Skocz do zawartości
Dominik1022

Szukam stabilnego VPS

Polecane posty

Witam,

Poszukuję stabilnego, taniego vps'a na stronę oraz mały serwer cs... Strona ma po 5-10 online więc jest bardzo mała.

Serwer CS jakieś 12-16 slotów żeby się dało grać ze znajomymi ze strony :) miejsce min. 10 gb i transfer ok. 40-50 gb

Cena hmm... promocyjna :) czyli więcej jak 30 zł /miech nie chciał bym płacić... Serwer ma być bezawaryjny i szybki :)

 

Wiem że za tą cenę to nie wiele można żądać no ale cóż... xD (Nastolatek ma też inne potrzeby :))

 

Zastanawiam się bardzo poważnie nad ofertą w activh.pl

 

Procesor: do 500 MHz

Pojemność: 15 GB

Transfer m-c:35 GB

Pamięć RAM: 128 MB

Pamięć SWAP: 256 MB

Łącze do: 100 mbps

Łącze z: 25 mbps

Własne DNS'y: TAK

Lokalizacja:Polska/Łódź

 

Opłata m-c: 20

Instalacja: 0 zł

 

Jest to jedna z najtańszych ofert jakie znalazłem ale czy ten serwer będzie wystarczy pod CS'a i stronę?

 

Myślałem też nad budgetvps.pl ale z tego co ostatnio uzyskałem po poleceniu "ping" oczy mi wyszły ze zdziwienia...

 

Pakiety wysłane: 4 - Utracone 4 (100%) Nie tylko u mnie gdyż kolega też pingował i jemu straciło 3 pakiety a 4 miał ok 120 ms... Nie chciał bym takiej sytuacji mieć po kupnie hosta :/ Oferta w budget jest zaskakująco tania... nie wiem czemu? hmm... teraz już jest w normie czyli średnio 17 ms

 

Proszę o poradę specjalistów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, dziwne. W tej chwili do hosta budgetvps.pl nie mam żadnych strat, ping równo 52ms (aktualnie teraz jestem dosyć daleko od Polski).

Może odpal jakiś monitoring na kilka dni przed zakupem?

 

Jeżeli strona to tylko jakiś lekki serwer www, o apache zapomnij. Z serwerem cs może być problem, deamon www, może mysql (?), mail (?), i serwer cs? Moim zdaniem 256MB to minimum (jak masz zamiar wrzucić tam chociaż amx i kilka podstawowych modów :)).

 

[budgetvps] Tanio jest dlatego że serwery nie mają żadnego wsparcia technicznego. Tylko podstawowe sprawy dot. samego serwera vps (których sam nie możesz wykonać). Choć tutaj z tego co czytałem na forum też są sporę opóźnienia i problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawy dotyczące serwerów gier miały się znajdować tylko tu: -> http://gamehostingtalk.pl

 

Zmieniając temat, może niedługo slot publiczny będzie po złotówce? Chcesz serwer 12-16 slotów ze średnią jakością? Licz się z kosztem rzędu 30-40 zł + jakieś 10-12 zł mieś za hosting pod stronę + oczywiście domenka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

trochę mnie zaskoczyłeś szczerze powiedziawszy... :)

 

nie rozumiem co chciałeś pow. pisząc

Jeżeli strona to tylko jakiś lekki serwer www, o apache zapomnij.

 

powiedzmy że z serwera cs rezygnujemy... sama strona + mysql i ew. mail nie uciągnie na tym sprzęcie? nie koniecznie musi być to apache... chce tylko by to działało stabilnie :)

 

co do budgetvps i wsparcia... to myśle że razem z google'm damy rade :)

^^KaMaZZ~.^

hmm po złotówce? coś mi się nie świeci to gdyż ostatnio kupowałem na gamepad prywatny, i cena to 3.50 bodajże w lokalizacji Gdańsk, swoją drogą byłem zadowolony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

za cs to raczej 50 - 70zł. miesięcznie , a za hosting pod stronkę to powiedzmy 50zł. na rok. - na pewno nie potrzebujesz pod nią vps-a, zwykły hosting nawet nie poczuje że ma taką stronę na sobie, przynajmniej do czasu kiedy strona zacznie przeżywać swój boom.

nastolatek ma wiele potrzeb, ale tak jest świat urządzony że jak się chcesz zabawić to jednak trzeba zapłacić ( albo znaleźć sponsora) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobra łapie :) z cs'a nici :/

a co ze stroną ? przydał też by się jakiś panel do obsługi konta... najlepiej da ale pewnie jest to też koszt rzędu jakiś 10 zł

 

widze że na budget są lepsze warunki z serwerem...

 

Procesor: do 25% (700 MHz)

Pamięć RAM: 384 MB

Dysk: 30GB

Transfer: 50GB/mc

Adresy IP: 1

 

gdybyście wybierali ten z activh.pl a z budgetvps.pl co byście brali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm...skoro chcesz hostować samą stronę to po co Ci VPS? No chyba, że strona tak się rozrośnie w ciągu tygodnia, że shared nie pociągnie. Do VPS'a potrzeba admina. Chyba, że znasz się na administracji serwerami.

 

Trochę naciągane to wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

od serwera wymagam tyle tylko tyle żeby strona na nim działała jak należy... i transfer do serwera był dość duży gdyż panuje na nim przechowywać również pliki :)

 

bardzo szybko się uczę i chciał bym spróbować czegoś nowego :) najwyżej jeśli nie dam sobie rady i będzie to trudniejsze niż sądziłem po prostu dam sobie z tym spokój i przeniosę się na jakiś zwykły www :)

 

a no jest naciągane gdyż nie znam się na tego typu maszynach i jest to mój pierwszy VPS... nie wiem jak sprawują się takie maszyny, czym się różnią czego można od nich oczekiwać..

 

za sobą mam dużo przygód z hostingami www, hostingi gier również teraz przyszła pora na VPS'y :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez wstępną konfiguracje może przejdziesz, ale sam sobie wszystkiego nie zrobisz i potem będzie płacz, że ktoś ci stronkę zhakował :D

 

Przemyśl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

człowiek się uczy na własnych błędach... :D

wiem że większość osób z tego forum, jest już z wykształcenia programistami itd. itp. i wy pewnie wszystko poznaliście w szkole, ja chce spróbować sam dojść do czegoś i czegoś się nauczyć

 

pewnie to czytając myślicie że jestem dzieciakiem który nie wie co pisze... spox ;] wolność słowa :) przychodzę na to forum szukając pomocy i porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem że większość osób z tego forum, jest już z wykształcenia programistami itd. itp. i wy pewnie wszystko poznaliście w szkole, ja chce spróbować sam dojść do czegoś i czegoś się nauczyć

 

Sorry za OT, ale post troche nie trafiony :)

1. Nie widzę, żeby większość była programistami, raczej administratorami...

2. Znowu nie trafiłeś - większość doszła do tego sama :D Nie zmienia to faktu, że dojdziesz do momentu, w którym potrzebna będzie pomoc osoby znającej się nieco bardziej :)

 

PS. Jak już wspominacie o grach, to w Active-Hosting da się je odpalić ale nie będą rewelacyjnie chodzić... W BudgetVPS.pl wcale nie można mieć gier :) Poza tym temat z opiniami powinien nieco rozjaśnić Ci umysł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na budgetvps.pl również się da jeżeli użytkownik uprzedzi nas o tym.

Rozważam zniesienie zakazu serwerów gier na budgetvps.pl

 

Zapraszam do kontaktu na marek@hitme.pl i testu wybranego pakietu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na budgetvps.pl również się da jeżeli użytkownik uprzedzi nas o tym.

Rozważam zniesienie zakazu serwerów gier na budgetvps.pl

 

Zapraszam do kontaktu na marek@hitme.pl i testu wybranego pakietu :D

 

a jakie łącza są na budget? z i do serwera?

w planie Unmetered 1 pisze coś takiego: Transfer: Łącze gwarantowane 1mbps

wnioskując po analizie innych planów to łącze w pakiecie LITE też ma gwarantowane 1mbps... jeśli łącze będzie wolne zostanie to zwiększone by wykorzystać 100%?

 

i jeszcze coś takiego: jak bym chciał potem zwiększyć parametry konta bez potrzeby przenoszenia plików? (tzw. upgrade konta)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli łącze będzie wolne zostanie to zwiększone by wykorzystać 100%?

 

Łącze ma tylko pozwalać na wykorzystanie dostępnego transferu... Zarówno 1 mega, 10 mega czy tez 100 mega na to pozwala... Z gwarantowanym łączem chodzi o to, że HitMe gwarantuje Ci dostępność dla Twojego VPS'a łącza nie mniejszego niż 1, 2 czy też 4 mega :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z gwarantowanym łączem chodzi o to, że HitMe gwarantuje Ci dostępność dla Twojego VPS'a łącza nie mniejszego niż 1, 2 czy też 4 mega :D

 

Raczej chodzi tu o maksymalne dostępne łacze, inaczej nie miałoby to sensu

 

pozdr.

Tom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczej chodzi tu o maksymalne dostępne łacze, inaczej nie miałoby to sensu

 

pozdr.

Tom

 

Pakiety unmetered mają zagwarantowane pasmo jak w ofercie 1/2/4 mbit/s iż zawsze jest do osiągnięcia minimum zagwarantowane.

 

Jeżeli chodzi o pozostałe pakiety gwarantowane jest 1mbit/s jednak znacznie więcej można wykorzystać.

 

Nie ma problemów z przejściem na każdy inny pakiet bez utraty danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×