Skocz do zawartości
Mateusz Sojda

Jakich dystrybucji Linuksa używacie?

Polecane posty

Gość patrys
A co sądzicie o openSuSE 11 jako system serwerowy ?

tandeta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bo nie lubie jak wizard robi cos o czym nie mam pojecia suse jest taki odpowiednikiem sbsa win2k3 wszystko ok ale... nie masz pojecia co taki kreator dokładnie robi.. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
desktop: byl debian , z ciekawosci postawilem ubuntu i zostalo

serwer: debian

 

Tak samo mam od dzisiaj :P

 

KDE4 mnie po prostu jakoś zawiodło :? Postanowiłem sprawdzić Ubuntu 8.04 z Gnome i szczerze powiedziawszy rewelacja!

Prostota, ładne efekty - bez przesady no i system w - tak jak już ktoś dodał - 1h gotowy do pracy :D

 

Szkoda tylko że są problemy z kodekami do filmów :/ W Debianie w32docecs i było pięknie - tutaj te Gdtreamer - i jest jakaś masakra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo wszelkie graficzne wizardy sux :P

 

Równie dobrze możesz odpalić w konsoli, ten graficzny to yast2, w konsoli to yast, w dodatku możesz używać yasta jak apt-geta z debiana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak samo mam od dzisiaj :P

 

KDE4 mnie po prostu jakoś zawiodło :? Postanowiłem sprawdzić Ubuntu 8.04 z Gnome i szczerze powiedziawszy rewelacja!

Prostota, ładne efekty - bez przesady no i system w - tak jak już ktoś dodał - 1h gotowy do pracy :D

 

Szkoda tylko że są problemy z kodekami do filmów :/ W Debianie w32docecs i było pięknie - tutaj te Gdtreamer - i jest jakaś masakra...

 

To zrób sobie w32codecs ... co za problem?

Dodaj sobie repozytorium "mediubuntu"

1)

wget http://www.medibuntu.org/sources.list.d/hardy.list -O /etc/apt/sources.list.d/medibuntu.list

2)

apt-get update && apt-get install medibuntu-keyring && apt-get update

3)

apt-get install w32codecs libdvdcss2

Ludzie - ze wszystkim macie problemy ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

serwery centos i debian

desktop windows xp

 

Lubię czasem ze znajomymi zagrać w jakąś gierkę - inaczej by jakiś linux był bo na co komu windows jak nie odpala gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
serwery centos i debian

desktop windows xp

 

Lubię czasem ze znajomymi zagrać w jakąś gierkę - inaczej by jakiś linux był bo na co komu windows jak nie odpala gier.

 

Wiesz jak ja rozwiązałem mój problem?

Starsze gierki odpalam na wine, w przypadku nowszych (dla mojego laptopa nowszych :lol:). Wkładam sobie dysk usb, i bootuje mi się windows.

 

Co prawda nie była łatwa jego instalacja na dysku usb ale jest to jak najbardziej wykonalne.

 

Pozdr :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co prawda nie była łatwa jego instalacja na dysku usb ale jest to jak najbardziej wykonalne.

 

Pozdr ;)

Zrobie OT - co w niej było trudne ? ;)

Dysk usb powinien być widziany normalnie przez instalator windows, chyba że masz na myśli prędkość zapisu USB :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zrobie OT - co w niej było trudne ? ;)

Dysk usb powinien być widziany normalnie przez instalator windows, chyba że masz na myśli prędkość zapisu USB :-))

 

Domyślnie instalator resetuje kontroler USB przy instalacji, więc odcina na chwilę dysk i się wiesza wszystko. A resetuje po to, żeby zmusić wszystkie urządzenia do ponownej enumeracji, żeby je w łatwy sposób mógł znaleźć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na desktopie do użytku głównego windows a czysto z ciekawości mam też ubuntu i czasami tam kminie go...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja jade na mandriva 2008 extreme. nie mam w ogole windy. szukalem czegos co ma 'all in one' czyli jak najwiekszego pakietu sie da. choc mysle nad zmiana, bo mi madriva szwankuje i przycina mimo iz mam dobrego lapka i wszystkie debilne 3d efekty itd wylaczone....

 

sa jeszcze jakies dystrybucje za zasadzie wszystko w jednym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sa jeszcze jakies dystrybucje za zasadzie wszystko w jednym?

 

Sabayon, PCLinuxOS, OpenSUSE, Fedora, no i chuba najbardziej znane Ubuntu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście używam Arch linux. Jak dla mnie idealny, nie bawię się w kompilację jak w gentoo a i mam dokładnie kontrolę nad wszystkim. A jak mi się nudzi można także skompilować pakiety (PKGBUILDy).

Co do środowiska graficznego nie lubię takich potworków jak KDE czy Gnome. Chwilowo jako WM mam openbox, ale powoli przechodzę na awesome (taki fajny tiling WM, użycie myszki spada o 90% [szczególnie w połączeniu z wtyczką vimerator do firefoksa]).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×