Skocz do zawartości
xxmwxx

Firma hostingowa z możliwością migracji między pakietami

Polecane posty

Czesc,

 

szukam hostingu, który umożliwia zupełnie dowolne migracje między wyższymi/niższymi pakietami.

 

Chciałbym zapłacić jedną dużą fakturę na rok z góry (będzie opłacona ze środków unijnych, rozpoczynam działalność gospodarczą) np. za najlepszy pakiet z góry na rok, a dzień po złożeniu zamówienia migrować na pakiet niższy i wykorzystywać te środki na bieżąco wraz z upływem czasu i wzrostem zapotrzebowania.

 

Szukam jednocześnie sprawdzonej firmy. Mam na oku juz netmark (jestem tam klientem od 3 lat i jestem zadowolony) jednak dawno nie szukalem alternatyw.

 

Dzieki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm jak rozumiem wałek ma polegać na tym, że kupujesz usługę za która płacisz za rok i dostajesz na to fakturę, następnie chcesz od razu przejść na niższy pakiet tylko, że z tego pakietu chcesz korzystać np. 2-3 lata bo kasy z najdroższego wystarczy.

Pewnie wykonalne ale uczciwe to już mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu tam gdzie będziesz chciał założyć zamówienie zapytaj się o takich możliwościach.

Gdyż praktycznie można powiedzieć że większość zezwala ale czy wszyscy to nie można napisać, gdyż nie macie panowie pewności ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Pewnie wykonalne ale uczciwe to już mniej.

Dlatego wiele firm ma opłatę za zmianę pakietu na niższy i to nie tylko w hostingu ale ogólnie różne usługi abonamentowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez kombinacji można doładować np. skarbonkę kwotą 500 zł i zmienimy tylko tytuł na fakturze wedle życzenia. Środki można wykorzystywać na dowolne usługi później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@regdos: Dziękuję za odpowiedź. Rozumiem Twoje wątpliwości, z drugiej jednak strony chyba lepiej w tę stronę szukać rozwiązania, niż brać najwyższy pakiet i nie martwić się tym, że przez pierwsze 6-9 miesięcy nie będzie wykorzystany, bo przecież to nie ja płacę. Skoro mam otrzymać te pieniądze na działalność, to chcę maksymalnie z nich skorzystać, a niestety przy tego rodzaju dofinansowaniach nie ma możliwości pokazania np. zestawu 12, faktycznie zrealizowanych faktur.

 

Ok, dzięki za info. Wobec tego chętnie jeszcze się dowiem jaką firmę (poza netmark) polecacie, najlepiej taką, gdzie istnieje możliwość dokupienia dodatkowych IP oraz przejscia z hostingu dzielonego na VPS w razie potrzeby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez kombinacji można doładować np. skarbonkę kwotą 500 zł i zmienimy tylko tytuł na fakturze wedle życzenia. Środki można wykorzystywać na dowolne usługi później.

 

I to rozwiązanie jest najwłaściwsze ;)

Tylko jak autor ma projekt unijny to może się okazać że faktura z nazwą "doładowanie skarbonki" może nie być akceptowana jeżeli ma w projekcie zapisane pakiet hostingowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu aby napisać "Usługi hostingowe". Mieliśmy klienta który dostał dotację i dokładnie w taki sposób to zostało zorganizowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za info. Wobec tego chętnie jeszcze się dowiem jaką firmę (poza netmark) polecacie, najlepiej taką, gdzie istnieje możliwość dokupienia dodatkowych IP oraz przejscia z hostingu dzielonego na VPS w razie potrzeby

 

Wszystkie firmy dadzą Ci taką możliwość, sprawdź katalog ofert: http://www.webhostingtalk.pl/katalog

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, że treść rozmowy i takie oficjalne "oferty" i przyznawanie się do tego typu praktyk firm poprostu mnie przerażają - przecież to jest normalne przestępstwo. Mam nadzieję że ktoś z forum zareaguje na te posty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przecież to jest normalne przestępstwo

Kwestia ubrania tego w prawne wdzianko.

Jeśli na fakturze nie ma terminu od-do usługi, a zawarty jest w umowie,

to przecież jeśli dopuszcza ona dwustronne negocjacje, to może być za porozumieniem stron zmieniona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak sie dowie instytucja nadzorujaca to bedzie Cie czekal zwrot dotacji

 

p.s.

przy rozliczaniu wydatkow czesto konieczne jest posiadanie faktur z dokladnym opisem okresu rozliczeniowego

 

zreszta o ile pamiec mnie nie myli to uslugi ciagle musze miec podany w FV okres za ktory jest usluga

 

wiec zycze powodzenia wszystkim uwiklanym w podobne "dzialania"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zauważyłem aby któraś z firm napisała że ta zmiana jest darmowa dla klienta czy nielegalna.

Hekko wyjaśnił powyżej jak to jest wykonywane, są też inne sposoby.

Klient ma prawo zmienić pakiet na niższy, ale oczywiście na pewnych zasadach.

Wątpię też aby ktokolwiek chciała ryzykować spotkanie z US dla kilkunastu czy kilkuset złotych.

 

Druga sprawa, że to ewidentnie wygląda na kombinację. No cóż, Polak poprafi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, że treść rozmowy i takie oficjalne "oferty" i przyznawanie się do tego typu praktyk firm poprostu mnie przerażają - przecież to jest normalne przestępstwo. Mam nadzieję że ktoś z forum zareaguje na te posty.

Ale co Ty bredzisz. Przychodzi klient, doładowuje Skarbonkę i na usłudze ma "Usługi hostingowe". Gdzie tu jest przestępstwo ? Jeśli urząd dający dotację akceptuje taką fakturę - w czym problem ?

 

 

 

jak sie dowie instytucja nadzorujaca to bedzie Cie czekal zwrot dotacji

 

p.s.

przy rozliczaniu wydatkow czesto konieczne jest posiadanie faktur z dokladnym opisem okresu rozliczeniowego

 

zreszta o ile pamiec mnie nie myli to uslugi ciagle musze miec podany w FV okres za ktory jest usluga

 

wiec zycze powodzenia wszystkim uwiklanym w podobne "dzialania"

W usłudze ciągłej następuje wystawienie faktury VAT przed zapłaceniem, w innym wypadku trzeba wystawiać dodatkowo zaliczkowe co komplikuje sprawę. W innym wypadku jest to zwykła usługa internetowa.

 

Mówię z doświadczenia, klient dokładnie tak zrobił i nikt nie miał co do tego zastrzeżeń. Z tym, że on akurat wykorzystał całą wpłatę za jednym razem bo na potrzeby projektu bodajże potrzebował kilkanaście domen czy też hostingów. Dlatego proponuję Panu z hostit.pl aby powstrzymał się przed wyciąganiem pochopnych wniosków.

 

Jeśli klient chce skorzystać z naszych usług i doładować sobie jednorazowo np. za 500 zł to nie robimy z tym problemu, na fakturze ma usługę zgodną z rzeczywistością..

Edytowano przez Hekko.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uderz w stół to się nożyce odezwą.

 

Ale co Ty bredzisz

 

Proponuje więcej kultury i oraz 2 razy przeczytać swoje posty w tym temacie.

 

Tyle mam dopowiedzenia w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brak Ci argumentów ? Jak widać, tak.

Nie zamierzam się z nikim kłócić, podałem konkretną sytuację która żadnym przestępstwem nie jest jak to próbujesz insynuować a czego sobie nie życzę.

Skoro nie masz żadnych argumentów to nie musisz nic pisać a szczególnie już nie na miejscu jest:

Uderz w stół to się nożyce odezwą.
Edytowano przez Hekko.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brak Ci argumentów ? Jak widać, tak.

Nie zamierzam się z nikim kłócić, podałem konkretną sytuację która żadnym przestępstwem nie jest ale skoro nie masz żadnych argumentów to nie musisz nic pisać a szczególnie już nie na miejscu jest:

 

z ciekawosci zadzownilem do ksiegowego - potwierdzil ze w przypadku uslug ciaglych (w szczegolnosci telekomunikacyjnych) faktura ma zawierac okres ktorego dotyczy usluga

 

w przeciwnym wypadku jest faktura dotyczaca wykonania prac

 

jest pewnie jakas inna opcja dot uslug typu pre-paid - ale tutaj juz sie nie wypowiadam

 

 

P.S.

a jak z ew. rezygnacja z uslug, lub wypowiedzeniem umowy przez ktorakolwiek ze stron ?

jak obliczyc okres za ktory nalezy sie zwrot ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki krdc.pl. O to właśnie chodzi, że w skrócie hosting zwykle jest rozliczany jako pre-paid. Najpierw zapłata, później faktura.

 

Hosting nie jest też usługą telekomunikacyjną aby być usługą ciągłą.

 

Rezygnacja ? Myślę, że % w stosunku do wykorzystanego okresu z roku czasu jeśli klient z założenia kupuje na rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rezygnacja ? Myślę, że % w stosunku do wykorzystanego okresu z roku czasu jeśli klient z założenia kupuje na rok.

 

no i tu pytanie - gdzie masz ten "rok" napisany ?

 

p.s.

przyjmuje sie ze jak nie ma okresu, to okres jest miesieczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×