Skocz do zawartości
Beliar

Problem z przeniesieniem domen

Polecane posty

Witam serdecznie,

 

Posiadam dwie domeny zarejestrowane w az.pl

 

Chciałem przenieść do masternetu, wysłałem zlecenie i kody authinfo. Dostałem odpowiedź zwrotną:

 

Transfer domen nie jest możliwy:

Domeny są po zakończeniu okresu rozliczeniowego.

Transfer domen krajowych możliwy jest do przeprowadzenia na maksymalnie 6-dni

przed datą wygaśnięcia.

Oto dane domen które chce przenieść:

#1

stworzona : 2006.06.07 23:29:16

ostatnio modyfikowana: 2009.06.05 09:09:55

data ekspiracji : 2010.06.22 23:29:16

#2

stworzona : 2006.06.07 23:28:24

ostatnio modyfikowana : 2009.06.05 09:09:24

data ekspiracji : 2010.06.22 23:28:24

Co mam zrobić? Chodzi o to, że są to domeny firmy mojego ojca, z tym że korzystał on z firmy która zajmuje się rejestrowaniem domen i robieniem stron.

Płacimy temu kolesiowi 240 zł za domenę pl i com.pl a w Masternet byłoby 100 -.-

Można coś jeszcze zrobić czy trzeba opłacić domenę przez niego w az.pl i wtedy przenieść?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domenę można przetransferować także po wygaśnięciu - powinni wydać Ci kody authinfo.

Nieprawda !!!

 

Transfer pomiędzy Partnerami NASK: Transfer należy zainicjować wcześniej niż 6 dni przed wygaśnięciem domeny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda !!!

 

Transfer pomiędzy Partnerami NASK: Transfer należy zainicjować wcześniej niż 6 dni przed wygaśnięciem domeny.

Oczywiście, że prawda. Po wygaśnięciu również można to zrobić :)

Gdybym tego nie robił to bym nie pisał - wielokrotnie takie domeny transferowaliśmy do Hekko.pl.

 

edit: Transfer po wygaśnięciu różni się tylko tym, że w tym przypadku trzeba jednocześnie przedłużyć domenę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że prawda. Po wygaśnięciu również można to zrobić :)

Gdybym tego nie robił to bym nie pisał - wielokrotnie takie domeny transferowaliśmy do Hekko.pl.

 

edit: Transfer po wygaśnięciu różni się tylko tym, że w tym przypadku trzeba jednocześnie przedłużyć domenę

Jesteś pewny, że robiliście transfer a nie przepięcie pomiędzy CSA w hrd ?

 

Na logikę to taki transfer nie może istnieć bo domena po wygaśnięciu nie ma abonenta i nie jest uregulowana płatność za domenę.

 

Prosiłbym o wypowiedź jeszcze kogoś innego kto zajmuje się domenami, że taka możliwość istnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przepięcie domeny pomiędzy csa można dokonać po wygaśnięciu domeny, ale raczej transfer do innego operatora jest tylko możliwy na 6 dni przed końcem okresu abonamentowego.

Gdy domena znajduje się w okresie 15 dni po wygaśnięciu, jest w tzw stanie "blocked", wtedy nawet nie można zmienić dnsów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przepięcie domeny pomiędzy csa można dokonać po wygaśnięciu domeny, ale raczej transfer do innego operatora jest tylko możliwy na 6 dni przed końcem okresu abonamentowego.

Gdy domena znajduje się w okresie 15 dni po wygaśnięciu, jest w tzw stanie "blocked", wtedy nawet nie można zmienić dnsów :)

 

TRANSFERU MOŻNA DOKONAĆ RÓWNIEŻ PO WYGAŚNIĘCIU DOMENY.

 

a na di.pl znajdziecie wątki z dyskusją na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety zarówno w az.pl jak i masternet.pl dostałem odpowiedzi, iż muszę najpierw opłacić domeny. No cóż, szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety zarówno w az.pl jak i masternet.pl dostałem odpowiedzi, iż muszę najpierw opłacić domeny. No cóż, szkoda.

 

 

Zgadza się najpierw trzeba opłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że musisz opłacić ale u nowego operatora.

Zatem zapraszam do nas, przenieś ją do nas a otrzymasz bezpłatne przedłużenie domeny (musisz posiadać kod authinfo) i udowodnimy wszystkim niedowiarkom, że można dokonać transferu domeny po jej wygaśnięciu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ah kurcze.

 

 

Akurat własnie około godziny 16 dzwoniłem do gościa który zarządzał nam stronką i domenami i zleciłem kolejną opłatę...

 

Kody authinfo już mam, ale co z tego jak fakturę za kolejny okres w az.pl też (swoją drogą niezłe ceny z kosmosu mają blink.gif)

 

 

Za domenę .pl i com.pl wychodzi opłata jak za 5 domen .pl w hekko lub masternet.

 

mad.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piszę właśnie po ukończonym transferze domen, wykonanych przez Pana Damiana z Hekko.pl

 

 

Większość ludzi, mówiła mi, że ta operacja jest niemożliwa, a jednak!

 

 

Dziękuje Panu Damianowi za pomoc i poświęcony czas, a niedowiarkom powiem jedno - musicie zmienić rejestratora biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MasterNET.pl zaprzestał jakiś czas temu takich transferów z bardzo prostego powodu, otóż zbyt wiele razy zmieniał się authinfo po wygaśnięciu domeny u rejestratora od którego przenoszona była domena, natomiast Klient u docelowego rejestratora wpłatę za transfer wykonał i wpłata przepadła, a dodatkowo musiał zapłacić u obecnego rejestratora.

Zbyt wiele problemów na większą skalę.

Tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×