Skocz do zawartości
m87

Serwer na hosting kilku stron, ftp oraz email

Polecane posty

Witam,

 

Szukam jakiegoś małego, taniego serwera dedykowanego. Chcę na nim umieścić kilka (~5) moich serwisów www, łącznie max. 500 odwiedzin dziennie. Do tego serwer miałby obsługiwać kilkanaście kont e-mail oraz kont ftp.

 

Co polecacie i w jakich cenach?

 

Czy najtańszy z serwerów Kimsufi wystarczy na moje potrzeby? Wiem, że nie jest to rewelacja, ale mam dość ograniczony budżet.

 

Z góry dzięki za rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do tego co potrzebujesz w zupełności wystarcz zwykłe konto hostingowe...

 

własny serwer to same problemy.

 

co do pytania: tak, kimsufi w 100% wystarczy na to co potrzebujesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest dla mnie pojemność kont hostingowych. Potrzebuję kilkanaście dużych kont e-mail (1GB) oraz ftp. Konta >10GB kosztują dobre kilkaset zł/rok, a i tak ciężko byłoby mi się tam zmieścić. Za niewiele więcej mogę już mieć np. takiego Kimsufi. Stąd moje pytanie czy ten serwer będzie wystarczający ;) 250gb w takiej cenie bardzo mi odpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

500 odwiedzin dziennie, no niech każda strona ma 1MB, to daje nam 500mb dziennie, co przekłada się 15GB miesiecznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
500 odwiedzin dziennie, no niech każda strona ma 1MB, to daje nam 500mb dziennie, co przekłada się 15GB miesiecznie...

 

Tak, tylko do tego dochodzi transfer na ftp, pewnie około 50GB/miesiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie oferty. Efuturo faktycznie to ciekawa propozycja, ale lokalizacja w Polsce ma duży wpływ na cenę.

 

Co do H9 to faktycznie świetny hosting i dość tani, jednak wolałbym firmę z polską obsługą. Poza tym jak wyglądałaby sprawa z fakturą?

 

Najbardziej odpowiada mi w tej chwili oferta Kimsufi, lokalizacja za granicą nie jest chyba problemem, nie potrzebuje super niskich pingów. Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić różnicę pomiędzy tymi pakietami przepustowości na Kimsufi (standard, traffic, burstable)? Nie rozumiem za bardzo tej tabelki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mało kto ją rozumie, a jeszcze mniej osób wie co to faktycznie znaczy.

 

polecam forum.ovh.pl - dział serwery dedykowane. tam jest to wytłumaczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×