Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
gutek

tzw data center

Polecane posty

Witam!

 

Często spotykam się w internecie z informacjami o "domowych serwerowniach", amatorce w firmach (mam na myśli serwery, serwerownie itp). A teraz mam pytanie do DOŚWIADCZONYCH użytkowników forum czy mając kaprys i 200 000 zł jestem w stanie uruchomić profesjonalny hosting na potrzeby własne i bliskich znajomych - tzn obsługa około 500 domen.. Zaznaczam, że mam odpowiednie pomieszczenie (powierzchnia, klimatyzacja, zasilanie).

 

PS. Wiem, co to serwery dedykowane, wiem jak niska jest ich cena i nie jestem zainteresowany taką ofertą.

 

Za odpowiedzi typu: polecam OVH, albo serwer dedykowany jest dużo tańszy z góry dziękuję..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!

 

Często spotykam się w internecie z informacjami o "domowych serwerowniach", amatorce w firmach (mam na myśli serwery, serwerownie itp). A teraz mam pytanie do DOŚWIADCZONYCH użytkowników forum czy mając kaprys i 200 000 zł jestem w stanie uruchomić profesjonalny hosting na potrzeby własne i bliskich znajomych - tzn obsługa około 500 domen.. Zaznaczam, że mam odpowiednie pomieszczenie (powierzchnia, klimatyzacja, zasilanie).

 

PS. Wiem, co to serwery dedykowane, wiem jak niska jest ich cena i nie jestem zainteresowany taką ofertą.

 

Za odpowiedzi typu: polecam OVH, albo serwer dedykowany jest dużo tańszy z góry dziękuję..

 

Jeśli jesteś w stanie podciągnąć ze 2 łącza operatorskie. Dostać pulę ip z ripe. Skonfigurować router (bgp4 itp). Zapewnić ciągłość zasilania. Masz doświadczenie w hostowaniu lub masz kogoś kto się na tym zna. To możesz się bawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile razy na tym forum będzie jeszcze wałkowany ten temat? Było już mnóstwo takich wątków na tym forum - wystarczy przejrzeć, ew. użyć wyszukiwarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W skrócie jak najbardziej tak. Kwestia tylko podejścia i znalezienia odpowiednich rozwiązań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK
Witam!

 

Często spotykam się w internecie z informacjami o "domowych serwerowniach", amatorce w firmach (mam na myśli serwery, serwerownie itp). A teraz mam pytanie do DOŚWIADCZONYCH użytkowników forum czy mając kaprys i 200 000 zł jestem w stanie uruchomić profesjonalny hosting na potrzeby własne i bliskich znajomych - tzn obsługa około 500 domen.. Zaznaczam, że mam odpowiednie pomieszczenie (powierzchnia, klimatyzacja, zasilanie).

 

PS. Wiem, co to serwery dedykowane, wiem jak niska jest ich cena i nie jestem zainteresowany taką ofertą.

 

Za odpowiedzi typu: polecam OVH, albo serwer dedykowany jest dużo tańszy z góry dziękuję..

 

 

Na poczatek da rade ;)

powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z biznesowego punktu widzenia pomysł jest totalnie poroniony.

Rozne rzeczy juz tu na forum czytalem, nie mniej jednak Ty chyba

znalazles "najlepszy" sposob by zmarnowac prawie cwierc miliona.

Gratuluje! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wypowiedzi. BELLEROFONT Z biznesowego punktu widzenia 200 000 zł to nie jest dużo na start "nowego" interesu... Obecnie prowadzę działalność gospodarczą, mam środki i możliwości na stworzenie tego co napisałem. Na dzień dzisiejszy nie w celach komercyjnych dla ogółu lecz na potrzeby własne i znajomych.. 16 lat zabawiam się w informatyka i mam KAPRYS zrobienia sobie data center.

 

Nie pytam jak wszyscy na forum ile kosztuje serwer, jakie łącze, skąd administrator tylko chciałem upewnić się w swoich przekonaniach od DOŚWIADCZONYCH "właścicieli" data center. Nie planuje kolejnej "serwerowni" w pokoju, chociaż na potrzeby własne popieram bo w wielu przypadkach jest to "dobry" start dla mniej zamożnych adminów..

 

Według mnie opinia CRACKED jest nie na miejscu, w sumie nie dziwie się bo gdy kiedyś ktoś napisze: "mam 10 mln zł otwieram najlepszy w kraju hosting, wchodzi nowa marka" i co wtedy wszyscy napiszą? ŻE TO ZŁY POMYSŁ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się da, natomiast moim zdaniem nawet bardzo profesjonalny hosting nie jest wart takich nakładów. Będziesz spokojniejszy, jeśli kupisz tylko sprzęt serwerowy - może nawet i switch czy router i wstaw to w kolokację.

 

Pod sam hosting naprawdę nie ma co wydawać kasy - zauważ, że przy wolumenie kilkadziesiąt Mbps zapłacisz za to parę tysięcy, a nic nie mówię o kosztach ludzi, prądu, zapasów, nadmiarów itd. w kolce Ci to najzwyczajniej odpada a masz bgp z przeważnie kilku operatorów, klima z nadmiarem ups/agregaty i co tam sobie wymyślisz *kwestia znalezienia DC które Ci odpowiada, zamiast brać sięza budowę po prostu wstaw gdzieś swoją szafę ;)

Więc jak to ma być serwerownia w której nie będą stały usługi inne usługi niż Twój hosting mocno bym to przemyślał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×