Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
szirchu

Jaki wirtualny serwer na mały portal

Polecane posty

Witam,

potrzebuje serwera na niewielki portal społecznościowy. Portal z wiadomościami + forum.

To co mogę oszacować to liczba osób on-line około 900 osób.

 

Narazie myślałem nad największymi graczami w PL czyli:

-nazwa.pl

-home.pl

ale czytając fora odradza się tych dostawców do stron z większym ruchem. Jaką firmę hostingową zatem wybrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm...900 osób online to chyba sporo :D Budżet podaj jakim dysponujesz i skrypt na jakim to się będzie opierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To 900 osób online w jakim przedziale czasu jest zliczane? 6 godzin? Generalnie jeżeli utrzymujesz to teraz na jakimś sharedzie skrypt liczący osoby online musi źle działać. Oprócz budżetu podaj wyniki z jakiś zewnętrznych statystyk albo chociaż jakiegoś webalizera.

 

Jeżeli chcesz mocny shared hosting to zdecydowanie zwróć uwagę na hostnine.com (link z refem), mają bardzo korzystne limity zużycia zasobów, kilka osób już się chwaliło większymi stronami trzymanymi u nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc tak strona będzie na cms-sie php-fusion/extreme-fusion.

 

Budżet niewielki mogę przeznaczyć 350zł za pierwsze pół roku.

 

900 osób on-line to tylko przewidywania narazie strona jest w trakcie tworzenia.

 

Może fakt że 900 osób w pierwszej połowie roku przesadzone, ale myślę, że 300 to spokojnie i to już po 2 miesiącach. Zależy mi aby wszystko nadal chodziło pod takim obciążeniem. Oczywiście nie mówię że nonstop będzie tyle osób to takie obciążenie pewnie będzie tylko w weekend w najlepszych godzinach 19-23 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I wszystko jasne :-)

 

wszystko jasne? wiadomo, że jestem "zielony" w tym temacie, dlatego też napisałem na tym forum aby uzyskać odpowiedź.

 

Tak więc czy na taki serwis wystarczy serwer wirtualny? jeżeli nie to jaki wybrać aby uzyskać najlepszy efekt ilości osób online i płynne działanie strony do wspomnianej kwoty jaką chce przeznaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszystko jasne? wiadomo, że jestem "zielony" w tym temacie, dlatego też napisałem na tym forum aby uzyskać odpowiedź.

 

Chodziło mi o to, że za 700 zł rocznie to nie dostaniesz niczego na czym można utrzymać portal - cokolwiek kryje się pod tym słowem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chodziło mi o to, że za 700 zł rocznie to nie dostaniesz niczego na czym można utrzymać portal - cokolwiek kryje się pod tym słowem.

 

 

I o taką odpowiedź mi chodziło. W takim razie jaki serwer wirtualny będzie dobry na start? i wytrzyma największe obciążenie względem innych serwerów wirtualnych? Na początku ruch na pewno będzie mały, później się pomyśli o zmianie jak pomysł na 100% wypali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W takim razie jaki serwer wirtualny będzie dobry na start? i wytrzyma największe obciążenie względem innych serwerów wirtualnych?

Śmiało można polecić dhosting.pl / nq.pl ;) Te firmy są znane z bardzo wydajnych serwerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×