Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
demoh

[opinie] cxc.pl

Polecane posty

Sam zakupilem konto reseller na cxc.pl chociaz nie mialem dokladnie przetestowac jednak co zauwazylem.

1. Pomoc administracyjna jest blyskawiczna na maila.

2. Szybkosc stron troszke wolnawa przynajmniej tak mi sie zdaje.

 

moja ocena to -> Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, dostalem zlecenie skonfigurowania servera wykupionego w cxc.pl, po otrzymaniu servera niestety się przeraziłem. System to FC 3, skrzakowany maxymalnie, pelno niepotrzebnych paczek (xorg, narzedzia do wifi) etc. Napisalem maila, ze chcem, aby server byl czysty, wystarcza mi dostep do ssh, obsluga napisala mi, iz posiadam server Suse ( calkowita parodia ) i powinienem uzyc yasta do usuniecia pakietow ( oczywiscie os to fedora core ) . Napisano mi rownierz, ze system jest bezobslugowy i niemolziwy jest kontakt z supprotem tegoz dedyka. Czyz to nie jest parodyczne? Ciekawi mnie, co mam zrobic, gdy server sie zawiesi i nie bede w stanie go zrestartowac. Narazie jestem bardzo niezadowolony z obslugi, martwi mnie rownierz brak kontaktu przez telefon, niestety to nie ja wybieralem, gdzie server ma byc wykupiony. Gdybym tylko mogl, jak najszybciej zrezygnowalmbym z ich uslug. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hi!

 

Popros zeby polaczyli serwer z systemem pomocniczym (Rescue) i w ten sposob mozesz zmazac wszystko a potem zainstalowac nowy system. Ta droga jest bezproblemowa pod warunkiem, ze wiesz co robisz :)

 

Powinna byc mozliwosc zdalnego resetu, teoretycznie jest to w kazdej powaznej ofercie i chyba rowniez w cxc.pl

 

Gruss

tomasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety nawet i taka opcja według cxc jest niemożliwa. Poprostu paranoja, nie doradzam nikomu kupywania tam dedyka ! :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Rusel jest to niemozliwe bo to nie Ty kupowałes ten serwer , wiec lepiej bedzie gdy wypowie się sam 'szukamdedyka' .

 

Wiadome było , że bedzie zainstalowane SuSE bądź Fedora Core - Pan szukamdedyk wolał Fedora Core i to zostało zainstalowane .

Serwery są samoobsługowe i o tym również wiedział klient, proponowaliśmy opcje supportu jednak wolał wybrać kogoś innego ( względy finansowe jak miemam ) .

Nie 'odsprzedawalismy' jeszcze dalej , warunki na jakich klient otrzymał serwer ( proporcja ceny do sprzetu ) są wymarzone ...

 

 

Pozdrawiam

 

Ps. Patryk wstrzymaj sie od pisania głupot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak nie ja kupywałem, lecz go administruje. Skoro zadaję pytanie, oczekuje kompetentnej odpowiedzi. Więc czy jest możliwość dokupienia supportu? (lol) lub chociaż przeinstalowanie systemu na FC4? Lub na inny system? Jeśli tak, to jaka jest tego cena.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

fujara, no tak ale cos takiego jak przeinstalowanie systemu badz remote reboot powinno byc standardem i nie wchodzic w zadne warunki "waszego supportu". Blad jest tez po stronie kupujacego mogl powiedziec by byl czysty system ale tego nie zrobil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pan szukamdedyka otrzymał ofertę supportu ,

 

Ps. Jesli Twoja znajomosc serwerów nie jest szersza od znajomosci języka polskiego to współczuje klientowi ...

 

Edit:

Bez supportu reebot jest wykonywany ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobra z mojej strony EOT, dostałem jako taką odpowiedź drogą email. Lecz nadal odradzam kupna tam dedyka. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam, bylem zainteresowany tam kunpem serwera gier do CS'a 12 slotowego na miesiąc. Wpierw spytałem sięczy mają jakis serwer testowy.Nie maja więc kiedy postawią ? Miał być tego samego dnia, nie było pisze nastepnego, za dwa dni za 5 dni i nadla nie ma i nikt nie odpowiada.

 

Fujara pisze że nie jest administratorem, to niech sie nie zajmuje reklama jak nie mozna nic kupić.

Wpłacił bym pieniadze i pewnie nadal by serwerka nie było.

 

Ich oddzielny site

http://www.neargames.net/

 

( Co do serwa, to jap otrafie u siebie postawić na linuxie 4 slotowego w 10 minut - tylko niestety słabe łącze )

 

EOT

 

Nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zna jakość stacji radiowych w cxc.pl? Może jakieś przykłady stacji już działających? Może ktoś ma dobre (złe) doświadczenia z radiem od nich?

 

(PS. O odpowiedź nie proszę Pana Fujary :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczy ktoś z cxc.pl zainteresować się coraz częstszą awarią serwerów, szlak człowiek atrafia jak nie można się skontaktowac ani drogą mailową ani telefoniczna bo oczywiście żadnego biura firma nie ma, w control process podano mi nr telefonu komórkowego do osoby która rzekomo zajmuje się cxc.pl - oczywiście telefon nie odpowiada bo i po co, obsługa klienta na żenującym czasami poziomie, od dłuższego okresu czasu serwer wisi i nawet nie ma możliwośći powiadomienia lub spytania się co się dzieje w żaden sposób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm, co ja mogę powiedzieć na ten temat.

Posiadam resellera od ponad roku na cxc, jak dotąd było parę awarii, ale żadna znacząca (powyżej 2h).

Obsługa dobra, czasami zdarza im się przysnąć - jak na ten poziom cen to jak najbardziej jestem na Tak.

 

Na pewno nie zgodze się do tego co piszesz odnośnie kontaktu, ich serwery pracują w klastrze DNS-owym, no i faktycznie - nigdy nie było sytuacji że jest Pad serwerów a po drugiej strona cisza, wg mnie to się liczy no a wpadki wiadomo każdemu się zdarzają.

Telefon mają - tylko trzeba sobie za to zapłacić :/ . Jak wykupiłeś support telefoniczny to powineneś dostać nr gdzie można zalogować się do systemu za pomocą ID, a potem jesteś łączony z działem administracji - korzystałem z tego bodaj 3 miesiące, ale zrezygnowałem bo nie było takiej potrzeby, a usługa wcale nie tania lecz przynajmniej zawsze ktoś był i mógł pomóc.

 

Jeżeli interesuje Cie uptime powyżej 99% to myślę, że warto zainwestować albo w swój serwer dedykowany albo obszerne konto gdzieś na polskich serwerach - sam miałem, no ale cóż. Dla tych co mają sporą "kiese" to żaden problem :P

Teraz przechodze na prywatny serwer dedykowany ;)

Jak jest wszystko dobrze to i firma się rozwija, pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po części masz rację ale tylko po małej części.

Mam wykupiony pakiet reseler nolimit i jak faktycznie kiedyś awarie były chwilowe tak teraz są codziennie i coraz dłuższe, zdaję sobie sprawę, że serwer fizycznie jest w USA ale szczerze mówiąc mało mnie to obchodzi , w warunkach oferty mam zagwarantowany uptime pow. 99 % a ostatnio nawet 80 , czy 70 dziennie nie ma przy awariach sięgających 2 godzin lub dłużej, jak nie siedzi serwer dns to nie działają bazy danych lub jeszcze coś innego.

Na maile jak kiedyś otrzymywałem odpowiedź prawie natychmiast tak teraz po kilku godzinach i jeszcze admin wciska mi kit, że jest wszystko w porządku o ile łaskawie raczy odpisać - cxc.pl się stacza - taka jest prawda.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie do Pana Fujary. Na stronie http://www.cyrux.pl/ jest mapka z odziałami sieci CP. Czy mogę się umówić na spotkanie we Wrocławiu? Można poprosić jakiś adres? Chętnie zobaczył bym jak pracuje Grupa CP.

Oczywiście jeżeli cxc.pl i cyrux.pl nie mają aż takich dobrych powiązań ze sobą i nie jest w stanie odpowiedzieć na to pytanie to przepraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na stronie cyrux'a nie ma podanych adresów do innych oddziałow a jedynie do siedziby głównej co to oznacza mozna juz sobie dopowiedziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

×