Skocz do zawartości
xerif

[wirtualny] serwer powyżej 120-150zł brutto/rok

Polecane posty

Witam!

 

Poszukuję hostingu, który przede wszystkim zapewni mi stabilność oraz porządny support ze strony administracji.

 

Przede wszystkim zależy mi na minimalnej powierzchni 4GB. Do takiej powierzchni minimum 50GB transferu/mc.

Cena maksymalnie 150–160zł.

 

Limit na procesor musi być. Dobrze, bym mógł mieć codzienny wgląd do wartości, którą w danym dniu zużyłem. Nie jest to jednak najważniejsze.

Najważniejsze jest to, by limit wynosił co najmniej względne 8% czasu CPU.

 

 

Ktoś jest w stanie coś polecić?

 

 

Pozdrowienia,

~xerif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

8% całego CPU (a nie 8% rdzenia) w tym budżecie nie wiem czy ktoś Ci zaoferuje.

Jeśli chodzi o pozostałe parametry, to zmieścisz się w najmniejszym pakiecie tu: https://szybki-hosting.pl/hosting.html (marka glowanet.pl posiadająca wyrobioną, pozytywną reputację na forum).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Poszukuję hostingu, który przede wszystkim zapewni mi stabilność oraz porządny support ze strony administracji.

 

Przede wszystkim zależy mi na minimalnej powierzchni 4GB. Do takiej powierzchni minimum 50GB transferu/mc.

Cena maksymalnie 150–160zł.

 

Limit na procesor musi być. Dobrze, bym mógł mieć codzienny wgląd do wartości, którą w danym dniu zużyłem. Nie jest to jednak najważniejsze.

Najważniejsze jest to, by limit wynosił co najmniej względne 8% czasu CPU.

 

 

Ktoś jest w stanie coś polecić?

 

 

Pozdrowienia,

~xerif

 

W przybliżonej cenie dostaniesz u nas konto Premium Hosting ale z 5% całego CPU – kont z większym limitem nie posiadamy w ofercie hostingu współdzielonego.

 

W panelu masz podgląd aktualnego obciążenia CPU i RAM. http://i29.tinypic.com/33xd9vk.png

 

http://www.group5.pl

Edytowano przez Vogan (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Limit CPU: chodziło o rdzeń. Poza szybkim–hostingiem.pl rozważałem także IVAL, pakiet Professional. Może macie więcej propozycji?

 

Wszystkie moje wymagania spełniałby biznes–host, ale to poniekąd samobójstwo.

 

 

Hostingami "bez limitu" nie jestem zainteresowany. Wolę wiedzieć na czym stoję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Limit CPU: chodziło o rdzeń. Poza szybkim–hostingiem.pl rozważałem także IVAL, pakiet Professional. Może macie więcej propozycji?

 

Wszystkie moje wymagania spełniałby biznes–host, ale to poniekąd samobójstwo.

 

 

Hostingami "bez limitu" nie jestem zainteresowany. Wolę wiedzieć na czym stoję.

 

 

??? możesz uzasadnić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zaufania do braku limitów. Skrupulatnie wyznaję zasadę, że za darmo nic nie ma. Moje wyobrażenie o braku limitu powierzchni jest takie, że pewnego dnia otrzymam wiadomość nakazującą usunięcie części danych, bo zapychają miejsce na serwerze.

 

Ot, takie moje paranoje. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ot, takie moje paranoje. ;-)

Dodaj do tego kolejną B) Wyliczanie limitów CPU na shared hostingach jest mocno przybliżane, gdyż tych wartości nie da się niestety obliczyć.

 

Inna sprawa to to, że chcesz 8% CPU ale CPU CPU nierówne, są 4-8-16 rdzeniowe w różnych częstotliwościach. 8% w jednym hostingu będzie różne od 8% w drugim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

polecam pakiet Max 1 w unixstorm - http://www.unixstorm.org/Konta_WWW.html

Max-1
Pojemność:8 GB
Limit transferu:50 GB
Bazy MySQL:bez limitu
Konta E-mail:bez limitu
Cena za rok:152,52 PLN

Bez limitu CPU, tylko jak się nie mylę to niema wglądu na zużycie CPU

Edytowano przez berix (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma hostingów bez limitu obciążeń na CPU, może nie być to napisane o tym lub polityka firmy może być bardzo elastyczna, ale zawsze jest jakiś limit na serwerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Najlepszym rozwiązaniem (przy CPU) jest VPS a później serwer dedykowany.

 

Jeżeli nie stać Cię na takowy to może poszukaj znajomego (nie na forum tylko w realnym świecie) który kupi go z Tobą na spółkę.

 

za 30zł / mc = 330-360 rocznie to nie jest tak dużo

 

Połowa to Twój budżet a kolega dorzuci drugą połowę. (przy zamówieniu rocznym jest taniej)

 

I nie martwisz się w tedy o CPU B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zaufania do braku limitów. Skrupulatnie wyznaję zasadę, że za darmo nic nie ma. Moje wyobrażenie o braku limitu powierzchni jest takie, że pewnego dnia otrzymam wiadomość nakazującą usunięcie części danych, bo zapychają miejsce na serwerze.

 

Ot, takie moje paranoje. ;-)

 

Niektórzy porównywali hosting współdzielony do autobusu – jak się nie mylę to hekko dokonał takiego porównania. Ja mam trochę inne spojrzenie na kwestię sharedów.

 

Hosting jest jak mieszkanie – możesz mieć 20m2 jak i 120m2 powierzchni – od tej powierzchni zależy ile sobie będziesz mógł ustawić np. pralek czy lodówek w swoim mieszkaniu. Ta powierzchnia mieszkania jest jak pojemność konta hostingowego. Dodatkowo każde mieszkanie ma podłączenie do sieci energetycznej o określonej mocy – vide limit CPU. To, ze masz mieszkanie 120m2 nie oznacza wcale, że możesz podłączyć w jednym czasie w swoim mieszkaniu 20 lodówek i 40 pralek do zasilania mimo iż się zmieszczą w twoim mieszkaniu – to samo dotyczy obciążenia CPU.

 

Jak widzisz ograniczenie pojemności jest sztucznym tworem służącym tylko wywindowaniu ceny za usługę...

Edytowano przez Vogan (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Im więcej pralek zainstaluję w domu i odpalę na ciągłą pracę tym większy rachunek przyjdzie mi w rozliczeniu za prąd.

 

Vogan, utrzymasz mi serwis społecznościowy miary facebook, lub hosting plików za 200zł/ rok bez spadku wydajności działania usługi?W dodatku porównujesz wielkość mieszkania do pojemności konta www. Zważ, że 120m2 to nie unlimited, nie ma takich cudów.

Edytowano przez szuwarek-mini (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jakikolwiek sposób na to spojrzymy, zawsze i tak chodzi o to samo.

 

Czy to będzie autobus, pralka, mieszkanie, zawsze będzie źle, jeśli będzie tam czegoś za dużo.

Wszystko co mieści się w granicach normy będzie działało poprawnie i to samo dotyczy zagadnień w usługach hostingowych.

Tak więc jeśli administrator umieści na serwerze za dużo kont, to nawet gdybyś miał najlepszy komputer (czytaj serwer) na świecie to także nie wydoli.

Tak więc wszystko zależy od administratora, jedna firma może mieć słabsze serwery i rozłozyć obciążenie na poszczególnych serwerach, może być tez firma co ma jedną mocną maszynę i "posadzi" wszystkich userów na jedną maszynę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Im więcej pralek zainstaluję w domu i odpalę na ciągłą pracę tym większy rachunek przyjdzie mi w rozliczeniu za prąd.

Ale jeśli przesadzisz, to wywali ci bezpiecznik główny i masz problem B)

Jeśli to automatyczny / "eska" to go podniesiesz i będzie działać, ale jak przesadzisz znowu z obciążeniem prądowym, to znowu ci wywali.

 

Tak samo i z hostingiem - jak przekroczysz ustalone limity, to zamiast strony, to będziesz error 500/503 widział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Im więcej pralek zainstaluję w domu i odpalę na ciągłą pracę tym większy rachunek przyjdzie mi w rozliczeniu za prąd.

 

Vogan, utrzymasz mi serwis społecznościowy miary facebook, lub hosting plików za 200zł/ rok bez spadku wydajności działania usługi?W dodatku porównujesz wielkość mieszkania do pojemności konta www. Zważ, że 120m2 to nie unlimited, nie ma takich cudów.

 

A widzisz jednak jest od 3 lat - nazywa się group5.pl

 

Jak potrafisz tak zoptymalizować portal wielkości wspomnianego facebooka żeby zmieścił się w 5% CPU to masz od zaraz pracę u mnie - piszę serio. Co do hostingu plików - nie hostujemy więc nie ma szansy na coś takiego u nas.

 

Poza tym kompletnie nie zrozumiałeś co napisałem...

 

 

 

 

@kafi – dokładnie o to mi chodziło

Edytowano przez Vogan (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak samo i z hostingiem - jak przekroczysz ustalone limity, to zamiast strony, to będziesz error 500/503 widział.

 

Brałem pod uwagę "brak limitów". Owszem nie zwróciłem uwagi na limit 5% CPU, mój błąd pod tym względem.

 

Teraz inaczej.

 

Realnie rzecz biorąc, nic nie stoi na przeszkodzie bym na Twój hosting bez limitów wrzucił 2TB danych co posłuży mi to jako kopia zapasowa mojego dysku twardego w komputerze? Przyznam szczerze że niezbyt zagłębiałem się w ofertę i nie szukałem dokładnie, ale w głównej specyfikacji nie widziałem limitu MB dla jednego pliku wiec rozumiem, że i pliki graficzne mające kilkaset MB upchać mogę. Zakładając też, że korzystam z nich często lub pokazuję je i udostępniam klientom jako grafik mogę wygenerować ogromny ruch z i do serwera. Nie wspominając o materiałach video czy jakichkolwiek innych. Zapytam więc wprost... za te 200zł/rok nie ma problemu z utrzymaniem 2TB danych i wygenerowaniem ruchu w tych granicach? Pobieranie i wrzucanie plików bez bardziej znaczących skryptów nie powinno zjadać omawianych 5% CPU.

Edytowano przez szuwarek-mini (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej zapoznać się z regulaminem ?? Było już wiele razy wałkowane - każdy dostawca ustala co można a co nie hostować u niego - wszystko kwestia budżetu jakim dysponujesz - hoster zawsze jest w stanie dobrać ofertę do twoich wymagań, pozostaje kwestia czy ciebie na to stać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brałem pod uwagę "brak limitów". Owszem nie zwróciłem uwagi na limit 5% CPU, mój błąd pod tym względem.

 

Teraz inaczej.

 

Realnie rzecz biorąc, nic nie stoi na przeszkodzie bym na Twój hosting bez limitów wrzucił 2TB danych co posłuży mi to jako kopia zapasowa mojego dysku twardego w komputerze? Przyznam szczerze że niezbyt zagłębiałem się w ofertę i nie szukałem dokładnie, ale w głównej specyfikacji nie widziałem limitu MB dla jednego pliku wiec rozumiem, że i pliki graficzne mające kilkaset MB upchać mogę. Zakładając też, że korzystam z nich często lub pokazuję je i udostępniam klientom jako grafik mogę wygenerować ogromny ruch z i do serwera. Nie wspominając o materiałach video czy jakichkolwiek innych. Zapytam więc wprost... za te 200zł/rok nie ma problemu z utrzymaniem 2TB danych i wygenerowaniem ruchu w tych granicach? Pobieranie i wrzucanie plików bez bardziej znaczących skryptów nie powinno zjadać omawianych 5% CPU.

 

Od kiedy śmeci z komputera podchodzą pod webhosting ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Astron

Jeśli się mogę wtrącić, to hostingi bez limitu transferu rzeczywiście istnieją i nikt nie powinien się czepiać, że za dużo zużyłeś. To wg mnie jest overselling, firmy widocznie mają na tym zysk, że takie coś oferują, np. jakiś user nie wie ile będzie wykorzystywać transferu- kupuje bez limitu i płaci więcej niż za konto z określonymi parametrami. Dochodzi do tego zużycie CPU, które może być liczone z tego co się orientuje tylko na skryptach, a nie np. na html-u, czyli strona html z odwiedzinami 1 000 000 000 nie pokaże żadnego zużycia. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×