Skocz do zawartości
bryn1u

[Opinie] NetDC.pl

Polecane posty

Jejku Panowie, ale o czym Wy tu debatujecie, że tak zapytam ? :D

Czytał ktoś treść wiadomości ? Jest ona wysłana zgodnie z prawem z uprzejmym pytaniem czy Pan/Pani wyrażają zgodę na otrzymanie oferty, nic więcej. Rozsiewając niepewność nie jest to żaden automat, ani baza danych wiadomości wysyłane są ręcznie na adresy, które znajdziemy w wyszukiwarce do firm, które hipotetycznie mogą być zainteresowane dostaniem oferty, jeżeli zgody nie ma to dalej się nie kontaktujemy to oczywiste. To już firma do firmy maila z pytaniem wysłać nie może ? :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam Szendzielorz

Jejku Panowie, ale o czym Wy tu debatujecie, że tak zapytam ? :D

Czytał ktoś treść wiadomości ? Jest ona wysłana zgodnie z prawem z uprzejmym pytaniem czy Pan/Pani wyrażają zgodę na otrzymanie oferty, nic więcej.

 

Poki wiadomosc wyszla z tylko do jednego odbiorcy - nie jest to spam. Sam jednak piszesz, ze wysylacie takie maile do wiekszej liczby odbiorcow - jezeli tresc jest identyczna to jest to juz moim zdaniem spam. Coprawda tresc nie zawiera informacji handlowej ale spelnia wszystkie warunki bycia spamem - tj. odbiorca nie wyrazil zgody na jej odbior i jej tresc jest niezalezna od profilu odbiorcy. Balansujecie na granicy prawa, a przede wszystkim na cienkiej linii nerwu odbiorcow, ktorzy w przewazajacej ilosci sa mocno uczuleni na tego typu przesylki :) Spam sie oplacal 10 lat temu i wczesniej - dzis jedyne co mozecie to dostac sie na wszelakie listy RBLowe i zostac znienawidzonymi przez wkurzonych internautow!

Edytowano przez Adam Szendzielorz (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro podaje się e-mail kontaktowy w sprawach firmowych (np. kontakt do webmastera) to chyba po to, żeby właśnie inna osoba/firma mogła się z takim webmasterem skontaktować, nieprawdaż?

 

Jak się nie chce otrzymywać żadnego spamu to się e-maila nie udostępnia. Nikt nie będzie bruteforce'ował wszystkich dostępnych aliasów jak ktoś nie ma catch-all :).

 

Osobiście nie uważam tego za spam, a to że firma netdc.pl w ten sposób szuka nowych klientów uważam za dobry krok. Jest różnica między totalnym spamem, a zwykłym wysłaniem pytania handlowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam Szendzielorz

Wiadomości wysłano kilkanaście.. Panowie nie popadajmy w paranoję bo tak to zaczyna wyglądać :)

 

Czyli był to spam - nie ma znaczenia czy maile były wysyłane ręcznie, czy przez automat.

 

Nie popadajmy w paranoję ... powiedziało 10 tysięcy spamerów jednego dnia nad ranem, kończąc kawkę i wysyłając "tylko kilkanaście" wiadomości w świat :-)

 

Sorry ale przez tego typu myślenie muszę mieć 6 konkretnych maszyn do filtracji spamu zamiast jednej - jeszcze parę lat rozwoju spamu i tych maszyn będzie więcej niż maszyn do obsługi stron i baz danych ;-)

 

Jest różnica między totalnym spamem, a zwykłym wysłaniem pytania handlowego.

 

Definicja spamu jest prosta i jednoznaczna. Albo wiadomość jest spamem albo nie jest. Nie ma niczego pośredniego. Nie ma spamu słabego, mocnego, totalnego, ostrego. Jest spam albo go nie ma :) Tutaj niestety był. Mi nic do tego bo ja go nie dostałem ale spam działa na mnie jak płachta na byka więc staram się wyprostować i w pewien sposób pomóc NetDC - wskazując, że takim działaniem tylko sobie mogą zaszkodzić!

 

Skoro podaje się e-mail kontaktowy w sprawach firmowych (np. kontakt do webmastera) to chyba po to, żeby właśnie inna osoba/firma mogła się z takim webmasterem skontaktować, nieprawdaż?

 

Kontakt, a prośba o wysłanie oferty handlowej (która najczęściej jest źle formułowana i zawiera w sobie śladowe ilości oferty handlowej co już jest złamaniem prawa), wysyłana masowo (nawet 2 wiadomości to już wysyłka masowa) - to różnica :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Progreso

 

Jaki spam ? Czy dla Ciebie każdy wiadomość e-mail to spam ? Wiadomość została wysłana zgodnie z prawem w naszym kraju. Podejście tego typu do sprawy to jak pisałem paranoja. Wiadomość miała charakter grzecznego pytania zgodnie z wymienioną w niej ustawą, jak chcesz się czepiać spamu do atakuj ludzi, który to robią i wysyłaną miliony wiadomości dziennie, a nie firmę, która wysłała kilkanaście wiadomości z pytaniem czy inna firma jest może zainteresowana nasza ofertą.

 

W jakim Wy świecie żyjecie ? Przecież tak robi się na co dzień, nawet Panie z Play/Orange i innych sieci dzwonią po ludziach i pytają się czy ktoś może by chciał skorzystać z ich oferty, do mnie dzwonią na przykład regularnie raz z jednej raz z innej sieci i za każdym razem grzecznie odmawiam, a nie wykrzykuje im, że spamują.

 

PS: Gdzie tam jest jakiś kawałek oferty ?

Edytowano przez NetDC.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam Szendzielorz

@Progreso

 

Przede wszystkim nie @Progreso, bo piszę ze swojego prywatnego konta :)

 

Jaki spam ?

 

Naprawdę chcesz ciągnąć ten wątek dalej ? :)

 

W jakim Wy świecie żyjecie ? Przecież tak robi się na co dzień, nawet Panie z Play/Orange i innych sieci dzwonią po ludziach i pytają się czy ktoś może by chciał skorzystać z ich oferty, do mnie dzwonią na przykład regularnie raz z jednej raz z innej sieci i za każdym razem grzecznie odmawiam, a nie wykrzykuje im, że spamują.

 

Oj kolego musisz się dokształcić w temacie spamu. Połączenie telefoniczne to nie usługa elektroniczna i nie podlega ustawie o świadczeniu usług drogą elektroniczną (w której to m.in. jest zdefiniowany spam). Możesz dzwonić do tych firm - ale to kosztuje czas i pieniądze -> łatwiej wysłać spam mailem, prawda? :) Z mojej strony EOT - jeżeli chcesz chętnie podyskutujemy o spamie w jakimś nowym wątku!

Edytowano przez Adam Szendzielorz (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doesn't matter, wychodzi na to, że człowiek człowiekowi maila z zapytaniem wysłać nie może już, trzeba słać gołębie.

 

Miłej nocki.

  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Doesn't matter, wychodzi na to, że człowiek człowiekowi maila z zapytaniem wysłać nie może już, trzeba słać gołębie.

 

Miłej nocki.

 

Ale z hodowli naturalnej bo za inne można mieć sprawę przez obrońców praw zwierząt ;)

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Ale z hodowli naturalnej bo za inne można mieć sprawę przez obrońców praw zwierząt ;)

Zapomniałeś dodać ze musi być zaobrączkowany bo znajdą się i tacy specjaliści z tego forum co stwierdzą ze gołąb bez obrączki to dupa a nie gołąb wszystkiego trzeba się spodziewać :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, kiepsko :( To nie wiem, znaki dymne może, chociaż ten efekt cieplarniany, też pewnie ktoś by się przyczepił.

Ciężkie czasy nastały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, kiepsko :( To nie wiem, znaki dymne może, chociaż ten efekt cieplarniany, też pewnie ktoś by się przyczepił.

Ciężkie czasy nastały :)

Na konia i samemu rozwieź ;) ja za dawnych lat :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

PS: Gdzie tam jest jakiś kawałek oferty ?

 

Jak się powołujemy na ustawę to ją wypada przeczytać

 

dodatkowo

 

http://www.uokik.gov.pl/konsument_w_sieci.php#faq963

Zgodnie z powołaną wyżej ustawą, zakazane (jako czyn nieuczciwej konkurencji) jest wysyłanie niezamówionej informacji handlowej, skierowanej do oznaczonego odbiorcy, za pomocą środków komunikacji elektronicznej (w szczególności poczty elektronicznej).

 

Informacją handlową jest każda informacja przeznaczona bezpośrednio lub pośrednio do promowania towarów, usług lub wizerunku przedsiębiorcy lub osoby wykonującej zawód.

 

W mailu mamy przecież informację handlową służącą pośrednio do promowania wizerunku, usług itp

 

NetDC.pl to interaktywne centrum przetwarzania danych zlokalizowane w Polsce wschodniej (Zamość). Naszym priorytetem jest dostarczenie Klientowi kompleksowych i niedrogich rozwiązań w zakresie platform e-biznesowych niezbędnych w dobie budowy społeczeństwa informacyjnego oraz informatyzacji przedsiębiorstw.

 

 

A tak swoją drogą co firma do której poszła wiadomość mogłaby u Was kupić? ;)

 

Kurcze, kiepsko :( To nie wiem, znaki dymne może

 

Możesz kupić adwordsy, umieścić banner na tym forum itp, na pewno zainteresowany zauważy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem powyżej, że nie istotne po co drążyć temat ? :) Trochę dystansu proponuję, bo z tym ciężko u niektórych.

Zapytanie przeredaguje nie mniej jednak za spam tego nie uważam, jedynie grzeczne pytanie, z dwu zdaniową wzmianką czego można się w ofercie spodziewać. Zamiast debatować na forum wystarczy wiadomość wywalić do kosza.

Co mogła by kupić ? Kolokacja, serwer dedykowany ? To przecież mamy w ofercie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam Szendzielorz

Przecież napisałem powyżej, że nie istotne po co drążyć temat ? :) Trochę dystansu proponuję, bo z tym ciężko u niektórych.

Zapytanie przeredaguje nie mniej jednak za spam tego nie uważam, jedynie grzeczne pytanie, z dwu zdaniową wzmianką czego można się w ofercie spodziewać. Zamiast debatować na forum wystarczy wiadomość wywalić do kosza.

Co mogła by kupić ? Kolokacja, serwer dedykowany ? To przecież mamy w ofercie.

 

Kurcze jakbyś był mechanikiem albo sprzedawał znaczki pocztowe to bym się uśmiechnął pod nosem i nic do Ciebie nie miał. Ale Ty człowieku reprezentujesz firmę hostingową i powinieneś znać od A-Z zasady panujące w tym biznesie. A pierwsza i najważniejszą z nich jest - NIE SPAMUJEMY! Jaki przykład dajesz innym ? Normalnie nie wytrzymałem mojego EOTa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firma hostingowa powinna mieć jakieś pojęcie na temat problemu spamu i nie dokładać swojej cegiełki do tego procederu. Powinna walczyć ze spamem.

 

Po to jest ten wpis na forum i po to jest zgłoszenie spamu do rbl. Spamu się nie wyrzuca do kosza - spam się zgłasza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, Ty też to robisz, tylko przypominam. Tym czasem siejesz zamęt w sprawie kilku maili wysłanych z zapytaniem o ofertę.

Maile w cale nie łamią ustawy !! Są napisane zgodnie z nią, nie ma tam żadnej wzmianki o ofercie, ani o tym, dlaczego warto napisać TAK.

Jest krótkie (bardzo krótkie) info o tym co można się spodziewać i że nie będzie to oferta skarpetek.

 

Nasz mail był jak najbardziej w porządku, jak tak bardzo chcecie się kogoś przyczepić, to proszę zerknąć ma maila co dostałem przed chwilą, on Waszym zdaniem jest ok ? http://www.sendspace.pl/file/c81ad8d3a9f633cfda70029

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nasz mail był jak najbardziej w porządku, jak tak bardzo chcecie się kogoś przyczepić, to proszę zerknąć ma maila co dostałem przed chwilą, on Waszym zdaniem jest ok ? http://www.sendspace...a9f633cfda70029

 

 

No i ktoś wysłał Wam spam - jesteście rozgrzeszeni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba ktoś nie zrozumiał o co mi chodziło..

Proszę zestawić tą wiadomość z naszą, widać różnice ?

Wysłaliśmy dokładnie 11 wiadomości o treści bardzo skromnej, tym czasem co niektórzy uskuteczniają tutaj wyroki jakbyśmy zrobili jakąś makabrę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dlaczego ostatnio modne takie pisanie "no spoko, ja zrobiłem źle, ale patrzcie co oni zrobili, oni to są dopiero źli" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spam jest zły, spam to samo zło,..... i czy bedzie to 10, 1000 czy mliony nadal jest spamem.

 

 

 

a naciągane "zapytanie ofertowe" jest spamem, więc też 666... szatan Was opętał..:.

 

 

Może jakaś wspólna modlitwa... hee...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Dyskusja bez sensu ;)

 

 

Firma ma takie zdanie ludzie inne trudno ;) Nie chcą - nie korzystają...

 

 

Firma dobra, ale przydała by się osoba od Piaru ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ja już komentować tego nie będę bo to mi braknie słów, "człowiek, człowiekowi wilkiem" nabiera tutaj dosłownego znaczenia.

Wszystko zaczęło się od jednej nader przeczulonej osoby, która gdzieś musiała wyrzucić swoją frustrację, wyrzuciła tak więc prosiłbym, żebyśmy dali już spokój, to jest temat o opiniach, tym czasem obecnie 19 stron jest o niczym, w tym ponad dwie to dywagacje na temat czy to spam, czy tylko pytanie..

 

Miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×