Skocz do zawartości
Gość

Panowie, zmieniajcie fach : )

Polecane posty

Gość

Powiedzmy w "najgorszym" wypadku niech to będzie równe... ale taka różnica, i to na korzyść robola? Masakra... wychodzi na to, że nie warto się uczyć, lepiej przeszkadzać nauczycielom i wylądować z łopatą w rowie... chory kraj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wychodzi na to, że nie warto się uczyć, lepiej przeszkadzać nauczycielom i wylądować z łopatą w rowie... chory kraj.

A w/g mnie praca tynkarza maszynowego wcale nie jest taka łatwa, a co taki programista php musi extra wiedzieć ?

No i php można się nauczyć samemu a tynkowania maszynowo już nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sponsi, to nie chory kraj, tylko chory świat. Taka tendencja jest widoczna na całym świecie już od jakiegoś czasu, a to ze względu na malejącą liczbę fachowców w wielu branżach (sorry, ale dobry tynkarz to nie "robol", ale naprawdę porządny i niełatwy zawód). Sam przez większość swojego aktywnego zawodowo życia pracowałem jako grafik/detepowiec, ale i w budowlance miałem okazję porobić, i jako mechatronik pracowałem, więc wiem, że zawody tego typu nie są łatwe, brakuje wykwalifikowanych pracowników, głównie ze względu na fakt, że polikwidowano dużą liczbę tego typu kierunków w szkołach zawodowych, technikach i politechnikach, pozdychały szkoły przyzakładowe. Do tego dochodzi fakt, że obecny kryzys dotknął dużo bardziej branżę "informatyczną" niż budownictwo itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiedzmy w "najgorszym" wypadku niech to będzie równe... ale taka różnica, i to na korzyść robola? Masakra... wychodzi na to, że nie warto się uczyć, lepiej przeszkadzać nauczycielom i wylądować z łopatą w rowie... chory kraj.

 

Powiem Ci tylko, że ciekawy masz punkt widzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiedzmy w "najgorszym" wypadku niech to będzie równe... ale taka różnica, i to na korzyść robola? Masakra... wychodzi na to, że nie warto się uczyć, lepiej przeszkadzać nauczycielom i wylądować z łopatą w rowie... chory kraj.

No ale to standard - zobacz sobie jak to wyglada np. w USA. Dlaczego Ty ciagle narzekasz, ze to w tej Polsce jest zle a wszedzie super?

 

ps. miej szacunek do pracy innych ludzi i nie nazywaj ich robolami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrzy budowlańcy się po prostu cenią (znam to z doświadczenia rodziny :) ) i nie mowa o takich co idą na budowę z piwem w kieszeni i zostawiają po sobie syf i na koniec to nie są właśnie "robole"

 

PS. a podobno przez to euro2012 brakuje w PL prawdziwych fachowców z branży budowlanej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na zachodzie nawet dwóch programistów nie zarabia tyle co dobry budowlaniec, więc nie tylko w polsce tak jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To żadne porównanie :) . Całkiem dwie inne branże. Jak ktoś już to powiedział tutaj dobry robotnik to taki co się zna, tak samo można powiedzieć programista to nie taki co postawi 99% dostępnych CMów i jeszcze będzie zastanawiał się jak zmienić thema i to zrobi na odpi** się . Żaden zawód nie jest zly i w każdym zawodzie są różne zarobki /.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

O nie nie nie.. nigdy w życiu nie zgodzę się, że intelektualista, który studiuje, uczy się, doskonali non stop ma dostawać DWA RAZY mniej kasy niż robol - tynkarz, malarz - dopóki gościu nie ma studiów i nie jest specem od strony teoretycznej (mieszanie chemikaliów itd.) - dla mnie będzie tylko robolem. Po zawodówie, bluzgający, chlejący piwsko z petem w ryju bubek? Buah!

Robol i basta. Robolem to nie jest architekt, jak już o budownictwie mowa, a ci na samym dole piramidy to sorry...

 

Polska jest wyjątkowo chora - dlatego jadę na ten kraj. Do tego (jeszcze) tu mieszkam.

 

ertcap coś Ci się pomyliło.. wcale nie mam braku szacunku do roboli.. ale robola nazwę robolem, skoro nim jest.. nie popadajmy już w ogóle w pie..ca takiego... niedługo będzie, że robol ważniejszy niż lekarz (kto wie, czy zaraz ktoś tego nie poprze)... masakra.. po prostu totalna masakra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Sponsi, tak w ogóle to zauważyłeś te dwie oferty i piana Ci poleciała czy zastanowiłeś się chociaż chwilę nad tak podstawowymi sprawami jak:

- miejscowości w których praca dotyczy

- czego konkretnie praca będzie dotyczyć (mega projekty progamistyczne czy prosta obsluga w firmie)

- co to są za firmy, jakie pozycje mają na rynku

- itd..

 

Popadaniem to jest właśnie nazywaniem każdego budowlańca (zarówno tego co robi porządnie swoją robotę i ten co pije w w godzinach pracy) "robolem" co potrafi tylko łopatą machać - jak widać, tego nie którzy nie umią rozróżniać.

 

By być dobrym budowlańcem również trzeba mieć ładne kilkuletnie doświadczenie, wbrew pozorom.

 

Przykładowo, mój Ojciec robi w budowlańce od ładnych kilkudziesięciu lat, ma swoją firmę, robotę robi porządnie, tanio nie ma ale i tak Klienci czekają po parę miesiący na wolny termin, bo wiedzą że nie będzie żadnych problemów, po paru dniach nie będzie konieczności poprawiania, dodatkowo zrobic jakieś drobne prace, itd - to też jest jakiś tam "robol"?

 

Tak jak @najdem, źle Ci tak tutaj? to wyjedź lub wyluzuj z tymi tekstami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O nie nie nie.. nigdy w życiu nie zgodzę się, że intelektualista, który studiuje, uczy się, doskonali non stop ma dostawać DWA RAZY mniej kasy niż robol - tynkarz, malarz - dopóki gościu nie ma studiów i nie jest specem od strony teoretycznej (mieszanie chemikaliów itd.) - dla mnie będzie tylko robolem. Po zawodówie, bluzgający, chlejący piwsko z petem w ryju bubek? Buah!

Robol i basta. Robolem to nie jest architekt, jak już o budownictwie mowa, a ci na samym dole piramidy to sorry...

 

Polska jest wyjątkowo chora - dlatego jadę na ten kraj. Do tego (jeszcze) tu mieszkam.

 

ertcap coś Ci się pomyliło.. wcale nie mam braku szacunku do roboli.. ale robola nazwę robolem, skoro nim jest.. nie popadajmy już w ogóle w pie..ca takiego... niedługo będzie, że robol ważniejszy niż lekarz (kto wie, czy zaraz ktoś tego nie poprze)... masakra.. po prostu totalna masakra...

 

Zastanów się 8 razy zanim napiszesz kolejną taką pierdołę. Żadna praca nie jest zła - jeśli ktoś ją wykonuje dobrze powinien za nią otrzymać należytą zapłatę.

Swoją drogą czytam Twoje wypowiedzi od jakiegoś czasu - i piszesz ile to kto nie zarabia i ile Ty nie zarabiasz itd dużo mało że za tyle nie pójdziesz i podobne kwestie,

wyluzuj, bo mam ochotę Ci napisać ile moim zdaniem trzeba zarobić żeby powiedzieć że się dobrze zarabia ...

Mój Tata prowdzi firmę budowlaną *nie jakąś dużą, ma wykształcenie - ale jak trzeba to i sam tynkuje, muruje i zakłada klimatyzację i co tam się jeszcze u nich robi - i Ty masz czelnosć fachowca który ma 30 lat doświadcznia nazywać robolem ? Chyba Ci się całkiem w główce poprzestawiało i to poważnie - skoro nasz Kraj taki zły - śmiało wyjedź ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pochopne wnioski... Oferta programisty może być dla kogoś z niedużym doświadczeniem, a dla budowlańca który ma przyjść i od razu pracować 'na poziomie'. A dobry programista znajdzie robotę za większą kasę bez większych problemów, więc bym nie demonizował :)

W każdej branży mamy rozwarstwienie zarobków, w zależności od firmy, stanowiska i doświadczenia.

 

No i ciut więcej szacunku do ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie przesadzajcie, najwyraźniej Sponsi od dziś zasponsoruje wszystkim studia : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Sponsi

Dlaczego obrażasz inne osoby nazywając ich robolami?

 

Po drugie w Polsce brakuje ludzi do pracy, bo ludzie myślą, że mając wykształcenie wyższe znajdą pracę bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@Sponsi

Dlaczego obrażasz inne osoby nazywając ich robolami?

 

Po drugie w Polsce brakuje ludzi do pracy, bo ludzie myślą, że mając wykształcenie wyższe znajdą pracę bez problemu.

Teraz jest na odwrót, potrzeba ludzi z zawodem a nie po studiach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Powiem wam jedno - teraz już wiem dlaczego w Polsce jest syf : )

 

Pomijając Adriana, który niesłusznie zauważył, że nie dostrzegam tych małych spraw - Adrian, mi chodziło ogólnie, że "patrzcie, jakie jaja" - a dyskusja taka wyszła dlatego, że co niektórzy chcieli walczyć w obronie ludu pracującego udając, że cholera ich nie bierze przy oglądaniu takich ogłoszeń... a potem szukasz gościa, który zrobi remont i on dolicza taką robociznę, którą taki informatyk w 3 miesiące zarobi...

 

najdmen - pomyliłeś mnie z kimś... poza tym pozwalasz sobie na zbyt dalekie wnioski co do mnie.. rodzinne sprawy zostaw sobie.. i sam wyluzuj.. patrz wyżej - ja to pokazałem na zasadzie "patrzcie do czego doszło"... uogólniam w pewien sposób i w ramach tego uogólnienia wyciągam wniosek, że to jest istny tupet po prostu...

 

jurdziol - chodziło mi tak ogólnie, że "patrzcie"... nie, że zaraz zrobiłem badania odnośnie kto gdzie co jak tam robi...

 

Ale koniec końców sprawa jest jasna: mama mi zawsze mówiła, mijając roboli (jarający peta i chlejący piwo pracujący w zespole 5-osobowym na zasadzie 2 pracuje 3 stoi obok): "ucz się, synku, żebyś dołów nie musiał kopać"...

 

Teraz byle robol ma wymagania jak biznesman z 3 językami.. słyszałem wiele historii o malarzach, tynkarzach itd., którzy "dzisiaj robię do 14, bo to tamto".. albo wymyślali jakieś bzdury, że to niedobrze, tamto niedobrze.. tego nie zrobi.. itd.. stali się marudni, wybredni, a do tego drodzy jak cholera...

 

"a tu proszę - niezłe jaja"

 

o to mi chodziło..

 

A robol to robol.. przecież nie mówię o biznesmenie, który sam łopatą pracuje.. mówię o cwaniaczkach po zawodówce, którzy chcą 3 patole na łapę minimum.. bo się nauczyli na propagandzie sukcesu...

 

Wasza schiza z szanowaniem roboli przypomina mi schizę, żeby nie mówić "homosie" bo to niby jest jakieś złe określenie...

 

xorg - wiem.. to też jest część mojego wniosku.. stąd tytuł w ogóle tego wątku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko dorzucę, ze w mojej ocenie 'tynkarz maszynowy' to konkretny fachowiec a nie robol. Podobnie jak np. operator żurawia wieżowego :) Może stad roznica zdan.

 

Z mojej strony EOT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sponsi powiem ci jedno: widać że nigdy nie miales do czynienia z fachowcamii nie wiesz ile to pracy kosztuje nawet tynkowanie.

 

Z tego co piszesz to wszyscy malarze, tynkarze itp. to pijaczki którym zależy na tym żeby sie nie narobić ale duzo zarobić ........

 

Gdybyś się chociaż trochę zorientowal w tej branży to bys zobaczył tak jak pisali poprzednicy że na porządnego fachowca trzeba trochę poczekać - a osoba ktora ledwo załapała troche umiejetności zazwyczaj przyjdzie ci na jutro jak zamówisz go dzisiaj.

 

 

P.s. Mój ojciec jest po zawodowce, prócz ścian idachu wszystko zrobilem z nim ( tynkowanie, malowanie,kladzenie plytek, paneli itp.) a dom mamy 4 kondygnacyjny 11 x 10 m więc roboty bylo od ****** - i co my też jesteśmy robolami?? Bo nie mieliśmy doświadczenia , wszystko robiliśmy na zasadzie uczenia się na bledach??

 

Następnym razem zastanów się co napiszesz bo obrażasz niektore osoby - nie zawsze osoba z wyzszym wyksztalceniem jest lepszym fachowcem niż osoba po średnim zawodwym i z kilkunastoletnim stażem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dajcie Sponsiemu spokój, chłop zapieprza, o ile się nie mylę, jako nauczyciel (aż się ciśnie na usta cytat z George'a Bernarda Shaw: Ten, który coś potrafi, robi to. Kiedy nie potrafi, uczy innych.) i szlag go trafia, jak widzi wypłatę...

Sponsi, staram się naprawdę zrozumieć Twój tok myślenia, ale, z całym należnym Ci szacunkiem, przestań pieprzyć jak potłuczony. To, że Ty po studiach nie zarabiasz tyle, ile byś chciał nie oznacza, że panuje w tym kraju totalna degrengolada. Kazał Ci ktoś wybierać taką a nie inną drogę kariery? Nie pasuje Ci twoja praca i zarobki, to zmień zawód. Wbrew pozorom to nie jest aż takie trudne, o ile nie brakuje chęci. Na chwilę obecną brakuje fachowców w budowlance - podszkol się, zostań tynkarzem i zarabiaj po 5 koła miesięcznie. Jest milion innych możliwości. Sam mam znajomego, który był nauczycielem w szkole, teraz jest całkiem dobrze zarabiającym, szanowanym i rozchwytywanym informatykiem.

Też czasami szlag mnie trafia na panujący w niektórych dziedzinach bajzel, ale takie generalizowanie jest po prostu niedorzeczne. Może przestań w końcu robić z siebie taką ofiarę losu i "układu" i albo coś zmień (np. pracę, na lepiej płatną), albo zamilcz w takich tematach. Z tego co się zdążyłem zorientować, to jesteś młodym facetem, wykształconym, z perspektywami, a czasami po Twoich wypowiedziach odnoszę wrażenie, jakbyś był starym, zgorzkniałym, zrzędliwym tetrykiem, któremu już pozostało tylko ponarzekać i umrzeć.

 

 

Przepraszam, Panowie i (nieliczne) Panie, ale tym razem po prostu nie wytrzymałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sponsi: takich malkontentów jak Ty powinno się izolować od społeczeństwa.

Wybacz, że napiszę to publicznie, ale ja już chyba nie zdzierżę Cię czytać.

Niewiele wniosłeś dla społeczności WHT.pl poza swoim marudzeniem.

Gdyby to ode mnie zależało, to bym zbanował Twoje konto.

Ciągle tylko heh, komuniści, parszywe państwo. Wszyscy winni tylko nie Ty.

Nie byłeś chyba nigdy zagranicą skoro wydaje Ci się, że wszędzie lepiej niż u nas.

 

Bynajmniej nie mszczę się w tej chwili za to, że mnie nie lubisz i przy każdej okazji

dt. oceny pracy moderatorów, gdzieś przemycasz różne aluzje...

Nie każdy musi mnie lubić i godzę się z tym.

Tym bardziej jestem narażony na brak sympatii posiadając dostęp do przycisku "kasuj".

Notabene mam inne priorytety niż być powszechnie lubianym,

tym bardziej, że dobrze wiem, iż natura ludzka jest taka, a nie inna.

Jeśli nie za A, to za B czy C można dostać po pysku w zależności od upodobań drugiej strony.

 

Trochę pogody ducha byś w sobie zaszczepił!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marudzić też ktoś musi :)

 

Swoją drogą, znam programistów PHP, których nazwałbym robolami, zresztą samo PHP jest miejscami tak dziwnie zbudowane, że wspomniany tynkarz mógłby wymyślić to lepiej.

 

Bardziej dziwi mnie to, że nauczyciele, lekarze (oczywiście mówię o tych pracujących w normalnych szkołach/szpitalach, a nie prywatnych firmach) zarabiają mniej.

 

99% ludzi zarabia tyle, na ile sobie zasłużyli. Jeśli cenią swoją pracę i zamiast marudzenia kombinują tak, aby zarabiać rozsądnie to tak też zarabiają. Jak ktoś siedzi i myśli jakie to wszystkie porypane i głupie zamiast szukać dobrego zarobku, to więcej nie zarobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×