niestety bardzo często pojawia się ten bląd:

 

Internal Server Error
The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request

 

A to log:

 

[Mon Aug 31 11:48:34 2009] [error] [client 82.210.182.8] FastCGI: comm with (dynamic) server "/opt/php/wrapper/php52.fcgi" aborted: (first read) idle timeout (24 sec), referer: http://******.pl/index.php
[Mon Aug 31 11:48:34 2009] [error] [client 82.210.182.8] FastCGI: incomplete headers (0 bytes) received from server "/opt/php/wrapper/php52.fcgi", referer: http://******/index.php

 

Nieraz potrafi zawiesić się nawet na dobrą godzinę.

 

 

Gdyby nie to, to hosting byłby naprawdę świetny. Wszystko chodzi szybko, mało jest problemów. Przyzwoita cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ogólnie jestem bardzo zadowolony z hostingu. Niestety bardzo często pojawia się ten bląd

Błąd ten oznacza mniej więcej tyle, że przekraszasz maksymalną dostępną ci liczbę instancji FastCGI i przez 24sek. serwer nie może znaleźć wolnego slota.

Coś a'ka słynne błędy 503/overload w nazwie, czy home.

 

PS: Czyżby webh wzięło się za lekkie limitowanie przemozaurów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie było by to dziwne jakbym nie dał małej podstroni w PHP ze zwykłą pętlą, w ktorej wynik był ten sam. Ja rozumiem jakieś fora typu Przemo, alee strona z pętelką, która obraca sie 3 razy? I taki bląd przy takiej malutkiej podstronce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest 1300 osób. Forum Przema bez żadnych dodatków. Czyste Przemo. Rozumiem przy przemie mógł się pokazac taki bląd. Ale jak wylaczylem całkowicie forum i praktycznie go odłączyłem i dalem tylko pliczek z pętelką to na nim też sie błąd kilka razy pokazał, mimo że forum nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pisalem ze dalem na próbe taki skrypt by sprawdzić czy bedzie to samo. A aktualnie mam na nim forum duże. Co za ciemni ludzie.

To decyduj się... czy masz duże forum, czy też prościutki skrypt.

Bo ciemny to jesteś ty, jeśli myślisz, że za takie grosze dostaniesz 8 instancji FCGI mierzonych per file, a nie per UID.

Więc jak jednym vhostem zapchasz sobie totalnie childy, to nie dziw się, że na wszystkich innych też będziesz dostawać timeouty B)

 

 

PS: Jak wyłączysz forum, to część childów mogła jeszcze wykonywać jakieś zadania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Forum mam na stałe. A skrypcik dałem na probe aby sprawdzić ten bląd. Kapisz? Skrypcik wywalał błąd jeszcze po godzinie. Wiec wątpie czy od tego czasu od forum sie zostało.

 

Naprawdę zaczynam wątpić czy polski naród potrafi jeszcze czytać ze zrozumieniem :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować  

×