Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
p

Najszybsza trasa łącza w budgetvps.pl

Polecane posty

§6 Łącza
1. Łącze określone w cenniku jako "Silver" polega na kierowaniu ruchu najtańszymi trasami. Łącze premium, które zawarte jest w pakietach na stronie hitme.net.pl ma gwarancję wyboru najkrótszej dostępnej trasy.

Niby w jaki sposób? Zarówno adresy Hitme jak i BudgetVPS są rozgłaszana przez Nephax w ramach jednego prefixu (91.203.132.0/22), tak więc ruch przychodzący jest kierowany identycznymi trasami.

 

Tak jeszcze apropos gwarancji wyboru najkrótszej dostępnej trasy, to wątpie aby Nephax stosował u siebie coś poza BGP, tak więc pisanie takich rzeczy nie ma nic wspólnego z prawdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
p - mylisz się :-) Bardzo. Takiej zabawy nie robi się przez BGP :)
Doskonale zdaję sobie z tego sprawę, przeczytaj jeszcze raz to co napisałem ;)

 

Słyszałeś o czymś takim jak statyczne trasy routingu ?
Wyobraź sobie, że słyszałem. Jednak albo odpowiadasz na inne pytanie, albo nie wiesz o czym mówię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak na oko to roznica polega w traceroute na tym, że hitme.net.pl stoi na maszynie fizycznej, a budgetvps.pl na vpsie.

 

W każdym razie, oferta wygląda interesująco jeśli chodzi o ceny, szkoda tylko, że potem już nie jest aż tak budżetowo jak obiecuje nazwa ;).

 

patryk - spójrz na czasy odpowiedzi na ostatnim przeskoku :)

 

Doskonale zdaję sobie z tego sprawę, przeczytaj jeszcze raz to co napisałem :)

 

Wyobraź sobie, że słyszałem. Jednak albo odpowiadasz na inne pytanie, albo nie wiesz o czym mówię.

 

BGP w naszym wypadku gwarantuje najkrótsze trasy do poszczególnych sieci, za wyjątkiem budgetvps, gdzie część ruchu wychodzącego jest statycznie kierowana na inne łącza - dla oszczędności - oferta budgetowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BGP w naszym wypadku gwarantuje najkrótsze trasy do poszczególnych sieci, za wyjątkiem budgetvps, gdzie część ruchu wychodzącego jest statycznie kierowana na inne łącza - dla oszczędności - oferta budgetowa :)
A właśnie, że nie gwarantuje i o to mi cały czas chodzi.

 

A @p zapewne myśli w swoich postach o zwrocie "wybór zawsze najkrótszej trasy" które to jest zaletą hitme. A BGP to wcale nie jest wybór najkrótszej, tylko najbardziej poprawnej politycznie trasy :)
Dokładnie, dziękuję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A właśnie, że nie gwarantuje i o to mi cały czas chodzi.

 

W zależności od konfiguracji. W przypadku HitMe.net.pl gwarantuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W zależności od konfiguracji. W przypadku HitMe.net.pl gwarantuje.
Nie, nie gwarantuje, a jeżeli uważasz, że tak, to znaczy, że nie wiesz na jakiej zasadzie to wszystko działa. Możesz znowu napisać, że się mylę, ale nie zmieni to w magiczny sposób zasad na jakich działa BGP ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, w takim razie - konfiguracja gwarantuje najkrótsze dostępne trasy - zgodne z myślą techniczną :>?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wklejam, bo jak widzę... niektórzy nie radzą sobie ze sprawdzeniem routingu i zauważeniu różnic pomiędzy ofertami.
A niby gdzie Ty widzisz różnice w routingu? Bo jedyne różnice pojawiają się wewnątrz Nephax'u, co nie ma nic wspólnego z jakością łącz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
p - mylisz się :-) Bardzo. Takiej zabawy nie robi się przez BGP :)

A to niby dlaczego?

Słyszałeś o czymś takim jak statyczne trasy routingu ?

Kto dzisiaj stosuje statyczny ruting? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepraszam, w takim razie - konfiguracja gwarantuje najkrótsze dostępne trasy - zgodne z myślą techniczną :>?

 

Czyli uznamy to za wybitną wadę skoro GWARANTUJE.

Przykład? Powiedzmy, że tpnet leci via ATMAN. Gdzieś tam atmanowi styk z TP wysiada i jest 70% lossów.

Więc (zgodnie z tym, co napisałeś) BGP nie przełączy się na inną trasę, gdyż GWARANTUJE najkrótszą (to nic, że w aktualnej sytuacji najgorszą...). Powiesz że są inne (lepsze) - no ale skoro atman jest najkrótszy, to z definicji nie ma nic krótszego od niego ;)

Tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepraszam, w takim razie - konfiguracja gwarantuje najkrótsze dostępne trasy - zgodne z myślą techniczną :>?
Przecież nadal piszesz to samo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A niby gdzie Ty widzisz różnice w routingu? Bo jedyne różnice pojawiają się wewnątrz Nephax'u, co nie ma nic wspólnego z jakością łącz.

 

słyszałeś o czymś takim jak ustalanie innej trasy dla ruchu przychodzącego i innej dla ruchu wychodzącego :)? Wystarczyło by przeczytać temat - co najmniej raz to wyjaśniałem.

 

Czyli uznamy to za wybitną wadę skoro GWARANTUJE.

Przykład? Powiedzmy, że tpnet leci via ATMAN. Gdzieś tam atmanowi styk z TP wysiada i jest 70% lossów.

Więc (zgodnie z tym, co napisałeś) BGP nie przełączy się na inną trasę, gdyż GWARANTUJE najkrótszą (to nic, że w aktualnej sytuacji najgorszą...). Powiesz że są inne (lepsze) - no ale skoro atman jest najkrótszy, to z definicji nie ma nic krótszego od niego ;)

Tak?

 

Wtedy następuje przełączenie ruchu na inne łącze - to chyba logiczne.

 

Czy mogę prosić o nie robienie OT ? To nie jest dyskusja o aspektach technicznych asymetrycznego routingu, ani o BGP, a o ofercie BudgetVPS.pl.

 

A kiedy mozna sie spodziewac aktywnej oferty custom? Taka moze niektorych bardziej zainteresowac.

 

Kończymy wprowadzenie danych do systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wtedy następuje przełączenie ruchu na inne łącze - to chyba logiczne.

 

Ale wtedy już nie będzie najkrótsze, więc cała twoja teoria o gwarantowaniu najkrótszej się chyba nie sprawdza ;) Ładniej brzmi chyba najlepsza możliwa, niż najkrótsza możliwa :)

 

 

PS: Nadal nie doczekałem się listy dostępnych systemów operacyjnych :) i technologii wirtualizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli uznamy to za wybitną wadę skoro GWARANTUJE.

Przykład? Powiedzmy, że tpnet leci via ATMAN. Gdzieś tam atmanowi styk z TP wysiada i jest 70% lossów.

Więc (zgodnie z tym, co napisałeś) BGP nie przełączy się na inną trasę, gdyż GWARANTUJE najkrótszą (to nic, że w aktualnej sytuacji najgorszą...). Powiesz że są inne (lepsze) - no ale skoro atman jest najkrótszy, to z definicji nie ma nic krótszego od niego ;)

Tak?

Akurat zupełnie nie o to mi chodziło :)

 

słyszałeś o czymś takim jak ustalanie innej trasy dla ruchu przychodzącego i innej dla ruchu wychodzącego :)? Wystarczyło by przeczytać temat - co najmniej raz to wyjaśniałem.
Wyobraź sobie, że to chyba ja pierwszy o tym wspomniałem w tym temacie. Dalsza dyskusja na ten temat chyba nie ma sensu, bo odnosze coraz większe wrażenie, że nie wiesz o czym piszesz...

 

Nie mniej jednak moje pytanie dotyczyło postu kaczego, który po wklejeniu nie różniących się niczym tras (poza Nephax'em), stwierdził, że niektórzy mają problem ze sprawdzeniem routingu. Warto dodać, że traceroute służy jedynie do wyznaczania tras do celu i nie można za jego pomocą sprawdzić trasy powrotnej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Custom VPS : https://ssl.hitme.net.pl/billing/cart.php?a=add&pid=49

 

Rano pojawi się na stronie.

 

Teraz: Dobranoc :))

 

Akurat zupełnie nie o to mi chodziło ;)

 

Wyobraź sobie, że to chyba ja pierwszy o tym wspomniałem w tym temacie. Dalsza dyskusja na ten temat chyba nie ma sensu, bo odnosze coraz większe wrażenie, że nie wiesz o czym piszesz...

 

Nie mniej jednak moje pytanie dotyczyło postu kaczego, który po wklejeniu nie różniących się niczym tras (poza Nephax'em), stwierdził, że niektórzy mają problem ze sprawdzeniem routingu. Warto dodać, że traceroute służy jedynie do wyznaczania tras do celu i nie można za jego pomocą sprawdzić trasy powrotnej...

 

Skomentuje to krótko :

 

Jesteś zainteresowany zakupem? To czemu się czepiasz ?

 

Kaczego jednoznacznie wskazywał, że czas rośnie pomiędzy naszym hostem a vpsem - to daje do myślenia. Czy Tobie wszystko trzeba napisać wprost?

 

Po raz kolejny proszę o nie śmiecenie w temacie.

 

EOT. Dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Można prosić jakiegoś tracerta or wharever :) ?

Zauważ że napisaliśmy mniej więcej w tym samym czasie posta ;)

 

Marku, nie denerwuj się, jesteś już trochę na tym forum i powinieneś się przyzwyczaić iż @p zawsze wytyka błędy (i uważam że bardzo dobrze że to robi :) ).

 

Co do oferty, hmm, ciekawa, aż sam skorzystam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli uznamy to za wybitną wadę skoro GWARANTUJE.

Przykład? Powiedzmy, że tpnet leci via ATMAN. Gdzieś tam atmanowi styk z TP wysiada i jest 70% lossów.

Więc (zgodnie z tym, co napisałeś) BGP nie przełączy się na inną trasę, gdyż GWARANTUJE najkrótszą (to nic, że w aktualnej sytuacji najgorszą...). Powiesz że są inne (lepsze) - no ale skoro atman jest najkrótszy, to z definicji nie ma nic krótszego od niego ;)

Tak?

 

 

A przelaczy? :) Czy raczej bez ingerencji ludzkiej przelaczy dopiero wtedy, gdy miedzy Atmanem a TP bedzie nie 70% a 99% czy 100% lossow i zostanie zerwana miedzy tymi operatorami sesja BGP? :) Wedlug mojej wiedzy BGP nie ma opcji badania pingow i wcale nie jest takie doskonale, jak to sie mogloby wydawac :)

Ale to juz tak calkiem offtopic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skomentuje to krótko :

 

Jesteś zainteresowany zakupem?

Oczywiście, że nie jestem zainteresowany zakupem VPS'a na x86/x64. Bo niby po co mi coś takiego? ;)

 

To czemu się czepiasz ?
Nie czepiam, tylko zwróciłem uwagę na fakt, że gwarantujesz rzeczy, z których nie możesz się wywiązać, co w przypadku niezadowolonego płacącego klienta może skończyć się czymś innym niż tylko uwagą.

 

Kaczego jednoznacznie wskazywał, że czas rośnie pomiędzy naszym hostem a vpsem - to daje do myślenia. Czy Tobie wszystko trzeba napisać wprost?
Szczerze mówiąc nie widzę, żeby jednoznacznie to wskazywał. Poza tym sam pingowałem oba IP z kilku serwerów i żadnego opóźnienia nie zauważyłem, ale nawet gdyby takowe występowało, to nie miało by ono nic wspólnego z routingiem (po polsku trasowaniem) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że mogłem jeszcze wczoraj zostać i podyskutować zamiast kłaść się spać... ale do rzeczy:

Niby w jaki sposób? Zarówno adresy Hitme jak i BudgetVPS są rozgłaszana przez Nephax w ramach jednego prefixu (91.203.132.0/22), tak więc ruch przychodzący jest kierowany identycznymi trasami.

Ponieważ sam już coś w swojej wypowiedzi wytłuściłeś, ja pozwoliłem sobie dodatkowo wytłuścić i podkreślić pewne ważne elementy Twojej wypowiedzi z którymi oczywiście jak najbardziej się zgadzam.

 

Nie mniej jednak moje pytanie dotyczyło postu kaczego, który po wklejeniu nie różniących się niczym tras (poza Nephax'em), stwierdził, że niektórzy mają problem ze sprawdzeniem routingu. Warto dodać, że traceroute służy jedynie do wyznaczania tras do celu i nie można za jego pomocą sprawdzić trasy powrotnej...

Napisałem wyraźnie, że wklejam wynik traceroute'a dla tych którzy mają jakiś dziwny problem ze sprawdzeniem routingu (nie dla Ciebie, bo Tobie odpowiedniej wiedzy w temacie nie brakuje). Wyraźnie (choć pewnie za mało wyraźnie) napisałem, że jest to trasa "Do BudgetVPS", oraz "Do VPS z hitme.net.pl" a nie "Z BudgetVPS" (bo tej nie jestem w stanie zbadać nie mając tam VPS'a).

 

Kaczego jednoznacznie wskazywał, że czas rośnie pomiędzy naszym hostem a vpsem - to daje do myślenia. Czy Tobie wszystko trzeba napisać wprost?

Obserwując trasę DO BudgetVPS zaobserwowałem iż w "magiczny sposób" ;) rośnie ping już na ostatnim przeskoku (w Nephax'ie) przy ruchu z sieci TPNET (a nie z sieci mających wpięcie do PL-IX, AC-X), czego nie zaobserwowałem w przypadku badania trasy (tej samej trasy!) do standardowej oferty hitme.net.pl. Zgodzę się oczywiście z p, że routing (trasa) zarówno DO BudgetVPS oraz DO VPS z hitme.net.pl jest dokładnie ten sam... choć różny jest czas odpowiedzi (w przypadku badania z TPNET).

 

Jeśli więc (tu zwracam się do p) nie zaobserwowałeś różnic w czasie odpowiedzi badając to z serwerów wpiętych do IX-ów to jest to całkowicie zrozumiałe (dla mnie). Wnioskuję także, że to własnie w tym "magicznym miejscu" (w Nephax'ie) ruch do sieci TPNET Z serwerów BudgetVPS idzie zupełnie inną drogą niż DO serwerów BudgetVPS (a także inna drogą idzie ruch Z serwerów VPS hitme.net.pl).

 

Ruch DO VPS z hitme.net.pl:

1 z-ar2-do-szcz.srd2.tpnet.pl (80.50.231.205) 64 msec 12 msec 16 msec

2 do.war-r4.z.war-ar6.tpnet.pl (195.205.0.186) 12 msec

do.war-r3.z.war-ar6.tpnet.pl (195.117.0.186) 16 msec 12 msec

3 do-atman.tpnet.pl (194.204.176.122) 12 msec 12 msec 12 msec

4 gw-1-atm-2.nephax.net (77.79.192.226) [AS 24748] 20 msec 16 msec 16 msec

5 vps4.hitme.net.pl (193.143.121.184) [AS 43333] 48 msec 20 msec 16 msec

6 h193143121221.nephax.net (193.143.121.221) [AS 43333] 20 msec 16 msec 20 msec

 

Ruch Z VPS z hitme.net.pl:

1 vps4.hitme.net.pl (193.143.121.184) 0.060 ms 0.040 ms 0.016 ms

2 z-atman2.nephax.net (77.79.192.225) 5.845 ms 5.690 ms 5.851 ms

3 z-atman.tpnet.pl (194.204.176.121) 5.883 ms 5.876 ms 5.854 ms

4 z-ar2-do-szcz.srd2.tpnet.pl (80.50.231.205) 6.115 ms 6.215 ms 6.111 ms

 

Ruch DO VPS z BudgetVPS.pl:

1 z-ar2-do-szcz.srd2.tpnet.pl (80.50.231.205) 12 msec 20 msec 16 msec

2 do.war-r3.z.war-ar6.tpnet.pl (195.117.0.186) 12 msec

do.war-r4.z.war-ar6.tpnet.pl (195.205.0.186) 52 msec 24 msec

3 do-atman.tpnet.pl (194.204.176.122) 12 msec 16 msec 28 msec

4 gw-1-atm-2.nephax.net (77.79.192.226) [AS 24748] 16 msec 20 msec 24 msec

5 vps4.hitme.net.pl (193.143.121.184) [AS 43333] 756 msec 16 msec 20 msec

6 h091203132083.nephax.net (91.203.132.83) [AS 43333] 40 msec 40 msec 40 msec

 

Teraz niech ktoś posiadający już VPS'a z oferty BudgetVPS.pl wklei tutaj traceroute ze swojego VPS'a do sieci TPNET (80.50.231.205) i różnice staną się jasne.

 

Nie czepiam, tylko zwróciłem uwagę na fakt, że gwarantujesz rzeczy, z których nie możesz się wywiązać, co w przypadku niezadowolonego płacącego klienta może skończyć się czymś innym niż tylko uwagą.

W kwestii niezbyt trafnie (niepoprawnie) skonstruowanej oferty (a konkretnie zapisów dot. gwarantowanych tras) zgadzam się oczywiście całkowicie z jednoliterowcem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz niech ktoś posiadający już VPS'a z oferty BudgetVPS.pl wklei tutaj traceroute ze swojego VPS'a do sieci TPNET (80.50.231.205) i różnice staną się jasne.

Proszę ;)

[bluebudg:/etc/bind# traceroute 80.50.231.205
traceroute to 80.50.231.205 (80.50.231.205), 30 hops max, 40 byte packets
1  s1.rootvps.pl (91.203.132.101)  0.050 ms  0.028 ms  0.020 ms
2  z-atman2.nephax.net (77.79.192.225)  5.895 ms  16.472 ms  5.737 ms
3  z-atman.tpnet.pl (194.204.176.121)  5.991 ms  5.980 ms  5.740 ms
4  z-ar2-do-szcz.srd2.tpnet.pl (80.50.231.205)  6.238 ms  6.230 ms  6.241 ms

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[bluebudg:/etc/bind# traceroute 80.50.231.205
traceroute to 80.50.231.205 (80.50.231.205), 30 hops max, 40 byte packets
 1  s1.rootvps.pl (91.203.132.101)  0.050 ms  0.028 ms  0.020 ms
 2  z-atman2.nephax.net (77.79.192.225)  5.895 ms  16.472 ms  5.737 ms
 3  z-atman.tpnet.pl (194.204.176.121)  5.991 ms  5.980 ms  5.740 ms
 4  z-ar2-do-szcz.srd2.tpnet.pl (80.50.231.205)  6.238 ms  6.230 ms  6.241 ms

 

To ja w takim razie idę się napić... (kawy), bo żadnych różnic w routingu nie widzę, a więc moja teoria z poprzedniego postu w tym temacie jest całkowicie nieaktualna i jedynie sam Hitek wie na czym polega różnica (pomijając zawirowania w pingach).

 

P.S.

Widzę, że domenka rootvps.pl (byłem kiedyś jej właścicielem) jest teraz własnością Hitme ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no i wychodzi na to że z budgetvps do tpnetu jest taka sama trasa jak z hitme do tpnetu ;d

 

edit; no i kaczy mnie uprzedził ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego, że do południa nie ma dużego ruchu i dopiero wieczorem przy sporym ruchu będzie kierować inną trasą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Być może ograniczyli ilość pakietów udp na sec.

 

W regulaminie napisane jest że serwerów gier stawiać nie można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×