Skocz do zawartości
magram12

Czy ktos wie?

Polecane posty

Zakupilem vps w firmie exone.pl dostalem wszelakie dane. Dostalem dane do jakiegos vmware pobralem ,, zalogowalem sie i nie wiem oco w tym chodzi.korzystal ktos z ich uslug? jak naprzyklad mam zrobic reinstalke vps itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostalem dane do jakiegos vmware pobralem ,, zalogowalem sie i nie wiem oco w tym chodzi.

Opcje takie jak reinstalacja systemu są dostępne bezpośrednio z poziomu panelu VMWare. Jeżeli masz problem w odnalezieniu jakiś funkcji skorzystaj z dokumentacji panelu na stronie producenta lub zapytaj bezpośrednio przedstawiciela firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Opcje takie jak reinstalacja systemu są dostępne bezpośrednio z poziomu panelu VMWare.

Zapodasz mi screena, gdzie w panelu VMWare widać bezpośrednią opcję reinstalacji systemu?

 

A do autora - po co kupujesz coś, o czym zielonego pojęcia nie masz?

vmware jest na tyle intuicyjnym systemem, że jeśli masz problem z wyklikaniem tych jakże skomplikowanych opcji jak Start|Stop|Restart|Konsola, to cóż poradzić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapodasz mi screena, gdzie w panelu VMWare widać bezpośrednią opcję reinstalacji systemu?

 

Wydaje mi się że w VMware vSphere Client była możliwośc instalacji z własnego obrazu ISO ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

typie ogarnij , kupilem vps bo myslalem ze bedzie przez www wszystko. a w tym vmware jak cos klikam to jakies alerty wyskakują wiec nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podmontowanie płyty CD z ISO, następnie reboot systemu i przejście kreatora instalacji, to nie jest bezpośrednio dostępna z panelu operacja reinstalacji.

 

PS: Twoje myślenie, wości Magramie, jest niczym - myślałem, że jak kupię samochód, to będzie sam mnie wiózł na każde moje zawołanie ;)

Edytowano przez kafi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

magram12, istnieje dokumentacja techniczna każdego alertu więc wystarczy trochę przeczytać. Zawsze możesz się zwrócić do pomocy technicznej administratora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie jest dziwne.

Po prostu masz dokładnie to, za co zapłaciłeś.

Jak wynajmiesz sobie w wypożyczalni samochód, to sam jeździł nie będzie.

A jak chcesz, żeby ci podjeżdżał na twoje widzimisię, to albo podpisujesz umowę na wynajem taksówki, albo wynajmujesz auto i do niego jakiegoś szofera, który cię będzie wiózł.

 

Tak samo tu - albo bierzesz opcję "managed" i sobie klikasz przez www opcje "dodaj nową domenę", albo zatrudniasz jakiegoś administratora, który ci to skonfiguruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem , ociągnąłem ten vmware vpshere. Robilem serwer gry , dalem jedna komende i rozwalila wszystko, Chce reinstalke serwa dac wchodze do vmware i nci nie moge robic daje vcenter server settings i wyskakuje jakis blad Call "PropertyCollector.RetrieveContents" for object "propertyCollector" on vCenter Server "VCENTER" failed. Oco chodzi moze mi ktos powiedziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu się nie da jednym kliknięciem zrobić reinstalki.

Musisz, jak to napisałem wcześniej z resztą, podmontować sobie obraz ISO z systemem operacyjnym, następnie wykonać restart maszyny, w wirtualnym biosie zmienić kolejność bootowania, no i zainstalować od nowa system.

Bez żadnych dziwadeł w stylu "raz kliknę i się samo zrobi".

 

A co do błędu... z jakiego łącza korzystasz? [operator + prędkość]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisz, jakie masz łącze. Bo przy hmm... słabym łączu (dużo strat pakietów) vSphere Client potrafi się "dziwnie" zachowywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj Virtualbox i zainstaluj na nim jakiś system operacyjny. Dokładnie to samo miałbyś zrobić na VPS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z tym juz sobie poradzilem , lecz jest nastepny problem. Chcialem zainstalowac hlds na centos mam nwaet poradnik z exone.pl lecz gdy wpisuje po komendzie ../hldsupdatetool.bin wyskakuje blad:

Enter 'yes' to accept this agreement, 'no' to decline: yes

sh: uncompress: command not found

tar: To nie wyglÄ

da jak archiwum tar

tar: ZakoĹ

czenie z bĹÄdem z powodu uprzednich bĹÄdĂłw

 

Nie wiem jak sobie z tym poradzic..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Webb

Witam, weź może poproś o zwrot pieniędzy za VPS, oddaj go, skoro zapewne nie wiesz co skrót VPS znaczy.

Na tym forum są administratorzy, gdzie oferują swoje usługi, ale nie za darmo!

To jest jakaś tam praca... Może najlepiej napisz, że zatrudnisz administratora, zapłacisz trochę, ale wtedy możesz mu pisać co ma zrobić i on to zrobi.

Pozdrawiam, Webb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejne dziecko, które kupiło VPSa, nie wiedząc nawet, co to jest i szuka szczęścia, w dodatku nie umie używać Googla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ty ładnie posta nabijasz sobie :**, po 2 mialem vps z innej firmy tam bylo elegancko przez www sie robilo a tutaj jest gówno -.- . I nie wmawiaj mi ze nie wiem co to vps w przeciwieństwie do Ciebie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To trzeba było zostać w tamtej firmie a nie masz do wszystkich pretensje że Ci pisza prawdę.

 

Też miałem vps-a i to nawet w 2 firmach ale zrezygnowałem - tego nie idzie nauczyć się w kilka dni, a kopiuj wklej z poradników to nie wszystko - trzeba mieć jeszcze głowę i podstawową znajomość linuxa.

 

Nie sztuka wgrać system z darmowym panelem przez ww - trzeba to wszystko jeszcze zabezpieczyć, odpowiednio ustawić , dbac o aktualizacje itp .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@magram12

Jak byś wiedział co to VPS to wiedziałbyś czym się różnią XEN, OPENVZ i VMWARE.

Świadomie kupiłeś VPS-a z wirtualizacją VMWARE i nie miej do nas pretensji, że nie umiesz tego obsługiwać.

 

Dodatkowo zamiast uważnie czytać to co program do Ciebie wypluł zarzucasz forum swoim bełkotem (hint: sh: uncompress: command not found).

 

Naprawdę jeżeli sobie z tym nie radzisz to zatrudnij administratora bo to podstawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zatrudniał administratora gdyż chce sie sam nauczyć tego a nie ze ktos odwali za mnie robote...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj post regdosa jeszcze raz. Hint to wskazówka. Może wklej ją do Google translate.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zatrudniał administratora gdyż chce sie sam nauczyć tego a nie ze ktos odwali za mnie robote...

Ale ty właśnie chcesz, żeby ktoś odwalił to za ciebie podając ci na złotej tacy dokładny manual co gdzie i jak wpisać. A na każde odstępstwo od manualu (chociażby jakieś "unhandled exception", albo brak jakiegoś składnika) to post na forum i oczekiwanie, co też tu zrobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×