Skocz do zawartości
B4drock

VPS dla poczatkujacego

Polecane posty

Witam!

Ostatnio sporo czytałem o możliwościach "vpsów". Jestem zielony w tych sprawach, ale chciałbym spróbować i zobaczyć jaki potencjał drzemie w tego typu serwerach. Tym samym chciałbym wykupić sobie taki serwerek póki co na miesiąc-dwa. Nie zależy mi jednak na tym by miał on nie wiem jak wysokie osiągi - wystarczy coś prostego, byleby z dobrym uptime'em. Do tego konieczna jest (mój wymóg) możliwość zapłaty smsem. Czy znalazłby się dla mnie taki serwer?

 

Z góry dziękuję za pomoc! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do tego konieczna jest (mój wymóg) możliwość zapłaty smsem. Czy znalazłby się dla mnie taki serwer?

Raczej chyba nie.

PS: Aż tak trudno iść na pocztę i zrobić przelew?

Przecież to każda (nawet niepełnoletnia) osoba może bezproblemowo zrobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a znalazłby się dla mnie gdzieś komputer za sms'a? Najlepiej z 2gb ramu i jakiś quad.

No ludzie nie przesadzajcie, cieszcie się że shared za sms jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PS: Aż tak trudno iść na pocztę i zrobić przelew?

Przecież to każda (nawet niepełnoletnia) osoba może bezproblemowo zrobić...

Sęk w tym, że to jest jedyny "haczyk" całego przedsięwzięcia i jedyny mój warunek względem hostera. Mógłbym się tłumaczyć czemu tak a nie inaczej, ale myślę, że obędzie się bez tego ;)

 

Malas: naprawdę nie wymagam nic rzędu quad i 2gb ramu, napisałem to w pierwszym poście :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sęk w tym, że to jest jedyny "haczyk" całego przedsięwzięcia i jedyny mój warunek względem hostera. Mógłbym się tłumaczyć czemu tak a nie inaczej, ale myślę, że obędzie się bez tego ;)

Pomyśl... 1 sms na nr premium 79** to 10,98zł.

Provider dostaje przy bardzo-ale-bardzo sprzyjających warunkach 5zł.

Najmniejszy BudgetVPS to 22zł.

 

Więc aby provider dostał swoje, to musiał byś wysłać 5 smsów po 10,98, co ci daje 55zł.

Na prawdę 40% większa cena jest wg ciebie opłacalna tylko po to, żeby opłacać to SMSem?

Przy większych parametrach ten rozrzut będzie jeszcze bardziej widoczny.

 

Ponadto przy SMSach występują problemy m.in. z fraudami, itp. itd.

No i pieniążki pojawiają się po dosyć dłuugim czasie na koncie providera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fiercio: dziękuję, że chcesz mi to uzmysłowić, ale sęk w tym, że naprawdę nie wynika to z mojego "widzimisie", że zdecydowałem się tylko i wyłącznie na taką formę zapłaty. :P

Przepraszam wszystkich których to denerwuje albo dziwi, ale to jest jedyny realny warunek którego wymagam od providera - rozumiem Wasze argumenty, ale naprawdę narzekanie na to, że chcę tak a nie inaczej nie pomoże ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu nikt nie narzeka, ale ci próbuje uświadomić, czemu

NIE ZNAJDZIESZ*

takiej usługi dostępnej za płatność SMS.

 

Ale że nie chcesz do swojej łepetyny tego wbić, twoja sprawa... żyj sobie marzeniami ;)

* A jeśli nawet znajdziesz, to niestety jakieś 200% droższą, czyli totalnie nieopłacalną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czyli marzy się forum warezowe albo inne gówno.

 

Kopa w d.. takiemu, a nie VPSa za smsa... może jeszcze kredyt za smsa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, widzę że pisanie tu z prośbą o pomoc okazało się błędem.

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, skutecznie odwiedliście mnie od pomysłu kupna vpsa przynajmniej przez jakiś czas :)

Szkoda mi tylko trochę, że nie uświadczyłem tu pomocy w sposób grzeczny i kulturalny, ale może nie dane mi to było.

 

Dziękuję raz jeszcze i życzę miłego dnia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli marzy się forum warezowe albo inne gówno.

 

Kopa w d.. takiemu, a nie VPSa za smsa... może jeszcze kredyt za smsa?

 

A nie sądzisz, że nie jest problemem wykonanie przelewu na Poczcie Polskiej podając fałszywe dane ? Koleś sobie raczej żarty robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu raczej nie o to chodzi, a o

wysyłanie SMSów nie ze swojego telefonu

np. z telefonu rodzica

albo telefonu kolegi, bez jego wiedzy,

albo też o jakieś fraudy związane z doładowywaniem konta GSM żerując na niewinnych osobach i późniejszym wykorzystaniu tych środków

itp.

itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Na litość Boską jak nie masz 18 lat to jakoś to zlej. Sam nie raz miałem serwer na swoje dane nie mając lat 18 i jakoś nikt z tego powodu problemów nie robił. A VPS za SMS nie znajdziesz, nawet jeśli już to przepłacisz 1000000^ razy i dostaniesz jakieś g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co prowadzić tutaj dyskusję, w której się ocenia sytuację życiową, która zmusiła do korzystania z takiej a nie innej formy płatności? To raczej nie jest forum psychologiczne... ;)

 

W sprawie VPS za SMS Proponuję napisać na adres info@unixstorm.org - w ofercie nie mają cennika VPS ale na podstronie "O firmie" piszą o nich jako o zakresie działalności. Za usługi można tam płacić poprzez "Wirtualny portfel", który z kolei można uzupełnić SMSem. Właściciel firmy jest obecny na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję, to jest właśnie odpowiedź o którą mi chodziło - zaraz przejrzę stronę i przemyślę ofertę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a skoro chcesz przetestować vpsy to czy nie lepiej zasinteresować się jakąś metodą wirtualizacji środowiska linuxa na windowsie ? dzięki temu za darmo przetestujesz swojego własnego VPSa;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie ma problemu - możemy zaoferować płatność SMS - jednak jak to powiedział @Fiercio - cena "w smsach" będzie znacznie wyższa.

 

Jeśli jest Pan zainteresowany zapraszam do kontaktu via PW.

 

Pozdrawiam,

Marek Bajerski

HitMe.net.pl / BudgetVPS.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a możecie podać w jakich okolicach się będzie mieściła ta cena??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SMS za 19 zł netto da 9 zł kredytu do wykorzystania. Jeśli VPS kosztuje 18 zł brutto do zapłaty będzie 38 zł + VAT na rachunku telefonicznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No heh :) w castpol.pl już dawno mozna kupic vpsa za smsa i to 30 zl / mc SMS ;] takze nie mow ZE NIGDZIE NIE MA

w google wystarczy wpisac vpsy za sms i juz castpol na pierwszym miejscu :)

 

a parametry nie sa az takie najgorsze znow

512 Mhz procek

512 MB ram DDR3

50 gb DYSK

500 GB transfer ktorego i tak sie nie liczy.

 

 

 

----------------

VPS 129 zł / rok INTEL 8 rdzeni 5 ghz procesor, 3 gb ram, 500 gb dysk ! OKAZJA w castpol.pl

VPSy są umieszczane na 3 dedykach 8 rdzeniowych. Postaw na nim i 200 slotów CS 1.6 ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość castpol

No to masz przykład ;) 120 ludzi korzysta z vpsów. :D ciekawostka

No a druga ciekawostka ze w google jesli ktos wpisze serwery shoutcast, konta www, konta reseller vpsy za smsa itp zawsze castpol na wierzchu :) coś w tym jednak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość castpol

I jeszcze jedno tylko dopowiem.

Właśnie to tak jest, Ci którzy nie korzystali tylko tak mówią, że coś nie tak z castpolem. A ostatnio ktoś do mnie przyszedł i mówi "wie pan co, ja nie wiem co od pana chcą na tym forum, wszystko jest przeciez w porzadku" :D

 

Miłej pracy życzę wszystkim. Pies mi uciekł głupek musze go szukac heh ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to masz przykład ;) 120 ludzi korzysta z vpsów. :D ciekawostka

No a druga ciekawostka ze w google jesli ktos wpisze serwery shoutcast, konta www, konta reseller vpsy za smsa itp zawsze castpol na wierzchu :) coś w tym jednak jest

Kogo ty chcesz w konia robić? Pewnie zamiast nowej plazmy czy dywaników do samochodu wykupiłeś pozycjonowanie a teraz głosisz herezje.

 

Co do 2 wiadomości.

Jestem żywym dowodem na to że castpol nie jest wart nic. Zaczynając od zmian w regulaminie, że niby płatność z góry na 3 miesiące(a to dlatego że za miesiąc myślałeś że ktoś te ruine kupi za 15 tyś zł po miesiącu kiedy wystawiłeś na allegro).

 

Dla własnego dobra, przestań się wypowiadać na forach publicznych, wystarczy zobaczyć twoje posty na ovh aby wiedzieć jakim jesteś profesjonalistą w branży IT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeżeli chodzi o Castpol ? Wszystko jest nieprofesjonalnie wykonane.Sam byłem ich klientem był ubaw niby VPS tanio ale brak panelu start stop reboot reinstall. i za 1 reinstalacje 10zł dla nowicjusza jest to złym pomysłem. Płatność niby smsem i ceny niskie są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×