Skocz do zawartości
Gość +--=KavioX=--+

Skrypt..

Polecane posty

Gość +--=KavioX=--+

Witam chcialbym zrobic swoj panel aministracyjny,i potrzebuje skrypt.

 

Jest strona,np.index.html i cos tam pisze,to ja bym sie logowal na http://..../admin podal bym login i haslo do admina i by pisalo index.html to obok bylo by zmien,i teraz o to chodzi,otwiera sie pole i tam edytuje lpik index.html i potem daje zapisz i na strone index.html jest zapisane to co zmienilem w panelu admina.

 

Moglbym prosic o taki skrypt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość +--=KavioX=--+

Wiem co to jest tylko ze ja chce samemu PA zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zrób sam jak chcesz zrobić, a nie proś o skrypt ;)

Ale jak chcesz to zrobić skoro jak widać nie masz fundamentalnej wiedzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oj znam takich którzy zaczynają zabawe z php i koniecznie wszystko na plikach muszą robić :)

 

PHP + mysql i da rade to zrobić. Jeśli nie znasz podstaw to oczywiście do tego jakaś książka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oj znam takich którzy zaczynają zabawe z php i koniecznie wszystko na plikach muszą robić :)

 

 

 

 

 

bo tak uczą na trzecich zajęciach z programowania w php w szkołach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Na plikach txt to się operowało za czasów ZSRR

 

Nie jest powiedziane na czym ma się zrobić podstawy danego engine'u odgórnie.

 

Robi się na tym, na czym jest wygodniej i po po prostu lepiej w danej sytuacji.

 

Owszem bazy są po to z nich korzystać, ale i pliki/funkcje plikowe w końcu do czegoś wynaleziono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jest powiedziane na czym ma się zrobić podstawy danego engine'u odgórnie.

Robi się na tym, na czym jest wygodniej i po po prostu lepiej w danej sytuacji.

Owszem bazy są po to z nich korzystać, ale i pliki/funkcje plikowe w końcu do czegoś wynaleziono.

 

Bazy danych a dokładnie Systemy Baz Danych wymyślono po to żeby dostęp do danych był na zasadach ACID (Atomowość, Spójność, Izolacja, Trwałość) żeby nie zastanawiać się czy przypadkiem ktoś inny w tym czasie nie edytuje pliku, żeby go nie nadpisać, żeby nie doszło do zakleszczenia lub blokowania, żeby można było dane łatwo składować i żeby był do nich łatwy dostęp wraz z możliwością selektywnego wyboru. Robienie jakiegoś CMS-a na plikach jest totalnie bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Używanie potężnej bazy danych (może jeszcze najlepiej Oracle ;) ) do stworzenia prostej, czteroelementowej strony WWW z możliwością edycji tego, ale i tak tylko przez jedną, leniwą osobę, jest niczym polecanie routera cisco za 1,5tys. zł do podzielenia domowej neostrady na dwa stojące obok komputery. Niby można - bo do tego zostały one stworzone, ale czy nie łatwiej/ekonomiczniej/itp. jest kupić za 100-200zł jakiś prostszy?

 

Poza tym tekst

Na plikach txt to się operowało za czasów ZSRR

Powiedz mi w takim razie waść, czemu sporawo skryptów tą twoją genialną bazę danych i tak... cache'uje...? I do tego zgadnij gdzie/jak to robi? Czyż nie właśnie w owych plikach tekstowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak byś nie zauważył, to co napisałem było ironią. Nie napisałem, że wszędzie trzeba używać bazy danych ale do konkretnego przypadku, czyli "panel admina" jest ona najlepsza.

więc wyluzuj trochę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Robienie jakiegoś CMS-a na plikach jest totalnie bez sensu.

 

W nawiązaniu do mojej wypowiedzi, którą cytowano - nikt tu nie mówi o robieniu całego systemu CMS na plikach (co też sprawdza się w różnych przypadkach np. strony zapleczowe na potrzeby pozycjonowania, bądź inne systemy, gdzie dostęp do bazy jest uciążliwy, nieopłacalny lub po prostu go nie ma), ale składowych części danego systemu - czasami zapis ustawień, czasami cache etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak byś nie zauważył, to co napisałem było ironią. Nie napisałem, że wszędzie trzeba używać bazy danych ale do konkretnego przypadku, czyli "panel admina" jest ona najlepsza.

więc wyluzuj trochę :)

Ale całość twojej wypowiedzi można odebrać tak, że jeśli ktoś tworzy aplikację na plikach txt, to właśnie jest niby z czasów ZSRR ;)

PS: A ja dalej twierdzę, że do prostej, kilkuelementowej strony, którą ktoś raz na rok zedytuje via "Panel Admina" (bo przez FTP mu będzie zbyt niewygodnie) wcale nie trzeba używać bazy danych :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi w takim razie waść, czemu sporawo skryptów tą twoją genialną bazę danych i tak... cache'uje...? I do tego zgadnij gdzie/jak to robi? Czyż nie właśnie w owych plikach tekstowych?

Wtedy w plikach tekstowych cachuje się wycinek bazy danych, który przez określony czas nie zmienia się i zawsze daje to samo w wyniku, np. 5 ostatniej niusów na stronie głównej, które zawsze będą takie same, dopóki ktoś nie dopisze nowego.

A jak wyobrażasz sobie dodawanie/zarządzanie/wyszukiwanie w tych niusach jeżeli bym je trzymał w tych genialnych plikach txt ?

 

Nie neguje trzymania konfiguracji i podobnych danych w plikach txt czy też np. XML ale właśnie po to wymyślono i po to są dostępne (zasadniczo jest to już standard) bazy danych w hostingach. Dzięki temu jest łatwiej, szybciej i przyjemniej.

 

PS: A ja dalej twierdzę, że do prostej, kilkuelementowej strony, którą ktoś raz na rok zedytuje via "Panel Admina" (bo przez FTP mu będzie zbyt niewygodnie) wcale nie trzeba używać bazy danych

W takim wypadku robienie jakiegokolwiek PA jest sztuką dla sztuki i spowoduje więcej szkody niż pożytku. Od tego jest notatnik/edytor wizualny na komputerze i ftp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nikt powyzej nie napisal najwazniejszej zalety bazy danych SQL w CMSie - łatwość użycia.

 

O ile uzywanie plików txt jako "bazy danych" do liczników gdzie przechowuje się tylko jedną cyfrę jest OK,

to wykonanie CMSa na plikach txt jest baaardzo tudne/upierdliwe.

 

Sql pozwala w łatwy sposób np. na wyszukiwanie i filtrowanie danych. Dodatkowo jak w łatwy sposób na plikach wykonać relacje?

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehhh, panowie, nie schodźmy z tematu. Autor wątku wyraźnie napisał, że chce mały panel, w którym będzie mógł zmieniać treść plików na serwerze poprzez panel. Do czegoś takiego w ogóle nie jest potrzebna baza danych ani w plikach, ani wszelkie programy jak mysql czy postgresql. Wystarczy podstawowa wiedza o PHP i HTML'u, dane do autoryzacji można trzymać zakodowane w skrypcie, a do modyfikacji plików na serwerze nie jest nam żadna baza potrzebna...

 

tak więc, do autora wątku: naucz się PHP, przejrzyj informacje o operacjach na plikach w PHP i w kilkanaście minut będziesz mieć bardzo fajny panel. + czas na naukę PHP / (x)HTML / CSS - w przyszłości wiadomości z tego zakresu zapewne mogą Ci się przydać. ;-)

 

a jeśli serio nie chce Ci się uczyć tego wszystkiego - od tego jest dział 'oferty pracy' na tym forum, za darmo nikt Ci raczej tego nie napisze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×