Skocz do zawartości
Change

Problem z komputerem [ pc]

Polecane posty

edit: źle przeczytałem.

Jeśli nie one, to hmm... sprawdź monitor. Ewentualnie jeszcze wymień kabel od niego.

edit2: sprawdź, czy monitor nie wyłącza się przy zmianie rozdzielczości.

Może to nie komputer się zawiesza, a monitor umiera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kable sprawdziłem, zmieniłem i nadal to samo sie zdarza. Zmiana rozdzielczości - w win7 zmienia sie prawidłowo, a grywam np. w CS na 1280x1024 (tak jak na pulpicie) i też zdarza sie scina. Przed chwilą grałem w black ops , grałem z 10minut bez najmniejszych spadków fps, lagów czy coś i nagle zgasł, po paru minutach surfowania w necie odpaliłem black ops ponownie i zawiesił się (tym razem monitor nie zgasł tylko po prostu zawiesił się obraz - dzwięk leciał etc, musiałem przez menedzer zadan zakonczyc proces) od razu na samym początku (animacje przed wyborem gry)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skąd pewność iż to sprzęt nawala?

 

Przeinstaluj sterowniki karty i wyłącz łączenie zapisu oraz automatyczny restart sterownika. Jak nie pomoże spróbuj w sterownikach grafy wyłączyć wszystkie bajery i sprawdź czy dalej tak będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

łączenie zapisu - właściwości karty graficznej, w zakładce "rozwiązywanie problemów"

restart sterownika - nie pamiętam jak się ta funkcja nazywała dokładnie, poszukaj w google. :) Nie mam niestety teraz kart amd. To się wyłączało w sterownikach karty - sporo ludzi miało z tym problemy i praktycznie na każdym większym forum komputerowym był topik na ten temat kilka lat temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Facet jeśli to nie jest zwykły chwilowy przypadek to wisze Ci skrzynkę browarów. Każdy kombinuje ze sprzętem a tu na razie bez jakiegokolwiek sterownika działa pięknie, a jeszcze prawidłowo działającego nie znalazłem - więc dopóki mogę dopóty odpuszczę sobie instalacje sterów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Jeśli oryginalne sterowniki nie działają, to może dotyczyć sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kable sprawdziłem, zmieniłem i nadal to samo sie zdarza. Zmiana rozdzielczości - w win7 zmienia sie prawidłowo, a grywam np. w CS na 1280x1024 (tak jak na pulpicie) i też zdarza sie scina. Przed chwilą grałem w black ops , grałem z 10minut bez najmniejszych spadków fps, lagów czy coś i nagle zgasł, po paru minutach surfowania w necie odpaliłem black ops ponownie i zawiesił się (tym razem monitor nie zgasł tylko po prostu zawiesił się obraz - dzwięk leciał etc, musiałem przez menedzer zadan zakonczyc proces) od razu na samym początku (animacje przed wyborem gry)

 

 

Zmień zasilacz na conajmniej 500 Watt, odkurz cały środek (przede wszystkim radiatory i wiatraki)i zostaw obudowę otwartą, wtedy sprawdź ponownie podczas grania.

 

Czy masz jakieś dźwięki wydobywające się z kondensatorów na płycie głównej podczas grania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, nie zdarza się to tak jak ze sterami - off monitor etc, ale nadal czasami gra się zwiesza, powiedzmy raz na godzinkę.

A skoro to może być jednak sprzęt to chyba sobie odpuszczę i oddam to do informatyka jakiegoś i za drobną opłatą będzie wszystko jasne..

 

@up

Zasilacz, dziś spróbuję pożyczyć 500tkę. Odkurzony jest, czyściłem przy zmianie grafy - niecały tydzień temu. A dźwięków chyba.. nie ma. Przynajmniej nie takie które są głośniejsze od wentylatorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A skoro to może być jednak sprzęt to chyba sobie odpuszczę i oddam to do informatyka jakiegoś i za drobną opłatą będzie wszystko jasne..

1) Skoro to wina sprzętowa, to żaden "informatyk" tutaj nie pomoże.

2) "Jakiś" informatyk / jakiś "informatyk" tylko wezmą sprzęt, powiedzą, że nie działa i oddelegują Cię do serwisu, bo takowe przypadki "informatyków" nadają się jedynie do instalowania starszym paniom antywirusów.

3) Drobna opłata... wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BeQuiet to półka wyżej niż OCZ i Anteci, jakieś dwie półki wyżej niż Tagan/Topower i dobre trzy półki wyżej niż Chieftec, który z dobrą marką sprzed kilku lat nie ma już nic wspólnego. Zmiana tego BeQuieta na proponowane modele innych firm to byłby spory krok wstecz. Jak zmiana na coś lepszego to tylko Enermax, ale wątpię, żeby mogl sobie pozwolić na tak ogromny wydatek. Enermax jest drogi jak cholera.

 

Opisywane problemy mogą wiązać się z płytą główną. Asrocki od pewnego czasu są polecane na sporej liczbie for sprzetowych przez pseudofachowców, którzy poomijają fakt sporej problematyczności tych płyt. Pewnie padles ich ofiarą. Ta budżetówka Asusa, bo Asrock to tania marka Asusa, potrzebuje jeszcze sporo czasu zeby miec w ofercie płyty glowne od ktorych predzej czy pozniej czlowiek nie osiwieje. Spróbuj wstawić na test coś Asusa / Gigabyte.

 

No ew rzeczywiście coś z zasilaczem, ale to wynikałoby z wadliwego egzemplarza. Można skorzystać z gwary BeQuieta ktory tam bodajże w ciągu 24 czy 48h od otrzymania wysyła nowy zasilacz.

 

Sam mam BeQuieta tyle że z serii StraightPower i on po prostu miażdzy konkurencję i stabilnością pracy, i kulturą pracy wentylatora (cisza), i sprawnością energetyczną, a i chłodny jest nawet w stresie (jak się zasiłka zbyt mocno grzeje, to to nie najlepiej świadczy o jej jakości). Pisze to osoba, ktorej przez rece przewinelo się parę znanych marek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po za tym zasilacz nie jest najważniejszą częścią w komputerze. Jest odpowiedzialny za doprowadzanie energii do jednostki, a przy tym musi gwarantować bezpieczeństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kamazz, nie pseudoinformatyk, zajmuje się konfiguracją serwerów w większych firmach w moim mieście, także państwowych (wymiar sprawiedliwości ;P ). Sprawdzi, ma dostęp do wielu podzespołów, sprawdzi, podłączy moje rzeczy do swojej płyty głównej , odwrotnie, itakdalej. Spróbujemy :) I być może zrobi to za darmo po niewielkiej znajomości ;) Ja nie posiadam płyty głównej innej żeby sprawdzić. A zasilacz - lepszego nie miałem, przetestowałem na 500watówce , problem nadal występuje, więc nie chodzi o moc :) a z bequieta jestem w 100% zadowolony i dopóki wystarcza nie zamierzam go zmieniać, jeśli zmieniać to tylko na wyższy model tej marki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamazz, nie pseudoinformatyk, zajmuje się konfiguracją serwerów w większych firmach w moim mieście, także państwowych (wymiar sprawiedliwości ;P ). Sprawdzi, ma dostęp do wielu podzespołów, sprawdzi, podłączy moje rzeczy do swojej płyty głównej , odwrotnie, itakdalej. Spróbujemy smile.gif I być może zrobi to za darmo po niewielkiej znajomości wink.gif

Tak się mówi od razu, znajomości + duży dostęp sprzętowy przedstawiają od razu inny obraz, niż "informatyk za niewielką kwotę" ;-)

 

Sam nie wiem, co może być przyczyną tych wypadów, jeśli nie sprzęt, na pewno wszystkie sterowniki płyty głównej, włącznie ze sterownikami chipsetu, wgrałeś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Microo: nie do końca się z Tobą zgodzę.

Są zasilacze i Zasilacze. Na te pierwsze wydasz 60zł i będziesz miał 400W, na te drugie wydasz 250zł i też będziesz miał 400W.

Myślisz, że nie ma różnicy? To doprowadź do obciążenia rzędu 350W i sprawdź stabilność napięć.

Bez chociaż w miarę sensownego zasilacza, nawet najlepsze podzespoły nie będą pracowały stabilnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę edytować, mod połączy posty ;)

Heh wyszło najgorzej jak mogło.. przynajmniej teraz działa to co nie działało (np. w 3dmarku testy), gier nie mam bo w między czasie rozwaliłem dysk, ale tak za parę dni bedzie jasne już WSZYSTKO. Do tej pory.. po 3 stronach tego tematu i jeszcze wielu na innych forach, wychodzi na to że po prostu sterownik z płyty dołączonej do mobo był walnięty, ściągnąłem ze str. producenta i śmiga..

Dzięki wszystkim za pomoc, fajne zaangażowanie, na zadnym innym forum tego nie było :) Jak na razie działa ;] Proszę o nie zamykanie, jeszcze może coś się dowiem więcej jak wrzucę jakiegoś blackopsa,fife11 etc :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to ? przecież napisałeś gdzieś tam że przetestowałeś już różne wersje sterowników - myślałem że ściągałeś najnowsze / lekko starsze ze strony ATI(AMD) / Nvidii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, testowałem wszystkie jakie znalazłem: grafiki [ati], ale sterów od płyty głównej nie ruszałem, miałem tylko te "z pudełka"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie się naklepali, nagłówkowali, a Ty po prostu popełniłeś szkolny błąd. Jedna z podstawowych zasad IT brzmi: płytki ze sterownikami dodane do sprzętu należy niezwłocznie po rozpakowaniu owego sprzętu WYPIER...IĆ do kosza, po czym ściągnąć i zainstalować sterowniki znalezione w sieci. Dotyczy to WSZELKIEGO sprzętu - grafy, dźwięku, a W SZCZEGÓLNOŚCI MoBo.

</rant>

 

To tak tylko na zaś dla wszystkich innych noobów, którzy mogą tu przypadkiem trafić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×