Skocz do zawartości
Gość nrm

Ile idzie przelew z banku do banku

Polecane posty

Gość nrm

Wydzielone z tematu

http://www.webhostingtalk.pl/topic/15944-opinie-vipowerpl/page__st__40

 

-----------------

 

ale przez 3 dni kasa nie została jeszcze zaksięgowana (citi - mBank) czy to wnika że był to weekend?

Zdecydowanie. Przelewy z piątku poprzychodziły dzisiaj po 9 lub 12 a w sumie mogą i później z innych banków bo tak na prawdę w poniedziałek rano mógł dopiero przelew WYJŚĆ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Ja to jak robilem zza granicy do Polski (z Belgii) to w sobote wysyłałem a sroda były juz pieniadze. Gdy wysłałem w poniedziałek po poludniu, to w srode były. Wiec w week end nie za bardzo robia (moj bank w soboty do poludnia otwarty, nie wiem jak centrala...) ale nie ktore banki to chyba automatycznie zaksiegowuja nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to jak robilem zza granicy do Polski (z Belgii) to w sobote wysyłałem a sroda były juz pieniadze. Gdy wysłałem w poniedziałek po poludniu, to w srode były. Wiec w week end nie za bardzo robia (moj bank w soboty do poludnia otwarty, nie wiem jak centrala...) ale nie ktore banki to chyba automatycznie zaksiegowuja nie?

Tylko w obrębie danego banku (np. mbank -> mbank). Do innych banków przelewy wychodzą sesjami Elixir i są tylko od poniedziałku, do piątku (co mnie niedawno zdziwiło).

 

Jest taki mały przyjemny portal -> http://kiedykasa.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na tym portalu są podane tylko sesje bankowości detalicznej, konta firmowe (bankowość korporacyjna) mają inne godziny księgowań i czasy transferu, to tak żeby mogło być ciekawiej i kiedy wysyłasz pieniądze do firmy która korzysta z zaawansowanych usług bankowych nie wiesz kiedy przyjdzie transfer.

 

Bank ma w regulaminie zwykle zapis o 14 dniach na przelew żeby uniknąć odpowiedzialności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jeśli komuś się na prawdę śpieszy ,to można skorzystać z SORBNET'u .

 

Nie wszystkie banki to obsługują,ale przelew dochodzi w 1h ,nawet o 3 rano w niedzielę.

 

Jedyny minus,to koszta - 20/60zł ,zależy od banku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wszystkie banki to obsługują

Precyzyjniej twierdząc, to nie wszystkie banki uważają przeciętnego Pana Kowalskiego za godnego skorzystania z tej oferty.

Bo obsługiwać (pod względem technicznym) to wszystkie muszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w WBK można skorzystać z przelewu SORBNET, kosztuje 5zł. Kasa natychmiast na koncie.

 

 

 

 

Chciałeś chyba napisać 100 zł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałeś chyba napisać 100 zł ;)

Crazyluki chyba zapomniał o małej gwiazdce. Bo sam koszt przelewu to faktycznie 5zł, ale...

opłata dodatkowa za przelew o wartości równej lub niższej niż 1 mln zł realizowany w systemie Sorbnet - 95 PLN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, dzisiaj oglądałem tylko pobieżnie ten regulamin/wyciąg z regulaminu płatności. Dzięki za informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a czy na całym świecie tak długo trwa ta cala akcja z księgowaniem?

czas najwyzszy zeby banki dzialay inaczej np Bluecash.pl pokazuje ze mozna szybko i skutecznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

czas najwyzszy zeby banki dzialay inaczej np Bluecash.pl pokazuje ze mozna szybko i skutecznie...

Wiesz na jakiej zasadzie działa? Bo chyba nie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czas najwyzszy zeby banki dzialay inaczej

Tak w dużym uproszczeniu: banki używają dwóch systemów do wymiany między sobą informacji o rozliczeniach. Pierwszy to ten słynny elixir. Gromadzi on wszystkie dane o zrealizowanych przelewach w jedną paczkę, którą o określonej godzinie wysyła do centralnego magazynu. Jest to tzw. sesja wychodząca. Podczas sesji przychodzącej system bankowy ściąga sobie z owego magazynu wszystkie przychodzące do niego paczki i je analizuje.

Dzięki takowej metodyce możliwe jest w miarę optymalne działanie i tanie utrzymanie takiego cuda.

 

Drugim z systemów jest wspominany wcześniej w temacie sorbnet.

Tam informacje o wierzytelnościach przekazywane są w trybie on-demand. Ale przez to utrzymanie tego jest droższe (chociażby owy mesh pozwalający na nawiązanie takiej transmisji). Także i systemy nadawcze/odbiorcze muszą być przygotowane na wysyłkę takiej transakcji. Ogólnie wydajnościowo właśnie przez obsługę natychmiastowego przesyłu danych jest słabszy. Dlatego banki starają się lekko odstraszyć chętnych na to, nie oferując tego klientom detalicznym*, nakazując zlecenie tego w oddziale, albo też dając ogromne prowizje.

 

Gwiazdeczka, bo wg polskiego prawa transakcje >1mln PLN muszą być przesyłane sorbnetem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak w dużym uproszczeniu: banki używają dwóch systemów do wymiany między sobą informacji o rozliczeniach. Pierwszy to ten słynny elixir. Gromadzi on wszystkie dane o zrealizowanych przelewach w jedną paczkę, którą o określonej godzinie wysyła do centralnego magazynu. Jest to tzw. sesja wychodząca. Podczas sesji przychodzącej system bankowy ściąga sobie z owego magazynu wszystkie przychodzące do niego paczki i je analizuje.

Dzięki takowej metodyce możliwe jest w miarę optymalne działanie i tanie utrzymanie takiego cuda.

 

Drugim z systemów jest wspominany wcześniej w temacie sorbnet.

Tam informacje o wierzytelnościach przekazywane są w trybie on-demand. Ale przez to utrzymanie tego jest droższe (chociażby owy mesh pozwalający na nawiązanie takiej transmisji). Także i systemy nadawcze/odbiorcze muszą być przygotowane na wysyłkę takiej transakcji. Ogólnie wydajnościowo właśnie przez obsługę natychmiastowego przesyłu danych jest słabszy. Dlatego banki starają się lekko odstraszyć chętnych na to, nie oferując tego klientom detalicznym*, nakazując zlecenie tego w oddziale, albo też dając ogromne prowizje.

 

Gwiazdeczka, bo wg polskiego prawa transakcje >1mln PLN muszą być przesyłane sorbnetem ;)

 

 

do mnie ostatnio dzwonili miły Pan systemu ELIXIR :P

 

przekonujac mnie ze maja mniejsze prowizje niz platnosci.pl z ktorymi mam podpisana umowe. raczej na dzis nie wchodzi to w gre. A tak na marginesie , ktos ma doswiadczenie z tym systemem ELIXIR, moze ktos podpisal umowe, zweryfikuje czy ich konsultant slusznie namawia do wspolpracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×