Skocz do zawartości
Various

Montaż serwera a szafa

Polecane posty

Tej pamięci można dokupić, a wirtualizacji sprzętowej próżno szukać także w rodzinie Pentium.

Nie wiem już co robić.Chciałem mieć do czynienia trochę z serwerami "z prawdziwego zdarzenia", w serwerowych obudowach i serwerowym hałasem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Olej, kup rzęcha jak najtańszego by dla draki miał 2xp3 i dwa dyski byś mógł pobawić się raidem. Szkoda pieniądze topić - mnie użytkownicy WHT przekonali do tego i zaniechałem takich planów;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okej, ale dalej potrzebuję maszynę na router. Mimo wszystko chciałbym mieć w domu działający serwer z dostępem z zewnątrz.

W/w serwery z linków, tak dużą tego prądu jedzą ? I jak z tym ich czasem przepracowanym ? Na stronie vmware widzę że ESXi jest kompatybilny z tymi serwerami (w wersji właśnie G3).

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

vmware esxi 4 wymaga między innymi wsparcia dla vt (technologia do wirtualizacji) w procesorze oraz sieciówki intela.

 

Odnośnie zużycia prądu przez oba podane przez Ciebie serwery: same CPU mają TDP na poziomie ponad 100W http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Intel_Xeon_microprocessors, także jeśli chodzi o cały zestaw z dyskami scsi, kilkoma wentylatorami - nie spodziewałbym się konsumpcji mocy w stresie poniżej 300-350W

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

To kup właśnie rzęcha zrób z niego router i poszukaj na allegro taniego serwera żebyś właśnie mógł się pobawić. Później jak złapiesz podstawy dokup switcha rozbudujesz sobie sieć o jeden mocniejszy serwer później dokup sobie stelaż, lepsze łącze i więcej maszynek :)

 

Zaczniesz od 500zł a później z czasem będziesz dokładał (np. 500zł na sprzęt co 3 miesiące)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mocniejszy serwer to 5000zł a to już dużo.. Sprzedawać usług nie chcę.

 

Teraz z kolei pora na switch: do 200zł obowiązkowo z opcją montażu w szafie 10 lub 19", do ok 200zł

 

Na oku mam:

http://allegro.pl/switch-rack-19-netgear-jfs516-16x-10-100mbps-i1408644684.html

oraz

http://allegro.pl/planet-zarzadzalny-fsd-1600-16-x-10-100mbp-i1411308008.html

 

Który wybrać ?

 

Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

kup sobie coś zarządzanego z obsługą 802.1q.

Przyda Ci się do zabawy z ESX'em

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A po co ci ladna obudowa?

 

Myslalem ze w sprzecie chodzi o dzialanie a nie o wyglad ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zakupiłem, ale patrzę na używki typu:

 

http://allegro.pl/hp-dl380-g3-2x2-4-1gb-2x18gb-cd-i1400875839.html

http://allegro.pl/hp-proliant-dl360-g3-2-8ghz-1gb-18gb-4f-i1410504161.html

 

Czy ktoś może mi coś o nich powiedzieć ?

 

W tej cenie niestety nie widzę nic z tym osprzętem w tej cenie, dlatego muszę to jakoś zamontować: jakieś sugestie ?

 

Pozdrawiam

 

1. Rachunki za prąd dla tych serwerów pochłoną Cię więcej w ciągu 2-3 mc, niż zapłacisz za ten sprzęt.

2. Po co Ci szafa, jak te serwery nie są sprzedawane nawet z szynami rack.

3. Wydajność takiego starocia, zastąpił byś 1 komputerkiem mITX z atomem dual core.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kłopot w rozbudowie mikrokomputerka mITX o kartę sieciową. :/

 

Są wersje z 2 kartami sieciowymi na pokładzie, tyle ze są droższe. Ale w sumie to nie problem dołożyć 2-4 portową kartę sieciową na PCI lub PCI-E. Dostajesz ciszę, niski pobór prądu, większą wydajność, czy też mniejszą awaryjność i łatwość naprawy w przypadku gdy coś padnie.

 

Weź pod uwagę, że dla jednego takiego serwerka co przytoczyłeś, koszt prądu miesięcznie będzie się utrzymywał na poziomie 100-150 zł. Dla atoma, wyjdzie to gdzieś na poziomie 20-30 zł miesięcznie.

 

Głównie dlatego przytoczony przez Ciebie sprzęt jest w takich niskich cenach, bo koszty utrzymania jego są zbyt wysokie względem możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie. Sebak wydaje mi się ale na allegro ma akurat jeden na sprzedaż (wczoraj oglądałem), który ma dwa sloty na ddr3 i miejsce na pcie lub/i pci poza tym w standardzie posiada gigabitową kartę sieciową.

oo znalazłem aukcje http://allegro.pl/intel-atom-d525-2x1-8ghz-2xddr3-blkd525mw-i1413001749.html

szkoda że nie ma ION bo nie zastanawiałbym się dwa razy;-)

 

dziwne, oglądam zdjęcie tej mobo i nie mogę znaleźć 1 slot Mini-PCI Express

 

3 edit: widzę że sebak mnie wyprzedził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten na P III podejrzewam że będzie łykał jakieś 70-90W w stresie pewnie i więcej.

 

Jak Atomy to raczej z nowej serii czyli D5xx (ewentualnie jedno rdzeniowe D4xx) w starszych Atomach (330 itp.) płyty mają stary chip który grzeje się bardziej niż sam procesor do tego pobiera sporo energii.

 

Ja ostatnio jako "NAS" do domowych zastosowań złożyłem VIA C7 DYSK 1,5TB kontroler SCSI i streamer DDS-4. Przy normalnej pracy pobiera to 24W.

 

system postawiłem na dysku SSD 8GB wiec jak nic się nie dzieje to dysk SATA przechodzi w stan czuwania o jakieś kilka wat mniej ;), pewnie jak bym wyciągną kontroler SCSI i streamer to jeszcze mnie by było ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ok, ale serwery chyba tyle biorą. Ja chcę na tym postawić potem coś więcej, nie żeby stało bezczynnie. Platforma na atomie będzie kosztowała mnie znacznie więcej.

 

http://allegro.pl/najtaniej-dell-gx260-1-8ghz-512mb-20g-1-8-win-1800-i1396127297.html

Ten chyba też wcale niżej z watami nie zejdzie

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam AT5NM10-I i nie narzekam, rozbudowałem o dodatkową, gigabitową sieciówkę bezproblemowo, cały zestaw, łącznie z wybajerzoną obudową Anteca, dyskiem 500GB i kością 2GB DDR2 kosztował mnie ok. 850 zł netto :-)

Zawsze możesz kupić switch zarządzalny i wpinać serwer równolegle, potem już tylko jechać na vlanach i jednej sieciówce w serwerze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli taki serwer zjada powiedzmy 100W non stop:

 

Cena: 0,3140 zł/kWh

Mamy 720h w miesiącu uptime:

Płacimy 223zł jeśli nasz serwer zjada 1000W, w przypadku kiedy zjada 100W płacimy 22zł na miesiąc, więc to chyba nie najwięcej, przy założeniu że serwer pożera 100W, a wiadomo że cały czas nie pracuje w stresie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy podając taką śmieszną cenę za kWh uwzględniłeś zarówno opłatę za samą energię, jak i opłatę przesyłową? Bo jakoś niska ta twoja stawka...

 

Druga rzecz, to taka, że w przypadku braku klimatyzowanego pomieszczenia to same wiatraczki ci sporo prądu będą pożerać... A całość to na pewno będzie więcej, niż 100W.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że serwer przytoczony przez Ciebie uprzednio, to nie 100W, a jakieś 200-400W w zależności od obciążenia. Do tego, weź pod uwagę, że przy braku odpowiedniego chłodzenia wentylatorki będą działały jak szalone, a to się równa znaczenie większemu poborowi prądu, do tego ten hałas.

 

Stawka netto czy brutto za prąd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×