Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
demoh

[opinie] cxc.pl

Polecane posty

to nie można go nawet zobaczyć i sprawdzić że ta firma istnieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czytać umiesz?

"Można się umowić jedynie w Tarnowie, w Krakowie lub w Houston gdyż te oddziały zajmują się hostingiem"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick
to nie można go nawet zobaczyć i sprawdzić że ta firma istnieje?

 

No to zobaczysz oddzial zajmujacy sie automatyka .. proste ?

I czy ktos Ci broni tam isc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie podali adresów- a wiesz czym mi to śmierdzi? śmierdzi mi to syncem i jego odzialami. tak btw: dobrze, że autoamtyką a nie twierdzenie, że we Wroclawiu jest centralka GG.

 

Chcę po prostu wyeliminować możliwość, że polecę coś komuś i później to padnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Chcę po prostu wyeliminować możliwość, że polecę coś komuś i później to padnie.

 

IMO nie padnie. Za plecami tych mlodych Panow ;) ktorzy robia hosting stoja duze pieniadze. Watpie, ze firma Control Process pozwolilaby sobie na zagrywke w stylu sync'a. Jezeli hosting nie bedzie na siebie zarabial - pewnie oddadza pieniazki i grzecznie podziekuja za wspolprace. Jak wykazalo moje "sledztwo" (kto czyta ten wie o czym pisze) bodaj prezesem, a na pewno jednym z wlascicieli Control Process jest ojciec ktoregos z tych Panow :P

 

Control Process wyglada (i pewnie jest) firma bardzo duza i bardzo dynamicznie sie rozwijajaca w swojej branzy (automatyka przemyslowa) i na pewno nie zaryzykuje utraty dobrego imienia firmy przez jakis "glupi hosting" ;-)

 

Tyle moich 3 groszy :)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie jak napisali koledzy , mysle wiec ze nie trzeba dodatkowych wyjasnien...

www.controlprocess.pl - wszystko o odziałach automatyki ( i nie tylko ) tam znajdziesz...

 

Pozdrowienia z urlopu :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ Marian Sz. - chcesz założyć własny serwer - tylko jak ?

 

Kupno serwera to nie problem, ale gdzie znajdziesz w Polsce

tanie (za ok. 1000 zł) łacze z wysokim, najlepiej

gwarantowanym uploadem ??!! ( Bo chyba nie zrobisz tego na Neostradzie, DSLu czy Chello ?! )

 

@ rufio - możesz coś podać dokładniej, jaki serwer, itp.

( też jestem zainteresowany ofertą cxc.pl )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze i słysze awarie są na dziennym porządku, co macie zamiar z Tym zrobić? Wykupić support telefoniczny? Paranoja, paranoja, proponuję zrezygnować z usług cxc.pl, kiedy ten jeszcze chodzi jakoś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie kazdy spedza na forum pół swojego zycia dla podwyzszenia wlasnej wartosci ( tm! ? )

 

Była awaria na paru serwerach , trwala 3-4h ( nie wiem ile dokladnie gdyz bylem na urlopie ) wszystkie dane zostaly przywrocone ( w przeciwienstwie do niektorych robimy backupy ... )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odradzam zupełnie hosting cXc.pl.

 

Ogólne wrażenie, mało istotne, ale zawsze:

- 0 profesjonalizmu,

- kompilacja PHP zajmuje im zazwyczaj 2 dni, przy czym jeśli coś nie działa to 'wina lezy po stronie skryptów' (zawsze),

- kontakt jak im się podoba, raz odpiszą, raz nie,

- na prośbę o zmianie PHP na nowsze (PHP5 należało rekompilować), bo tego wymaga skrypt, dostałem kilkuzdaniowy esej jakie to niebezpieczne kompilować PHP na działającym serwerze i informację: "zrobimy to, ale jak coś zepsujemy, to programista ponosi odpowiedzialność bo o to prosił".

 

Podsumowanie: paranoja.

 

Punkt kulminacyjny.

 

Sklep estore.pl miał wykupiony serwer z RAID 1 oraz dziennymi kopiami danych. W czwartek 26 stycznia 2006 roku serwer padł. 2 dni okłamywano nas, że modyfikowana jest sieć wewnątrz data center. W sobotę dostaliśmy informację, że serwer uległ awarii.

 

Gdzie RAID i kopie zapasowe? NIE MA. Dane po prostu zniknęły. Dane klientów, produktów, zamówień. To jest profesjonalizm firmy cXc.pl.

 

Dziś jest 1 luty. Nie możemy się doprosić wrzucenia ostatniej wersji bazy danych na serwer, która to wersja jest w kopiach zapasowych. Od wczoraj zero kontaktu, a wrzucona baza jest *uszkodzona*.

 

Podsumowanie: płaciliśmy za usługi, których nie było (RAID). Płacimy ponad 600 PLN za serwer, który u Niemców kosztuje 40 euro. Obsługa techniczna cXc.pl to żart. Ich poziom wiedzy/umiejętności to paranoja. Szacunek dla klienta - zerowy. Jeśli ktoś chce wydać na nich pieniądze - niech robi to na własną odpowiedzialność.

 

 

Ważne informacje:

 

Nie jestem broń Boże z konkurencji firmy, nie robię też firmie "na złość". Zapraszam na adres www.estore.pl - tam jest informacja o problemie, widać że nie ma grfik niektorych produktów, że ciągle system nie działa w pełni sprawnie.

 

Jestem programistą sklepu, skazanym na współpracę z cXc.pl. Moją tożsamość można sprawdzić: stopka sklepu.

 

Pozdrawiam

Piotr Szczerbowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

kontakt jak im się podoba, raz odpiszą, raz nie,

 

Prosze udowodnij, że na którąś z wiadomości odpowiadaliśmy dłużej niż 2 godziny.

 

na prośbę o zmianie PHP na nowsze (PHP5 należało rekompilować), bo tego wymaga skrypt, dostałem kilkuzdaniowy esej jakie to niebezpieczne kompilować PHP na działającym serwerze i informację: "zrobimy to, ale jak coś zepsujemy, to programista ponosi odpowiedzialność bo o to prosił".

 

Kolejną rzeczą jest to, że raid ktory był zainstalowany nie miał prawa wstać bo dyski spaliły się - więc jakim cudem mamy odzyskać dane ?

 

Codziennie był wykonywany backup w obrębie dysku oraz backup na nasz serwer backupowy, a także mirroring - co nie jest liczone w opcji supportu, jest to opcja niestandardowa.

Tylko dzięki temu mogliśmy odzyskać dane - posiadaliśmy ostanich 8 kopii(poprzednie kasują się automatycznie), w tym 2 archiwa byly uszkodzone podczas przenoszenia - jak powszechnie wiadomo zdarza się to przy większych plikach - jednak wszystko zostało naprawione i sklep działa.

 

Totalnym brakiem szacunku i niezrozumiałości wykazał się Pan podczas kompilacji PHP - informowaliśmy- CONFIXX czyli panel ktory ma zainstalowany NIE JEST KOMPATYBILNY z PHP 5.XX. I NIE BYŁ, bo po przekompilowaniu php - confixx padł. Po dwóch dniach udało nam się w taki sposób przekompilować php, że większość funkcji działała poprawnie. Byliscie Panowie informowani, PROGRAMIŚCI CONFIXXA potwierdzili NIEKOMPATYBILNOŚĆ tych dwóch środowisk - Stwierdził, iż to nie jego sprawa, dostarczamy serwer więc powinniśmy poprawić oprogramowanie Confixxa co wyraziło jednoznaczną opinię o stanie wiedzy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

fujara:

A co wspolnego ma niekompatybilnosc Confixx'a z PHP5 z faktem, ze nie mogliscie go zainstalowac w systemie? Zapewne stan wiedzy administratora waszych serwerow jest na tyle wysoki, ze wie on o tym, ze PHP4 moze byc zainstalowany rownoczesnie z PHP5 i Confixx'owi by to w zaden sposob nie przeszkadzalo (bo nawet by o tym nie wiedzial)? Czy moze moja opinia o stanie wiedzy waszego zespolu jest zla?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

p zapoznaj sie ze slownikiem .. bo widze ze nie odrozniasz znaczenia czasownika kompilowac i przekompilowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

fujara: Nie zaczynaj znów gadek ze słownikiem ;-). p ma całkowitą rację - skoro dostarczacie serwer managed naturalną rzeczą było zaproponowanie klientowi kompilacji PHP5 w jego konfiguracji obok "stockowego" z którym może działać sobie Confixx. Nie jest to wielka filozofia, zwłaszcza jeśli serwer obsługuje jedną dedykowaną stronę i nie trzeba nagle edytować 1000 vhostów. Pominę już to, że jak dla mnie serwer w 2006 roku z Confixxem to trochę jak PC z Windows 3.1, ale cóż - to już raczej sprawa datacenter i tego, że kosztuje grosze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Managed of managed nie rowny, zalezy co bylo w umowie. W wiekszosci serwerowni w umowie "managed" jest jedynie wsparcie i administracja dla pakietow wspomaganych przez dana dystrybucje / panel i nic poza tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolejną rzeczą jest to, że raid ktory był zainstalowany nie miał prawa wstać bo dyski spaliły się - więc jakim cudem mamy odzyskać dane ?

 

wszystkie dyski się spaliły?

 

ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli serwer był low endowy to przy padzie zasilacza jest to niestety prawodopdoobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety - PHP5 to platforma w której programuje od dłuższego czasu, nie jest kompatybilna wstecz i dlatego innej nie można było zainstalować. Oczywiście w wymaganiach serwera, które spisałem, było jasno napisane jakie PHP ma być zainstalowane. Panowie się zobligowali je zapewnić, co było podstawą do wykupienia serwera, więc nie wiem o czym teraz dyskutujemy.

 

Z innej perspektywy - oczywiście programiści Confixa mieli rację, to Panowie zajmują się warstwą administracyjną, więc powinien sobie z tym spokojnie poradzić. Już tutaj padło kilka pomysłów.

 

Odpowiedzi - chociażby od wczoraj prosiłem o ostateczną wersję bazy, by dziś od 9 rano sklep funkcjonował. O 5:10 jak poszedłem spać, wysłałem maila. Odpowiedź - dziś dokladnie o 15:44 dotarła. Dla mnie to więcej niż 2 godziny. Normalnie nie zwracałem na to uwagi, ale ze względu na to iż sytuacja jest poważna (od tygodnia sklep leżał), czas się dla mnie liczył.

 

 

To nie pierwszy incydent. Już początek był ciekawy - poprosiłem o dowolny akcelerator dla PHP (moja wiedza jest tutaj kiepska, bo nigdy nie instalowałem, raczej unikam spraw administracyjnych i zostawiam je fachowcom). Po kilku dniach walki Panów z cXc.pl z kompilatorem cała odpowiedzialność za opóźnienie została zrzucona na mnie - bo ja im kazałem to instalować. Fakt, prosiłem o to, ale sądziłem że Panowie mają wiedzę, by temu podołać.

 

Kolejny problem to downtime co kilka dni w ciągu ostatnich tygodni. Czasami całodobowy. Jak padło coś rano, to tylko raz po południu działało.

 

Ja wierzę że istnieje prawdopodobieństwo, że podczas awarii padną OBA dyski twarde, mimo, że jest ona bardzo mało prawdopodobna. Wypadki się zdarzają. Jednak zamiast załatwić wszystko szybko i sprawnie, problem widać przerósł Panów/firmy możliwości i potrzeba było tygodnia, utarczek, dyskusji, robienia głupich problemów, by go naprawić.

 

Stąd właśnie moje, myślę uzasadnione, pretensje do cXc.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszystkie dyski się spaliły?

Tak, oprocz tego kilkaset serwerow w DC padlo

 

Edit: Wlasciciel serwera otrzymal wyjasnienie czym spowodowany byl brak odpowiedzi przez tak dlugi czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edit:  Wlasciciel  serwera otrzymal wyjasnienie czym spowodowany byl brak odpowiedzi przez tak dlugi czas...

 

Właściciela w tej chwili najbardziej interesuje, żeby sklep zaczął ponownie działać.

 

A ja wyrażam swoją opinie. Temu to forum przecież służy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszystkie dyski się spaliły?

Tak, oprocz tego kilkaset serwerow w DC padlo

 

Moge sie dowiedziec, jakie to Datacenter ?

Mysle ze w przypadku awarii na taka skale (kilkaset serwerow, spalone dyski twarde) na pewno ktos wspominal o tym na wht.com a jesli nie, to wystarczy poprosic o potwierdzenie tych informacji. Tak zeby nikt nie mial watpliwosci, czy rzeczywiscie kilkaset serwerow uleglo uszkodzeniu (jest to tym samym okazja do oczyszczenia imienia cxc ... lub niestety wrecz przeciwnie).

Fujara ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hi!

 

Musze trzymac "pysk" poniewaz biuro prawnicze zabronilo do czasu wyjasnienia pewnych spraw, publicznych dyskusji z przedstawicielem firmy xxxx :) Ale nie moge, niestety :)

 

Panel Confixx bez problemow dziala i funkcjonuje z PHP5 ! Zwykly interfejs graficzny potrzebuje tylko PHP, caly silnik Confiksa dziala w Perlu.

 

A jesli chodzi o awarie, to nie ma problemu, zadzwonie jutro do webperoni i zapytam sie czy byla awaria, odpowiedza szybko. Jesli nie bylo duzych problemow, to widze ... musze skonczyc ;)

 

Tomasz Benert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

×