Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
djunion

Łacze dla serwera

Polecane posty

Witam !

Jestem tu nowy i zielony i chcę się pobawić z serwerem.Mam pytanie odnośnie łącza pod serwer.

Mieszkam w Anglii i mam internet 8 Mb ze zmiennym IP

coś takiego :

Tiscali

Myślę nad zmianą na business broadband

business broadband

Tutaj jest up do 1 Mb , stałe IP, no i za te same pieniądze!

Czy to jest dobre rozwiązanie?

 

Chcę postawić serwer www, dla swoich potrzeb pod stronkę.

Ile osób może być połączonych z serwerem na takim łączu?

I co to ten "MAC code" czy jest to mi potrzebne ?

 

Ogólne parametry mojego serwera to:

 

Maker: Dell

Model name: Poweredge

Model number: 2650 Server

Processor: Xeon

Processor speed: 2.8GHz

RAM: 4.128GB

 

Za odpowiedzi dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
" If you are without a MAC code a £40 setup connection fee will apply. To obtain a MAC code please contact your current Internet provider.

 

Dryndnij do nich i się dowiedz o co biega z tym kodem MAC, skoro u nich masz net w tej chwili to na pewno Ci wszystko powiedzą.

 

Co do stawiania serwera na takim łączu, to odradzam. Żaden ADSL, nawet ze stałym IP się nie nadaje, 1Mbit to wcale nie jest tak dużo, w momencie, kiedy będziesz np. wysyłał maila z załącznikiem łącze się zapcha i raczej marne szanse, żeby ktokolwiek z zewnątrz mógł się połączyć z serwerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do stawiania serwera na takim łączu, to odradzam. Żaden ADSL, nawet ze stałym IP się nie nadaje, 1Mbit to wcale nie jest tak dużo, w momencie, kiedy będziesz np. wysyłał maila z załącznikiem łącze się zapcha i raczej marne szanse, żeby ktokolwiek z zewnątrz mógł się połączyć z serwerem.

 

Tutaj akurat się zgodzę, ale wszystko zalezy od przeznaczenia serwera. Poza tym jeśli autor weźmie 1Mbit uploadu to zrobi mu się symetryk :) 1Mbit do niektórych zastosowań jest wystarczający. Mam kilku znajomych trzymających serwery w domach na DSL'u TP 1Mbit down & 512 up i nie narzekają  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadzam się 1 mb to nie jest tak dużo.

W większości wysyłam przez gmail.com i tam jest możliwość podpięcia domeny do emaila.

Co chyba nie będzie wpływało na obciążenie mojego serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o "pozaserwerowe" użytkowanie łącza. Ale jeśli łącze ma być dedykowane wyłącznie dla serwera (to znaczy, że nie będzie pod nie podpięta żadna inna maszyna), to do prostych zastosowań (hostowanie kilku prywatnych, niewielkich, dobrze zoptymalizowanych stronek) spokojnie wystarczy. Tylko, szczerze powiedziawszy, szkoda tak mocnej maszyny na takie łącze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Maszyna nie jest wilce mocna, juz Atom Dula Core(biorąc przy założeniu 1 procesor) będzie od niej wydajniejszy, a do tego...

 

dużo cichszy, dużo mniej prądożerny i dużo mniejszy.

 

Nie widzę w ogóle sensu trzymania serwerów rackowych w domu. To nie nadaje się do takich zastosowań...

 

No chyba że lubimy mieć włączony odkurzać 24 godziny na dobę :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie widzę w ogóle sensu trzymania serwerów rackowych w domu. To nie nadaje się do takich zastosowań...

 

Ja mam w doimu postawiony serwerek i nienarzekam :)

Takze jak masz ochote to stawiaj 1mbit up spokojnie na hostowanie kilku stronek wystarczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W cenie tego rackowego serwera wybrałbym jakichś cichy składak PC z Core2Duo.

A jeśli to ma być do domowych zastosowań to i tak nie wykorzystasz mocy tego procesora.

 

 

Łącze - może nie jest wygórowane, ale powinno styknąc.

Ja mam serwer na łącz 8/1.5 i nie narzekem :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam w doimu postawiony serwerek i nienarzekam :)

Takze jak masz ochote to stawiaj 1mbit up spokojnie na hostowanie kilku stronek wystarczy :)

 

Serwer przeznaczony do szafy rack?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z tego co się orientuję ten "MAC code" jest kodem pozwalającym na aktywację łącza na Twojej linii przez innego operatora (coś jak authinfo w domenach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie serwera - totalnie nie opłaca się brać rackowego serwera do domu, o czym mówił Sebak.

Raz - że nie wykorzystasz jego głównej zalety, bo i tak szafki 19" nie kupisz pod to.

Do tego będzie kosztował znacznie więcej.

I hałasował jak odkurzacz ;)

Lepszy będzie na pewno jakiś porządnie zbudowany pecet.

 

Odnoście MAC Code - jest to Migration Authorization Code.

Więcej informacji o nim tutaj: http://www.tiscali.co.uk/help/broadband/mac-questions.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×