Skocz do zawartości
jwaldek

home.pl - problemy phpmyadmin

Polecane posty

chciałbym spytać się czy macie tez problemy z phpmyadmin na kontach home.pl ?

mam tam kilka kont i szczegolnie na jednym przy kilkudziesieciu tabelach w bazie danych (i kilkudziesieciu rekordach w tych tabelach) phpmyadmin chodzi wolno, bardzo wolno albo wcale nie wczytuje sie. na koncie posiadam tylko kilka testowych www, nic co by mogo powodowac obciazenie. na innych kontach home.pl dzial to lepiej ale tez bywaja problemy. niestety administratorzy nic mi nie wyjasnili czemu to tak zle dziala.

 

wykonalem testy szybkosci polacenia sie za pomoca "mysl administrator" - tutaj odczytanie listy tabel w bazie danych zajelo prawie 15 sekund

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owszem, też mamy kłopoty. Uciekaj stamtąd bo lepiej na pewno nie będzie, będzie tylko gorzej.

 

Walczyłam z nimi ze 3 miesiące i dałam sobie spokój, zmieniłam serwer na inny.

Mam jeszcze dwóch klientów, którzy mają serwery w home.pl i obserwuję dokładnie to samo.

Jest coraz gorzej. Instalacja nowego sklepu + wprowadzenie 90 produktów i już serwer kuca.

A co bedzie jak dowalę kolejne 400? Nie wyobrażam sobie tego.

 

Jakość usług home.pl można teraz porównać do jakości skryptu sklepowego jaki oferują ;)

Kto z kim przestaje takim się się staje ...

 

Szukaj człowieku czegoś innego i uciekaj od nich póki możesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
phpmyadmin chodzi wolno, bardzo wolno albo wcale nie wczytuje sie.

Może zainstaluj sobie własną kopię phpMyAdmin i sprawdź czy chodzi lepiej.

 

Jest coraz gorzej. Instalacja nowego sklepu + wprowadzenie 90 produktów i już serwer kuca.

Stwierdzenie wyssane z palca. Serwery home.pl sprawują się całkiem dobrze. Może warto szukać przyczyny po swojej stronie (chwilowy spadek prędkości łącza, wysokie czasy dostępu)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może zainstaluj sobie własną kopię phpMyAdmin i sprawdź czy chodzi lepiej.

 

 

ale po co mam to instalowac. obsluguje kilkadziesiat kont klientow home.pl i kazdemu mam indywidualnie instalowac phpmyadmin?

 

druga sprawa- ja i moi klienci placimy za to, co jest w pakiecie uslug home.pl a jedna z nich jest aplikacja phpmyadmin

 

a chyba nie jest typowa sytuacja ze aplikacja phpmyadmin otwiera sie 30-120 sekund przy 20-30 tabelach i 20-100 rekordach we wszystkich tabelach lacznie. np w tej chwili wogole nie otwiera sie.

 

administratorzy home.pl rozniez nie odpowiadaja mi wprost na pytania czy dziala to zle - jedyna odpowiedz to - zeby skorzystac z innych aplikacji np mysql administrator lub czegos komercyjnego.

 

wlasnei wykonuje testy i konto1 ha home.pl - phpmyadmin wczytal se po 10 sekundach - ilosc tabel 104

 

konto2 na ktorym mam zwykle te problemy z phpmyadmin - tabel 30 - dzis znowu wogole nie dziala.

 

wyglada to tak jakby problem byl nasilony w zaleznoci od serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wydaje mi się, że o kilkadziesiąt razy za dużo zaufałeś ładnej pani prezentującej kształty na reklamie home : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że jest tabela jakaś locked i phpmyadmin czeka na dostęp co może trwać bardzo długo. Zależy to od operacji wykonywanych przez skrypty na bazach. phpmyadmin to skrypt jak każdy inny (może trochę przesadzony i niezbyt dobrze działa na dużych serwerach baz) i obowiązują go zasady serwera mysql.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ten stan trwa od kilku tygodni . dotyczy baz danych na niedzialajacych stronach www (to tylko serwer do tego aby klientowi pokazac efekty pracy), prostych tabelach, gdzie nic sie nie dzieje i poza pracownikami mojej firmy nikt nic tam nie robi a na pewno nie po godzinach pracy a zwykle jeszcze rano daje sie cos zrobic, po poludniu juz phpmyadmin staje sie calkowicie bezuzyteczny.

 

wczesniej takie sytuaje zdarzaly sie gdy mialem powyzej 200tabel w jednej bazie, teraz na kazda www zakladam osobna baze a i tak dziala zle i coraz gorzej mimo zerowej zawartosci tych tabel i zerowego ruchu na tych testowych www

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
obstawiam (nie uzywalem raczej) ze phpmyadmin w home dziala na jakims zrytym porcie jak to bywa w przypadkach podobnych kiedy jest instalowany wraz np z cPanelem - wtedy jest dokladnie taki sam objaw - samo listowanie tabel czy w ogole lowowanie to porazka.

Jak nie wiesz, nie używasz - to się NIE WYPOWIADAJ.

phpmyadmin działa jako "Localhost via UNIX socket"

 

Mam klienta na home i tez zauważam wolne działanie phpmyadmina ale na moje oko to problem wolnego (przeciążonego) działania mysql-a, bo czasami korzystam z polecanego ich narzędzia MYSQL front i skutek jest ten sam, trzeba czekać i czekać choć subiektywnie oceniając nie aż tak długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

503 Service Unavailable

503 Service Unavailable

Virtual Server overloaded - high load (or servicing) in progress.

 

taki mam dzis komunikat na home.pl gdy chce wogole zobaczyc moje bazy danych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Niestety bez konkretniejszych danych nikt nie jest w stanie pomóc. Proszę skontaktować się z supportem, szczegóły na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komunikat jasno wskazuje na przeciążenie serwera.

 

503 Service Unavailable

Virtual Server overloaded - high load (or servicing) in progress.

Serwis niedostępny

Serwer wirtualny przeciążony - wysokie obciążenie (lub przetwarzanie) w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oj, oj, co ja się nastresowałem z jakieś trzy tygodnie temu właśnie z :

 

503 Service Unavailable

503 Service Unavailable

Virtual Server overloaded - high load (or servicing) in progress.

 

Support tak jakoś średnio był w stanie mi pomóc.

Dodam, że to na pewno nie była wina moich serwisów.

 

M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

problem ktory mialem glownie z jednym kontem zostal rozwiazany. okazalo sie ze wplyw mialo konto innego uzytkownika ktore powodowalo problemy na calym serwerze. dlugo to trwalo i musze podziekowac osobie tego forum za pomoc w kontakcie z kompetentna osoba z home.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam trzy konta hostingowe na Home. Dwa średnie i jedno duże. O ile wszystkie zainstalowane strony działają dobrze, o tyle dostęp do panelu jest strasznie wolny.

 

Na najstarszym koncie mam jeden malutki sklep na OsCommerce. Z dosłownie 30 produktami. Na innym mam 15 baz danych z czego kilka to fora SMF i Pligg-i (z dziwnymi modyfikacjami). Na jeszcze kolejnym trzymam niewielką grę online. Na wszystkich tych serwerach dostęp do panelu jest tragiczny. Przejście z jednej strony do kolejnej trwa czasami 15 sekund. Kliknięcie w wynik wyszukiwania po komórkach, trwa czasami 20 sekund.

 

Dla użytkowników wszystko wygląda ok. I jeszcze nie wrzucili moich kont na serwery zniechęcające ciągłymi 503... Ale zmiana jakiegoś wpisu w tabeli zajmuje ładnych parę minut.

 

Przepraszam za odkop tematu. Akurat chciałem się wyżalić bo dziś przez pół dnia musiałem walczyć w panelu ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×