Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
wesolak

Czy ten serwer jest wart tej ceny?

Polecane posty

Nie wiem czy nie lepiej kupić więcej serwerów w podobnej cenie. Jak dla mnie to szkoda wydać tyle na taki serwer.

 

O ile sprzęt mocny, to może lepiej kupić 2 serwery 1u [jeśli kolokacja nie ma zdrożeć].

 

Chyba wolałbym pójść w stronę:

http://www.allegro.pl/item637288596_serwer...l_core_bcm.html

Dokładając ramu.

 

Ale sam jestem ciekaw co powiedzą osoby, które znają się na tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jakby kupić tyle serwerów, żeby dorównały temu za 35k to by się dużo bardziej opłacało ale kolokacja by dużo podrożała hmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Złóż hp 380G5 (bądź g6 gdzie masz new xeony i ddr3) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Generalnie jakby kupić tyle serwerów, żeby dorównały temu za 35k to by się dużo bardziej opłacało ale kolokacja by dużo podrożała hmm

 

 

Również administracja (jeżeli sam się tym nie zajmujesz). np w tym momencie płacisz jakiemuś tam adminowi: 500zł per serwer i kiedy będzie więcej niż 1 serwer to będą już kwoty większe np około 1k (zależy ile serwerów i oczywiście inne czynniki, ale to już sam z adminem musisz ustalić).

W wielu wypadkach kolokacja takiego 'drogiego' serwera wyjdzie mu dużo taniej jeżeli liczymy j/w.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pod żadnym pozorem nie kupuj tego serwera!

Wyłożysz się na tandetnym Dell'owskim kontrolerze macierzy.

Inna sprawa, że ten sprzedający na Allegro zawsze ma ceny z kosmosu.

W tym segmencie są jeszcze HD DL380 i IBM X3650 - obie maszyny z czystym sumieniem polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, szukam bardzo mocnego serwera do kolokacji, znalazłem ofertę http://www.allegro.pl/item639228098_dell_p...x450gb_new.html Czy jest on wart tej ceny? (Nie znam się aż tak dobrze, potrzebuję jedynie porządną maszynę aby porobić vps-y)

Sprzedawca dosyć szmerany. O zdzisławie1 słyszałem dużo rzeczy - chciałem kupić u niego laptopy Dell. Już lepiej zamówić więcej takich:

http://allegro.pl/show_item.php?item=639124398

 

Bardzo fajny sprzet, sam uzywam. Dokladasz dysk, pamiec i za 30 000zł masz 10 takich serwerów. Sporo mocy obliczeniowej i nie bedzie sie dlawic na I/O bo rozkladasz obciazenie na wiele maszyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprzedawca dosyć szmerany. O zdzisławie1 słyszałem dużo rzeczy - chciałem kupić u niego laptopy Dell. Już lepiej zamówić więcej takich:

http://allegro.pl/show_item.php?item=639124398

 

Bardzo fajny sprzet, sam uzywam. Dokladasz dysk, pamiec i za 30 000zł masz 10 takich serwerów. Sporo mocy obliczeniowej i nie bedzie sie dlawic na I/O bo rozkladasz obciazenie na wiele maszyn.

 

I płacisz za kolkę x 10 :) A pecetów żadna serwerownia nie lubi (miejsce) więc owa usługa jest droższa.

Takie rady mogą mieć sens jak się ma własne pomieszczenie kolokacyjne.

p.s. Dell-owski perc jest do kitu podobnie DRAC, w 100%-ach zgadzam się z Bellem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I płacisz za kolkę x 10 :) A pecetów żadna serwerownia nie lubi (miejsce) więc owa usługa jest droższa.

Takie rady mogą mieć sens jak się ma własne pomieszczenie kolokacyjne.

p.s. Dell-owski perc jest do kitu podobnie DRAC, w 100%-ach zgadzam się z Bellem.

 

To zależy. Kei.pl przyjmuje również towerki. Jeśli masz swoją szafe to można wcisnąć dowolne serwery - najlepiej tanie. A jeśli zależy na 1U to można dokupić obudowy i wcisnąć tam taki osprzęt. Oczywiście problemem nadal jest prąd, ale wydajność takich dziesięciu serwerków przewyższa wielokrotnie wydajność della za 30k. Zresztą wystarczy popatrzeć jakie serwery ma google :)

 

Nie używałem nigdy DRACa, jednak slyszalem o nim wiele pozytywnych rzeczy, ale wierze wam na slowo. iLO od HP sprawowalo sie znakomicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
p.s. Dell-owski perc jest do kitu podobnie DRAC, w 100%-ach zgadzam się z Bellem.

 

Ciekawe. Moje doświadczenia z różnym sprzętem tego nie potwierdzają. Co do draca to się zgadzam ale częściowo - wersje poniżej 5 są słabe. Od 5 w górę - niczego więcej nie trzeba. Perce do serwerów 2-6 dysków są wystarczające(perc5<). Wiadomo, że można kupić armatę na muchę ale jaki to miałoby sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazje używać zarówno "low-endowych" Delli R200 jak i lepszych takich jak ten z tematu i kontrolery PERC oprócz tego, że są mało wydajne już przy dyskach SATA to jeszcze lubią sprawiać różne problemy, typu sygnalizowanie, że macierz jest rozwalona gdy nie jest, bo firmware się pomylił i najlepiej to byłoby przeflashować cały kontroler itd. Taki sprzęt powinnien być dopracowany out of the box. Zestaw oprogramowania pt. Dell OMSA to już w ogóle pominę milczeniem ;). Fanem DRACAa, który najlepiej działa w konfiguracji IE + Windows też nie jestem, ale on akurat spełnia mimo wszystko swoje zadanie tak jak powinnien..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Nie nie, Dell jest bardzo fajny laptopy miodzio ;)

 

Gorzej z kontrolerami raid, hp który wskazałem wcześniej radzi sobie bardzo pięknie z dyskami używając p400, czy p410 w nowszej wersji ...

Druga sprawa to cena z allegro jest lekko zawyżona co było wspominane.

Rozejrzyj się za HP DL z serii 380, a będziesz zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To zależy. Kei.pl przyjmuje również towerki. Jeśli masz swoją szafe to można wcisnąć dowolne serwery - najlepiej tanie.

 

Ta, biorąc pod uwagę, że do szafy 42U wsadzisz maksymalnie jakieś 6 komputerów towerowych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ta, biorąc pod uwagę, że do szafy 42U wsadzisz maksymalnie jakieś 6 komputerów towerowych...

 

Ale bzdura. Tower ma wysokosc 4U. Nawet gdybys chcial wkladac jednego na polke to 6x 4U = 24U. Poza tym na jedna polke 19" wchodzą 3 towery ustawione przodem do boku szafy. Jak sie uprzesz to wcisniesz jeszcze jednego. Czyli na 4U wysokosci miescisz 4 towery, wiec jest to jak najbardziej oplacalne (w porownaniu z kosztem racków 1U + szyny)

 

Z reguly towery nie sa wkladane do szaf tylko na regaly metalowe - tam upychasz ich jeszcze wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, szukam bardzo mocnego serwera do kolokacji, znalazłem ofertę http://www.allegro.pl/item639228098_dell_p...x450gb_new.html Czy jest on wart tej ceny? (Nie znam się aż tak dobrze, potrzebuję jedynie porządną maszynę aby porobić vps-y)

 

Kiedyś analizowałem oferty i konfiguracje serwerów rackowych różnych producentów i ostatecznie zdecydowałem się na 2 x HP DL360 G5. Konfiguracja, która zaspokajała moje potrzeby (w każdym serwerze jest jeden quad core, 2GB ramu, 1 dysk 72 GB SAS i 3 dyski 146 GB SAS) wyszła w sumie 19 tysięcy z hakiem netto.

 

Ten serwer Della to naprawdę bogato wyposazona maszyna. Przemyśl czy w pierwszym etapie działalności na epwno będzie Ci taka potrzebna. Można wydać kupę kasy na niewiadomo co tylko pytanie po jakim czasie doroisz się obciążenia większego niż 10%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe. Moje doświadczenia z różnym sprzętem tego nie potwierdzają. Co do draca to się zgadzam ale częściowo - wersje poniżej 5 są słabe. Od 5 w górę - niczego więcej nie trzeba. Perce do serwerów 2-6 dysków są wystarczające(perc5<). Wiadomo, że można kupić armatę na muchę ale jaki to miałoby sens.

 

Miałem do czynienie z kilkoma wersjami drac i perc, szczerze (subiektywnie) bardziej podchodzi mi stajnia HP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale bzdura. Tower ma wysokosc 4U. Nawet gdybys chcial wkladac jednego na polke to 6x 4U = 24U. Poza tym na jedna polke 19" wchodzą 3 towery ustawione przodem do boku szafy. Jak sie uprzesz to wcisniesz jeszcze jednego. Czyli na 4U wysokosci miescisz 4 towery, wiec jest to jak najbardziej oplacalne (w porownaniu z kosztem racków 1U + szyny)

 

Z reguly towery nie sa wkladane do szaf tylko na regaly metalowe - tam upychasz ich jeszcze wiecej.

 

 

Zależy o jakich obudowach mówimy, bo licząć normalne serwerowe obudowy np. Chifteca na EATX moja wyliczenia są jak najbardziej prawidłowe.

 

Ale bzdura. Tower ma wysokosc 4U. Nawet gdybys chcial wkladac jednego na polke to 6x 4U = 24U.

1U ~ 4.45cm, standardowa obudowa ma 20 cm szerokości co daje nam 20/4.45 = ~ 4,5 cala, do tego dochodzi jeszcze półka, która sama w sobie zajmuje 1U.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1U ~ 4.45cm, standardowa obudowa ma 20 cm szerokości co daje nam 20/4.45 = ~ 4,5 cala, do tego dochodzi jeszcze półka, która sama w sobie zajmuje 1U.

 

Rany boskie, szerokosc, wysokosc, centrymetry, cale... ;)

Serwery stawiasz bokiem na glebokosc szafy przodem obudowy do boku szafy. Na glebokosc wchodza 4 pudla.

HP Proliant ML110 ma dokladnie 4U wysokosci. Kladziesz jedno na drugie i voila. Mozna w polowie przedzielic polka aby to nie pierdyknelo wszystko. Uwierz mi, da sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko jaki jest sens kupowania szafy rack, do której wstawiamy sprzęt do którego nie mamy swobodnego dostępu...

 

Równie dobrze można zrobic kupkę kilku serwerów poukładanych jeden na drugim bez konieczności zakupu szafy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×