Skocz do zawartości
Avatarus

http://serwerydedykowane.pl vs dhosting.pl

Polecane posty

Witam

Kilka dni temu mieliśmy awarię naszego serwera dedykowanego w pewniej firmie.

Po przebojach jakie z nimi przeszliśmy, rezygnujemy z ich oferty. Chcemy nowy dedyk w poważnej firmie.

 

Zastanawiamy się nad serwerem w serwerydedykowane.pl lub dhosting.pl (dedyk 1/4 za 300 zł)

Mamy około 300-400 zł na miesięczne opłaty.

Można za te kasę kupić jakiś sensowny serwer?

 

Co chcemy hostować? 1 duży Vortal, około 300 userów online +2 małe nie wypromowane stronki.

Server VPS homa business pro nie wytrzymywał , dlatego kupiliśmy dedyka w tej feralnej firmie.

 

Naprawdę zależy nam na szybkiej i konkretnej odpowiedzi co lepsze z tych dwóch lub ewentualnie propozycja jakieś alternatywy.

Aktualnie jesteśmy gościnnie na serwerze znajomego, ale nie chcemy go zbytnio obciążać. Poza tym działa sam CMS bez forum (z racji tego że nie chcemy mu położyć serwera).

 

Będę bardzo wdzięczny za wasza pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaraz przyjdzie Boss i powie (Dhosting!) :-))

A ja tym razem muszę się z nim zgodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

możecie powiedzieć dlaczego dhosting a nie serwerydedykwane? Oferta tego drugiego wydaje się być ciekawsza.

Są jakieś ukryte wady tego hosta o których warto wiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

popieram juvenito

mam dedyka w SD ale najtansza maszyna bedzie cie kosztowala 340pln brutto do tego pewnie DA dojdzie czyli okolo 380pln brutto

jakos jest aktualnie bardzo dobra jak za ta cene

zadnych rewelacji nie ma poza kilkuminutowymi przerwami na laczu w srodku nocy

 

ale jesli sie nie znacie na administracji (albo nie macie kasy na admina) to za dedykasie nie zabierajcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak masz admina to SD, dedyk to dedyk i nie ma co tego porównywać z sharedem czy słabym vpsem ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaraz przyjdzie Boss i powie (Dhosting!) :-))

A ja tym razem muszę się z nim zgodzić.

No w końcu :)

 

możecie powiedzieć dlaczego dhosting a nie serwerydedykwane? Oferta tego drugiego wydaje się być ciekawsza.

Są jakieś ukryte wady tego hosta o których warto wiedzieć?

Co do serwerydedykowane.pl poczytaj wątek http://www.webhostingtalk.pl/index.php?showtopic=4347.

 

ale jesli sie nie znacie na administracji (albo nie macie kasy na admina) to za dedykasie nie zabierajcie...

No właśnie.

 

Koszt samego dobrego admina jest na poziomie całego 1/4 dhosting :) Poza tym ten 1/4 już pracuje w ramach nowej platformy dVPS.

 

Jak masz admina to SD, dedyk to dedyk i nie ma co tego porównywać z sharedem czy słabym vpsem ;].

2GHz i 2GB Ramu to parametry jak na dedyka :)

 

Podsumowując. Jeśli masz brać dhosting to bierz teraz. Oferta 1/4 znika ze strony wraz z oficjalną premierą dVPS.pl. Jednak klienci którzy mają 1/4 i 1/2 będą na tych samych warunkach co do tej pory. Oferta będzie inna dla nowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dhosting - dobre platformy serwerowe.(SuperMicro jest naprawdę OK, może nie "naj naj" ale jest lepsze niż te PCety z SD)

Serwerownia - zapewnia lepsze warunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisal boss, za admina ryczaltowo to jakies 300pln miesiecznie

 

 

 

 

No właśnie.
bos mi przyznal racje :) :) :) :) :) :) :)

musze to dokladnie opisac na swoim blogasku :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

czy można polecać serwerydedykowane.pl wiedząc jakie opinie ma superhost? Jakby oni jeszcze byli stabilni... a tak? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam serwer od ponad 2 lat i o ile na poczatku byly problemy z laczem i z zasilaniem tak teraz problemow z zasilaniem nie ma wogle a lacze tez jest ok

robilem testy ostatnio na nowym serwerze i wyciagnelem na jednym procesie w nocy 10gb/s a w godzinach szczytu 1gb/s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łącze 100 Mbits ale wiadomo ze 500pln za lacze z serwerem to... :P
To jakim cudem uzyskałeś 10Gbps?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

10gb/s to ja na dysku SSD tyle nie uzyskalem w testach :P, a co dopiero po sieci :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie literowka :P

moron przyznaje sie bez bicia

10mb/s w nocy i 1mb/s w szczycie na jednym pliku :)

na gb/s nie mial bym wystarczajaco duzego pliku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@topic

 

nie "kilka dni temu" tylko "przez kilka dni"... z tego co sie orientuje jakies 5 dni... dust.pl sie zjaral i nie umial naprawic... [ http://www.webhostingtalk.pl/index.php?showtopic=14005 ]

 

@dhosting

 

wspomniany link zawiera dyskusje na temat poprzedniego hostingu... =P

 

polecilem koledze dhosting z tej odseparowanej/pozytywnej listy... choc wylapalem juz jeden blad u nich w miedzyczasie ;>

 

mianowicie mozna skontaktowac sie z nimi... i dwie osoby mowia czasami dwie odmienne rzeczy... dla przykladu "2h serwisu gratis miesiecznie" / "2h serwisu gratis tylko w pierwszym miesiacu a pozniej platne" :>

 

@sd

 

avatarus... a kto ci bedzie to zarzadzal? cos ci sie tam zmienilo od ostatneigo tematu? o_O

 

jak jestes teraz taki wyedukowany i sam sobie poradzisz to zalatwie ci sluzbowa oferte tepsy na kabelek i wstawisz sobie blaszaka pod biurko... taniej wyjdzie =P

 

pewnie ze 250zl liczac z pradem... ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10gb/s to ja na dysku SSD tyle nie uzyskalem w testach :P, a co dopiero po sieci :P
Tyle tylko, że dane przesyłane przez sieć (w ogólności) nie dotykają dysków i transfer na poziomie 10Gbps to nie jest nic nadzwyczajnego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał dhosting 1/4.

A czemu? Bo praktycznie o nic się nie martwisz... jest sobie ładne zarządzanie przez dpanel, bieżące updaty itp.

Pomoc techniczna to właściwie jest potrzebna tylko wtedy, gdy chcesz sobie jakieś arcyniestandardowe dziwactwo dodać... :P

 

Natomiast w serwerachdedykowanych musiał byś zatrudnić admina... czyli +coś koło ~100-200zl/mc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak padnie coś w maszynie i nie masz wykupionego supportu FULL to poczekasz 2 dni na rozwiązanie problemu.

Trzy lata w SD więc mógłbym napisać spore wypracowanie, lecz bardzo nie lubię narzekać :P

Moim skromnym zdaniem dhosting to troszkę wyższa półka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym wybrał dhosting 1/4.

A czemu? Bo praktycznie o nic się nie martwisz... jest sobie ładne zarządzanie przez dpanel, bieżące updaty itp.

Pomoc techniczna to właściwie jest potrzebna tylko wtedy, gdy chcesz sobie jakieś arcyniestandardowe dziwactwo dodać... :P

 

Natomiast w serwerachdedykowanych musiał byś zatrudnić admina... czyli +coś koło ~100-200zl/mc

 

Właśnie takie oferty niesamowicie psują rynek. Miesięczny koszt dobrego administratora to jest 100 zł?

A później to człowiek zarywa noce, żeby naprawić coś co zepsuł "administrator za 100zł"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najnizszy ryczalt admina to chyba 300pln netto...

 

 

co do SD to mialem awarie plyty, dysku i wiatraczka i ani razu nie mialem problemow z wymiana...

przy wiatraczku poinformowano mnie ze zle pracuje i trzeba go wymienic i zaproponowano kilka terminow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie takie oferty niesamowicie psują rynek. Miesięczny koszt dobrego administratora to jest 100 zł?

A później to człowiek zarywa noce, żeby naprawić coś co zepsuł "administrator za 100zł"

 

Dedyki 1/4 psują wg ciebie rynek ? :)

Może tak naucz się cytować selektywnie tylko to, co trzeba :)

 

Co do admina za 100-200zł - w sumie nie znam się zbytnio na cennikach adminów... jakoś jeszcze do tej pory nie przyszło mi do skorzystania z ich usług... ale kwota w takim bądź razie za kompetentnego admina (300-500?) zł jeszcze bardziej przemawia za managedowym dSerwer 1/4 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
... jeszcze bardziej przemawia za managedowym dSerwer 1/4 ;)

 

dokładnie dlatego tylko 1/4.. w sumie to nigdy nie wiesz czy będą te 4 osoby czy 6... Bo coś nie chce mi się wierzyć, iż dhosting (w sumie nie tani) nagle jest tak dobroduszny i daje 1/4 serwera za 300zl. Przeliczając 900zł za 4 osoby.. Gdzie jest markowy serwer + admin itd... wierzycie w to? Bo ja nieeeeee...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×