Skocz do zawartości

Polecane posty

Ciekawe, że akurat dwa ostatnie posty opisujące jak to jest super i czadowo napisały osoby mające odpowiednio 5 i 3 posty ;)

 

Ja mam takie pytanie czy, żeby wyrazić pozytywną oponie to trzeba mieć 500 postów? bo ostatnio zauważyłem, że jak ktoś z 1 postem da negatywną opinię to wszystko OK, ale jak ktoś wyrazi się pozytywnie to zaraz ktoś się czepia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewno nie trzeba, ale dziwnym trafem userzy znani np. z imienia i nazwiska czy też osoby z długoletnim stażem wypowiadają się o livenet źle lub bardzo źle, a nowo-powstali w samych superlatywach. Tylko to jest zastanawiające ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewno nie trzeba, ale dziwnym trafem userzy znani np. z imienia i nazwiska czy też osoby z długoletnim stażem wypowiadają się o livenet źle lub bardzo źle, a nowo-powstali w samych superlatywach. Tylko to jest zastanawiające ;)
I bardzo często jest tak, iż ci userzy z długoletnim stażem wypowiadają się nie na podstawie teraźniejszych faktów lecz z tych długoletnich dawno przeszłych czasów ;)

Ale nie róbmy OT..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy co masz na myśli przez 'przeszłe czasy'. Tydzień? Miesiąc? Kwartał? Rok? Rzecz względna, każdy inaczej odbiera przestarzałość. Zresztą, zoozool jest akurat aktualnym klientem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może ja się wypowiem :)

 

Serwer zamówiłem w czwartek, i od razu zrobiłem przelew. Pan z BOK napisal do mnie e-mail jeszcze tego samego dnia o treści: "Jaki system operacyjny ma być zainstalowany?" po czym odpisałem. Wszystko ładnie pięknie ale od wczoraj kontakt się urwał pieniądze zostały zaksięgowane na koncie Livenet'u więc "chyba" powinienem być o tym poinformowany. Jak narazie czekam na mojego dedyka.

 

PS.

Wcześniej przeczytalem jakiś post użytkownika który napisal, że po zaksięgowaniu pieniędzy Livenet ma cię w przysłowiowej "Du...". Mam nadzieję że w przyszłości będę mógł pisać o tej firmie w samych superlatywach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wczoraj zamówiłeś serwer to dziś zostały one zaksięgowane na koncie livenetu.

Serwery uruchamiane są w ciągu 1 dnia od zaksięgowania wpłaty.

 

czyli jutro, najdalej do 17-tej dostaniesz serwer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Dostałem właśnie e-mail z wiadomością że serwer zostanie uruchomiony dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja wypowiem się tak. Przed wpłatą miałem trochę problemów z kontaktem , ale przyznam że zawsze telefon ktoś odbierał i mogłem porozmawiać . Po wpłacie , wysłałem skana przekazu i na drugi dzień miałem serwer dedykowany. którego używam pod grę f1 challenge i dobrze mi służy. Miałem na początku problemy , potem nie mogłem połączyć się przez VCN , ale administracja bardzo szybko rozwiązała mi problem , porozmawialiśmy przez telefon , szybkie emaile i było po kłopocie. Tak jak dla mnie czasami kontakt mógłby być trochę szybszy i robić wszystko w ustalonych terminach. Ale tak czy tak duży plus dla tej firmy :) Jeżeli obsłużą was jak mnie powinniście być zadowoleni. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odradzam stanowczo, dlaczego?

 

kiedyś może i dobra była ich oferta teraz już chyba mniej, serwery w moim odczuciu działają powolniej, ale nie dlatego odradzam. Sprawa ma się następująco. Jeszcze około 2 lat temu odnowienie domeny pl w livenet wyglądało tak że pisało się maila do nich, przelewało kasę i oni odnawiali domenę, powiadomienie od zbliżającym się końcu ważności domeny dostawali ONI bo domena była zarejestrowana na nich (na firmę livenet) oni się nią zajmowali, teraz domenę rejestruje się na siebie (osobę fizyczną), nikt mnie o tych zmianach nie poinformował, przegapiłem termin odnowienia domeny pl bo maila o przypomnieniu pewnie dostał livenet a nie ja bo na nich była domena. Domena przestała działać, przelałem na ich konto koszt odnowienia domeny pl czyli 109,80 zł. W tym czasie ktoś mi przejął domenę na 2 tyg. po 2 tyg. była już wolna i jej koszt zmalał do 19,52 zł (po prostu była wolna). Domena działa, Panowie z livenet opłacili ją z moich 109,80 zł ale reszty pieniędzy nie oddali czyli 109,80 - 19,52 = 90.28 zł. Dzwoniłem około 5 razy do nich odpowiedź że oczywiście wyślemy maila do Pana z informacją, pieniądze zostaną przelane, żadnego maila nie dostałem. Wysłałem osobiście 4 maile (jak nie więcej) na maile nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Do dziś dzień pieniędzy nie mam czyli około 2 miesięcy po tym całym zajściu z domeną. Nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Działa komuś strona LiveNet.pl bo chciałem zadzwonić do nich żeby mi restart dedyka zrobili ale widzę ze ich www tez nie śmiga, ma ktoś może jakieś informacje co sie stało ?

 

 

Jak ktoś ma to niech zarzuci numerem telefonu to BOK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Kupiłem serwery dedykowany około miesiąca temu, za poleceniem pewnego 3literowca ;)

 

Szkoda tylko, że nie mogą się uporać z wymianą dysku przez 7 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tam bardziej by sie przydali sportowcy niz administratorzy, ktorzy by "dobiegali" do tych szaf bo akurat na wymiane sprzetu sie czeka dosc dlugo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwer miałem tam przez 2 lata pod zaplecze i nawet pod to sie nie nadawał

 

Oferta na tamte czasy sprzęt cena była bardzo dobra (bo był to często używany sprzęt)

 

Nie będę pisał o wszystkich problemach bo wypracowań nie lubię

 

Zaczęło się od tego ze nie mieli procesora do mojego serwera takiego jak w ofercie wziąłem gorszy procek ale z abonamentu zjechali

 

serwer kupiłem 8.01.08

 

często się wieszał napisałem do bok otrzymałem taką wiadomość:

 

25.01.08

Nie bedzie sie zawieszal tylko w serwerze ma Pan jeszcze stary dysk, wymienimy go jak tylko bedzie to mozliwe. Mysle ze dzis

Pozdrawiam, Grzegorz Łyżwiński

Został wymieniony nie dziś tylko po 5 dniach :)

 

czyli mój White Box miał używany stary dysk :)

 

Uptime mojego serwera nigdy przez 2 lata nie był większy niż 30 dni sam sie resetował

 

 

A gdy reset byl konieczny tel.. do BOK i około 1 h aż ktoś go zresetuje

 

O ciągłych padach łącza nie wspomnę najdłuższy pad 24 h

 

Skończyło sie tym ze padły na raz 2 dyski RAID 1 ( przez 2 lata sam sie restartował)

 

Oczywiście Backupy trzymałem na innym serwerze bo w ofercie Livenet ich nie było a po padzie 2 dysków (uszkodzone sektory) Przywrócili dane z uszkodzonych dysków napisali ze brakuje tylko paru plików, co było nie prawdą :)

 

Żeby otrzymać Fakturę trzeba napisać koniecznie do nich maila sami faktur za zakupione usługi nie wysyłają. Ciekawe czemu sami nie wysyłają :)

Fa wysyłają mailem poczta nie !

 

Zabrałem zabawki

 

Nie polecam. Na tych serwerach nie można trzymać nawet zaplecza !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...A gdy reset byl konieczny tel.. do BOK i około 1 h aż ktoś go zresetuje...

 

 

mam rozmiec ze nie bylo mozliwosci samodzielnego restartu serwera?

 

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie narzekam. Zdarzy się czasem jakaś awaria ale Ceny jak na Polskę są bardzo atrakcyjne. Do tego, mój serwer zjada blisko 5 TB transferu zamiast dozwolonych 2,2TB a administracji livenetu to nie robi problemu. W superhoście zabili by mnie za to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Ale w superhoscie, masz chociażby panel. Lajfnet jest dobry jeżeli potrzebujesz dużego transfer w PL, ale z wysokim ryzykiem, że przy awarii serwera pozostaniesz sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×