Skocz do zawartości

Polecane posty

@qba

Spokojnie powoli ale dokładnie przywracanie

 

@moron

Przykro mi osobiście nie mogę tego stwierdzić musiał bym się Szefa spytać jak to liczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To był backup jedyny co był na dysku starym nie wpiętym w macierz. Teraz na bieżąco wrzucamy te które uda nam się uratować z macierzy z dnia awarii .

 

Nie ma to jak poleganie na macierzy jako backupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma to jak poleganie na macierzy jako backupie.

 

Właśnie to mnie zastanowiło. Jeśli już trzymać backupy na tych samych serwerach, to backup z serv#1 idzie na dysk w serv#2, jeśli trzymamy backupy z 2 ostatnich dni to kolejny backup z serv#1 idzie tym razem na serv#3

 

 

banalne, a znacznie ogranicza prawdopodobieństwo takiej wpadki jak teraz

 

no chyba że tak właśnie było a padły macierze w 2 serwerach równocześnie, i backup #2 był na #3 który też padł

 

btw. admin jednej ze stron które ucierpiały na tej awarii, robił co tydzień backup bazy danych, i trzymał je wszystkie... na serwerze - polecam na przyszłość pamiętać o takim szczególe, że backup powinien znajdować się w innym miejscu niż backupowane dane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kij z backupem, przezorny zawsze ubezpieczony :P akurat na dysku się uchowały kopie więc jedynie kilka plików, które wylądowało na ftp odleciało w niebyt amen.

zamiast zabawy z kopiami lepiej postawić serwer na nogi :f bo dalej działa na rescuecd bez możliwości zmiany hasła czy dostępu do phpmyadmin :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hasła są zmienialne przez admina phpmyadmin działa bez zarzutu bo sam z niego korzystam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

hmm z livenet.com.pl wlasnie poieram sobie jakis backup ;)

ciekawa sprawa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kisiek, to spytaj sie szefa

co po tym ze jest dostep do serwera skoro za x dni wszystko zostanie nadpisane backupem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zapraszam na bok@livenet.pl bo tam znajdują się informacje ja z domu nie mam dostępu do takich danych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapraszam na bok@livenet.pl bo tam znajdują się informacje ja z domu nie mam dostępu do takich danych
@moron

Przykro mi osobiście nie mogę tego stwierdzić musiał bym się Szefa spytać jak to liczyć

 

 

nie jestem waszym klientem wiec to nie moj interes ale czulbym sie troche oszukany jak by przez tydzien nie mogl uzywac konta a mialbym za nie placic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest normalnie jakaś farsa! Od tygodnia co kilka dni baza mysl pada (host na serverze2 u nich). Często strona nie może nawiązac połaczenia mimo iż phpmyadmin dobrze działa. Dzisiaj ponownie i dla mnie miarka się przebrała, teraz to już nawet phpmyadmin nie działa, nie mam jak kopii zrobić:

 

</h1>

<h1>phpMyAdmin - Błąd

Cannot start session without errors, please check errors given in your PHP and/or webserver log file and configure your PHP installation properly.

 

Nie wiem może naprawde mają poważne kłopoty. Ale ja radze poprostu zastanowić się 2 razy zanim wybierze się hosting. Przechodzę na nazwa.pl i mam nadzieje, że tam będzie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jest normalnie jakaś farsa! Od tygodnia co kilka dni baza mysl pada (host na serverze2 u nich). Często strona nie może nawiązac połaczenia mimo iż phpmyadmin dobrze działa. Dzisiaj ponownie i dla mnie miarka się przebrała, teraz to już nawet phpmyadmin nie działa, nie mam jak kopii zrobić:

 

</h1>

 

Nie wiem może naprawde mają poważne kłopoty. Ale ja radze poprostu zastanowić się 2 razy zanim wybierze się hosting. Przechodzę na nazwa.pl i mam nadzieje, że tam będzie lepiej.

 

Nazwa.pl? ;) Nie zagościsz tam zapewne za długo

eot

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nazwa.pl? :) Nie zagościsz tam zapewne za długo
Zamienił stryjek siekierkę na kijek ;)
Nie przesadzacie trochę? Wiadomo, że nazwa to nie dHosting (:P) ale porównywanie ich do LiveNet'u to lekka przesada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co mi wiadomo backup baz mysql będzie przywracany sprzed 3 dni przed awaria.

 

Czyli jeżeli miałem swój własny backup i udało mi się uratować stronę to wy mi ją teraz zepsujecie instalując backup sprzed 10 dni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzis - kolejny dzien starego backupu - dzieje sos cos w ogole? Czy livenet zabiera swoj stolik i zmywa sie z rynku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanwiam się tylko czy udostępnia jeszcze dostęp do bazy mysql czy już całkiem kaplica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dzien nic sie nie dzieje. Ktory to juz z kolei? Stracilem rachube... :/

 

 

Szukalem i nie znalazlem regulaminu na livenecie. Prawdopodobnie jesli nie otrzymam zwrotu zaplaconych za rok z gory pieniedzy oddam sprawe do Rzecznika Praw Konsumenta. Jakie dokumenty nalezy przedstawic? Ktos juz mial do czynienia z ta instytucja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma jakiś kontakt działający poza godzinami pracy do Livenetu ? Mam bardzo pilną sprawę do wyjaśnienia. Jeśli któryś z klientów posiada proszę o PW ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×