Skocz do zawartości
Tomasz Fiedoruk

[wirtualny][reseller] z dnsami na własnej domenie

Polecane posty

Kilka dni temu był podobny temat, o ile dobrze pamiętam Prohost. Nie jestem jednak tego za bardzo pewny, poszukaj z postach sprzed kilku dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jakie znacie firmy, które oferują hosting shared z opcją ustawienia dns na własną, główną domenę?

 

Chodzi mi tu jedynie o firmy z autorskimi panelami, cPanel / DA odpada.

 

A dokładnie co masz na myśli z tym ustawieniem dns na główną domenę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu był podobny temat, o ile dobrze pamiętam Prohost. Nie jestem jednak tego za bardzo pewny, poszukaj z postach sprzed kilku dni.

Przecież piszę, AUTORSKI panel.

 

A dokładnie co masz na myśli z tym ustawieniem dns na główną domenę?

Klient X kupuje hosting i daje jako główną domenę dla konta X.pl, i ma później możliwość podpinania domen Y.pl / Z.pl na adres ns1.x.pl / ns2.x.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież piszę, AUTORSKI panel.

 

 

 

Wiem co piszesz, umiem czytać.

Piszę wyraźnie przecież był podobny temat, tam masz podpowiedź do twojego pytania, faktycznie może nie to był Prohost, ale napewno był na autorskim panelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy nie wystarczy to ustawić u rejestratora domeny zamiast np DNS'ów operatora dla podpinanej domeny (ns1.masternet.pl ns2.masternet.pl) to: ns1.domena.pl ns2.domena.pl z podaniem adresów IP odpowiednio dla ns1/ns2.masternet.pl ?

U mnie Klienci często tak robią jak chcą mieć we whois nazwy serwerów DNS w swojej domenie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy nie wystarczy to ustawić u rejestratora domeny zamiast np DNS'ów operatora dla podpinanej domeny (ns1.masternet.pl ns2.masternet.pl) to: ns1.domena.pl ns2.domena.pl z podaniem adresów IP odpowiednio dla ns1/ns2.masternet.pl ?

U mnie Klienci często tak robią jak chcą mieć we whois nazwy serwerów DNS w swojej domenie :P

Gdyby to o mnie chodziło to takie rozwiązanie jasne, że jest do zrobienia, ale klient chce mieć szybko i bezproblemowo a takie kombinowanie z ip/ns dobrze nie świadczy o profesjonaliźmie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Klient X kupuje hosting i daje jako główną domenę dla konta X.pl, i ma później możliwość podpinania domen Y.pl / Z.pl na adres ns1.x.pl / ns2.x.pl.

 

A nie da się tego zrobić na każdym hostingu? Jedyne co musisz zrobić to ustawić odpowiednie wpisy CNAME/A pod ns1.x.pl ns2.x.pl tak aby wskazywały dnsy hostingodawcy. Jest to także możliwe u nas, przez opcje w naszym panelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to o mnie chodziło to takie rozwiązanie jasne, że jest do zrobienia, ale klient chce mieć szybko i bezproblemowo a takie kombinowanie z ip/ns dobrze nie świadczy o profesjonaliźmie :P

 

... a co dobrze świadczy o profesjonalizmie...?

 

- posiadanie własnych serwerów DNS

- ukrywanie, że się własnych serwerów DNS nie posiada

 

???

 

[...] ale klient chce mieć szybko i bezproblemowo [...]

przecież ustawienie 'aliasów' we własnej domenie na 'rzeczywiste' DNS-y to dwa wpisy w strefie DNS danej domeny...

 

 

@VIPserv.org ubiegł mnie :P

Edytowano przez wygodad (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... a co dobrze świadczy o profesjonalizmie...?

Ech nie w tym sensie, chodzi mi o to że osoba X ma hosting i wysyła informacje klientowi X,Y że musi sobie to i to poustawiać.

 

A nie zrozumiałem Adriana, że to na koncie mamy to zrobić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy nie wystarczy to ustawić u rejestratora domeny zamiast np DNS'ów operatora dla podpinanej domeny (ns1.masternet.pl ns2.masternet.pl) to: ns1.domena.pl ns2.domena.pl z podaniem adresów IP odpowiednio dla ns1/ns2.masternet.pl ?

U mnie Klienci często tak robią jak chcą mieć we whois nazwy serwerów DNS w swojej domenie :P

Tylko, że wtedy, to panele (np. DirectAdmin) po dodaniu jakiejś nowej domeny przez użytkownika, będącego klientem resellera, wyświetlą i tak bazowe nameservery w podsumowaniu dodawania konta.

No i też SOA/rekordy NS nie będą się pokrywać, co niektórzy registrarzy potrafią nie wiedzieć czemu odbijać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×