Skocz do zawartości
domator

Jaki serwer dla projektu?

Polecane posty

Witam,

 

Szukam serwera pod mój nowy projekt (w zasadzie stary, ale całkowicie zmieniony).

 

Serwis jest popularny (~10k/dziennie).

 

Obecnie, gdzieś od 5 lat, mam konto w blinku. Teraz przymierzam się do czegoś innego (w ogicom nie ma ciekawej oferty dla mnie).

 

Zależy mi na dużym transferze (~500GB/m-c) i na tym abym nie otrzymał komunikatu od administratora, że za dużo mocy biorę i że proponuje mi przejście na dedyka, bo inaczej to bye bye... Nie stać mnie na to po prostu.

 

Rozważam:

IQ

DHOSTING

KEI

 

Cena do 600 PLN netto rocznie.

 

Co polecacie?

 

Ważny jest również dobry i szybki support!

Edytowano przez domator (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kopaczka

Zobacz http://castpol.pl/oferta

Administracja i support jest ok.

Serwery mają wysoki uptime i jeszcze od września nie zanotowałem żadnej awarii ;)

 

Szczerze polecam.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej,

generujesz za duże obciążenie w Ogicomie czy po prostu są dla Ciebie nieatrakcyjne pakiety cenowe ?

Jeśli to pierwsze to radziłbym patrzeć w takim razie na oferty VPS/dedyki.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli Twój serwis generuje aż tak duże obciążenie, to te 600 złotych może być za mało na utrzymanie serwera.

Wiele razy a forum się powtarza, że utrzymanie ogromnych portali, for itp. to duży wydatek, jeśli nie stać kogoś na utrzymanie to lepiej odstrzedać, bo sytuacja z przekroczeniem limitów powtórzy się w zasadzie wszędzie.

 

Zasada jest prosta, nie masz pieniędzy, niestety nie możesz utrzymać serwisu. Życie niestety jest brutalne, no ale nic nie ma za darmo na tym świecie.

 

Z naszej strony proponuję pakiet VPS100PRO, ale to znacznie powyżej Twojej podanej ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej,

generujesz za duże obciążenie w Ogicomie czy po prostu są dla Ciebie nieatrakcyjne pakiety cenowe ?

Jeśli to pierwsze to radziłbym patrzeć w takim razie na oferty VPS/dedyki.

 

Pozdrawiam

 

Kilka lat temu (czasy blinka) miałem kilka mejli z informacją, że generuje za duży ruch. Z tego co pamiętam to nie reagowałem na tego typu wiadomości, potem przyszły te zmiany organizacyjne sisco, następnie ogicom i chyba o mnie zapomnieli. No druga sprawa, że w tym czasie ruch też raczej zmalał niż wzrósł. Obecnie zasoby transferowe mam na poziomie do 150% i o dziwo bez interwencji:P

 

Teraz szykują się zmiany, co z pewnością wpłynie na znaczne zwiększenie ruchu na stronie, więc mam pewne obawy... Nie tyle o transfer, co właśnie o alerty dotyczące zbyt dużego obciążenia. W zasadzie nie wiem czy uzasadnione, ale chciałbym wyeliminować ryzyko ich wystąpienia.

 

A oferty ogicoma są atrakcyjne cenowo i parametrowo. Mimo wielu krytycznych uwag na tym forum dot. ich usług ja jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Cena do 600 PLN netto rocznie.

 

 

 

Brutto wychodzi 738 zł. Proponowałbym zainteresować się własnym serwerem dedykowanym :)

 

Przykładowo polecę:

http://netdc.pl/pokaz-small/

Przy umowie na 12 miesięcy możemy zaoferować korzystne warunki oraz jeżeli jest potrzebny panel Direct Admin w cenie.

 

Pozdrawiam

 

PS: Po szczegóły zapraszam na bok@netdc.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podczepię się, gdyż robię rozeznanie po firmach świadczących usługi hostingowe. Szukam czegoś sprawdzonego po rozsądnych cenach. Z góry dzięki za każde info!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie...

 

Hmmm... no może faktycznie 600 PLN to za mało.

 

Podbijam więc do 1000 PLN netto/rok

 

Powyższe dane były prognozowane i optymistyczne. Równie dobrze może być na początek ruch ok. 5k/dziennie i styknąć transfer na poziomie 300GB/miesiąc... i tego na razie się trzymajmy. Zresztą w przyszłości zawsze można coś dołożyć, gdyby była taka potrzeba, więc w sumie nie ma sensu zawczasu ładować w coś większego. Zobaczymy jak się projekt rozwinie.

 

Serwer będzie obsługiwał jedną stronkę, więc nie potrzebuję 100 baz danych MySQL, czy 100GB miejsca. Wystarczy z 5 baz i z 30GB miejsca... Proszę więc przy konfigurowaniu oferty zwrócić na to uwagę, że nie potrzebuje serwera np. pod zaplecze SEO :-)

 

Czekam więc na Państwa propozycje. Najlepiej gdyby była możliwość rozliczeń w cyklu półrocznym. Taka forma jest dla mnie najwygodniejsza.

 

Proszę o PW z ceną i proponowanymi parametrami. Na VPS Managed to pewnie za mały budżet. Liczę więc na jakiś fajny shared, platformę... Z którejś oferty na pewno skorzystam bo na dniach ruszam z projektem, a jeszcze nic nie wybrałem.

 

PS F-Vat też nie potrzebuję :-)

Edytowano przez domator (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procesor: AMD Athlon 64 2.2 Ghz

Pamięć:2GB DDR2

Dysk: 40GB SATA

 

Łącze nie limitowane 10/10 Mbps.

 

Opłata roczna: 900 zł netto.

 

Więcej informacji pod adresem bok@netdc.pl.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też dodam swoją propozycje, osobiscie sprawdziłem i sądze ze jest w miarę tani to biznes-host.pl, mam go już dłuszy czas i jest w porządku, według mnie do twojego projektu też by dał radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×