Skocz do zawartości
dees

Notebook

Polecane posty

Dawno już nie było tematu o notebookach, co sądzicie o laptopach firmy Lenovo, zwłaszcza o modelu Y530?

 

http://www.komputronik.pl/index.php/produc...21982)_LED.html

 

Wydaje się być dobrze wykonany, wytrzymała bateria, niezbyt bogate parametry, ale do nauki, pisania, czy internetu powinno według mnie wystarczyć.

 

Polecacie może coś lepszego w tej cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lenovo uważam za w miarę dobry sprzęt za wyjątkiem pamiętnego starego modelu N100 w którym po roku czasu (gwarancja) i 5 dniach padł układ graficzny ;P

Natomiast obecnie mam dwa HP intensywnie używane i nie ma problemów.

Sumarum do powyższych czynności to każdy lapek będzie ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Obudowa wygląda na inną niz ta w moim ThinkPadzie więc jest nadzieja, że nie będzie taka tandetna (doprowadza mnie do szału).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ThinkPad R500 - super sprzęt, upolowałem ostatnio taki w Saturnie za ~ 2.8K PLN brutto

CPU P8400, 2 GB RAM, XP + Vista ( wersje business ), metalowe zawiasy, wszędzie porządny plastik,

czytnik linii papilarnych ( choć to akurat gadżet dla hobbystów ), wszystko śmiga aż miło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Asus-y niestety nie grzeszą jakością wykonania obudowy. Wieje tandetą. I pod tym względem daleko im do Lenovo.

 

2. Tzw. "darmowy" update będzie kosztował ok. 100PLN - tłumaczą, że to koszt przygotowania nośnika i wysyłki :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kopaczka

"1. Asus-y niestety nie grzeszą jakością wykonania obudowy. Wieje tandetą. I pod tym względem daleko im do Lenovo."

 

Ale ty głupoty dupisz synek

 

Obudowa jest dobra, co z tego ze niema bajerów? Wcale nie wieje tandetą.

 

Zamiast tego lenovo wolałbym już della.

 

 

Asusy to twarde sztuki a jak się chcesz spierać to podaj jakieś fakty a nie pisz co usłyszałeś bo mam asusa i jest bardzo dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Taa, synek, twarde jak cholera, na tyle twarde, że w 2 egz. ASUSów urwały się zawiasy od matrycy, pękły zawiasy, odpadła ramka, a cały tandetny plastik przetarł się w kilku miejscach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To nie wiem co ty z nim robiłeś i wole nie wiedzieć..

 

http://www.vobis.pl/oferta/notebooki/tft_1...t5900_15_6.aspx

 

 

Tego posiadam.

 

Plasticzan :)

Normanos ma rację - ten plastik się na maxa wyciera, pęka itd - polecam biznesowe seria hp i dell (era popękanych rogów w dellach już minęła).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Przede wszystkim, synku, chyba każdy wie, że każda marka ma kilka linii modeli więc generalizowanie nie ma sensu. Plastik z ASUSach 2006-2008 był fatalny, może jest nadal, nie wiem, przerzuciłem się na Lenovo ThinkPad SL, które wprawdzie ma mocny, masywny, gruby plastik ale jakość wykonania niestety nie ma nic wspólnego z legendarną linią ThinkPadów z IBM (wygina się, trzeszczy, ugina, doprowadza mnie do szału). Zawiasy bardzo mocne, raczej nie czeka ich los ASUSów. Co do tamtych ASUSów to nie tylko mój, ale też kolegi, zresztą mój ASUS jeszcze trzyma się do dzisiaj (ale ma pęknięte zawiasy) ale w jego ASUSie niestety zawiasy pękły z odpryskiem przez co najpierw musiał podstawiać coś pod matryce aby trzymała pion :), niedługo później matryca już całkiem odpadła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Kopaczka, ani dupię, ani synek. Nie zamierzam dyskutować z kimś, kto używa epitetów zamiast argumentów. I nie życzę sobie takich odzywek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście polecam firmę HP i ASUS,

choć z ani jednej na razie nie korzystam (ale zamierzam)

słyszałem wiele bardzo dobrych opinii na ich temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kopaczka
Przede wszystkim, synku, chyba każdy wie, że każda marka ma kilka linii modeli więc generalizowanie nie ma sensu. Plastik z ASUSach 2006-2008 był fatalny, może jest nadal, nie wiem, przerzuciłem się na Lenovo ThinkPad SL, które wprawdzie ma mocny, masywny, gruby plastik ale jakość wykonania niestety nie ma nic wspólnego z legendarną linią ThinkPadów z IBM (wygina się, trzeszczy, ugina, doprowadza mnie do szału). Zawiasy bardzo mocne, raczej nie czeka ich los ASUSów. Co do tamtych ASUSów to nie tylko mój, ale też kolegi, zresztą mój ASUS jeszcze trzyma się do dzisiaj (ale ma pęknięte zawiasy) ale w jego ASUSie niestety zawiasy pękły z odpryskiem przez co najpierw musiał podstawiać coś pod matryce aby trzymała pion :) , niedługo później matryca już całkiem odpadła.

 

Możesz podać model tego asusa co Ci się rozpadał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kopaczka

Dzięki.

infinity przepraszam za moje dziecinne zachowanie

 

Mój asusik się troche różni od tego A6J

W sklepie sprawdzałem obudowe, żebym niemiał żadnych niespodzianek ale te nowsze modele są raczej w porządku, przynajmniej mój jest w idealnym stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam od około roku laptopa lenovo model T61. Laptop jest intensywnie używany, zdarzyło mu się nawet kilka razy upaść, lecz nadal wygląda praktycznie jak nowy. Plastik jest bardzo dobrej jakości, zawiasy tytanowe, bardzo wygodna klawiatura, duża rozdzielczość matrycy, która to w dodatku jest matowa, wygodny trackpoint.

 

Jak narazie jestem w 100% zadowolony z wyboru tego laptopa i obstawiam że kolejny też będzie ze stajni lenovo. Marzy mi się tymczasowo model x300 / x301.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hi!

 

Ten który znalazłeś to świetny wybór. (Y530)

Sam go używam i naprawdę za tę cenę sobie chwalę. Wykonanie bardzo dobrze.

Przyjemny dotykowy panel. Wykonanie estetyczne ... piękny nie jest ale się wyróżnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja używam już od około czterech lat IBM T40, który wcześniej był kilka lat w leasingu, jednak jego stan był idealny. jest użytkowany codziennie, a jedyna rzecz, którą chcę w nim zmienić to dodać trochę ramu :) (na 512mb nie pracuje się najlepiej, ale daję radę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×