Skocz do zawartości
marekxbx

Rewolucja serwerów VPS w Polsce

Polecane posty

To tak jak np. promocja lodów w markecie.

Przekreślona cena, napisana obok druga(niższa) z dopiskiem /szt.

Żadnych tam gwiazdek itp.

 

 

A przy kasie jest notka, że niższa cena jest oczywiście, za sztukę, ale pierwszą - za każdą następną jest stara cena. Uważasz takie coś za fair wobec klienta? Nie jest to wg ciebie mylące?

To było przeoczenie. Nie było celowe. ;)

Poza tym miło by było podać przy RAMie na stronie głównej, że podane tam wartości to burstable.

 

Zamówienia nie da się złożyć z poziomu strony głównej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strona dosyć nie czytelna.

 

Zawsze wydawało mi się że jeżeli jest coś przekreślone to znaczy że jest obniżka na okres czasu jaki będziesz opłacał serwer. Tutaj promocyjny jest tylko jeden miesiąc. To powinna być * i odpowiednia informacja na str głównej.

 

Podobnie z ramem, Pamięć RAM: 384 MB brzmi dla mnie jak: "Mam do wykorzystania 384MB" co nie jest prawdą ponieważ jest to wartość burn. Powinno być DO 384MB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to, ze roznic w trasach, przynajmniej na chwile obecna brak :)

Przetestowalem z Dialogu, TP, GTSa oraz Exatela. Byc moze sa roznice w trasach powrotnych, ale watpie, zeby serwerowni sie chcialo w to bawic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. Nie żebym się czepiał... ale w 'standardzie' raczej nie blokuje się hostingu www nawet przy przekroczonym transferze... no chyba, że ty inną politykę wyznajesz.

Hostingu się nie blokuje jako konta, tylko strony zobaczyć nie można :) Standardowa polityka w panelach administracyjnych. Blokowany dostęp do strony po przekroczeniu transferu z automatu.

 

2. Nie podoba mi się www... w sumie 'budget' :)

O gustach się nie dyskutuje :)

 

Wyglada na to, ze roznic w trasach, przynajmniej na chwile obecna brak :)

Przetestowalem z Dialogu, TP, GTSa oraz Exatela. Byc moze sa roznice w trasach powrotnych, ale watpie, zeby serwerowni sie chcialo w to bawic ;)

 

DK2 - zgadza się - jest różnica w trasach powrotnych. Żeby za bardzo czasy dostępu nie wzrosły zrobiliśmy "myk" pt. wysył do niektórych (nielicznych) operatorów leci innymi trasami, dzięki czemu cena łącza spada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hostingu się nie blokuje jako konta, tylko strony zobaczyć nie można :) Standardowa polityka w panelach administracyjnych. Blokowany dostęp do strony po przekroczeniu transferu z automatu.

 

hmmm... pierwszy z brzegu i znany: hekko.pl

" ok2.gifBrak blokady konta po przekroczeniu limitu transferu"

 

i 95% z jakimi się spotkałem nie mają j/w ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
§6 Łącza
1. Łącze określone w cenniku jako "Silver" polega na kierowaniu ruchu najtańszymi trasami. Łącze premium, które zawarte jest w pakietach na stronie hitme.net.pl ma gwarancję wyboru najkrótszej dostępnej trasy.

Niby w jaki sposób? Zarówno adresy Hitme jak i BudgetVPS są rozgłaszana przez Nephax w ramach jednego prefixu (91.203.132.0/22), tak więc ruch przychodzący jest kierowany identycznymi trasami.

 

Tak jeszcze apropos gwarancji wyboru najkrótszej dostępnej trasy, to wątpie aby Nephax stosował u siebie coś poza BGP, tak więc pisanie takich rzeczy nie ma nic wspólnego z prawdą.

 

 

p - mylisz się :-) Bardzo. Takiej zabawy nie robi się przez BGP :) Słyszałeś o czymś takim jak statyczne trasy routingu ?

 

 

 

hmmm... pierwszy z brzegu i znany: hekko.pl

" ok2.gifBrak blokady konta po przekroczeniu limitu transferu"

 

i 95% z jakimi się spotkałem nie mają j/w ;)

 

Cóż :-) Każda firma ma swoją politykę, w przypadku naszej to jeszcze my o niej decydujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlatego, że zarówno BudgetVPS jak i HitMe.net.pl mają wpięcia DO IX-ów. Różnice da się zauważyć w połączeniach z operatorami niepodłączonymi do IXów.

 

Do budgetvps.pl:

1 z-ar2-do-szcz.srd2.tpnet.pl (80.50.231.205) 12 msec 12 msec 12 msec

2 do.war-r4.z.war-ar6.tpnet.pl (195.205.0.186) 12 msec 12 msec

do.war-r3.z.war-ar6.tpnet.pl (195.117.0.186) 20 msec

3 do-atman.tpnet.pl (194.204.176.122) 12 msec 16 msec 12 msec

4 gw-1-atm-2.nephax.net (77.79.192.226) [AS 24748] 16 msec 20 msec 16 msec

5 vps4.hitme.net.pl (193.143.121.184) [AS 43333] 148 msec 20 msec 16 msec

6 h091203132083.nephax.net (91.203.132.83) [AS 43333] 40 msec 40 msec 40 msec

 

Do VPS z hitme.net.pl:

1 z-ar2-do-szcz.srd2.tpnet.pl (80.50.231.205) 16 msec 12 msec 12 msec

2 do.war-r3.z.war-ar6.tpnet.pl (195.117.0.186) 12 msec 12 msec 12 msec

3 do-atman.tpnet.pl (194.204.176.122) 12 msec 12 msec 16 msec

4 gw-1-atm-2.nephax.net (77.79.192.226) [AS 24748] 16 msec 16 msec 20 msec

5 vps1.hitme.net.pl (91.203.133.54) [AS 43333] 16 msec 20 msec 16 msec

 

Wklejam, bo jak widzę... niektórzy nie radzą sobie ze sprawdzeniem routingu i zauważeniu różnic pomiędzy ofertami.

 

Jeszcze tylko poczytam bash'a na komórce i idę spać... życzę miłej nocy ;) Jutro też jest dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zamówienia nie da się złożyć z poziomu strony głównej.

 

No więc - zakładamy, że chcę zostać klientem. Widzę stronę główną, oferta mi się podoba, klikam więc na zamówienie, wybieram pakiet (szczegółów tam NIE MA),

b3.gif

podaje do whmcs nazwę domeny i widzę coś, co IMO jednoznacznie świadczy o OSZUKIWANIU.

b2.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DK2 - zgadza się - jest różnica w trasach powrotnych. Żeby za bardzo czasy dostępu nie wzrosły zrobiliśmy "myk" pt. wysył do niektórych (nielicznych) operatorów leci innymi trasami, dzięki czemu cena łącza spada ;)
Można prosić jakiegoś tracerta or wharever :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@xorg, Kaczy podał różnicę ;)

 

No więc - zakładamy, że chcę zostać klientem. Widzę stronę główną, oferta mi się podoba, klikam więc na zamówienie, wybieram pakiet (szczegółów tam NIE MA),

 

podaje do whmcs nazwę domeny i widzę coś, co IMO jednoznacznie świadczy o OSZUKIWANIU.

 

Lubisz się nas czepiać :) ? Przeoczyłem, dzisiaj od rana będziemy poprawiali szczegóły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak na oko to roznica polega w traceroute na tym, że hitme.net.pl stoi na maszynie fizycznej, a budgetvps.pl na vpsie.

 

W każdym razie, oferta wygląda interesująco jeśli chodzi o ceny, szkoda tylko, że potem już nie jest aż tak budżetowo jak obiecuje nazwa ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie oferta dosyć atrakcyjna, szkoda tylko, że wygląda na robioną w strasznym pośpiechu - strasznie dużo niedoróbek, które strasznie wprowadzają w błąd przeciętnego, nieobeznanego z tym Kowalskiego.

Mam tylko nadzieję, że nie były one celowe (a nuż się uda coś cichaczem...) tylko wynikły właśnie z pośpiechu ;)

 

A @p zapewne myśli w swoich postach o zwrocie "wybór zawsze najkrótszej trasy" które to jest zaletą hitme. A BGP to wcale nie jest wybór najkrótszej, tylko najbardziej poprawnej politycznie trasy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No coz, trzeba by wykupic VPSa, zeby potestowac i zobaczyc jak ruch do TP idzie ;) Bo znajac zycie to o to glownie sie rozchodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A kiedy mozna sie spodziewac aktywnej oferty custom? Taka moze niektorych bardziej zainteresowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale wtedy już nie będzie najkrótsze, więc cała twoja teoria o gwarantowaniu najkrótszej się chyba nie sprawdza ;) Ładniej brzmi chyba najlepsza możliwa, niż najkrótsza możliwa :)

 

 

PS: Nadal nie doczekałem się listy dostępnych systemów operacyjnych :) i technologii wirtualizacji.

 

OpenVZ,

 

Debian 4

CentOS 5

Fedora 5, 9

Gentoo

OpenSUSE 10

Slackware 10.2, 11, 12

Suse 9.2

Ubuntu 6, 7

 

Inne systemy i wersje na życzenie klienta w ramach możliwości technicznych.

 

Dobranoc :)

 

jesli zpalace za rok z gory to dostane cene promocyjna?

 

Tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa oferta custom, osobiscie duzo bardziej mi sie podoba niz te trzy gotowe pakiety i sadze, ze znajdzie wielu klientow. Jesli cos zasluguje na miano rewolucji to wlasnie to ;)

Szkoda tylko, ze regulamin zabrania laczenia sie z IRCem, choc rozumiem takie postepowanie bo IRC to zlo - siedlisko DDoSiarzy, to jednak glowna polska konkurencja go nie zabronila :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marku, bo zapewne ktoś poprosi.. Panel DA by sie w zamowieniach przydał.. ;)

 

Poza tym bardzo fajna ofera.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sprawa, mysle ze wazna dla wielu - czy jest mozliwosc w miare bezproblemowego ulepszania parametrow VPS-a z oferty custom w trakcie jego uzytkowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oferta moim zdaniem została w 99%* jasno przedstawiona potencjalnemu klientowi.

( w literówki i błędy graficzne na stronie się nie zagłębiam )

BudgetVPS w porównaniu do marki HitMe oferuje więcej za mniej

kosztem za ciut inne trasy pakietów przy użyciu tańszych łącz.

Prosto i wprost zostało to napisane zarówno tutaj jak i w pkt. 6 regulaminu usługi.

Klient ma możliwość zbadania opóźnień w dostarczaniu pakietów

przy użyciu powszechnie dostępnych narzędzi i na tej podstawie

ocenić czy usługa mu odpowiada - identycznie jak w przypadku

każdej innej oferty hostingowej dostępnej na naszym rynku.

Notabene VPSy z BudgertVPS.pl są tak tanie,

że spokojnie kosztem 3 piw można je dogłębnie przetestować.

 

Szczegóły nt. rozwiązań użytych do wdrożenia polityki trasowania

adresacji BV w DC Nephax'u mogą zaostać publiczenie udostępnione,

nie mniej jednak w moim odczuciu wcale nie muszą,

gdyż w przypadku 99%* klientów nijak nie zmieni to sposobu

w jaki postrzegają oni daną usługę,

zaś brak tych informacji wcale nie powoduje przypisywania jej

nienależnych cech dodatnich.

 

Jeśli ktoś chce podyskutować o tym jak działa BGP,

niech założy sobie nowy wątek i hulaj dusza.

Sam się chętnie do tej dyskusji przyłącze.

 

Proszę mi tu nie robić śmietnika. Przeczyszczam wątek...

 

* - ten 1% to administratorzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze na CUSTOM nie ma żadnej zniżki za pierwszy miesiąc?

 

Czemu w CUSTOM nie ma możliwości wyboru procesora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@bell - chyba usnąłeś podczas przeczyszczania :) Zrobiłem to jeszcze raz... .

 

 

Cały/Większość (niepotrzebne skreślić) wypowiedzi na temat tej "gwarantowanej najkrótszej ścieżki" wydzieliłem do osobnego tematu http://www.webhostingtalk.pl/index.php?showtopic=16259

Kolejne posty będą usuwane ;)

 

 

 

A co do budgetvps.pl - czy w momencie nie uiszczenia opłaty za następny miesiąc umowa jest rozwiązywana?

Bo miałem sytuację w cheapvps, że nie zapłaciłem za 2 miesiące (bo zrezygnowałem z usług), a opłata dalej była naliczana... i tego typu rzecz trzeba było wyklikać i zgłosić do supportu, aby zlikwidowali VPS :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie odnośnie budgetvps.pl

 

Pakiet large o ile pamietam ( ten 3 )

Procesor: do 100% (2800 MHz) - czy to jest to co zawsze moge "zabierac" skoro pisze do 100 % by się nei okazało że prawie zawsze nawet nie będe 100 MHz "wyciągał"

Pamięć ram gwarantowana: 512MB - rozumiem że to mam

Pamięć ram dostępna: 1536MB - Czy jeśli będe dochodził do owej pamięci więcej ponad 50 % dni w miesiącu grozi mi coś za to ? np na 30 dni bede w ciągu 20 dni wykorzystywał ponad norme 512 MB

 

Dysk: 30GB - Czy w razie czego istnieje możliwośc "dodania" dysku.

Transfer miesięczny: 200GB - Podobnie z transferem, jeśli będę chciał dokupić dodatkowy trafik czy istanieje możliwość zakupu dodatkowego trafiku.

Adres IP: 1 - można dokupić adresy Ip ?

 

Czy istniaje możliwośc zakupu DirectAdmina ?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@bell - chyba usnąłeś podczas przeczyszczania :) Zrobiłem to jeszcze raz... .

 

 

Cały/Większość (niepotrzebne skreślić) wypowiedzi na temat tej "gwarantowanej najkrótszej ścieżki" wydzieliłem do osobnego tematu http://www.webhostingtalk.pl/index.php?showtopic=16259

Kolejne posty będą usuwane ;)

 

 

 

A co do budgetvps.pl - czy w momencie nie uiszczenia opłaty za następny miesiąc umowa jest rozwiązywana?

Bo miałem sytuację w cheapvps, że nie zapłaciłem za 2 miesiące (bo zrezygnowałem z usług), a opłata dalej była naliczana... i tego typu rzecz trzeba było wyklikać i zgłosić do supportu, aby zlikwidowali VPS :|

Pytałem się ciebie czym się tak naprawde różni ta oferta o webh.pl :) Jeśli to nie na temat to usuń tego posta to założę inny temat;]

 

Ja mam pytanie odnośnie budgetvps.pl

 

Pakiet large o ile pamietam ( ten 3 )

Procesor: do 100% (2800 MHz) - czy to jest to co zawsze moge "zabierac" skoro pisze do 100 % by się nei okazało że prawie zawsze nawet nie będe 100 MHz "wyciągał"

Pamięć ram gwarantowana: 512MB - rozumiem że to mam

Pamięć ram dostępna: 1536MB - Czy jeśli będe dochodził do owej pamięci więcej ponad 50 % dni w miesiącu grozi mi coś za to ? np na 30 dni bede w ciągu 20 dni wykorzystywał ponad norme 512 MB

 

Dysk: 30GB - Czy w razie czego istnieje możliwośc "dodania" dysku.

Transfer miesięczny: 200GB - Podobnie z transferem, jeśli będę chciał dokupić dodatkowy trafik czy istanieje możliwość zakupu dodatkowego trafiku.

Adres IP: 1 - można dokupić adresy Ip ?

 

Czy istniaje możliwośc zakupu DirectAdmina ?

 

Pozdrawiam.

możesz nawet mieć cały rok tyle zajęte... ale jak inni zaczną się dopominać o więcej swojego cennego ramu to ci server bedzie obcinał aż to 512 jeśli będzie taka potrzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×