Skocz do zawartości
Gość cfg

Dobry skrypt sklepu internetowego

Polecane posty

Oceniaj oprogramowanie (oraz w sumie każdy inny produkt) po opiniach ich użytkowników, a nie sprzedawców.

 

Święte słowa. Zawsze do tego namawiam naszych potencjalnych Klientów. To, że ja będę zachwalał swoje - jest oczywiste. To, że inni będą mnie atakować - tak samo. Natomiast poważnie namawiam do kontaktu z naszymi Klientami. Wtedy poznacie Państwo faktyczną opinię użytkowników.

 

Pozdrawiam,

Tomasz Michalski - Grupa PFF

www.pffshop.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Droga Pani....
Mów mi Ciociu :lol:

 

Co do moich trzech punktów, to jest Pani w bardzo głębokim błędzie. Sama Pani pisze, że człowiek od KQS jest nie do zniesienia. Jakby zostawił otwarty kod, to mogłaby Pani zapomnieć o jego istnieniu. A tak, jest Pani przywiązana do opryskliwego programisty, który jak będzie chciał, to coś zmieni.
Akurat sklep jest tak często uaktualniany, że nie muszę za nikim biegać i prosić o to żeby coś dodał. Błędy nie występują żadne (jak na przykład notorycznie w shoperze, używanym również na home.pl) jeśli coś się zdarzy po aktualizacjach to jest w ciągu kilkudziesięciu godzin kolejny update z poprawionymi pliczkami. Może facet jest opryskliwy, ale jak by ten świat wyglądał jak każdy by był grzeczny i uśmiechnięty ... nie byłoby o czym plotkować ;) ja też jestem pyskata i jakoś żyję ...
(przy okazji - dlaczego każdy sklep KQS wygląda tak samo?).

Pewnie dlatego, że nie każdy właściciel KQS'a jest mocarzem w cssie ;)

 

W tej chwili w zasadzie cała templatka jest do zmodyfikowania... zresztą była już dawno ... a jeszcze jak nie była to można było sobie wlepić css'a i odpowiedni kod w nagłówki strony i można było rzeźbić do woli. Ale to mają pewnie Ci, którzy mają sklepy robione przez osoby się na tym znające.

 

Kolejna sprawa to rozmowa o wydajności i googlebotach. To jak z mieszaniem alkoholi - na dobre nie wychodzi
Hahaha ;) oczywiście, bo trzeba wiedzieć jak mieszać... ale to rozmowa na inny temat.

Rzuć rękawicą...

 

(myślę, że to mogło być powodem - patrząc na ostateczny przypis). Google sobie wszystko indeksuje jak strona jest dobrze zakodowana i ma dobrze zbudowaną mapę strony (w dużym skrócie). Kiedyś, gdzieś czytałem taki poemat na temat kodowania szablonów w KQS. Przekaz - kiła mogiła. Nie wiem jak jest teraz, może się poprawiło, ale było fatalnie.
Mapa strony to nie wszystko.

 

Tym samym - pozdrowienia z Mazowsza dla osoby, która uległa manipulacji.

 

 

Manipulacji?

 

Nie wiem kogo miałeś na myśli, bo chyba nie mnie.

 

 

Lublin pozdrawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też szukam sklepu albo taniego albo darmowego. Dzięki temu wątkowi dowiedziałem się o KQS i ogólnie mi się spodobał. Ostatnio ktoś mi podsunął tutaj na forum oscgold. I z tego co wyczytałem to też jest chyba warty uwagi. Z darmowych to prestashop mi się spodobała (ma polski support)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Droga Pani,

 

Zacznijmy od tematu wyglądu. Bycie wymiataczem w CSS to jedno (fajnie sobie można pozmieniać nagłówki, czcionki itp DROBIAZGI), ale zmiany w samych szablonach to drugie. Jak żyję, nie widziałem sklepu opartego o KQS z innym menu niż lewa kolumna i kategorie jedna, pod drugą (dodajmy, że linki tekstowe). Nie kojarzę również sklepu o innym układzie niż 3 kolumny. Nie wspomnę już o takich wynalazkach jak jakieś zaawansowane moduły w JS do powiększania (lupa) zdjęć w karcie produktu, czy inaczej skonstruowany model koszyka.

 

Jeśli KQS może zaoferować coś poza mapą i kodowaniem, to przyznam, że nie wiem o czym mówimy, bo budowa linków w nim jest po prostu fatalna - poziom wyżej niż OS-Commerce, ale poziom niżej od takiej budowy, która faktycznie byłaby korzystna z punktu widzenia SEO. By nie być tendencyjny, nie będę namawiał do obejrzenia budowy w naszych sklepach :lol:

 

Jest kilka ciekawych modułów w KQS - np. różne poziomy cen dla różnych rozmiarów zamówienia. Poza tym, że 95% zamówień to zamówienia jednej sztuki, ale faktycznie moduł jest ciekawy. O ujemnych cenach nie słyszałem - ale widzę na stronie głównej demo, że można nawet tak zaszaleć. :) No ale raz jeszcze podkreślę - linki - z całym szacunkiem - amatorstwo. Tak to jest jak się wymaga niezdrowego modułu ioncube, zamiast bardzo pożytecznego mod_rewrite.

 

Reasumując - czy jak przygotuję jakiś wymyślny projekt, to uda się go wdrożyć do KQS? Czy może to oprogramowanie wyznaje zasadę - dopasuj projekt do mnie, a potem wdrażaj. Co również jest dowodem ulegania manipulacji. Bo to oprogramowanie się pisze/modyfikuje pod projekt, a nie odwrotnie. Przynajmniej taka jest filozofia naszej firmy... Być może błędna. :D

 

Pozdrawiam,

Tomasz Michalski - Grupa PFF

www.pffshop.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Dyskusja zeszła nieco na bok. Chodziło koledze w pierwszym poście o coś dobrego a skończyło się na tym co zwykle: moja prawda jest bardziej mojsza niż twojsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podsumowałbym tak tę dyskusję. Zależy czego ktoś oczekuje. Jeśli chodzi o zakup samej licencji - nie jestem w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi, co jest najlepszym rozwiązaniem (wątpię, żeby ktoś znał odpowiedź co jest najlepszym wyborem - bo mimo wszystko każda platforma ma pewne unikalne cechy). Natomiast jeśli ktoś chce mieć cały sklep zrealizowany pod klucz (z indywidualną szatą graficzną). Ma jakąś swoją wizję. Potrzebuje szybkiego (ok. 1 miesiąca), profesjonalnego wykonania w przyzwoitej cenie (ok. 3000zł netto) - tutaj jestem święcie przekonanie, że warto się do nas zgłosić. Bo nasza prawdziwa konkurencja (jakościowa) - mam tutaj na myśli ePro czy Sunweb - są sporo droższe.

 

Tyle z mojej strony. Przepraszam za sporą ilość prywaty. Ale w niektórych obszarach mam jakąś wiedzę i doświadczenie (kilkadziesiąt zrealizowanych sklepów internetowych). Może brzmi to jak autoreklama (w wielu miejscach jest) - ale można odsączyć reklamy od faktów i wyciągnąć jakieś wnioski.

 

Pozdrawiam i przepraszam,

Tomasz Michalski - Grupa PFF

www.pffshop.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cfg

Powiem szczerze tak. Jak szukam sklepu takiego jak z 1 wypowiedzi. I naprawdę nie potrzebuje wydawać kwoty w wysokości 3 000 zł na sklep, który mogę sam zrobić. Tak mam swoich ludzi, mam firmę - proszę bardzo mogę napisać aplikacje. Jednak to planuje dopiero za kilka miesięcy. Dlatego chciałem się dowiedzieć o jakieś inne rozwiązanie na ten czas ponieważ potrzebuje postawić sklep, ale nie mam na czym bo praktycznie nic nie ma.

 

Powiem jedno pffshop jest... o wydaje się być dobrym oprogramowaniem.

 

Teraz co napiszę od siebie. Od razu powiem, że nie zostałem przekupiony rabatem czy innym przez pffshop.

Jeżeli chodzi o KQS - dno. Nie totalne, ale jest - CSS jest tutaj straszne. Przepraszam, ale kodowanie ma być przyjemnością nie męką. Prawdę mówiąc moja firma rzadko dostaje zlecenia na kodowanie szablonów, ponieważ głównie robimy całe pakiety. (czyli kompleksowe wykonywanie stron www itd.). Jednak nie schodźmy z tematu.

 

To jest UWAGA proszę Państwa w pełni moje zdanie. Przepraszam jeżeli ktoś się wkurzył, że nazwałem KQS dnem.

Jak to mówią o gustach się nie rozmawia.

 

Dalej - Magento, ehh. To nie to... z tego co wiem to jest skrypt internetional. Nie jest przystowany na polski rynek. Platnosci, allegro etc.

Następnie - GekoSale. To coś jeszcze nie ma prawa bytu. Chodź zapowiada się ciekawie nie powiem.

Skreślam wszystkie allegrowe shopy - przeróbki osc.

 

Sunweb - dobra aplikacja, ale za drogo. Dużo drożej niż pffshop. Po prostu nie chcę sponsorować swojego sklepu bo to nie akcja charytatywna tylko dodatkowy środek zarobku.

 

Jak narazie głównie analizuje pffshop. Zobaczę co z tego wyjdzie - też nie gwarantuje, że to mój wybór. Wszystko wyjdzie przy moich testach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

Chciałbym się wypowiedzieć co do oprogramowania KQS.STORE którego na nie szczęście jestem użytkownikiem. Nie mogę patrzeć jak ludzie nawet przez chwilę zastanawiają się nad wyborem tego oprogramowania. Nie ma chyba w Polsce drugiego tak beznadziejnego oprogramowania jednak co można oczekiwać po produkcie którego licencja sprzedawana jest za 250 zł. Dlaczego tak uważam?

 

Jest kilka powodów:

 

-brak możliwości rozbudowy (IONCUBE? Co autor chciał przez to ukryć? Niezdarnie napisany kod, bałagan ? A może co jest najlepsze

otworzył sobie furtkę dla szpiegowania? Mam nadzieję, że ktoś kiedyś nie omieszka tą sprawę sprawdzić. Znając autora skryptu nie jest

to wykluczone

-aktualizacje ? Czekam już od kilku miesięcy aż szanowny Pan autor skryptu KQS.STORE postanowi coś zrobić z bugami które aż biją w

oczy.

-po 3. Przykład z wczoraj dodając nową tabelę do bazy danych napotkałem błąd: a jaki ? Blokadę Panelu Admina (brak możliwości

dodania czegokolwiek). Postanowiłem zatem napisać po raz kolejny o pomoc do autora KQS.STORE i nie mogłem się spodziewać nic

innego niż po raz kolejny aroganckiej wypowiedzi cytuje:

 

Witam,

 

Polecam napisanie własnego oprogramowanie, w którym będzie miał Pan możliwość dodania wszystkiego co tylko przyjdzie do głowy.

 

 

Pozdrawiam

 

 

 

 

to się nazywa support? Pomoc dla klienta ? Podejście do klienta?

 

 

 

 

Refleksję pozostawiam wszystkim, którzy myślą czy kupić oprogramowanie KQS.STORE. Jeśli lubisz mocne wrażenia i masz nerwy ze stali polecam program i jego autora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cfg

Taka opinia pod twierdza moje zdanie - czyli DNO.

Będę skazany na pffshop - nie mówię tego w sensie negatywnym. Ciesze się, że chodź 1 firma zrobiła coś wartego uwagi.

 

No nic - myślałem, że ten rynek jest bardziej rozbudowany, ale widocznie się myliłem.

Dziękuje Mikollay za kluczową dla mnie opinie w tej sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Hmm a zna ktoś proste sklepy w stylu Quick.Cart z płatnością PayPal ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm
Polecam napisanie własnego oprogramowanie, w którym będzie miał Pan możliwość dodania wszystkiego co tylko przyjdzie do głowy.

Pomijając kwestię czy powinien, to dobrze napisał. Kupując pudełkowe rozwiązania należy się liczyć z ich sporymi ograniczeniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety :lol: to była jedna z milszych odpowiedzi jaką uzyskałem. Zdaje sobie sprawę, że kupując gotowy program jestem skazany na ograniczenia. Dodam tylko ,że każdy kto miał kontakt z tym osobnikiem wie w czym tkwi problem. Autor uważa, że tylko jedna osobą, która wie więcej od niego - jest on sam. Kqs.store w moich oczach jak i innych osób jest produktem, który w 85% uzależnia Cię od autora skryptu co równa się brakiem pomocy oraz wielkim problemem. Jeśli ktoś myśli nad poważnym skryptem wydanym przez poważną firmę niech szuka innych rozwiązań. Użytkownicy KQS mieli kiedyś możliwość wypowiadania swoich opinii na temat oprogramowania na oficjalnym forum :D jednak doszło do tego, że autor usunął szkodliwe dla niego posty i zamknął forum (CENZURA). Co niektórzy zostali także pozbawieni supportu w postaci uaktualnień skryptu do nowszych wersji. Wystarczy spojrzeć na oficjalną stronę KQS poza adresem e-mail oraz kontaktem gadu-gadu na który autor i tak rzadko odpisuje, nie można liczyć na żadną pomoc no chyba, że chcesz kupić skrypt lub zmodernizować go ODPŁATNIE wtedy rozmowa nabiera tempa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie. Ale co się dziwicie? Chcecie mieć szybki, wydajny, supportowany, rozbudowany i TANI skrypt sklepu internetowego. I do tego żeby jeszcze autor wam rozbudowywał funkcjonalność na życzenie - oczywiście w ramach jednorazowej opłaty za licencję. Takie coś kończy się jak zwykle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh :lol: widzę, że nadal niektóre osoby nie rozumieją. Nie chciałem darmowej rozbudowy. Chodziło o wyjaśnienie sytuacji czy jest to możliwe lub nie? Dlaczego tak się stało? A jak zwykle dostałem to co mogłem się spodziewać pisząc do wsparcia. Nie planowałem jakichś dużych zmian tylko chodziło bardziej chodziło o kwestię estetyki niż jakiejś dużej ingerencji w program. Wsiadłem w ten pociąg i na razie własnymi siłami na nim pojadę, jednak rozglądam się za jakąś rozważną firmą która nawet ODPŁATNIE wprowadzi dla mnie zmiany i udzieli mi JAKICHKOLWIEK informacji bez spławiania i kierowania obraźliwych uwag w moją stronę (w stylu cytuje Pan nic nie wie, Pan nie jest programistą tylko ja jestem itd.itp...). Nie jestem typem który cały czas ma coś komuś za złe, cały czas jest nie zadowolony, po prostu mówię jak jest, żeby każdy, który się zastanawia nad współpracą z tym panem miał czarno na białym jak wygląda współpraca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heh :lol: widzę, że nadal niektóre osoby nie rozumieją.

 

Nie piję do Ciebie. Chodziło mi ogólnie o relacje pomiędzy twórcami taniego oprogramowania i ich klientami. Ja swoje dzieła sprzedaję kilka/kilkanaście razy drożej i mam bardzo miłe wspomnienia ze współpracy - moi klienci również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i takie coś mi chodzi. WSPÓŁPRACA a nie pozostawienie klienta bez żadnej pomocy.

 

No tak. Tylko jeżeli czegoś takiego szukasz to nie oczekuj cen na poziomie 200, 800 czy nawet 2000 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra nie ważne nadal się nie rozumiemy. Nie będę pisał w kółko o tym samym. Jeśli ktoś wyciągnie z tego wnioski to dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Quick.Cart jeśli cenimy sobie prostotę.

Magento jeśli chcemy darmowe oprogramowanie i przypadkiem mamy solidnego dedyka.

Gekosale jeśli chcemy trochę zaryzykować i oprzeć się na nowym skrypcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak. Tylko jeżeli czegoś takiego szukasz to nie oczekuj cen na poziomie 200, 800 czy nawet 2000 zł.

 

A to już zależy od wielu czynników. Głównie od tego jakim dana firma dysponuje zapleczem. Jeśli produkt = 1 człowiek (jego autor), sprzedaje go masowo i tanio - musi się to fatalnie skończyć, bo będzie miał zbyt dużo obowiązków (klientów) na głowie.

 

Natomiast jeśli ktoś oferuje licencję w wyższej cenie, ale również dysponuje zapleczem, które pozwala na dowolne dorabianie / modyfikowanie funkcjonalności - za dodatkową opłatą - to będzie miał mniej Klientów (bo jest "za drogi"), ale poradzi sobie z obsługą swoich Klientów.

 

A rzucanie liczbami 200,800,2000 niczemu nie dowodzi. Bo można znaleźć dosyć tanie i sumiennego partnera (czego każdemu czytającemu życzę). I podawanie cen nijak się ma do sumienności. Może być tak, że ten za 200zł będzie lepszym współpracownikiem niż ten za 2000zł. Wszystko da się sprawdzić. Poczytaj sobie opinie o pewnej poznańskiej firmie, która droższą wersję sprzedaje w cenie 2000zł netto. Faktycznie słabo sobie radzą z klientami.

 

Natomiast rozumiem, że to 800zł było skierowane do naszej oferty. Wierz mi, najlepiej napisz do naszych Klientów, że z nami można spokojnie współpracować i dowolnie rozbudowywać sklep, zgłaszać się po kolejne moduły itd. Nikogo nie zostawimy w potrzebie (z wyjątkiem ludzi, których charakter po prostu nie pozwala na współpracę - tutaj mówię uczciwie). Oczywiście nic za darmo - ale ceny nie należą do wygórowanych! Tym samym najpierw sprawdź, potem pisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cfg
Gekosale jeśli chcemy trochę zaryzykować i oprzeć się na nowym skrypcie.

 

Hehe ryzyko przy ok. 2 500 produktach. To jest jak jazda samochodem bez hamulców :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli naprawdę chłopaki od Gekosale nie zrezygnują z projektu to zapowiada się niezły bum. Będę śledził ich poczynania a jak wyjdzie dosyć stabilna wersja to na pewno się skuszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cfg

To zależy kiedy ten bum będzie. Jednak różnie jest z darmowymi projektami.

Mam nadzieję, że zapał ich nie opuści. No chyba ten konkurs wygrał PFF Shop.

 

Widać rynek e-commerce jest jak widać nadal słabo rozwiniętą branżą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Słabo, bo ciężko coś sprzedać... stawiasz sklep na darmowcu za tysiaka i jeszcze jest marudzenie, że drogo, a zmień pan to, tamto... itd. itp... Komputronik i reszta wielkich to bardzo rzadkie wyjątki...

bieda u nas jest po prostu, każdy chce (a przynajmniej chciał jeszcze 2-3-4 lata temu) i chciał to robić za 500zł sklep+serwer+domena... swoją drogą ciekawe jak tam popularność sklepu home.pl...

 

A co do Gekosale, to parę dni temu dostałem mejla, że jest nowa jakaś tam pre-pre-pre-pre-alfa.. może tym razem w końcu uda się to ustrojstwo w ogóle zainstalować : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×