Skocz do zawartości
jaaro

Firma... ale za granicą

Polecane posty

Witam mam takie pytanie... mam za 3 miesiące przejąć firmę hostingową ale z innego kraju, i tu jest problem nie chce rejestrować działalności gospodarczej tu u nas w Polsce bo w ogóle nie uznaję czegoś takiego jak ZUS, z tym że firma ma dalej prowadzić sprzedaż usług tam gdzie jest zarejestrowana czyli po za granicami RP.

 

Czy jest to w ogóle możliwe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego!

 

To co chcesz zrobic to prosty przepis na nagrabienie sobie biedy.

kazda firma musi miec siedzibe. I warunkiem jej zarejestrowania jest podanie adresu siedziby firmy.

 

Przy okazji pytanie - jak Ciebie zlapie UKS na prowadzeniu niezarejestrowanej dzialalnosci to tez powiesz, ze nie uznajesz czegos takiego jak ZUS?

Znajdujac sie na terytorium RP podlegasz jurysdykcji prawa polskiego niezalznie czy tego chcesz czy tez nie. Tym samym ponosisz wszelkie konsekwencje w przypadku naruszenia przepisow prawa.

 

Drugi temat - prowadzac niezarejestrowana dzialalnosc gospodarcza bedziesz tzw. "Firma - Krzakiem", a tym samym trudno bedzie Ci znalezc klientow.

 

Dlatego jezeli masz mozliwosc zalozenia firmy z siedziba w Irlandii to to zrob. Ale jezeli nie masz - nie ryzykuj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 Ale zarejestrować firmę w Irlandii mogę a siedziba może być w Polsce, a skoro firma jest tam zarejestrowana to tam odprowadzam składki... a nie tu do ZUS'u. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale zarejestrować firmę w Irlandii mogę a siedziba może być w Polsce, a skoro firma jest tam zarejestrowana to tam odprowadzam składki... a nie tu do ZUS'u.

 

Nie wiem czy cos sie ostatnio mienilo, ale gdy ja zakladalem swoja firme to w przepisach bylo wyraznie napisane, ze firma dzialajaca na terenie RP, musi miec siedzibe lub oddzial w Polsce i podlega polskiemu ustawodawstwu.

 

Poniewaz masz zamiar wykonywac specyficzna dzialalnosc to faktycznie siedziba moze byc w innym kraju niz RP. No ale siedziba oznacza fizycznie adres na terenie danego kraju. Adres ten bedzie Ci potrzebny chociaz do otrzymnywania korespondencji z tamtejszych urzedow. Jak chcesz to ominac?

 

Drugi przyklad - w jaki sposob irlandzki odpowiedzik naszego Urzedu Kontroli Skarbowej mialby dokonac kontroli w Twojej firmie, skoro ma on prawo do przeprowadzania kontroli tylko na terenie Irlandii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ja w ogóle nie chce świadczyć usług na terenie naszego kraju interesuje mine  tylko Irlandia, a to że mieszkam w Polsce to chyba jest problem z tego co widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale ja w ogóle nie chce świadczyć usług na terenie naszego kraju interesuje mine tylko Irlandia, a to że mieszkam w Polsce to chyba jest problem z tego co widzę.

 

Jezeli chcesz podlegac irlandzkiemu prawu musisz prowadzic dzialalnosc na terenie Irlandii.

Jednym z warunkow prowadzenia dzialalnosci jest posiadanie siedziby (lub siedziby oddzialu) w danym kraju. A to oznacza nie mniej i nie wiecej jaki fizyczny adres na terenie danego kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy przenieście firmy za granice a w kraju dziadujcie na starość, hehe. Jeśli nie przebywasz za granicą to raczej unikanie zus-u nie opłaca się. Musisz podać jakąś siedzibę firmy, więc w razie kontroli cienko to wygląda. To samo z korespondencją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

ZUS, fakt, *** haracz, ale pierwsze 2 lata płacisz grosze, a jak po 2 latach nie stać cię na ten haracz to może lepiej przerzucić się na wyplatanie koszy z wikliny. Innymi słowy ZUS to koszt który trzeba mieć wkalkulowany w biznes (co nie znaczy, że trzeba go lubić :/ ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam od kilku lat firme w Panamie i zero problemow. Jedyny problem mieli klienci z Polski z fakturkami, wiec dla tego typu podmiotow mam dzialalnosc gospodarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam od kilku lat firme w Panamie i zero problemow. Jedyny problem mieli klienci z Polski z fakturkami, wiec dla tego typu podmiotow mam dzialalnosc gospodarcza.

 

W takim razie doradz koledze i prz okazji nam - jak LEGALNIE prowadzic taka dzialalnosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale zarejestrować firmę w Irlandii mogę a siedziba może być w Polsce, a skoro firma jest tam zarejestrowana to tam odprowadzam składki... a nie tu do ZUS'u.

 

Niestety nie możesz, siedziba firmy jest w Irlandii i tam potrzebujesz adresu zamieszkania (nie mylić z zameldowanie, nie ma tam czegoś takiego)

Mając taki adres możesz otworzyć firmę legalnie. Jednak musisz pamiętać, że bedziesz zmuszony płacic ubezpieczenie, podatki i różne rozliczenia.

Z Polski nie będzie to łatwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

zatrudnij sie w państwowej firme na umowe o prace, załóż dg w PL i tym sposobem nie placisz skladki zus z tytulu dg ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy wpisac w google : offshore corporation registration

 

Sa kancelarie prawne ktore swiadcza usluge zakladania takiej firmy. Wplacasz kwote, podajesz nazwe i po ok 2-4 tygodniach masz papierki. Nigdzie w danych firmy nie wystepuje twoje nazwisko , dostajesz LPOA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zatrudnij sie w panstwoej firme na umowe o prace, zaluz dg w PL i tym sposobem nie placisz skladki zus z tytulu dg ;]

Zdrowotną płacisz zawsze - także i z dodatkowej DG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale zarejestrować firmę w Irlandii mogę a siedziba może być w Polsce, a skoro firma jest tam zarejestrowana to tam odprowadzam składki... a nie tu do ZUS'u.

 

jesli chcesz miec siedzibe firmy to firma musi posiadac lokal i prawa do niego (chocby umowa najmu)

 

jednoosobowa dzialalnosc w UE AFAIR jest zalezna od miejsca zameldowania

 

Wystarczy wpisac w google : offshore corporation registration

 

Sa kancelarie prawne ktore swiadcza usluge zakladania takiej firmy. Wplacasz kwote, podajesz nazwe i po ok 2-4 tygodniach masz papierki. Nigdzie w danych firmy nie wystepuje twoje nazwisko , dostajesz LPOA.

 

nie wiem jak poza EU, ale wydaje mi sie ze wszystkie firmy bedace osoba fizyczna musza w pelnej nazwie podawac nazwiska wszystkich wlascicieli ?

 

nie wiem czy bez tego np. FV bedzie uznana za prawidlowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zadnych problemow z invoicami wystawianymi przeze firme z Panamy. Firma taka nie jest osoba fizyczna a podmiotem prawnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanie... mam za 3 miesiące przejąć firmę hostingową ale z innego kraju, i tu jest problem nie chce rejestrować działalności gospodarczej tu u nas w Polsce bo w ogóle nie uznaję czegoś takiego jak ZUS, z tym że firma ma dalej prowadzić sprzedaż usług tam gdzie jest zarejestrowana czyli po za granicami RP.

 

Czy jest to w ogóle możliwe ?

 

Duzo wypowiedzi a brak informacji podstawowej. Jaki jest typ "firmy" ktora chcesz przejac (osoba prawna, dzialalnosc, spolka osobowa, etc.) ?

 

g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×