Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
jeyt

Szukam hosting docelowo dla ca 500 serwisów w Joomli

Polecane posty

Teraz muszę rozwiązać 2 część moich problemów i znaleźć hosting dla stron.

Potrzebuję hosting docelowo dla około 500 ( obecnie 50) serwisów w Joomli, niektóre ze sklepami internetowymi VirtueMart . Są to strony firm nie specjalnie oblegane, ale potrzeba aby się błyskawicznie ładowały. Firmy nie lubią długo czekać aż im się strony otworzą. Wszyscy chyba wiedzą jakie wymagania dla serwera są potrzebne. Proszę raz jeszcze o poradę , ale proszę w oddzielnym wątku, gdzie zaraz umieszczę ten opis.

Sorry, UWAGA! To jest właśnie ten oddzielny wątek!!

 

Pozdrawiam

Jeyt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdzie obecnie jesteś i ile GB transferu wykorzystujesz?

 

servage.net nie sprawdzałem transferu ale miesci się 510 GB webspace w 5010 GB monthly (chyba 10% wykorzystuje)

 

servage.net nie sprawdzałem transferu ale miesci się 510 GB webspace w 5010 GB monthly (chyba 10% wykorzystuje)

 

Znalazłem:

 

Accounts Status Total Use [Update] : 20,11 / 512,66 GB Transfer: [Update] 196 / 5010 GB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Upraszczając jak to masz dla 50 to dla 500 potrzebujesz 200GB / 2TB. Na mój gust dedyk OVH + admin.

 

Nie chce żadnych dedyków, bo są horrendalnie drogie i nie znam się na administracji.

 

Potrzebuję, żeby strony joomla szybko się ładowały, a serwer był z obsługą.

W servage.net płacę około 6,35 euro za miesiąc tylko jest zbyt powolne. Myślę, że nie potrzebuję od razu powiększać 10 krotnie aktualnego poziomu zajętego miejsca, bo przyrost następuje stopniowo i jest rozłożony w czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie chce żadnych dedyków, bo są horrendalnie drogie i nie znam się na administracji.

 

Potrzebuję, żeby strony joomla szybko się ładowały, a serwer był z obsługą.

W servage.net płacę około 6,35 euro za miesiąc tylko jest zbyt powolne. Myślę, że nie potrzebuję od razu powiększać 10 krotnie aktualnego poziomu zajętego miejsca, bo przyrost następuje stopniowo i jest rozłożony w czasie.

 

Dostajesz tyle ile płacisz. Za grosze nic lepszego nie dostaniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie chce żadnych dedyków, bo są horrendalnie drogie i nie znam się na administracji.

 

Potrzebuję, żeby strony joomla szybko się ładowały, a serwer był z obsługą.

W servage.net płacę około 6,35 euro za miesiąc tylko jest zbyt powolne. Myślę, że nie potrzebuję od razu powiększać 10 krotnie aktualnego poziomu zajętego miejsca, bo przyrost następuje stopniowo i jest rozłożony w czasie.

200GB/ przy użyciu Joomli to BARDZO dużo w sensie potrzebnych zasobów procesora itd.

 

Zapomnij już o tanich rozwiązaniach. Koniec z oszczędzaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
200GB/ przy użyciu Joomli to BARDZO dużo w sensie potrzebnych zasobów procesora itd.

 

niestety takie są "zalety" większości CMSów i wszystkich sklepów dostępnych na opensource.

 

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

200GB ale na 50 stronek, czyli wychodzi ~4GB/stronę. A to już nie jest dużo - ani pod względem transferu, ani zasobów CPU.

 

 

@jeyt - koledzy mają rację.

Szybkość kosztuje...

 

500 skryptów joomla to DUUUŻO.

Musisz sobie uzmysłowić, że (dla porównania) na takim typowym serwerze shared (masternet.pl, linuxpl.com, cal.pl, itd) administratorzy "upychają" zwykle koło 300 kont użytkowników. Jak skończą się to kupują nowy, kolejny serwer.

 

A Ty dla 500 kont joomla chcesz mieć tanie konto, a nie swój oddzielny serwer. Nie realne, bo:

a) albo będziesz tragicznie niezadowolony z szybkości

:D z każdego konta będą Cię wyrzucać, bo przeciążasz ich zasoby sprzętowe.

 

 

Dlatego jeśli nie zainwestujesz w coś pokroju:

http://www.ovh.pl/prywatne/produkty/superplan_mini.xml

lub http://www.kimsufi.pl/ 2XL

to zapomnij o wydajności i braku awaryjności stron :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
200GB ale na 50 stronek, czyli wychodzi ~4GB/stronę. A to już nie jest dużo - ani pod względem transferu, ani zasobów CPU.

 

 

@jeyt - koledzy mają rację.

Szybkość kosztuje...

 

500 skryptów joomla to DUUUŻO.

Musisz sobie uzmysłowić, że (dla porównania) na takim typowym serwerze shared (masternet.pl, linuxpl.com, cal.pl, itd) administratorzy "upychają" zwykle koło 300 kont użytkowników. Jak skończą się to kupują nowy, kolejny serwer.

 

A Ty dla 500 kont joomla chcesz mieć tanie konto, a nie swój oddzielny serwer. Nie realne, bo:

a) albo będziesz tragicznie niezadowolony z szybkości

;) z każdego konta będą Cię wyrzucać, bo przeciążasz ich zasoby sprzętowe.

 

 

Dlatego jeśli nie zainwestujesz w coś pokroju:

http://www.ovh.pl/prywatne/produkty/superplan_mini.xml

lub http://www.kimsufi.pl/ 2XL

to zapomnij o wydajności i braku awaryjności stron :)

 

 

Witam,

 

Bardzo dziękuję za wszystkie uwagi. Zaczynam dochodzić do przekonania, że w przyszłości ten serwer dedykowany to konieczność.

 

Jednakże na początek chyba szukam czegoś w rodzaju 1/2 kimsufi z pełnym oprogramowaniem przydatnym dla joomli.

Nie znam się na administracji i serwerach i wydaje mi się, że ovh udostępnia system operacyjny do wyboru, a reszta to moja sprawa. Nie wiem skąd i jak zainstalować całą masę potrzebnych programów, jakieś "biblioteki" i inne oprogramowanie- mam na myśli GD, image magic, coś tam, zend optimizer, bazy danych mysql , php my admin, nawet sam ie wiem co powinno być.

Do tej pory wszystko to dostawałem razem z serwerem wirtualnym, Nie mogę wszystkiego się uczyć z powodu braku czasu. Tylko tyle ile muszę się nauczyć.

Może mi podpowiecie jeszcze spośród których ofert na rynku mógłbym wybierać coś dla moich potrzeb?

Doszedłem do wniosku, że nie mogę od razu wszystkiego przenieśc w nowe miejsce. Muszę się nauczyć wszystkiego "na nowym serwerze" stopniowo, a gdy strony będą wystarczająco szybko się ładować, i będzie narastać ich ilość będę powiększał serwer lub dokupywal następny. Może lepiej aby wszystko nie było w tym samym miejscu?

Proszę jeszcze o trochę oświecenia.

 

Pozdrawiam

 

Jeyt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://dvps.pl/managed_vps/oferta.html

http://dhosting.pl/oferta/serwery_dedykowane_14.html

 

To cię pod względem bezobsługowości zadowoli... ale za jakość niestety trzeba zapłacić...

 

Przy takiej ilości stron VPS odpada a tymbardziej shared hosting,

Najlepsze rozwiazanie wziasc dedyka + panel DA i zlecic komus jednorazowa konfiguracje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki zbiór Joomli się jak najbardziej nadaje na VPSa - tylko nie na każdego.

 

Mogę zaproponować gotowe środowisko wraz z panelem,

jeśli użytkownik ma chęć, niech się zgłosi do mnie na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taki zbiór Joomli się jak najbardziej nadaje na VPSa - tylko nie na każdego.

 

Mogę zaproponować gotowe środowisko wraz z panelem,

jeśli użytkownik ma chęć, niech się zgłosi do mnie na PW.

 

Zgłosiłem się 3 dni temu.

Proszę o wiadomość.

Jeyt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz muszę rozwiązać 2 część moich problemów i znaleźć hosting dla stron.

Potrzebuję hosting docelowo dla około 500 ( obecnie 50) serwisów w Joomli, niektóre ze sklepami internetowymi VirtueMart . Są to strony firm nie specjalnie oblegane, ale potrzeba aby się błyskawicznie ładowały. Firmy nie lubią długo czekać aż im się strony otworzą. Wszyscy chyba wiedzą jakie wymagania dla serwera są potrzebne. Proszę raz jeszcze o poradę , ale proszę w oddzielnym wątku, gdzie zaraz umieszczę ten opis.

Sorry, UWAGA! To jest właśnie ten oddzielny wątek!!

 

Pozdrawiam

Jeyt

 

Skoro zależy Panu na szybkości to mogę polecić http://vipserv.org/ - hosting z mod_deflate kompresujący w locie dane tekstowe wysyłane do przeglądarki odwiedzającego (np kod html, javascript), co powoduje najszybsze z możliwych ładowanie stron. Sprawdzony hosting dla VirtueMart - autoinstalacja dostępna nawet w panelu kontrolnym. Możliwość ustawienia dowolnej liczby domen i subdomen dla każdego konta, więc 500 stron to nie problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×