Skocz do zawartości
bryn1u

[Opinie] NetDC.pl

Polecane posty

Jesteś pewien tych swoich 10 Gbps ? To powiedz mi jaki core router stoi u was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Alwaro, proszę, skończ swoje durne posty, nic tylko spamujesz forum.

 

@netdc, proszę, wrzuć jeszcze raz na serwer owy plik testowy. Ogólnie jaka jest pewność iż nie zwiniecie się szybko, ani nie będzie podobnie jak z Livenet?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W chwili obecnej do routingu wykorzystujemy klaster dwu serwerowy są to dwa identyczne serwery o parametrach:

 

 

Procesor Intel Xeon Model E5620 (2,40 GHz) QUAD CORE

8 GB (2x 4 GB) RAM DDR3-1333 MHz LV-DIMM

146 GB HDD SAS 10 000 rpm

 

Klaster zestawiony jest na usłudze Vyatta jeżeli ktoś się nie spotkał z tym oprogramowaniem chętnie wytłumaczę co i jak.

 

Klaster posiada wspólny wirtualny adres IP , który wędruje zawsze do aktywnego węzła. W danej chwili tylko jeden wezeł - ten aktywny - ma przypisane wirtualne adresy IP klastra oraz posiada włączone usługi.

Węzły nieustannie w konfigurowalnych odstępach wymieniają między sobą wiadomości kontrolne - tzw. heartbeaty. Jeśli jeden z węzłów nie otrzyma heartbeatu drugiego węzła przez określony czas (z reguły pewną wielokrotność odstępu wysyłania), przyjmuje, że drugi węzeł uległ awarii i uznaje siebie za nowy aktywny węzeł - przypisuje sobie wirtualne adresy IP i uruchamia określone w konfiguracji klastra usługi. W zależności od konfiguracji klastra po odzyskaniu sprawności przez pierwszy węzeł może on z powrotem przejąć status węzła aktywnego (revertible failover) lub stać się węzłem zapasowym (non-revertible failover).

Opcjonalnie Vyatta umożliwia przypisanie do klastra hostów trzecich, które będą monitorowane przez węzły - w razie utraty łączności z takim hostem węzeł uzna, że nie jest już zdolny do pełnienia funkcji i przekaże usługi drugiemu. Jest to rozwiązanie przydatne w sytuacji, gdy klaster jest używany do zapewnienia łączności na dwóch redundantnych łączach i jedno z nich przestanie funkcjonować. Klaster automatycznie umożliwi wtedy klientom w sieci łączność przez zapasowe łącze pomimo tego, że oba routery będą sprawne.

@xorg

Z Livenetem wiem dobrze jak było to osobiście z Panem Grzegorzem rozmawiałem w Łodzi. U nas takiej sytuacji nie będzie bo nie zamierzam przekształcać się w spółkę a nawet jakby to jednoosobową ;)

Na rynku istniejemy już ponad 2 lata co prawda nie w sprzedaży serwerów dedykowanych ale serwerów gier.

Proszę mi wierzyć że po takich inwestycjach jakie zostały poczynione musimy na tym rynku się utrzymać za wszelką cenę.

@Alwaro

Wbrew powszechnie panującej opinii że Cisco najlepsze ja osobiście zupełnie się z tym nie zgadzam bo w mojej opinii dużo lepszy router można sobie zrobić samemu nawet na zwykłym Debianie z tabelą routingu, wystarczy trochę wiedzy na ten temat i chęci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale dostałem odpowiedź ;) ale do moich pytań jeszcze dopiszę, bo pewnie ktoś się będzie pytać: jak wygląda sprawa kolokacji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co każdy ma prawo wypowiedzi, jesli Ci coś nie odpowiada to poprostu nie czytaj moich postów i tyle. Do spamu to to nie jest podobne. Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o kolokację w chwili obecnej nie mamy sztywnego cennika i w cale szczerze powiem nie chcę go wprowadzać ;) Dzięki temu cenny są bardziej elastyczne i jesteśmy w stanie zaoferować klientowi to czego oczekuje.

 

PS: Dodam tylko że oczywiście kolokujemy serwery Tower jak i Rack.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

możesz przykładowo wycenić usługę kolokacji dla serwera 1u, zasilacz 400W oraz łącze symetryczne 1Mbps

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Procesor Intel Xeon Model E5620 (2,40 GHz) QUAD CORE

8 GB (2x 4 GB) RAM DDR3-1333 MHz LV-DIMM

146 GB HDD SAS 10 000 rpm

Jaka Sieciówka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Bardzo mnie ciekawi oferta serwerów VPS. Nie wiem ile jeszcze mój serwis podziała na hostingu współdzielonym (chociaż od przesiadki na głowanet nie ma żadnych problemów), ale warto znać alternatywę ;)

Cieszy mnie również, że coś ciekawego pojawiło się w moim województwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe uśmiałem się jak dziecko ;) Wgrałem wam duzy_plik do testowania łącza ale widzę, że nie o to Wam chodzi rolleyes.gif Na filmie widzę zależy Wam najbardziej cool.gif

 

Jaki gatunek w takim razie preferujecie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmmm, ja preferuje horrory, natomiast moja mała lubi romansidła i komedie. Proponuję abyś zamiescił film z gatunku:

 

Horror erotyczny z wontkiem miłości i stylu komedi z lekką nutką dekadencji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×