Skocz do zawartości
Shk

Wasza domowa sieć.

Polecane posty

Witam

Jak macie zbudowaną sieć w swoim domu?

Jakiego sprzętu używacie?

Właśnie zastanawiam się nad kupnem dysku sieciowego...

Z góry dzieki za wypowiedzi.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwer (pentuim 1.73 bodajże i 512 ramu), router adsl z wifi teraz jakiś tplink a bywały różne, oczywiście drukarka i ze 3 lapy w sieci, dysk sieciowy a raczej samba na serwerku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwer-IBM[(W pełni pasywny), 1x Pentium II 400Mhz, 256MB ram, kontroler dysków, 1x500GB, działa na PLD] + AP linksys + Samba --> 1 notebook, 1 PCet, drukarka sieciowa

Planuję rozbudować jeszcze o 1 urządzenie klienckie (PS3 lub Xbox) :P)

 

Dlaczego nie używam jakiegoś super hiper linksyso ADSLo klienta - mam sentyment do mojego pierwszego blaszaka grubo sprzed 10 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Linksys WRT54GL

- notebook na wifi

- stacjonarny na rj45

- serwer www na rj45 + samba, aby mieć możliwość korzystania z 500GB HDD w nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Linksys WAG200G (ADSL+WiFi b/g), wysłużony blaszak z XP Pro jako główny klient, wysłużony laptop (też z XP Pro) jako drugi klient, często wiele innych lapów które serwisuję jako klienci "tymczasowi" (tutaj systemy od XP Home, przez XP Pro, Vistę po ostatniego z Win7, z rzadka trafi się jakiś Linuxik). Kiedyś jeszcze stał blaszak z PIII 500 i Linuchem jako seedbox, ale zdechła płyta główna i poszedł do prywatnego muzeum, niedługo planuję wymianę głównego pieca, więc obecny pójdzie jako seedbox z Debianem, a nowy będzie jako klient #1 (pewnie z Win7).

 

Rozwiązanie typowo domowe, bez wielkich nakładów finansowych. W zasadzie WiFi jest głównie dlatego, że nie chce mi się w boazerii wiercić dziur na kable, a duża prędkość wymiany danych między kompami w sieci nie jest mi potrzebna - i tak prawie z tego nie korzystam. Do tego nie stawiam serwera, bo firewall na każdym kompie i tak jakiś software'owy jest, do tego router jakieś tam jednak zabezpieczenia ma, a jako serwer www/poczty itd. nie miałoby to sensu na ADSLu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam :

Router Linksys WAG200G,

jeden notebook połączony przez WiFi,

jeden stacjonarny połączony przez WiFi,

jeden stacjonarny połączony przez kabel,

oraz czasem korzystam przez Nokie E51 przez WiFi.

 

Chciałem sobie zrobić dysk sieciowy...

dysk już mam - 120GB. Teraz muszę zakupić obudowę...

 

Co polecacie zrobić jeszcze w mojej sieci?

 

Chciałbym jeszcze połączyć z siecią drukarkę...

ale drukarka jest stara, bez wejścia LAN...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwne pytanie bo skąd mamy wiedzieć co chcesz mieć w tej sieci, jakie są Twoje potrzeby i tak dalej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RuFiK: dzięki, teraz już dokładnie wiem czym jest przerost formy nad treścią.

 

Albo jak wygląda kłamstwo :P.

 

Domowa sieć w standardzie GB, chyba raczej Gb jak już...

 

Pomijam już sens i koszt wrzucenia 4 interfejsów sieciowych do serwera który robi za serwer do p2p.

 

Nie będę również też czepiał się kosztów dysku sieciowego z dwoma portami gigabitowymi. Chociaż kto wie, jeśli kogoś stać na 3 licencje serwerowe na windowsa, do prostych rozwiązań domowych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

Albo jak wygląda kłamstwo :P.

 

Domowa sieć w standardzie GB, chyba raczej Gb jak już...

 

Pomijam już sens i koszt wrzucenia 4 interfejsów sieciowych do serwera który robi za serwer do p2p.

 

Nie będę również też czepiał się kosztów dysku sieciowego z dwoma portami gigabitowymi. Chociaż kto wie, jeśli kogoś stać na 3 licencje serwerowe na windowsa, do prostych rozwiązań domowych...

 

Stać mnie, wiec dla mnie nie problem.

Moje obecne zaplecze które mam na stanie nie zostało kupione w przeciagu dnia...

kilka miesięcy zajmuje zbudowanie podstawę do laba :D

 

pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak lubi to niech się bawi w Cisco :P

 

ja u siebie mam neta z sieci firmowej którą administruje. DSL 8000 z TP, serwerek na gentoo (Xeon 3.06, 6gb ramu, 2x 400 gb sata), link do siebie mam na 5 ghz zestawiony (Sparkany WX-7800 + 2 panelówki), no a po domu 2.4 ghz lata. Kiedyś miałem link na 2.4, ale teraz jest taki burdel w eterze, że musialem przejść na 5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Planuję zrobić sobie jakiś mały serwer w domu...

Chodzi o to aby udostępniał dla każdego drukarkę,

aby można było ściągać na nim pliki, aby wszyscy mogli korzystać z jego dysku.

Jaki sprzęt najlepiej zakupić? Najlepiej jak najtaniej.

W domu posiadam : router linksys wag200g, neostradę 1mb/s

2 komputery stacjonarne oraz jednego notebooka.

 

Chciałem zakupić obudowe do dysku sieciowego,

ale jest ona dosyć droga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

jak dysk sieciowy.

Polecam rozwiazania w oparciu o plaftforme intel i procesor atom

 

pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O jaa ale masz ochydnie zesmoloną tą obręcz! (Czyste nacięcie gumówką + dobre klocki i żadnej syfiastej smoły nie potrzebam przez którą nie można jeździć w deszczu)

A zresztą co to jest za opona o.OO Jakaś kenda?

 

@To a propo tego zdjęcia Rufika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O jaa ale masz ochydnie zesmoloną tą obręcz! (Czyste nacięcie gumówką + dobre klocki i żadnej syfiastej smoły nie potrzebam przez którą nie można jeździć w deszczu)

A zresztą co to jest za opona o.OO Jakaś kenda?

 

I wszystko jasne... ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RuFiK: dzięki, teraz już dokładnie wiem czym jest przerost formy nad treścią.

To jest tzw. "onanizm sprzętowy". ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, Rufik myślał, że popisze się tu swoją albo wyobraźnią, albo też może i rzeczywistością.

Ale nie oszukujmy się - że jest znakomitym przykładem tego, jak NIE należy projektować sieci, właśnie ze względu na owy przerost formy nad treścią, czyli tworzenie rozwiązań totalnie niedopasowanych pod klienta końcowego... co z resztą już kiedyś Rufik pokazał projektując na tym forum taki dosyć ciekawy system.

 

Ale, żeby nie było, to mam do Rufika kilka pytanek, co do jego sieci domowej:

 

1) Jak udało ci się podpiąć trzy SBSy 2003 - bo muszą to być osobne lasy domenowe na każdym, gdyż SBS domyślnie jako SBS instaluje całą otoczkę domenową - co za tym idzie bez ładu i składu.

2) Jakie masz wyjście na świat - ta chmura {INTERNET}, skoro podłączasz serwer p2p czterema gigabitowymi linkami, które poza tym i tak nie będą wykorzystywane, gdyż bramka do switcha podpięta jest tylko 2*Gbit.

3) Czy roli wszystkich trzech serwerów nie da się zmieścić na jednym? Przecież w sieci są tylko eee... trzy komputery i dwa urządzenia mobilne, więc chyba nie wygenerują aż takiego obciążenia?

4) Co trzymasz w tym czymś, co nazwałeś "intranetem"?

5) Podaj model dysku sieciowego mającego dwa interfejsy Gbit Ethernet.

6) Ile płacisz (i czy płacisz Ty, czy twoi rodzice) miesięcznie za prąd na to?

 

 

Na moje oko, to ta sieć jedyne co widziała, to tryb Simulate/Real Ciscowego PacketTracera... ale mogę oczywiście tu się mylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

To jest tzw. "onanizm sprzętowy". ;)

 

Hmm moze i coś w tym jest :-)

 

@malu

To jest zwyczajna smoła, podczas ciezkich warunkow - siekiera :)

Opona 2.4 Schwalbe. Ogolnie jestem Trialcowem. Jak to powiadaja, jezdze na rowerze bez siodelka.

 

@ Wojciech Małota

Jezeli ktos dąży do celu, to nie zwraca na koszta.

Jedyne co moge powiedziec, inwstycja w swoj wlasny potencjal juz sie zwrocila w 100 %

 

@Fierco

Tak jak pisalem, to moj lab.

Na chwile obecna calosc jest w etherchanel, a jutro moze byc jakis mini gbic :)

Co do mojego wewn "intranetu" bardzo wazne pliki uczelnia/akademia/praca innym slowem smieciowisko.

Co do generowanego ruchu. Owszem, kiedy nic labuje jest on maly (chyba ze sciagam filmy z p2p)

Podczas labu pewien segment sieci wyk. nawet do 98 % (bywalo ze zawiesilem interfejsy)

 

Za prad ja place :) Nie mieszkam z rodzicami od ho ho ho kiedy skonczylem 18 lat :)

~ 400 zl

 

Na chwile obecna staram sie okroic i czesc labowa wyodrebnic, a reszte zostawic "aby tylko dzialalo"

 

ps. PT za bardzo okrojony, jak juz cos to dynagen a do tego potrzeba mocnego komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie napisałeś, jakie to łącze masz na świat =) i jak udało ci się trzy SBSy spiąć razem.

 

PS: Aż dziwne, że nie widać tam czegoś z rodziny Cisco 79XX ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×