Skocz do zawartości
Morfeusz_2005

Transfer domeny z UT.pl do innej firmy

Polecane posty

Witam. Od razu przyznam się, ze jestem laikiem w sprawach transferu domen.

 

 

 

 

Posiadam domenę PL od 2008.01.08 opłacona jest do 2011.01.08

 

 

 

 

Chciałbym ją przenieść do jakiejś lepszej i "tańszej firmy" (obecnie płacę 119,56 zł za rok) - tutaj mile widziane propozycje firm.

 

 

 

 

Na czym polega przeniesienie domeny z UT.pl do innej firmy i ile to kosztuje w moim przypadku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Transfer jest bezpłatny.

Wypełniasz wniosek o wydanie kodu authinfo, przesyłasz go przeważnie pocztą do obecnego operatora.

On w odpowiedzi i pozytywnej weryfikacji odsyła Ci kod authinfo, który musisz podać u nowego rejestratora.

W tej chwili najtaniej ma glowanet.pl a później z tego co wiem masternet.pl

Pamiętaj, że przeniesienie to nie wszystko - po przeniesieniu będziesz musiał opłacić domenę (oczywiście w cenie nowego operatora).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zostawiaj tego na ostatnią chwilę.

Dużo roboty z tym nie ma, a nie wiesz jak szybko obecna firma wyda Ci authinfo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisz do ich biura obsługi klienta z prośbą o podesłanie formularza.

Nie będą mogli wtedy kręcić nosem, że coś im się nie podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że przeniesienie to nie wszystko - po przeniesieniu będziesz musiał opłacić domenę (oczywiście w cenie nowego operatora).

Domena .pl więc opłacić na kolejny rok trzeba dopiero w momencie końca aktualnego okresu abonamentowego.

 

Ważne żebyś miał aktywy adres e-mail, który jest w bazie whois (to ten podany przy rejestracji domeny) ponieważ na ten adres przychodzi mail z linkiem potwierdzającym transfer, który należy kliknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli robię w nowej firmie transfer domeny. Wypełniam formularz, dostaje authinfo i daje go nowej firmie. Potem opłacam domenę u nowej firmy, według jej cennika, ale do tego samego okresu co w starej firmie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W zależności od firmy pewnie ciut inaczej będzie się to nazywało.

Zobrazuję Ci sytuację na przykładzie masternet.pl

Wypełniasz formularz wydania kodu authinfo w Twojej obecnej firmie, przesyłasz go do nich. Na mail, który podałeś przy kupnie domeny (ten, który jest w bazie whois) przychodzi po pozytywnej weryfikacji kod authinfo.

Następnie logujesz się do panelu masternet.pl

Z lewej strony, z części menu zatytułowanej "Transfer domen" wybierasz opcję dodaj.

Podajesz domenę, którą chcesz przenieść i wybierasz abonenta domeny. Pamiętaj, że abonent musi być dokładnie taki sam, jak w poprzedniej firmie.

Zatwierdzasz wprowadzone dane, a na adres i n f o @ m a s t e r n e t . p l wysyłasz kod authinfo.

Czekasz na potwierdzenie transferu.

Cieszysz się z nowego operatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy sprawdzam domenę w whois nie ma nic o adresie Email. Prawda jest taka, ze przejąłem domenę po poprzednim włascicielu, z którym nie mam już kontaktu, jednak w panelu ut.pl uzupełniłem informacje moimi danymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc pewnie zmieniłeś tylko dane właściciela konta.

Ale abonentem domeny jest zapewne poprzedni właściciel. Nie stanowi to problemu - jego dane dodajesz jako dane abonenta domeny w nowej firmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że nie znam jego danych i nie mam już z nim kontaktu. Przy sprawdzaniu whois nie ma podanych danych abonenta. W panelu ut.pl z danymi konta znalazłem takie coś: Publikacja danych abonenta w bazie whois domen PL (osoby prywatne). Zaznaczyłem to, teraz poczekam jak odświeży się whois. Może to spowoduje że do domeny będą przypisane moje dane, bo teraz nie są przypisane żadne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W jakim czasie najlepiej wykonać ten transfer domeny? Do końca ważności zostało mi się trochę czasu

 

Transfer domen .pl może być dokonany po upłynięciu 15 dni po przedłużeniu domeny i nie może być wykonany w ostatnich 15 dniach ważności domeny

 

Co do tematu aktualizacji danych:

Zgłoś się do obecnego rejestrator on na pewno ma dane dotyczące obecnego właściciela domeny. Raczej nie zgodzi się ich udostępnić, wszelkie zapisy o ochronie danych osobowych mu tego zabraniają, możliwe jednak, że pomoże Ci w dokonaniu cesji domeny.

 

Może to spowoduje że do domeny będą przypisane moje dane, bo teraz nie są przypisane żadne.

Dane na pewno są przypisane, w przypadku domen .pl nie obowiązku ich publikacji jeżeli właścicielem jest osoba prywatna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Transfer domen .pl może być dokonany po upłynięciu 15 dni po przedłużeniu domeny i nie może być wykonany w ostatnich 15 dniach ważności domeny

 

Jako przedstawiciel firmy podajesz nieprawdziwe informacje. Ten czas odpowiednio wynosi 5 i 6 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, już zdążyłem zapomnieć regulaminy NASK. A sam opierałem się o informacje przekazane mi przez naszego partnera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A teraz jest taka sytuacja i mam kilka pytań. Nie przedłużyłem domeny, ale zamówiłem reaktywację.

 

 

 

 

1) Muszę to zapłacić do jakiegoś czasu, a jak nie zapłacę to nie ponoszę żadnej kary?

 

2) Co się z taką domeną dzieje?

 

3) Jak usunąć domenę z ut.pl

 

4) Czy jak ją usunę, mogę ją zarejestrować gdzieś indziej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1) Muszę to zapłacić do jakiegoś czasu, a jak nie zapłacę to nie ponoszę żadnej kary?

 

Jeżeli zamówiłeś i otrzymałeś proformę na podstawie, której możesz dokonać wpłaty to po wygaśnięciu terminu płatności proforma wygasa.

 

 

2) Co się z taką domeną dzieje?

Wraca do puli wolnych domen.

 

3) Jak usunąć domenę z ut.pl

Jeżeli chcesz z niej zrezygnować to po prostu jej nie opłacasz na kolejny okres abonamentowy.

 

4) Czy jak ją usunę, mogę ją zarejestrować gdzieś indziej?

Jeżeli nie opłacisz jej we wskazanym terminie. To masz szansę na jej ponowne zarejestrowanie w innej firmie.

Jeżeli jednak domena ma ruch i należy na przykład do firmy to bardzo mało prawdopodobne, że uda Ci się ją ponownie zarejestrować bez wykupienia opcji na domenę.

 

Jeżeli domena jeszcze nie wygasła to zwróć się do rejestratora o wydanie kodu authinfo.

Dzięki niemu będziesz mógł transferować domenę do każdej firmy oferującej rejestrację domen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×