Skocz do zawartości
Avatarus

http://serwerydedykowane.pl vs dhosting.pl

Polecane posty

Jarek niedowiarek źle policzył ;)

 

 

ehh.. jaka wpada.. policzyłem x3 ;D

 

w sumie to i tak nie wierze w to ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może tak naucz się cytować selektywnie tylko to, co trzeba ;)

 

Ale cięta riposta... :PPP

 

Pisałem o tym "psuciu" rynku, ponieważ pół nocy się męczyłem nad serwerem po "administratorze za 100zł" by serwer zaczął działać solidnie. Można powiedzieć, że napisałem to pod wpływem emocji, no ale bez przesady jak ludzie biorą się za rzeczy których nie potrafią robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś załatwiłem sobie admina. Okazało się ze znajomy z uczelni robi w tym fachu. Jest adminem dedyka w w dużych serwisach.

No więc mając już admina. Co polecicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz dobrego admina, to bierz sd.pl - masz tam całość dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dhosting -> Różnica między budżetówką z PCetami, a dobrą serwerownią z fajnymi platformami serwerowymi to naprawdę różnica. Ale skoro tak się uparłeś na to sd to bierz sd.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak strona nie zarabia > 5k miesięcznie, to śmiało bierz SD. W skali roku spokojnie uzyskasz uptime ~ 99,9%. Gdy zepsuta płyta powodowała restarty, admin zaproponował wymianę o 3 w nocy (żeby nie robić zbędnej przerwy w czasie dnia) i tak też się stało - pomogło. Oczywiście idealnie nie jest, ale za tę cenę lepiej być po prostu nie może. A IMHO DH jest moooocno {głównie przez 1 osobę...} przereklamowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i jak tu podjąć decyzje skoro są tak różne zdania ;)

w dh martwi mnie jedno...miesięczny transfer. Jest to trochę za mało.

W SD natomiast wszystko wygląda aż za dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jak tu podjąć decyzje skoro są tak różne zdania ;)

w dh martwi mnie jedno...miesięczny transfer. Jest to trochę za mało.

W SD natomiast wszystko wygląda aż za dobrze.

 

To się już nie zastanawiaj i bierz SD;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

SD mają osobny wątek i tam możesz przeczytać dziesiątki opinii na ich temat, głównie negatywnych. Podobno już się "dotarli" ze swoją serwerownią ale odważnych śmiałków do testów jest niewielu ;) Jak weźmiesz SD pamiętaj potem zdać tutaj obszerną relację z tego co się tam teraz dzieje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SD mają osobny wątek i tam możesz przeczytać dziesiątki opinii na ich temat, głównie negatywnych. Podobno już się "dotarli" ze swoją serwerownią ale odważnych śmiałków do testów jest niewielu :) Jak weźmiesz SD pamiętaj potem zdać tutaj obszerną relację z tego co się tam teraz dzieje :)

 

co ty gadasz ;)

wieeeele jest już osób które mają i są szczęśliwi, że mają w SD :)

 

To nie te DataCenter co kiedyś.. :)

 

Ogólnie jest tak jak sam zapewne wiesz... gadają jak jest źle.. jak dobrze nikt nie pisze;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

To wiem, to ogólnie typowe :) A moja opinia jest tylko i wyłącznie na podstawie tego co przeczytałem na WHT. Chętnie poznam nowe - aktualne to może i tam wezmę następne serwery. Na razie odstraszają mnie te teksty o niedostępności albo problemach w przypadku konieczności wymiany sprzętu. Klienci by mnie zabili :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@normanos, ja np. swoją wyraziłem. Nie twierdzę, że jest idealnie (bo do wielu rzeczy można się przyczepić), ale jestem zdania, że za tę cenę nic lepszego nie może być (tzn. mogłoby być znacznie gorzej). Dlatego oczywiście dla większych (ważniejszych) projektów SD odradzam, ale jak ktoś szuka oszczędności kosztem nie najgorszej jakości, to SD jest rozwiązaniem idealnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

a tak w ogóle, skoro już jesteśmy przy tym temacie, to jakaś firma (w sensie hostingowa) trzyma tam swoich klientów?

 

Z ovh to właśnie powoli się ewakuuję ale mam różnych klientów i różne przeznaczenie serwerów (.eu, .us) i mam problem z ulokowaniem się w .pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@normanos jeśli szukasz profesjonalnego DC polecam Nephax. Wysoka jakość w dobrej cenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

Marku dziękuje Ci za sugestię ale zapewniam Cię, że znam (prawie) wszystkie możliwe ruchy w .pl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak w ogóle, skoro już jesteśmy przy tym temacie, to jakaś firma (w sensie hostingowa) trzyma tam swoich klientów?

 

hmm.. znajdzie się z 2-3 pewnie :)

do nie dawna nawet chyba 8p.pl miał w SD serwery.. teraz nephax (z tego co wnioskuje po ulokowaniu www, oraz jeżeli mnie pamięć nie myli :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×